Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sfinga

Go down 
+4
Hapa
kayser
ThE_IMMORTAL
Alpha
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimesub pro 13, 2008 8:49 pm

slazem se sa zvijezdom...
ima mnogo psihopata kojima padaju raznorazne ideje na pamet. da se zna sve sto se skriva dolje pod pustinjskim pijeskom, oni bi to mogli koristiti za ostvarenje njihovih nemoralne ciljeva (kao u onim jeftinim akcionim filmovima XD)...

sve je neizvijesno. ne mozemo predvidit nista. mozda ce biti ista prica kao i kod piramida u bosni, nece biti prihvaceno i na kraju bi se ispostavilo da je to sve samo komercijala i blablabla

vecina ljudi je toliko izmanipulirana da se samo oslanja i pretvara u ono sto je prihvaceno od vecine. ono sto je drugacije ili sto proturjeci njihovim, takoreci, normama, oni to onda odbacuju ili uniste.
danas ljudi ne gledaju svojim ocima, gledaju kroz oci nekog drugog i nemaju svog stava o svijetu. samo prihvate nesto onako kakvo jest i nista se tome vise ne moze i ne smije usprotiviti...

zato mislim i da se objavi nece se nista promijeniti...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimesub pro 13, 2008 10:28 pm

A ionako se ne objavljuje... kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimened pro 14, 2008 12:30 pm

Ne znam...jastan mi je 'strah' koji pokazuje Zvezda da je mozda i bolje ovako ali...jednostavno ne znam bas... Pitanje je kako su se ti neki koji mozda znaju nasli proglasiti kompetentnima da su oni ti koji su 'normalni i vrijedni' tog znanja i da kroje tko smije znati, a tko ne.
Osim toga tu je i taj moment straha...u redu...strah je dobra stvar koja nas cini opreznima dok npr. prelazimo ulicu...ali gledajuci kroz povijest pa i kroz razvoj svakog pojedinca strah je najcesce ono sto nas gura nazad ili u najboljem slucaju drzi na mjestu...
Ako bi se tim pronalascima zbilja otkirivali neki odgovori onda vjerujem ili se nadam da bi isti upravo doveli do eliminacije ili barem smanjenja tih nekih 'zlih' koji bi imali tenziju nesto zlouporabiti. Naime, vjerujem da je i ono sto mi nazivamo 'zlo' zapravo rezultat straha doticne osobe (ofc, u kombinaciji sa ostalim karakternim osobinama)...ako bismo saznali nasu poantu bivstvovanja na Planetu i smisao tj. cilj naseg postojanja to bi trebalo ukloniti veci dio straha ako ne i potpuni...
U najgorem slucaju...bas kao i sada dok nitko nista ne zna...doslo bi do onih koji imaju zle i onih koji imaju dobre namjere...i bas kao i sada, nadam se da bi ovih sa dobrim namjerama bilo vise tako da, baratajuci istim 'oruzjem', bi mogli zaustaviti ove druge...

Ali nekako mi se cini da stvarni razlog zasto oni to cuvaju lezi u novcu ili tako necem nimalo plemenitom poput cuvanja tajne od 'zlikovaca'...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimened pro 14, 2008 4:37 pm

Slažem se s alpom,mozda bi ta istraživanja dovela do razvijanja veće svjesti među ljudima,po meni je uvjek bolje bolna istina nego da zivim u lazi i iluzijama.Pa svi ljudi su vrijedni tog znanja niko nije poseban svi smo isti kao što je već i alpha rekla.Rzlika je samo sto ce jedni to znanje upotrebit za dobre stvari a jedni za loše, ali ako ce to probuditi svijest više ljudi onda je to vrijedno pokušaja.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimened pro 14, 2008 4:57 pm

Ne znam...
Ja samo zamislim šta bi se desilo kada bi se mogao kupiti nekakav prenosnik materije, npr... Zezanje, nelegalno prenošenje oružja, narkotika, svašta nešto mi pada na pamet...
Po meni, svako treba da ide svojim putem i ako ga on negde odvede, to je upravo ono mesto gde i treba da bude...
Nema lakih rešenja, jer ona se ne računaju... Da nije tako, svako bi mogao stvoriti vlastitu realnost i ući u druge svetove prostim konzumiranjem heroina ili nečeg sličnog. Najlakši putevi nisu i najbolji... Ako želimo nešto saznati, onda to moramo i zaslužiti. A ako nešto treba da saznamo, to će se i desiti... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimened pro 14, 2008 7:25 pm

A zasto bi nova znanja znacila lako rjesenje?

Sto se tice neke tehnologije za kriminal temeljene na novom znanju onda se moze predpostaviti da bi bilo i metoda sprjecavanja istih na razini te iste tehnologije...

Ali to je upravo to o cemu pricam...strah...ako se skoncentriramo na ono lose sto moze donijeti novo znanje propustit cemo ono dobro koje moze biti visestruko bolje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimened pro 14, 2008 9:00 pm

Citat :
...strah...ako se skoncentriramo na ono lose sto moze donijeti novo znanje propustit cemo ono dobro koje moze biti visestruko bolje...

e ovo je dobro receno

bravo alpha bravo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimened pro 14, 2008 9:45 pm

Veći dio našega života ionako je posvećen uklanjanju straha kako bismo mogli slobodno djelovati i živjeti. No većina ljudi više voli zabiti glavu u pijesak barem u onim najkritičnijim situacijama pa se time neplanirano osuđuje na život u stalnom strahu i tjeskobi. (komentar na Alphin post :) )
[Vrh] Go down
invmb
Prašina
invmb


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 5
Age : 66
Registration date : 17.12.2008

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimečet pro 18, 2008 12:51 am

Ne samo sfinga nego jos puno drugih stvari nije objasnjeno do kraja nama obicnim smrtnicima. Mozda i saznamo jednog dana gdje je bila Atlantida pa zemlje MU, gdje je zlatni gral itd. Potop koji se desio i koji se spominje u bibliji nije samo opisan kod krscana nego i u drugim djelovima svjeta se taj ili neki drugi-treci potop spominje i opisuje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitimečet pro 18, 2008 1:38 pm

Dobrodosao Invmb...zanimljiv Nick, moram priznat zubi

Potop je, moguce, postojao...ali nekako se pitam sto je s nekim od tih nestalih civilizacija...jesu zbilja nestale ili?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sfinga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sfinga   Sfinga - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sfinga
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: