Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rastuća Zemlja

Go down 
+3
Blizzard
Jaykof
floridana
7 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimepon stu 17, 2008 10:27 pm

danas je bila emisija na Rubu znanosti u kojoj se između ostalog pričalo o rastućoj Zemlji i oduševila me animacija koja je prikazala da je nekada zatvoreni kontinent prekrivao cijelu površinu Zemlje koja je bila manja. sve se fantastično poklopilo. tom bi se teorijom moglo objasniti zašto su praživotinje poput dinosaurusa bile ogromne. manja gravitacija je omogućila razvoj divova. za usporedbu, naučnici kažu da su mišići slona na granici izdržljivosti tako velike životinje.
zanima me šta mislite o ovoj teoriji?
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimepon stu 17, 2008 10:28 pm

e da ja sam isto gledo to malo ... i baš sam mislio pitat vas ljude o tome ... al naravno, kakva sam lijenčina i zaboravio sam na CE-4 forum :P
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimepon stu 17, 2008 11:08 pm

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimeuto stu 18, 2008 1:15 am

floridana je napisao/la:
tom bi se teorijom moglo objasniti zašto su praživotinje poput dinosaurusa bile ogromne. manja gravitacija je omogućila razvoj divova. za usporedbu, naučnici kažu da su mišići slona na granici izdržljivosti tako velike životinje.
zanima me šta mislite o ovoj teoriji?

Imam nekoliko stvari za reći u vezi ove teme...

1. Ako je Zemlja bila manja, a sada je veća (raste u radijusu), uz pretpostavku da je prije bila manja gravitacija, to bi značilo da je Zemlja vrlo mnogo dobila na masi ako bi sada bila veća nego prije i imala jaču gravitaciju. Ovu teoriju smatram vrlo malo vjerojatnom.
Naime za ovaj slučaj teorije rado bih konkretno objašnjenje odakle Zemlji tolika dodatna masa.

2. Druga mogućnost da sada Zemlja ima jaču gravitaciju nego prije uz sličnu masu, tada bi to značilo da se Zemlja od tih vremena do sada smanjila u radijusu, pa samim time se pojačala gravitacija na površini.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimeuto stu 18, 2008 8:48 am

http://www.blog.hr/print/id/1624801795/raste-li-zemlja.html

na ovom blogu sam našla neko objašnjenje koje i ne kužim.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimeuto stu 18, 2008 4:29 pm

Nazalost nisam ulovila pocetak jucerasnje Na rubu znanosti ali ovo sa Zemljom sam vidjela...i bas mislila otvorit temu kad ono Flo hug

Teorija je zanimljiva skroz iako ima milion pitanja oko toga :)

@Omega...to od kud joj najednamput masa su objasnjavali da se materija citavo vrijeme stvara...pa tako i citav Svemir se zapravo ne siri nego raste...
Ne znam da li to pise na ovom linku koji je Flo dala...nisam stigla kliknut...

Mene zanima od kud onda mora najednamput...mislim, u emisiji su rekli da su postojala plitka mora na rubovima/spojevima danasnjih kontinenata i kada su se oni rascijepili ta su se mora prelila u jedno veliko (?!?!) ...kako se iz plitkih mora mogu dobto oceani??? To mi je totalno ne jasno... :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimeuto stu 18, 2008 6:05 pm

Flo, dobra majica :P
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimeuto stu 18, 2008 6:18 pm

Alpha je napisao/la:

@Omega...to od kud joj najednamput masa su objasnjavali da se materija citavo vrijeme stvara...pa tako i citav Svemir se zapravo ne siri nego raste...
Ne znam da li to pise na ovom linku koji je Flo dala...nisam stigla kliknut...

Mene zanima od kud onda mora najednamput...mislim, u emisiji su rekli da su postojala plitka mora na rubovima/spojevima danasnjih kontinenata i kada su se oni rascijepili ta su se mora prelila u jedno veliko (?!?!) ...kako se iz plitkih mora mogu dobto oceani??? To mi je totalno ne jasno... :P

Da, piše tako. Teorija je ok, samo u toj teoriji nisu objašnjeni sami temelji. Nitko nije objasnio kako se to materija stvara, kako je to netko zamislio da se stvara...
Recimo da se i u Suncu materija tako stvara... To bi značilo da je Zemlja prije bila bliže Suncu nego sada, a samim time na Zemlji je bila puno veća temperatura.

Ne znam šta da mislim o teoriji, rado bih da netko to istraži i uzme u obzir.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimeuto stu 18, 2008 6:53 pm

Alpha je napisao/la:

Mene zanima od kud onda mora najednamput...mislim, u emisiji su rekli da su postojala plitka mora na rubovima/spojevima danasnjih kontinenata i kada su se oni rascijepili ta su se mora prelila u jedno veliko (?!?!) ...kako se iz plitkih mora mogu dobto oceani??? To mi je totalno ne jasno... :P
pitale smo se potpuno isto hug možda potop i tako to. puno je toga tu nejasno a pogotovo ovo s masom i njenim nastajanjem.
[Vrh] Go down
tuby
Višestanični organizam
tuby


Male
Gemini Horse
Broj postova : 62
Age : 33
Registration date : 06.12.2008

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimesri sij 14, 2009 7:39 pm

to ima smisla.
A sigurno znate da su i prvi ljudi na zemlji biti ogromni.
a koliko je manja bila?
sigurno znatno manja jer cisto sumnjam da bi ljudi mogli naseliti sve kontinente i da se tako preseljavaju.
imate li linkove od novih epizoda na rubu zanostii. ako ima neki nek mi posalje na PM:
;)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimened vel 08, 2009 10:38 pm

pa ono, ako sami temelji neke teorije nisu objašnjeni niti ikako dokazivi, onda to poljulja cijelu teoriju. Zemlja bi se po tome trebala nekako širit, znači, a ako cijeli svemir raste, to znači da i sunce i zvijezde i drugi planeti rastu. Dakle, sve raste.
A sad, jel se tu "stvara", odnosno povećava unutrašnjost zemlje ili što? I dobro je pitanje što je s morima.

A ako sve raste i ta materija dolazi iz ničega (??? - kako uopće može dolaziti iz ničega), onda to ujedno poništava cijeli zakon o očuvanju mase/energije, a to je jedan od temeljnih zakona svemira i nije baš da nije dokaziv.

Usto, ako raste svemir, raste zemlja, jel to znači i da rastu ljudi, planine, rijeke, mora, sve stvari? Da se atomi jednostavno stvaraju iz ničega? Jer, meni se čini da bi ovakva teorija dovela do takvih zaključaka.

E sad, možda sam skeptičan, ali ne volim teorije koje se baziraju na opovrgavanju nečeg što je dobro dokazano, a same ne pružaju gotovo nikakve dokaze ni pretpostavke o stvarnosti.

Ne može znanstvena teorija biti utemeljena na opovrgavanju druge teorije, jer npr. ako nešto NIJE jabuka, to ne znači da je riječ o stolu, niti da uopće nije riječ o voću. Ako se u tom slučaju radi stvarno o stolu, onda bi se trebalo dokazati da je to stol po tome što ima 4 noge, napravljen je od drva, djelo je ljudskih ruku itd.
Ako nešto vidite i zaključite da se ne radi o jabuci, nego o stolu, bez da ste dali ikakvih utemeljenih razloga da bi to bio stol (možda je u pitanju ipak kruška?), onda to baš i ne govori puno o stvarnosti.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitimened vel 08, 2009 10:41 pm

Lijepo objašnjeno :)

Ni ja ne volim hipoteze koje se baziraju na nekakvom rekla-kazala materijalu. Treba polaziti od onoga što poznajemo, i samo ako smo vrlo uvjereni u nešto, možemo se upustiti u spekulacije. Ali to prepuštam obrazovanijima na tom području.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rastuća Zemlja Empty
PostajNaslov: Re: Rastuća Zemlja   Rastuća Zemlja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rastuća Zemlja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Suplja zemlja!
» Zemlja raste kao balon!?
» Zemlja je imala dva mjeseca?!
» Je li Zemlja uistinu u nevolji?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: