Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Koje godine su najbolje za vjenčanje

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

U kojim godinama se najbolje vjenčati?
prije dvadesete
Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_lcap0%Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
između dvadesete i dvadesetpete
Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_lcap19%Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_rcap
 19% [ 5 ]
između dvadesetpete i tridesete
Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_lcap63%Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_rcap
 63% [ 17 ]
između tridesete i četrdesete
Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_lcap7%Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_rcap
 7% [ 2 ]
nakon četrdesete
Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_lcap0%Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
nikad
Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_lcap11%Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_vote_rcap
 11% [ 3 ]
Ukupno glasova : 27

Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Koje godine su najbolje za vjenčanje Empty
PostajNaslov: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimeuto stu 18, 2008 1:09 am

Zanimljivo pitanje. Kad su muškarac i žena dovoljno zreli za brak, a da im ostaje vremena i za podizanje djece (mislim na biološki sat, ali i na kondiciju koje s godinama ipak ima sve manje).

Na malo razmatranje tog pitanja naišla sam OVDJE:

Citat :
Postoje li idealne godine za vjenčanje? Je li bolje u brak stupiti mlad ili je bolje pričekati? Nekada se za ženu od dvadeset godina koja nije u braku govorilo da je stara cura, a danas?

Sve kasnije i kasnije
Prema istraživanju provedenom u SAD-u, prosječna dob žena koje su stupile u brak 1890-ih je bila 22 godine, danas je prosječna dob za ženu 26, a za muškarca 28 godina.

U 1940-ima je idealna dob za vjenčanje za žene bila 21 godina, a danas je 25.

Takva odstupanja tijekom godina imaju smisla. Žene se sada puno više posvećuju obrazovanju i karijeri, financijski su neovisne, ali to nisu jedini razlozi.

Danas i muškarcima i ženama treba puno više da bi se osjećali odraslo. Ljudi sve više studiraju, a i nakon studija se obrazuju, ulažu više u svoje karijere kako bi napredovali i bili financijski potkovaniji.

Sociolozi ukazuju i na to da su danas žene financijski neovisne i mogu si priuštiti to da pričekaju onog pravog.

Je li to dobro za ljubav?
Neki se slažu s tim da je bolje u bračne vode uploviti mlad. Tada imate više energije za djecu, a i za partnera. A neki tvrde da financijska neovisnost koja dolazi s godinama znači manju vjerojatnost za razvod, ali ujedno i manju vjerojatnost za rad na djeci.

Mnoge su studije proučavale brakove mlađih i starijih parova. I dok su neke pokazale kako su oni koji su u mlađoj dobi uplovili u bračne vode sretniji od onih koji su se vjenčali kasnije, ima i onih studija koje su pokazale da su oni 'zreliji' parovi u braku sretniji.

Razlika u istraživanjima možda postoji zbog različitih prioriteta. Mladi parovi koji su se rano vjenčali nemaju puno iskustva s vezama, nisu se puno puta razočarali, idealistički su nastrojeni.

Kasnije u životu parovi više cijene kompatibilnost i zajedničke interese.

Što ste stariji, sigurniji ste u sebe, imate ciljeve, znate što želite, što vam odgovara, što ne, ali to ne mora značiti da ćete pronaći srodnu dušu i do kraja života ostati zajedno.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimeuto stu 18, 2008 1:11 am

Pogodi za šta sam ja glasala... zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimeuto stu 18, 2008 1:12 am

Dala sam glas za godine između dvadesetpete i tridesete, iako može i nešto kasnije. Ranije ljudi često nisu spremni na ono što ih čeka, iako ima i suprotnih primjera što dokazuje jedna naša draga forumašica. Za sebe znam da sam u ranim dvadesetima bila potpuno nespremna za imanje djece, iako sam mislila da bih ih već mogla imati. To govorim iz sadašnje perspektive.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimeuto stu 18, 2008 1:13 am

malena je napisao/la:
Pogodi za šta sam ja glasala... zubi

Pogađam ljubi
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimeuto stu 18, 2008 1:24 am

Mislim da je to individulano i da je netko spreman i sa 18, a netko nije spreman ni u 40-oj.
Ja sam se odlučila na dite (automatski i na vjenčanje jer mi vjenčanje nije prioritet niti ga smatram potrebnim, ali eto...) i nisam bila 100 % sigurna jesam li spremna na to ili ne, ali kada se suočiš s tom situacijom, onda jednostavno postaneš spreman ovako ili onako... Nitko ne zamišlja majčinstvo kao nešto što te opterećuje jednim dijelom... Ali i da vratim vrime, definitivno ne bi ništa minjala...
[Vrh] Go down
frostie
Riba
frostie

Male
Taurus Dragon
Broj postova : 173
Registration date : 24.08.2008

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimeuto stu 18, 2008 11:35 am

"jer ljubav moze biti iskrena...
i bez vjencanoga prstena..."

nikad :)

za spremnost ovisi fakat od osobe do osobe al ja znam da nebi to islo kod mene,,,
bee free :)

i say NIKAD... normalno to je iz moje trenutne perspektive...
mozda se opametim s vremenom ( proimjenim stav ) ali to zasad nie ni na horizontu...
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Registration date : 04.04.2008

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimeuto stu 18, 2008 11:39 am

brak=mrak zubi
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba
Daenerys

Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Registration date : 26.09.2007

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimeuto stu 18, 2008 12:17 pm

jedna vrlo vrlo individualna stvar kako je već rekla malena
nisu bitne godine - spremnost za nešto se ne iščitava iz njih..

znam ih šta su hrlili odma nakon srednje i to se nedugo zatim raspalo
znam ih šta su se još u srednjoj ženili - i još su zajedno
znam ih šta su "čekali" do trideset, četrdest i neke - neki su se razveli a neki ne

nije da otkrivan toplu vodu al jbg ljudi su različiti s drugačijim afinitetima

ja npr. san u situaciji da nisan udata, a ko da jesan... to je samo "papir" više u mojoj kolekciji (uvik san se divila Goldie Hawn i Kurt Russelu - toliko ljubavi a nigdi "papira") zubi
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 11:30 am

Glasala za opciju između dvadesete i dvadeset i pete.
Ja ću se, naravno, udati nakon 25., a možda i nakon 30. rofl2 i eto, baš zato što se nisam nikamo žurila, imam osjećaj da bih u nekakvom potencijalnom braku bila sretnija da sam se udala s 20.
Tad sam bila idealističnija i spremnija na kompromise.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 11:34 am

Ja sam pak sve spremnija na kompromise što sam starija. I sve sam idealističkija. Onda možda na kraju sasvim podjetinjim miga mudri
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 11:46 am

generalno sam i ja spremna na kompromise i ideale, ali nisam više zaljubljiva pa nema više ni ružičastih naočala.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 12:01 pm

ja...... žena i kompromisi lolcina

šalim se
lovely
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 1:19 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ja sam pak sve spremnija na kompromise što sam starija. I sve sam idealističkija. Onda možda na kraju sasvim podjetinjim miga mudri

Spremnija si na kompromise jer već duže vrimena živiš takav život da jednostavno nekad moraš popustit, prić priko nekih stvari i sl.
Ali recimo da nemaš muža ni obitelj, a imaš 45 godina, ti si već svoj svijet prilagodila isključivo sebi i onda ti se puno teže minjat i prihvaćat ili se odricat nekih stvari koje si radila recimo cijeli svoj život. Mislim da kada se prođe 35 godina, da se čovjek onda puno teže prilagođava promjenama, za razliku od onih koji već u tim godinama žive obiteljskim životom i navikli su na te kompromise i odricanja...
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 1:27 pm

danas nema nekog pravila. brakovi pucaju i kod mladih i kod starih tako da će se tu teško nešto zaključiti. koliko ja vidim, danas bez obzira na godine, da li si muško ili žensko, ljudi se jednostavno ne žele ajmo reći žrtvovati, dati sebe i odreći se, ne znam svoga ega ili nešto slično, pa brakovi danas pucaju samo tak
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 1:33 pm

Hm.....da komplicirano je to....skroz.....

mislim da nema najboljih godina....jednostavno si za vjenčanje ili nisi.....znam svakakve priče vezano za to.....ali brak nema veze sa papirom...papir ne čini brak.....a vrijeme je takvo da su ljudi presebični i preneosjetljivi za drugu stranu i uz to ne pričaju i ne kaži svoje želje, strahove, sumnje, stvari koje ih smetaju....
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 2:57 pm

da baš tako inaće brak vrijedi koliko i ta tinta i taj komad papira
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 3:06 pm

@Nef...mozda je tako bilo i prije ali okolina je bila takva da su ljudi bili prisiljeni ostajati u sklopljenoj zajednici...

Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 3:55 pm

možda, ali možda su ljudi imali nekakve drugačije vrijednosti
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 3:59 pm

Mislim da su vrijednosti tu negdje...jer da nisu ne bi danas bilo niti pokusaja ostvarivanja takve institucije kao sto je brak...
Ljudi zele sto zele, a to su zeljeli i prije...nadaju se necemu i tako...samo sto danas imaju tu mogucnost da odu dok ih je prije puno vise stvari (da ne kazem nevolja) spajalo...

Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 4:13 pm

pa meni se ne čini baš tako. mislim da se ljudi u braku više ne gledaju kao na muža ili ženu. to kao da se rastopilo. izgleda da se misli kako ćemo pored sebe skroz imati onu curu ili dečka skojim furamo, u koga smo zatelebani i da će jedini zajednički problem biti kuda izaći zajedno. zaboravlja se da u braku ulaze nove ljubavi tj. djeca, zaboravlja se da bez obzira koliko si zaljubljen u nekoga to će se polako topiti i da više neće biti te tzv. mladenačke ljubavi. ne kažem da će se ljubav do kraja istopiti nego želim reći kako se to mijenja a mi nismo ili ne želimo biti spremni za te promjene.
stara kineska poslovica je rekla: u braku dvoje riješavaju zajednički probleme koje nebi ni imali da nisu u braku.
mislim da je netko svjestan tih problema te ih prihvati i rješava, dok drugi nisu pa brak pukne.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 4:25 pm

Mislis? Mozda...
Meni je nerealno da netko uopce pristupa cak i samoj vezi na nacin da ce zaljubljenost zauvijek trajati. Ili da od puste zaljubljenosti toleriraju stvari tipa batine ili tako nesto...
To mi je nezrelo...ako je tako znacilo bi da ljudi danas ne odrastaju zapravo...ne u potpunosti...
Danasnji brakovi se suocavaju sa istim stvarima kao i neki davni prije...i onda neki rasciste probleme na konstruktivan nacin, neki sute i trpe, a neki se razidju...e sad...obzirom je danas i okolina i standard takvi da razilazenje nije tako tesko izvedivo kao prije to ima vise tih slucajeva...
Naime, sumnjam da oni koji ostaju u braku su ostali zato jer su se bas nasli i uvijek im je super...nego ostaju jer su ulaskom u tu zajednicu pristali progutat puno toga...

Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 4:31 pm

Alpha je napisao/la:
@Nef...mozda je tako bilo i prije ali okolina je bila takva da su ljudi bili prisiljeni ostajati u sklopljenoj zajednici...

Slažem se....prvenstveno novčana egzistencija ljude je držala zajedno.....uglavnom (ne nužno) je žena bila ta koja je ovisila o mužu pa je trpila svašta da nebi ostala na cesti....danas kad ti "stane na žulj" oma mahanje...i prije je bilo istih problema i preljuba i ljubomore i želje za nečim drugim...ali ljudi su ostajali zajedno...
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 4:35 pm

stripy je napisao/la:

stara kineska poslovica je rekla: u braku dvoje riješavaju zajednički probleme koje nebi ni imali da nisu u braku.
mislim da je netko svjestan tih problema te ih prihvati i rješava, dok drugi nisu pa brak pukne.

Pa normalno da su problemi drugačiji kad si u paru sa nekim....kad si nesparen imaš neke druge probelme (kako da se spariš zubo )

Ali mislim da nije nuižno da rješavanje poblema s jedne i nerejšvanaje sa druge uzrokuje raspad braka...

Prije bi bilo to što ljudi se jednostavno prestanu truditi jedno oko drugog i uzimaju se zdravo za gotovo. U vezu bračnu ili vanbračnu ili bilo koju treba ulagati i treba je graditi i nadograđivati da bi opstala u protivnom će nestati....
Veza se raste i razvija se... a koliko će biti jaka ovisi o ulaganju u nju...kao u ostalom i u sve oko tebe....
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 4:42 pm

Alpha@ ima dosta nezrelih ljudi. a sve što sam napisao napisao sam mišlju možda.

i u principu slažem se na određeni način sa svime gore navedenim
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitimesri stu 19, 2008 4:44 pm

Poznajem parove koji se ne slazu...jednostavno svatko hoce nesto drugo...ali oni ostaju zajedno...dapace...odluce se na jos jedno dijete jer znaju da ce ostati zajedno. To je njihov izbor. Ja ga bas ne kuzim najbolje ali...sigurno nisu jedini...

A sto se tice prije i sada...ima jos jedna razlika...danas se ljudi zele ostvariti i na drugim poljima. Prije je brak bio najveci uspjeh (pogotovo za zenu)...danas vise nije tako...

PostajNaslov: Re: Koje godine su najbolje za vjenčanje   Koje godine su najbolje za vjenčanje Icon_minitime

[Vrh] Go down

Koje godine su najbolje za vjenčanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next