Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Doživljaj svijeta oko nas

Go down 
+4
floridana
Svjetloisjena
Alpha
Blizzard
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 2:49 pm

Svatko doživljava čuda svijeta na svoj način. Zna se da se ljudima sviđaju svakakve stvari, a isto tako ih ostavljaju bez ''daha''. Većinu ljudi bez daha ostavi prekrasan zalazak Sunca

Doživljaj svijeta oko nas 72441e_0_0sbsP

... polarna svjetlost

Doživljaj svijeta oko nas NS_EC_E115333-Aurora_borealis-SPL

... noćno nebo

Doživljaj svijeta oko nas MilkyWayRoad_landolfi

... oblaci

Doživljaj svijeta oko nas Send-in-clouds-www-lg


...životinje i biljke

Doživljaj svijeta oko nas Butterfly_watching

... i još mnogo toga...

No šta je sa ljudima koji bi na prvu sliku rekli ''zalazak ko zalazak, svaki dan ga vidiš'', ili koji bi na sliku noćnog neba rekli ''zvijezde ko zvijezde, ništa čudno''.
Nedavno je moj frend sličnu stvar rekao. 1.12. smo izlazili iz faksa i dočekao nas je prekrasan prizor, konjunkcija Mjeseca, Venere i Jupitera. Izgledalo je kao na filmu, nešto prekrasno.
Nažalost moje oduševljenje je zaustavio frend izjavom da to nije ništa fascinantno, da kako to nekome može biti fascinantno. Ono, Mjesec ko Mjesec, imaš ga 29 dana u mjesecu, a Venera i Jupiter... 'zvijezde' ko 'zvijezde'.
Ta izjava me jednostavno rastužila, kako može netko na tako uskokutan način gledati na svijet oko sebe?

Moje pitanje je što se može zaključiti o takvim ljudima, kakvi su to ljudi najčešće, zbog čega su takvi? I može li se izvesti neki valjani zaključak?
Meni je žao, ali nažalost takvih ljudi ima poprilično mnogo... Razumijem da netko nekad nema vremena gledati oblake ili zalazak Sunca, ali izjaviti da to nije ništa posebno, to je drugi dio priče.

Možda se nekome stvarno ne sviđaju zalasci Sunca, pogled na noćno nebo prošarano tisućama zvijezda... Svejedno ne razumijem takav način gledanja svijeta oko sebe.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 3:06 pm

Omega...one slike gore su...pre...nemam rijeci...pa dok dojdem do iste budem i komentar napisala...sad se idem divit malo lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 4:53 pm

A sto ocarava takve tipove? Cemu se oni dive?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 5:31 pm

Ako ću generalizirati, tada bih rekao da su takve osobe materijalisti. Znači vrijednost svog života gledaju na temelju vlastite koristi, a isto tako više cijene dobru klopu i dobar auto nego nešto od čega ''nemaju'' koristi. Možda im je totalno bezveze buljiti u nebo, misle si šta s time dobivaju... Ništa materijalno, to sigurno zubi

Svakako ima velike koristi od toga da se divimo zalasku Sunca ili neobičnim oblacima, to može dati osjećaj mirnoće i zadovoljstva, a samim time se bolje osjećamo i sve to može doprinjeti boljoj koncentraciji za buduće radnje...

Međutim takve stvari materijalisti ne cijene, a baš zato mislim da su takve osobe materijalisti jer ne vide ovakve stvari, stvari koje daju duhovnu snagu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 5:43 pm

Hmmm...da...ali oni snagu i koncentraciju crpe iz neceg drugog...mozda je ono sto ih pokrece zelja za npr. novcem i to im je zivotna svrha...

Znaci da bi zapravo trebalo postaviti pitanje sto nam je smisao zivota... zubi ...opet ja sa smislom zubi

Ne znam...sto bi bila svrha? Ljudima poput nas ili poput njih? I tko je u pravu? Sto oni dobivaju svojim nacinom zivota? Da li je njima njihov zivot pun? Mislim da jeste. Bas kao sto netko tko nesto nije ni imao mozda ni ne zna da mu to nedostaje...i zadovoljan je...mozda i zadovoljniji od nas 'buljaca u nebo'...

Ipak...i meni je nekako zalosno to...kad netko nije u stanju osjetit nesto u toplini sunca osim puke 'vanjske temperature'...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 5:55 pm

Da, dobro je pitanje tko je zapravo 'puniji', 'buljači' u nebo ili 'materijalisti'?
Onaj tko svoj smisao gradi isključivo na materijalnom, taj može biti jednako zadovoljan kao i netko tko svoj život više gradi na 'duhovnom'. Sve je to super ako se gleda samo isključivo na tu osobu, no što je sa razumijevanjem drugih i odnosu s drugima?

Osoba materijalist može itekako biti dobar i korektan prema drugima, isto tako može imati dobar odnos sa drugima... No može li stvarno materijalist razumjeti druge kao što to može nematerijalist?
Materijalist je osoba koja ne razumije nematerijalno ili možda ne želi razumjeti, ono što on razumije jest upravo materijalno. S druge pak strane nematerijalist razumije materijalno, ali isto tako razumije i pokušava razumjeti nematerijalno. To bih rekao da je ono što je razlika.
Općenito ljudi koji znaju da je duhovna dimenzija isto važna, ne samo fizička, veoma često puno bolje razumiju druge nego osobe kojima je samo fizička dimenzija važna.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 6:05 pm

Dobro...ali sad si to gore napisao u odnosu prema drugima...razumijevanje prema drugima/drugih... Nego ajmo na tren to zanemariti...mislim...moze netko imati i izrazito los odnos s ljudima...ne znati se uklopiti, ponasati 'po pravilima', a opet biti OK osoba...ali ono sto se nikako ne bi moglo zanemariti jeste na nekom novou kojeg mi kao ljudi tesko spoznajemo...ako uopce...dakle, to bi opet bila ona svrha/smisao... Drugim rijecima, da li je nase bivstvovanje na Zemlji uzrokovano nekim visim ciljem kojem je vazno da se maximalno razvijemo kao duhovne jedinke? Ili je vazno ucenje samo po sebi bez obzira da li ukljucuje duhovni razvoj ili ne...
Na koncu...ako nema niceg osim ovoga tu i osim ovoga sada...onda je vazno samo trenutni osjecaj srece pojedinca...a sad da li je to gledanjem u nebo ili gledanjem u novcanik je relativno...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 6:16 pm

Baš zato sam to izbjegavao jer mi ne znamo smisao života. Po tome bi moglo biti logično uzeti nož i zaklati sve one koje ne volimo...
Ja bih na drugačiji način pristupio temi, ne sa smislom, jer na ovaj način će i Hitler biti dobra i super razvijena osoba.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 6:24 pm

Po kojoj logici bi Hitler bio to sto si napisao? Ne kuzim bas...

Koji pristup da onda primjenimo? Kod ovakvih situacija mi se cini da ima nesto u citavoj prici s aurama i duhovnom nivou...ne znam...ne znam sto je smisao niti ima li smisla buljiti u nebo...al nekako mi se cini da u nekim od tih buljenja mogu doci do osjecaja makar trenutnog sjedinjenja sa svime, jednog savresnog trenutka, savrsene mirnoce i shvacanja...i mozda je sve to iluzija...mozda je to samo igra mozga...ali kod takvih trenutaka covjek osjeti da sve ima svoje 'zasto'...i da se samo za jedan takav trenutak zivot isplatio...dok sam, pak, prilicno uvjerena da gledanje u novcanik ne moze uzrokovat takvo stanje duha...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 6:37 pm

Alpha je napisao/la:

Na koncu...ako nema niceg osim ovoga tu i osim ovoga sada...onda je vazno samo trenutni osjecaj srece pojedinca...a sad da li je to gledanjem u nebo ili gledanjem u novcanik je relativno...

Ako je važan samo trenutan osjećaj sreće pojedinca, tada Hitler stvarno nije ništa loše učinio. Štoviše bio je osoba sa položajem... Zato sam rekao ono.

Ja bih pokušao na način za koji si ti rekla da zanemarimo, a to je jedini način da ikako ''dokažemo'' da je dobro biti nematerijalist, to jest da nije jedino dobro na svijetu materijalno dobro. Mislim da to znamo podsvjesno da nije dobro, a ''dokazati'' to se ne može putem rasprave o smislu života.

Ja općenito o osobama kojima je zvijezda=zvijezda i oblak=oblak mislim da su materijalistički okrenute, a samim time mislim da imaju krut i poprilično primitivan pogled na svijet. Naravno da ne mora biti, ali svakako mislim da je bolja osoba ona koja ne gleda samo materijalnu vrijednost, a to dokazati ne mogu, jedino što imam jest intuicija na koju se oslanjam ovaj puta. Osoba kojoj je važno samo koliko ima i koliko si može priuštiti... Takva osoba je često više sebična i ima puno manje razumijevanja za druge. Zato mislim da je razumijevanje situacija i drugih ljudi poprilično vezano uz nematerijalno, ne uz materijalno.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimepon pro 08, 2008 7:36 pm

Ti ljudi možda naprosto nisu povezani s onim dijelom koji je priključen na kolektivnu svijest. Jednim dijelom je za to zaslužno njihovo okruženje, drugim sam karakter. No ja ne bih sudila o drugima. Znam da se ja još kao dijete nisam mogla pokrenuti s mjesta kad bih negdje na nebu ugledala dugu i da sam stajala, a stojim i danas ako mi se ne žuri jako na posao ili nekamo, sve dok ta prekrasna pojava ne bi nestala. Kao dijete čudila sam se kako većina ljudi hoda dalje kao da se ništa ne događa. Sad se više ne čudim i ne opterećujem time. Stojim i gledam i možda moj lik privuče još nečiji pogled gore. A ostali neka idu, naići će i oni prije ili kasnije na nešto što će im oduzeti dah, nije na meni da ih sudim :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 1:39 am

Da, živi i pusti druge da žive...

Mene samo zanima što se može zaključiti o takvim ljudima. Taj zaključak ne bi bio jedinstven za sve takve osobe, ali za većinu bi bio. E sada koji je to zaključak?

Eto, rekao sam svoje generalizirano mišljenje o takvim osobama i obrazložih zašto to mislim što sam rekao, a ne bih rekao da je to ''suđenje''.

Nego o kakvoj kolektivnoj svijesti je riječ? zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 2:01 am

Da, ne mislim da se ovdje radi o 'sudjenju' vec pokusaju razumijevanja...

Ali kasno je sada za razumjet ista vise :) ...mozda sutra... :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 10:02 am

Procyon je napisao/la:
Da, živi i pusti druge da žive...

Mene samo zanima što se može zaključiti o takvim ljudima. Taj zaključak ne bi bio jedinstven za sve takve osobe, ali za većinu bi bio. E sada koji je to zaključak?

Eto, rekao sam svoje generalizirano mišljenje o takvim osobama i obrazložih zašto to mislim što sam rekao, a ne bih rekao da je to ''suđenje''.

Nego o kakvoj kolektivnoj svijesti je riječ? zubi

Čim ljude smjestiš u neku vrstu ladice - kako misliš da ćeš izbjeći prosuđivanje i barem blaži oblik generalizacije? I zašto ti smeta izraz suđenje? Pa mi to stalno radimo. Ali dobro je osvijestiti da to radimo jer tako ostavljamo mjesta za promjene i ponovno prosuđivanje kad se mi ili okolina promijenimo. Žao mi je što ti se ne uklapam u temu.

Kolektivna svijest je kolektivna svijest i mnogi vjeruju da arhetipovi poput onih lijepih kojima si otvorio temu dolaze s tih područja. Gotovo i ne postoji čovjek, ukoliko je zdrav i u relativno normalnom psihičkom stanju, koji neće zastati i diviti se prirodnim ljepotama (iako je konjunkcija nebeskih tijela možda optički premalena da izazove divljenje nekoga tko nema pravu predodžbu o onome što vidi - netko će tu vidjeti samo mjesec i dvije malo veće točkice, ne reagira svatko jednako na ono što vidi, a i prethodna znanja imaju tu nekakvu ulogu)

Btw, ja sam u životu pročitala jako puno knjiga i reagiram na najmanje nijanse stila i ljepote jezika, i ne samo hrvatskog. Bih li se zato trebala žalosno snebivati kad vidim da netko tko ne voli književnost takve stvari uopće ne zapaža ni kad su mu nekim slučajem gurnute pod nos? Ne, pomislit ću da taj čovjek vjerojatno nije imao pravi pristup knjigama od mladosti, da nije imao živaca dovoljno vremena provesti nosa zabijena u stranice, da je imao pametnijeg posla i vrijeme koje sam ja provela u čitanju proveo u, recimo, gledanju filmova ili u nekoj drugoj, poštovanja vrijednoj zanimaciji, možda s područja koja mene ne privlače ili su mi čak pomalo odbojna. Pa sad ako netko kuži što želim reći, u redu, ako ne, opet u redu zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 11:57 am

E...i sad...ovo prvo sto si napisala nije sto i ovo drugo sto si napisala...barem ne na nacin na koji ja to citam...mislim sve na ovaj post iznad... Sve stoji...samo ovo prvo, po mom misljenju, nije ono o cem se ovdje radi...dok ovo drugo jeste...

Da, tocno je da bacanje u ladice dovodi do zatvaranja i do momenta da se nekom 'sudi'...ali ovaj drugi dio posta je ono o cemu bi ova rasprava zapravo tezila... Dakle...pokusaj shvacanja zasto je to tako...bez sudjenja, bez icega...pokusaj shvcanja sto ima svoje prednosti i koje su...kao i mane, ofc...

Super je primjer sa knjigama...i obrazlozenje tvoje reakcije i moguceg nedostatka iste kod nekog drugog...isto tako nesto bi bilo zanimljivo shvatiti i kod ovih drugih primjera... Naime, da budemo precizniji, nije ovdje samo rijec o konjunkciji...ista stvar je i sa ostalim stvarima koje su navedene u uvodnom postu. Dakle, recno je i od prilike i ovo 'zalazak ko zalazak, svaki je isti i mozes ga svaki dan gledat' ...e pa sad...nije svaki isti...i ne moze mi nitko tvrditi da jeste...da, mozes ga svaki dan gledat ali ce se jedan od tih dana pojaviti neki od kojeg zastaje dah...i taj mi nije isti i nije mi 'zalazak ko zalazak'... I sad...kako to? Meni je isto cudno da nekog ne fasciniraju takve pojave... Jednom sam rekla da mislim kako se ne 'opterecuju' svi ljudi sa razmisljanjem o smislu i 'necem visem' vec jednostavno prihvacaju sve kako im je dano i ne misle uopce... Upravo na to je Omega ostro tvrdio da nije tako...da svi razmisljaju o tome...jer mu je, valjda, nepojmljiva mogucnost da mozda nije tako... A ja i dalje mislim da ima onih koji ne razmisljaju...i to dosta...onih koji prihvate pricu koja im je dana niti jednom se ne zapitavsi... Ne razumjem te ljude...ali ih ima... Isto tako ne razumjem ni ove koji ne vide ljepotu u prirodnim pojavama...ali ih, ocito, ima...

I sve to ne govori da ih osudjujem...evo sad razmisljam o tome...slusam svoje osjecaje...sto mi govore...trazim onaj osjecaj koji se javi kad se covjek osjeti 'boljim' od drugog iz nekog razloga, osjecaj nadmoci ili osude....bilo koji od tih...ali nema ga...prazno...i zato mogu biti dovoljno slobodna i sigurna reci da definitivno ne osudjujem...niti stavljam u ladice...samo pokusavam razumjeti...a ako ne uspijem (mislim, razumjeti) samo cu prihvatiti...jer svatko ima svoj put...

A kad vec pisem o osjecajima...samo da dodam jos i ovo...pricala si ovaj lijepi primjer za knjige...sigurna sam da si susretala jednu masu ljudi koja to ne vidi, ne razumije, ne osjeti...i ja sam...i isto tako rastumacim to sa nekim od razloga koje si navela...i sa jos jednim da se mozda nisu dovoljno potrudili (neki)...da nisu dali pravu sansu knjigama...e sad, iz kojeg razloga nije ni bitno... Ali tocno znam...osjetim...da u tim trenutcima, kada takvoj osobi pokusavam objasniti ono sto je zapravo neobjasnjivo, pozelim na neki nacin 'uliti' taj osjecaj u osobu...da i ona osjeti...i bude mi jako stalo do toga...i bude mi zao sto ne mogu...ne osudjujem, ne klasificiram, ne stavljam u ladice, ne lijepim etikete...al bude mi zao ko psu...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 2:21 pm

mene baš veseli pogled na pun novčanik kava
to za mene znači da mogu malo duže gledati u nebo zubi
svatko ima svoje veselje pa tako i materijalisti, ali ako je netko isključivo vezan za materijalno a pri tom ga to materijalno ne veseli dijeliti koliko toliko s drugima onda je to za mene pravi materijalist. tj čovjek koji sve gleda kroz dobit za sebe. teško da će takav baciti pogled na nešto a da pri tom ne vidi mogućnost kako iskoristiti to nešto pa mu je jedan zalazak sunca beznačajan ili šta mu vrijedi gledati u merkur kad ne može doći do željeza.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 3:12 pm

Svjetloisjena je napisao/la:

Čim ljude smjestiš u neku vrstu ladice - kako misliš da ćeš izbjeći prosuđivanje i barem blaži oblik generalizacije?

Ako ponovno pročitaš moje postove, vidjet ćeš da tvrdim kako generaliziram.

Citat :
I zašto ti smeta izraz suđenje? Pa mi to stalno radimo. Ali dobro je osvijestiti da to radimo jer tako ostavljamo mjesta za promjene i ponovno prosuđivanje kad se mi ili okolina promijenimo. Žao mi je što ti se ne uklapam u temu.

Ovisi na kojem tonu si to 'rekla'. To jest suđenje, ali ne suđenje na način da mi striktno definiramo slučajeve i zaključke. I žao mi je što izvodiš brzoplete zaključke poput zadnje rečenice u quoteu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 3:20 pm

@Flo...Da li bi se onda to dalo primjeniti i u suprotnom pravcu...da je onaj koji 'ne vidi' nebo zapravo materijalist i to je to...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 3:59 pm

Alpha je napisao/la:
@Flo...Da li bi se onda to dalo primjeniti i u suprotnom pravcu...da je onaj koji 'ne vidi' nebo zapravo materijalist i to je to...
ne kužim ovo u suprotnom pravcu?
pa mislim da jeste u današnje vrijeme s ovim standardom kad imamo dosta slobodnog vremena, samo bi ja i ovo nebo stavila u navodnike a vjerovatno i ti miga
u svemu treba imati granicu naravno. nije dobro ni buljiti vječito u "nebo" zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 4:12 pm

Da...navodnici su trebali obuhvacati i 'nebo'...

A u suprotnom pravcu mislim na to da li je moguce na osnov necijeg komentra kako su neke pojave poput ovih opisanih u uvodu beznacajne reci da je ta osoba zapravo materijalist...
Ti si kazala da ce materijalist tesko baciti pogled na nebo...dakle, ako netko kaze kako mu je to isto nebo bezveze moze li se reci da bi ta osoba lako mogla biti materijalist...

Ajme sto sam ga sad spetljala :P
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 4:45 pm

Nije stvar u vremenskom buljenju u nebo, ta ni ja ne buljim u nebo baš, stvar je o mišljenju na temelju istoga.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimeuto pro 09, 2008 8:54 pm

Alpha je napisao/la:
Da...navodnici su trebali obuhvacati i 'nebo'...

A u suprotnom pravcu mislim na to da li je moguce na osnov necijeg komentra kako su neke pojave poput ovih opisanih u uvodu beznacajne reci da je ta osoba zapravo materijalist...
Ti si kazala da ce materijalist tesko baciti pogled na nebo...dakle, ako netko kaze kako mu je to isto nebo bezveze moze li se reci da bi ta osoba lako mogla biti materijalist...

Ajme sto sam ga sad spetljala :P
pa tu ti je Svjetlo jako fino odgovorila. normalno da na temelju toga ne možeš odrediti dali je netko materijalist jer ga možda vesele neke druge stvari kao, u prethodno navedenom primjeru, knjiga a da ti to uopće ne znaš, tako da....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimesri pro 10, 2008 12:04 am

Hehe...na Svjetlin post sam odgovorila i to prilicno eksplicitno...al ovo se odnosilo na tvoju postavku...naime, nije mi isto ono sto je rekla Svjetlo i sto si ti rekla...nekako mi je drugaciji kontekst u kojem je to sve slozeno i nacin na koji je receno tako da... :)

Osim toga...nisam to pitanje sa 'dvosmjernom cestom' mislila postaviti da bude tako cvrsto i 'primjenjivo'...samo nesto kao teza...kao...da li bi bilo moguce...i to, ponavljam, u kontekstu u kojem si ti to postavila :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimesri pro 10, 2008 1:39 am

Da, sviđaju mi se odgovori... Dakle, osoba koja u nekim prirodnim ljepotama ne vidi ništa posebno, ne mora značiti da je nužno materijalist, sada se slažem sa time, no i dalje bih rekao da su takve osobe vjerojatno materijalisti iako ne mora biti.

Mene su malo zbunile osobe koje tvrde da je oblak=oblak, a da isto tako imaju stav da je to tako, nikako drugačije... Osobe koje se niti ne trude vidjeti ljepotu te pojave jer je to za njih besmisleno i uporno ostaju pri svome mišljenju da je to 'tako', da su u pravu...

Što reći o takvim osobama? Ja bih rekao da su to krute osobe orijentirane isključivo na svoje mišljenje koje je za njih nešto 'uzvišeno', preposebno. zubi


Zadnja promjena: Procyon; sri pro 10, 2008 1:45 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitimesri pro 10, 2008 1:44 am

Procyon je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:

Čim ljude smjestiš u neku vrstu ladice - kako misliš da ćeš izbjeći prosuđivanje i barem blaži oblik generalizacije?

Ako ponovno pročitaš moje postove, vidjet ćeš da tvrdim kako generaliziram.

Citat :
I zašto ti smeta izraz suđenje? Pa mi to stalno radimo. Ali dobro je osvijestiti da to radimo jer tako ostavljamo mjesta za promjene i ponovno prosuđivanje kad se mi ili okolina promijenimo. Žao mi je što ti se ne uklapam u temu.

Ovisi na kojem tonu si to 'rekla'. To jest suđenje, ali ne suđenje na način da mi striktno definiramo slučajeve i zaključke. I žao mi je što izvodiš brzoplete zaključke poput zadnje rečenice u quoteu.

Ton je onaj koji si iščitao. A i ja čitam tvoj i ne namjeravam više ni slučajno dalje razgovarati. kava
[Vrh] Go down
Sponsored content





Doživljaj svijeta oko nas Empty
PostajNaslov: Re: Doživljaj svijeta oko nas   Doživljaj svijeta oko nas Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Doživljaj svijeta oko nas
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» spasioci svijeta
» Gospodar svijeta
» Smak svijeta 23.09.2017.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: