Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?

Go down 
+38
BlackQueen
mEN_iN_WHite
hromi
konoko1
marin
Remke
Kakashi
tinac
Saroman
Sigmund Freud
snark
None
myst000
Flamezar
fastforward
dominikosijek
n4ff
w0od0o_Lo0tkA
l337_m4n
pocahontas
gloria_g
Silenius
Thor
Milab
silver
Yado
Alpha
Eosphoros
Svjetloisjena
Srky
Aleksandar Veliki
Blizzard
ThE_IMMORTAL
userNejm
zvezda
Daenerys
malena
Rain
42 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Koristimo li 100% mozga
Mislim da koristimo
Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_vote_lcap9%Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_vote_rcap
 9% [ 9 ]
Mislim da ne koristimo
Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_vote_lcap91%Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_vote_rcap
 91% [ 95 ]
Ukupno glasova : 104
 

Autor/icaPoruka
myst000
Stanica
myst000


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 24
Age : 32
Registration date : 27.06.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 3:28 am

Procito evo sad na wikipediji da je to jednostavno zabuna ,evo samo prenosim podatke nemojte me streljat odmah xD,pise znaci da iako cjelokupno funkcioniranje mozga jos nije potpuno poznato ,svaki njegov dio ima odredjenu funkciju.
Naime zabuna proizlazi iz razlicitih izvora;
Citat :
* This misconception most likely arose from a misunderstanding (or misrepresentation in an advertisement) of neurological research in the late 1800s or early 1900s when researchers either discovered that only about 10% of the neurons in the brain are firing at any given time or announced that they had only mapped the functions of 10% of the brain up to that time (accounts differ on this point).
* Another possible origin of the misconception is that only 10% of the cells in the brain are neurons; the rest are glial cells that, despite being involved in learning, do not function in the same way that neurons do.
* Einstein is reported as quipping that people typically only use 10% of their brains. The popular press took this as fact, although the comment was meant only facetiously.
* Lower level of brain activation does not mean a lower performance of cognitive functions; this variable has confounded scientists, because some 'gifted' individuals showed less activity than the average person. Haier proposed that indeed more gifted individuals might possess more efficient brain circuits.
* Some New Age proponents propagate this belief by asserting that the "unused" ninety percent of the human brain is capable of exhibiting psychic powers and can be trained to perform psychokinesis and extra-sensory perception.
ako kome treba prijevod nek kaze heh previse mi je ovo za prevodit...
al sa ja znam,znanost je i prije bila u krivu,a sama nasa svijest je neizmjerljiva pojava koja se moze razviti izvan zadanih uvjeta koje pruza fizicki svijet.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 9:13 am

da, svaki dio mozga ima svoju funkciju, ali pri mjerenju aktivnosti mozga nikada neće cijeli mozak biti aktivan, niti veći dio, već samo manji djelovi, iako su neki djelovi za određene funkcije ipak malo veći. A uostalom, znanstvenici ni danas najmanjeg pojma nemaju o tome čemu služi točno jedan veći dio mozga (moždane kore), odnosno, njegovi manji djelovi, i to baš onaj dio koji je zadužen za razmišljanje, na neki način.
[Vrh] Go down
myst000
Stanica
myst000


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 24
Age : 32
Registration date : 27.06.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 10:46 am

ook tnx=)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 12:10 pm

Sto se tice naucnika i lekara....

Pa, oni su donedavno LOBOTOMIJU smatrali idealnim lekom za neke poremecaje....... :(

*
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 12:19 pm

Pa za neke poremecaje i jeste idealna lolcina

Salim se, ofc miga
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 12:40 pm

Ja mislim da to ovako funkcionira: ako pticama zakržljaju krila kad ih ne koriste po toj logici bi nama neki dio moga "zakržljao" ako ne obavlja nikakvu funkciju. Za što nam služi tolki mozaka ko koristimo samo jedan mali dio. Svaki dio ljudskog tijela služi necemu tako i cijeli mozak 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 1:10 pm

Ajmo tom logikom...znaci imamo jednog Noja ili Pingvina ili najobicniju Kokos...ipak...te zivotinje i dalje imaju krila...ona nisu potpuno nestala...da li to znaci da kada bi ih poceli ponovno koristit (tj. pokusavali letjeti) da bi se ta krila razvila nazad?

To bi onda pak znacilo da su neki djelovi naseg mozga isto tako 'uspavani' ali jos uvijek tu i kada bi ih postali svjesni i poceli pokusavati koristiti mozda bi ih ponovno razvili, a time i neke nove sposobnosti...

Problem je sto je tesko postati svjestan...da mozak spozna samog sebe...ali vjerujem da nije nemoguce...mozda je potreba sreca, slucajnost, da se 'poklope zvijezde'...nesto...ali ipak...mislim, nadam se, da nije nemoguce...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 5:02 pm

Mislim da je potrebno otkljucati nesto u samom genetskom kodu...

*
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimepon kol 25, 2008 9:12 pm

Daleko smo mi od tih 100%, jako daleko...
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimepon kol 25, 2008 9:52 pm

Birdy je napisao/la:
Ja mislim da to ovako funkcionira: ako pticama zakržljaju krila kad ih ne koriste po toj logici bi nama neki dio moga "zakržljao" ako ne obavlja nikakvu funkciju. Za što nam služi tolki mozaka ko koristimo samo jedan mali dio. Svaki dio ljudskog tijela služi necemu tako i cijeli mozak 8)

zapravo, nije baš da im doslovno zakržljaju krila već se takve ptice bolje snalaze sa malim i zakržljalim krilima nego s većim, pa su takve jedinke opstale. Jer, npr, pingvin s velikim krilima samo bi bio manje spretan u vodi i grabežljivci bi ga se prije dočepali.

Naravno, ako vjerujete darwinovoj evoluciji.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimepon kol 25, 2008 10:35 pm

silver je napisao/la:

zapravo, nije baš da im doslovno zakržljaju krila već se takve ptice bolje snalaze sa malim i zakržljalim krilima nego s većim, pa su takve jedinke opstale. Jer, npr, pingvin s velikim krilima samo bi bio manje spretan u vodi i grabežljivci bi ga se prije dočepali.

Naravno, ako vjerujete darwinovoj evoluciji.

bilo bi zanimljivo gledati pingvine sa velikim krilima, kako bi uopće dočekali da im se smanje krila. mislim da bi im ipak grabežljivci prije došli glave. zato meni ta evolucija baš i nije nešto.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimepon kol 25, 2008 10:50 pm

Da pingvin ima velika krila ne bi vise bio pingvin...niti bi imao ovaj stil zivota koji ima...njihovo ponasanje bilo bi uskladjeno sa njihovim tijelom...
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 1:36 am

Ne sjecam se tocno broja al ljudi imaju dosta zakrzljalih organa između ostalog tu spada i dlakavost i kostrijesenje dlaka kad nam je hladno il kad smo u opasnosti , onda npr rep , neki ljudi imaju bas izrazen rep i kad su sretni mozete vidjet kako masu s njima whee

evolucija i nase tijelo su savrseni mehanizmi ,vlada princip use it or lose it , ne trose energiju na nista nepotrebno , ..ako cemo pogledat sad nam ne treba rep , dlacurine i ide nam poprilicno dobro u odnosu na druge vrste na zemlji baja
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 4:11 pm

Svak koristi maximum,100%.ko ti kaze da imaš još što možeš iiskoristti,iskoristi kad možeš,nismo još dosegli,neznamo bla bla bla.mozak je naš ne nečiji treći,znali bi ga koristit,ovo je što imamo.i to je 100%.samo je neko razvijeniji od nekoga.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 9:49 pm

Mozda treba znati kako razviti mozak do svog punog kapacitata sto mi (jos) ne znamo...
Slicno kao npr. samouki slikar...on ima talent, on slika ali u njegovim radovima osjeti se gubost, nedoradjenost...on radi najbolje sto moze ali mogao bi i bolje kada bi imao pravi trening...
[Vrh] Go down
tinac
Stanica
tinac


Male
Libra Pig
Broj postova : 23
Age : 28
Location : LA ( Ladmirevci
Registration date : 04.04.2010

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 8:30 pm

ja mislim da mi koristimo barem 20% mozga . zato što treba prepoznati sve stvari oko nas na nekoliko sekundi , naprimjer sad dok čitaš ti odmah zapažaš i razmišljaš o tim stvarima . Da korisimo 2 % mozga od 100 ne bi mogli ni boje raspoznati po mom mišljenju ...
[Vrh] Go down
Kakashi
Višestanični organizam
Kakashi


Male
Taurus Monkey
Broj postova : 87
Age : 31
Registration date : 06.12.2009

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimečet tra 15, 2010 9:54 pm

evo vam jedne zanimljive igre koja se zove brain challenge

https://www.youtube.com/watch?v=t60f2KG-K0E

ako je netko zeli mogu mu dati link pa da si skine
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimečet tra 15, 2010 10:59 pm

ma kako tko, ali nitko nerabi 100% mozga, da rabis 100% mozga zamisli sta bis e sve moglo, ali mi se cini da ljudi nepostaju inteligentniji nego rabe vise mozga, a telepatija i te stvari vjerojatno rabe neki dio mozga stodrugi nerabe, nitko nemoze znatikako misli drugi covjek, ali bi na ovoj temi mogli objasniti kako tko razmislja, eto recimo matematicki zadatci, ja sve to komplicirano radim za druge ljude, ali mogu puuuno zadataka bez digitrona napravit cak i neke nezamislive (osim korijena)
[Vrh] Go down
marin
Višestanični organizam
marin


Male
Scorpio Goat
Broj postova : 56
Age : 44
Location : trogir
Registration date : 13.04.2010

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimečet tra 15, 2010 11:02 pm

ne sluzimo se niti sa 14 posto a kamoli sto
[Vrh] Go down
konoko1
Riba
konoko1


Male
Virgo Dog
Broj postova : 102
Age : 41
Location : SL.BROD
Registration date : 24.01.2010

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimepet tra 16, 2010 9:01 pm

mislim da je mnogo vas tu u krivu jer izvodenje motorickih radnji tijela nije koristenje mozga(u smislu ove teme) nego kordinacija tijela i mozga koja se moze istrenirati neke lakse neke teze, a da li svijesno koristimo mogucnosti mozga naravno da ne,jer kad bi samo otklonili shumove da svijesno obradujemo sve informacije(ne mislim samo na 5 osijetila) koje nase tijelo prima i salje u mozak jednostavno bi izludili ili bili super pametni(znali bi puno toga)a sto se tice telexxx stvari ako jedan moze onda bi trebali moci i svi jel gledajuci sa znanstvene strane
poanta:svijesno koristimo jako malo mogucnosti naseg mozga nazalost
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimepet tra 16, 2010 10:06 pm

Rea ti rece da nauka nije dosla do toga da moze da vidi koliko procenata mozga koristimo.....Nauka moze da vidi koliko mozga koristimo ....i koristimo 10% , to se vidi na elektricnoj aktivnosti moga.....rade samo odredjeni delovi na levoj i desnoj hemisveri....ostali ne odaju nikakvu aktivnost.....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimepet tra 16, 2010 10:13 pm

To pod uslovom da ti uređaji mere SVE aktivnosti moga, dakle i one subconcious... Iako je ok govoriti o svesnom korišćenju i mislim da je ono blizu tih 10%... Nesvesno, podsvesno... to je već druga priča... *
[Vrh] Go down
tinac
Stanica
tinac


Male
Libra Pig
Broj postova : 23
Age : 28
Location : LA ( Ladmirevci
Registration date : 04.04.2010

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimesub tra 17, 2010 1:08 am

Ja mislim da čovjek koristi 100% mozga , ali ne u isto vrijeme kao da je mozak razdvojen na male dijelove. I svaki dio ima neku svoju takozvanu zadaću kao na primjer prepoznavanje boja, slova ,govor,razmišljanje itd . Po mom mišljnju kad bi čovjek koristio 100% mozga u isto vrijeme da bi primao previše informacija i umro ili nešta na tom primjeru. Oni koji se ne slazu sa mnom nema veze svatko ima svoje vjerovanje
[Vrh] Go down
marin
Višestanični organizam
marin


Male
Scorpio Goat
Broj postova : 56
Age : 44
Location : trogir
Registration date : 13.04.2010

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimesub tra 17, 2010 11:10 am

mene zanima jedna stvar,vratimo se upovijest 10 000 godina,20,tisuca ili 30 tisuca,sto se dogodilo da ajmo ca rec glupog neandrtalca nastao moderan covijek,pametan lijep.zgodan,
nije to bas puno u cijeloj evoluciji,kakav je bia njihov mozak,koliko su ga oni koristili,
[Vrh] Go down
tinac
Stanica
tinac


Male
Libra Pig
Broj postova : 23
Age : 28
Location : LA ( Ladmirevci
Registration date : 04.04.2010

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitimesub tra 17, 2010 3:17 pm

tada je po mom mišljenju dolazilo do krizanja drugacijih vrsta i nastajali su drugačiji ljudi . Neki praljudi su znali za vatru neki za nekakve drugačije stvari , a kada su se susreli razmijenili znanja i došli do novih . Preko znanosti mozak pračovjeka je bio veci nego mozak sadašnjeg čovjeka...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» WHO objavio: mobiteli uzrokuju rak mozga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: