Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rupičaste Naočale

Go down 
+10
Armin od Irima
MoW
utisana
Mastif
floridana
mate_kamiondzija
stella
Svjetloisjena
Alpha
Annon Imus
14 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
mate_kamiondzija
Stanica



Male
Scorpio Rat
Broj postova : 11
Age : 39
Registration date : 18.08.2008

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimepet sij 09, 2009 4:41 pm

zanimljivo. neko je spomenio da ih se moze kupit u biljnim ljekarnama bas cu ic vidit ovih dana. ja bas iman dioptriju i osjetljiv sam dosta na svijetlo znam dobit migrene i svijetlo mi puno smeta a pisalo je da pomaze osjetljivosti na svijetlo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimepet sij 09, 2009 9:17 pm

Rupičaste Naočale - Page 2 Mama
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 12:54 am

mate_kamiondzija je napisao/la:
zanimljivo. neko je spomenio da ih se moze kupit u biljnim ljekarnama bas cu ic vidit ovih dana. ja bas iman dioptriju i osjetljiv sam dosta na svijetlo znam dobit migrene i svijetlo mi puno smeta a pisalo je da pomaze osjetljivosti na svijetlo

Ima ih biljna apoteka u koju često idem, ali su dosta skupe, bile su nepunih 250kn, ako sad nisu možda malo jeftinije...
[Vrh] Go down
Mastif
Prašina
Mastif


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 1
Age : 35
Registration date : 08.12.2008

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimečet oľu 12, 2009 8:55 pm

Čuo sam prije nekoliko mjeseci za te naočale, ali sam već bio zaboravio. Sada nemam izgovor i moram ih kupiti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 12:19 am

Onda, Borg, kako napreduje? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 12:22 am

i pozdrav Mastifu :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 12:47 am

floridana je napisao/la:
i pozdrav Mastifu :)
E, i to isto :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimeuto svi 25, 2010 10:31 pm

Dobra vecer!
Ovih dana nemam bas vremena a volila bih biti malo vise tu na forumu...
Zato brzinsko pitanje - Da li ima poboljsanja sa rupicastim naocalama?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 12:01 am

Ej utisana, samo da te pozdravim. Dobrodošla na naš mali veliki forum! cerek

Koliko znam, dosta ljudi kaže da im je bolje, ispalo je da im se vid poboljšao. Treba probati. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 1:38 pm

iako imam gotovo savršen vid, možda ne bi bilo loše nabaviti si ovakve naočale, tek toliko radi održavanja očnih mišića...
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 2:04 pm

Hvala vam na dobrodošlici!![img][/img] cheer
Naručiti ću ih i ja, pa ćete i od mene saznati koliko vrijede..
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 2:07 pm

dođu oko 200 kn, ali me zanima ima li i više veličina, pošto moja glava i nije tako mala... :D
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 2:26 pm

Vidila sam na ayurvedi da koštaju 180 kn a na alternativi za vas 200. Na ovoj drugoj su i razni modeli. Ja ću ih nazvati pa telefonski dogovoriti model.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 2:27 pm

malo sam se izgubio oko ovoga što si vidjela na ayurvedi i na alternativi ZA NAS... što to treba značiti?
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 2:31 pm

Na ayurvedi je opis naočala bez mogućnosti da se vide modeli. na alter.za vas ima više modela pa se može birati, ali nije označeno kako se bira, zato ću ih nazvati i usmeno dogovoriti model.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 10:59 pm

Oprostite jel to mora da se nosi i vani ili samo po kuci?
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 11:03 pm

Tamo piše da se mogu koristiti i kao naočale za sunce, dakle i po vani .Ali postepeno svakim danom 10 min više.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 11:43 pm

Gdje to piše, ajde nek netko stavi link, gdje piše nešto o tim naočalama i koliko koštaju. Jel ima netko osobnih iskustava s njima, tj. da li je to netko nosi i da mu se popravio vid.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimesri svi 26, 2010 11:55 pm

utisana je napisao/la:
Tamo piše da se mogu koristiti i kao naočale za sunce, dakle i po vani .Ali postepeno svakim danom 10 min više.

zar postoji neko ograničenje?
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimečet svi 27, 2010 10:48 am

Nisam istraživala gdje o tome piše, mogu reći ono što znam. Rupičaste naočale pomažu kod problemima s vidom jer jednostavno vježbaju očne mišiće tako da ne dozvoljavaju da se oko 'ulijeni'. Kontinuiranim nošenjem može doći do smanjenja dioptrije i poboljšanja vida, a čisto je OK da ih nose osobe koje nemaju problema s vidom, preventive radi. Postoje dvije vrste tih naočala, jedne imaju okrugle rupice, a druge kvadratne. Svaki pojedinac odabire one kroz koje mu je lakše gledati. Nekom pašu bolje okrugle rupice, a nekom kvadratne. S naočalama se počinje oprezno, tj, prvi dan se nose par minuta, i tako se minutaža iz dana u dan postepeno povećava dok ne dosegne vrijeme od dva sata dnevno. To je dovoljno, s tim da naočale treba nositi dok nešto radimo (čitamo, gledamo TV, pišemo i sl.) kako bi oči u to vrijeme radile.
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimečet svi 27, 2010 11:03 am

[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimečet svi 27, 2010 12:12 pm

vidio sam te sajtove...

možda si ovo ljeto naručim ove retro iako je upitno kako će mi to stajati XD
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimečet svi 27, 2010 2:16 pm

Ja bih uzela Diana ili modern, makar sve one izgledaju malo jadno. Ma nositi ću ih doma pa neka se moji nasmiju!
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimečet svi 27, 2010 3:02 pm

ma meni je ionako svejedno više kako ću izgledati - zar postoji nešto što na meni stoji? XD
[Vrh] Go down
jeruzalem
Prašina



Female
Pisces Dragon
Broj postova : 6
Age : 48
Location : u oblacima
Registration date : 29.06.2012

Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitimepet lip 29, 2012 4:54 am

evo da s vama podijelim iskustvo sa rupičastim naočalama.kupila sam ih majci prije više od 10 godina jer joj je vid bio sve gori.ona ih je nosila redovno i po uputama(u početku par minuta,a nakon nekog vremena skoro pa stalno)par mjeseci.vid se kompletno popravio,bacila je dioptrijske naočale.i sad nakon više od 10 godina vid je super,naočale joj ne trebaju,al ona iz gušta stavi ponekad rupičaste naočale.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rupičaste Naočale - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rupičaste Naočale   Rupičaste Naočale - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rupičaste Naočale
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: