Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 emocije životinja

Go down 
+4
stella
silver
Svjetloisjena
gloria_g
8 posters
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimeuto pro 16, 2008 1:25 pm

dali ste primjetili da životinje imaju emocije apsolutno iste kao čovjek. konkretno mislim na pse, ne znam za druge vrste ali psi su nevjerovatni.
neki dan, nakon par dana imala sam napokon malo vremena da se poigram i prošećem sa svojim pasom, i nećete vjerovati, prvo je pokazivao ooogrooomnuuu sreću, pa kad se izludiro onda mi navalio gristi ruke, al to onim tonom ljutnje, nije to više bila igra...jedva sam se obranila
:)
a kako ovo nije prvi put....primjetih....
emocije konkretno usmjerene na mene...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimesri pro 17, 2008 12:55 am

Ovo bi ovako zamišljeno išlo više na kućne ljubimce.

A psi su nevjerojatni, da. Ali nisu oni jedine životinje koje pokazuju emocije slične našima.

Btw, moja kujica kad je bila mala imala je slične ispade koji su mi išli prilično na živce. Išla mi je gristi nožne prste kad joj je bilo dosadno vani... Onda je valjda skužila da to nama nije fora pa je prestala...
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimesub pro 20, 2008 2:15 am

psi su takvi zato što ih odgajamo, al to ne znači da ne postoje druge vrlo inteligentne životinje, i puno više od pasa. psi su nam jednostavno u nekim stvarima poprilično slični, ta ipak je pas čovjekov najbolji prijatelj!

al inače, dokazano je da čimpanze, gorile, a vjerojatno i dupini posjeduju svijest o sebi, što se često smatra karakteristikom samo ljudi. no, eto, izgleda da nije baš tako.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimepon pro 22, 2008 7:42 pm

Nikada nisam ni mislila da životinje nemaju emocije.
Sad mi je pao na pamet jedan kozlić kojega smo dobili jako malog, hranili ga na flašicu i bio nam je kao kućni ljubimac.
Pošto je bio vani sa psima, počeo se i ponašati kao pas, samo što nije lajao. A kad bi se netko igrao s njim, kao i sa psima, točno im u očima vidiš sreću, ili ako bi ih zatvarali da nam ne pobjegnu kad bi nekamo išli, čak su mu i oči bile suzne.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimepon pro 22, 2008 7:51 pm

Sad sam se sjetila kad je stella spomenula da je kozlić imao suzne oči - tek sam nedavno saznala da krave mogu plakati. Jedna blogerica je opisala kako je vidjela da krava plače suzama kad su joj oduzeli tele. Onda sam pitala muža koji je imao baku i djeda na selu i uvijek je jako volio životinje tamo, osobito psa i krave kad bi cijela ljeta i mnoge vikende provodio kod njih. I on mi je rekao da krave plaču kad im odvedu telad, samo se to nikad nije sjetio ispričati. cry
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimeuto pro 23, 2008 12:33 pm

strašno svjetlo, nemoj nam niti pričati :(
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimesri pro 24, 2008 3:22 pm

kme.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimesri pro 24, 2008 4:36 pm

silver je napisao/la:
kme.

Imaš ovaj cry
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimesri oľu 04, 2009 3:30 am

imaju emocije naravno ...jao kada sam pustila svog zeca da skace na polju sta je bio sretan
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimepon pro 12, 2011 10:41 pm

Iako ih se često smatra prevarantima i sebičnima, štakori su izrazito suosjećajni i puni razumijevanja za druge štakore, otkriva studija Sveučilišta Chicago. Znanstvenici su štakore podijelili u parove kako bi se bolje upoznali.

Nakon toga, jednog su štakora stavili u cijev te su promatrali reakciju njegova partnera. Štakor je pokušao pomoći zatočenom, unatoč tome što su mu nudili čokoladu kako bi mu odvukli pozornost. U većini slučaja prvo su oslobodili "kolegu", a potom su poslasticu podijelili s njim. Gotovo 23 od 30 štakora pokušalo je otvoriti kavez kako bi oslobodilo svog partnera, potvrđuje istraživanje.

Znanstvenici su otkrili da ženke za razliku od muških štakora pokazuju više suosjećanja. Sve ženke oslobodile su svoje partnere, dok je isto učinilo 17 od 24 štakora. Ženke su to vjerojatno učinile zbog majčinskog instinkta.

- Ovo istraživanje dokazuje kako empatija nije rezervirana samo za čovjeka i primate, kako se to dosad vjerovalo - ističe voditeljica istraživanja profesorica psihologije i psihijatrije, Jean Decety. link

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimepon pro 12, 2011 10:57 pm

davno kao mali imao sam ženku rotvajlera koju smo od malena odgajali, ja sam se sa njom najvše igrao i stalno sam bio uz nju, i mene je najviše imala voljela što su svi vidjeli. sa svima se voljela igrati a kad se ja pojavim više nitko nije postojao, nije se odvajala od mene. nakon 10 mjeseci kako smo ju imali, otrovala se i veterinar nije mogao pomoći, zadnje trenutke smo proveli uz nju mazeći je, vidjelo se da joj je teško i da pati, oči su joj bile suzne, zadnje što je napravila prije nego je izdahnula, teško je podignula glavu i mene pogledala i ispustila tužan zvuk te otišla
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimepon pro 12, 2011 11:02 pm

Tužna, ali opet jako lijepa priča Dant

Dakle kod štakora također postoji empatija i to je čini se snažnija nego kod ljudi, sve ženke i 17 od 24 muška, ja mislim da je kod ljudi prosjek manji ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitimeuto sij 08, 2013 2:36 pm

Evo jedna vijest baš za ovu temu:

Sud vratio dečka papigi koja je prestala jesti od ljubavne jadi

Are Princ i Princeza, ponosni roditelji troje papigica, proveli su pet godina zajedno, no iznenada su razdvojeni jer je Princa njegov vlasnik ponovo poželio u svom domu.
Zaljubljena ara Princeza prestala je jesti 3. siječnja nakon što su od nje odveli Princa, aru njenog života, no priča će ipak imati sretan završetak jer je sudac u Dhaki naredio da se par ponovo spoji.
Princ i Princeza su čak pet godina proveli zajedno, no bračne drugove i roditelje troje papigica su iznenada razdvojili jer se pojavio Prinčev vlasnik Iqram Selim.
Selim je, naime, Princa ostavio privatnome zoološkom vrtu na čuvanje još 2007. godine, te se sve do prije par dana vjerovalo da se po njega nikad neće ni vratiti.
Začudo, ipak je došao po svoju aru, koju je odnio kući tek nakon što je sud presudio u njegovu korist.
Bitka na sudu
Svjestan što će se dogoditi, vlasnik zoološkog vrta Abdul Wadud nije htio vratiti Princa Selimu, no sud je prije tjedan dana u prvoj presudi kazao da vlasnik ima pravo na svoju pticu bez obzira na to koliko je vremena prošlo otkako ju je ostavio.
Budući da je Princeza istog dana prestala jesti, Wadud je odmah uložio žalbu i uvjerio sud da će biti odgovoran za smrt nesretne životinje kojoj više nije ni do čega bez njene ljubavi.
Na sreću, sud je prihvatio argument i obrazloženju napomenuo da je Princa i Princezu bilo okrutno razdvojiti nakon toliko godina.
izvor

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





emocije životinja Empty
PostajNaslov: Re: emocije životinja   emocije životinja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
emocije životinja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Emocije
» Glazba i emocije
» racio vs. emocije
» Koliko intenzivno prozivljavamo emocije - nekoc i danas

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: