Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Cirkusi

Go down 
+4
silver
meli
Svjetloisjena
floridana
8 posters

treba li?
ukinuti svaki vid ovakvog iskorištavanja životinja
Cirkusi Icon_vote_lcap14%Cirkusi Icon_vote_rcap
 14% [ 2 ]
ukinuti cirkuske atrakcije sa životinjama
Cirkusi Icon_vote_lcap36%Cirkusi Icon_vote_rcap
 36% [ 5 ]
ukinuti zoološke vrtove
Cirkusi Icon_vote_lcap0%Cirkusi Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
dopustiti zoološke vrtove uz poboljšane uvjete
Cirkusi Icon_vote_lcap36%Cirkusi Icon_vote_rcap
 36% [ 5 ]
dopustiti cirkuse sa životinjama uz bolje uvjete
Cirkusi Icon_vote_lcap7%Cirkusi Icon_vote_rcap
 7% [ 1 ]
nije me briga. nek rade šta hoće
Cirkusi Icon_vote_lcap7%Cirkusi Icon_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Ukupno glasova : 14
 

Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimesub pro 13, 2008 8:32 am

naišla sam na ovaj video i na prvu simpatično djeluju ti pingvini obučeni u Djeda Mraza ali se ne mogu oteti dojmu da je to jedan vid mučenja životinja, nešto poput cirkuskih atrakcija.



"Južnokorejski zabavni park Everland osigurao je svojim posjetiteljima gomilu umjetnog snijega, a za dodatnu zabavu doveo je druželjubivu obitelj pingvina u prikladnim opravicama. Video!


Obitelj pingvina odjevena u opravice Djeda Mraza pomaže posjetiteljima jednog zabavnog parka u Južnoj Koreji da se užive u blagdansko raspoloženje.

Everland Park u Yonginu napravio je malo umjetnog snijega i tako razveselio pingvine i posjetitelje.

Posjetiteljima parka je dopušteno da u spuštanju niz snježnu padinu sa sobom povedu i pingvina. Čuvarica pingvina određuje tko može, a tko ne može s pingvinima nizbrdo."

ovo boldano mi je upalo u oči. kao da su pingvini dobrovoljno pristali pomagati i to ni manje ni više nego da se ljudi užive u blagdansko raspoloženje roll
svojedobno je u mom gradu gostovao cirkus sa životinjama. gledala sam predstavu koja je bila bez veze. životinje su bile drogirane jer kako protumačiti da je curica od nekih 4-5 gpdina gurnula glavu krokodilu u ralje. a opet s druge strane znam koliko je veselja donilo djeci koja su gledala predstavu i sama mogućnost da vide životinje poput slona, deva, bivola itd. u živo.
sad da se osvrnem malo i na zoološke vrtove naročito one kod nas. ne znam kakvi su uvjeti u Zagrebu ali bila sam u Splitu i mogu samo reći: mrak zadnji neides beton, beton, samo beton....
po vašem mišljenju dali bi trebalo ukinuti ovakve atrakcije poput Cirkusa sa životinjama i dali bi trebalo ukinuti i Zoološke vrtove ili im ipak dati šansu da poboljšaju uvjete u njima. jedan tigar siguno nije sretan u kavezu ma koliki on bio.

u anketi imate i multiple choice


Zadnja promjena: Čarolija; sub pro 20, 2008 9:56 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimesub pro 13, 2008 9:06 am

Cirkusi ne mogu osigurati normalne uvjete životinjama, već zato što su stalno u pokretu, a ako su slučajno i stacionirani kao što je slučaj s nekima u inozemstvu, oni nisu prvenstveno zoološki vrtovi nego mjesta za zabavu i imaju isti problem. Nikad nisam voljela gledati dresuru životinja jer mi se to što su izvodile činilo umjetno i neizvedivo. Uglavnom, žao mi je životinja u cirkusima čak i kad su bolje držane, iako znam da putujući cirkusi oduvijek donose veliko veselje u mjesta udaljena od drugih vidova zabave.

Zoološki vrtovi su često i znanstvene ustanove ili služe i za pouku studenata i učenika, a ako su dobro održavani mogu pružiti utočište životinjama koje su rođene i odrasle izvan prirodnog staništa u koje se ne mogu ili ne smiju vratiti jer nemaju mogućnost tamo preživjeti. Zoološki vrtovi obično se trude ponuditi životinjama dobre uvjete i održati ih zdrave, a imaju i timove stručnjaka koji se time bave, povezani su i u međunarodne udruge s tim namjerama. Zagrebački zoo godinama je stagnirao u sve gorim uvjetima, dok ga negdje 1993. nije preuzeo Vladimir Anić i stvorio od njega suvremeni zoo, učinivši sve što se moglo učiniti na tako malom prostoru. Dotični je smijenjen prije mislim dvije godine jer osim što je stvarno učinio čudo u poboljšanju života životinja, nije baš bio korektan u odnosu prema zaposlenicima (iako su neki tvrdili suprotno), a čini se da je stao na žulj i ljudima iz gradske uprave...) U svakom slučaju, tko je bio u zagrebačkom zoo-u prije dvadesetak godina i dođe sad ponovo, neće ga prepoznati . :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimened pro 14, 2008 11:41 am

Ja glasam za ukidanje točaka s životinjama u cirkusima, a zoološke vrtove bi ostavila naravno uz poboljšanje uvjeta.

Čarolija nemogu glasati na anketi jer mi ne dozvoljava označavanje više odgovora.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimesub pro 20, 2008 2:19 am

inače, ako niste znali, po nedavno donesenom pravilniku o zaštiti životinja, zabranjeni su cirkuski nastupi s životinjama u Hrvatskoj. kao što je to i u većem dijelu Europe.

ja sam htio odabrat uz ukinuće cirkusnih točaka još i poboljšane uvjete u zološkom, ali nisam mogao.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimesub pro 20, 2008 9:57 am

vidim da je isključena a stavila sam da se može višestruko birati. sad sam popravila pa ako hoćeš možeš ponoviti glasanje
[Vrh] Go down
Dzangy
Stanica
Dzangy


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 21
Age : 36
Registration date : 29.12.2008

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimeuto pro 30, 2008 5:15 am

Ja sam glasala za ukidanje cirkuskih atrakcija sa zivotinjama. Oduvek sam po vasarima mrzela kako muce one jadne medvede.

Kao male otmu ih od majke (nju ubiju), a mladunce uzmu da bi ih pokazivali na vasarima i slicnim skupinama, a da bi ih"naucili da igraju uz muziku" stave im zar pod nogama i sviraju, i tako malo mece podize sape, jer ga pece i boli, i zapamti tu melodiju i kasnije kada je cuje on isto tako pocinje da "igra" jer se seca toga... :(
Tuzno, ali istinito. Ljudi su najvece zveri, samo sto toga nisu svesni.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimeuto pro 30, 2008 10:30 am

ja mislim da zoološki vrtovi nisu tako loša stvar jer u dobrim uvjetima i selekcijom životinjskih vrsta mogu pomoći, poput rezervata, u konzervaciji neke vrste. Postoje životinjske vrste kojih više i nema u divljini, i da ih nije u zoo vrtovima bile bi izumrle, ovako postoje programi pomoću kojih se vrste pokušavaju vratiti u prirodno stanište.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimeuto pro 30, 2008 10:43 am

žalosno je uopće da nam trebaju zoološki vrtovi i rezervati da bi skoro izumrle vrste opstale.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimesub vel 07, 2009 1:23 am

Misečina je napisao/la:
žalosno je uopće da nam trebaju zoološki vrtovi i rezervati da bi skoro izumrle vrste opstale.

a eto, kad smo (mi kao ljudska vrsta) mogli spriječiti to izumiranje onda nitko nije o tome ni razmišljao, a sad preostaje samo liječiti iako je pitanje koliko se zapravo 'liječi'.
[Vrh] Go down
argonian
Višestanični organizam
argonian


Male
Cancer Tiger
Broj postova : 40
Age : 37
Registration date : 10.07.2009

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimečet srp 16, 2009 4:55 am

pogledajte nastpe cirque de soleil, najbolji cirkus bez ijedne točke sa životinjama :) ukucajte na youtube cirque de soleil - alegria ;)
[Vrh] Go down
inflameswetrust
Višestanični organizam
inflameswetrust


Male
Pisces Horse
Broj postova : 63
Age : 34
Location : Požega
Registration date : 19.08.2009

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimepet kol 21, 2009 8:56 pm

Ovako, ja smatram da životinje u cirkusu ne bi smjele biti, ali da treba dozvoliti zološke vrtove uz što bolje uvijete. Naravno, to životinjama uzima slobodu, i tako dalje, ali... (uvijek ima ali!).

Ali to je puno bolja alternativa nego držanje životinja u svojim domovima. Znate li samo koliko životinja se nelegalno drži po raznim kutijama kavezićima u uvijetima gdje jedino bakterije opstaju? Nažalost mnogi ne shvaćaju da njihova ljubav prema toj životinji koja pati u kavezu nije dovoljna. Ne bez dosljedne skrbi i organizacije. Zato mislim da treba ostaviti zoološke vrtove ali da se NE love nove za stavljanje u zoološke vrtove. Između dva zla treba izabrati manje.
[Vrh] Go down
Reptil
Višestanični organizam



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 85
Age : 31
Location : Zagreb
Registration date : 21.07.2009

Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitimepet kol 21, 2009 9:25 pm

Nije me briga, neka rade što hoće.
Volim cirkuse, kao što volim i kako izgledaju krzna od životinja, a najviše volim njihovo meso.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Cirkusi Empty
PostajNaslov: Re: Cirkusi   Cirkusi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Cirkusi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: