Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Napučenost

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

Napučenost - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimesub lip 13, 2009 1:50 pm

Nego kako stvari stoje, Hrvati su na pravom putu prema optimalnoj napučenosti. 2007. su izjavili da će se u nas smanjiti broj stanovnika do 2025. (ako preživimo 2012. cerek) za 234000. A to je samo 18 godina. Ajde računajmo da do 2050 za još najmanje 300000. Dakle, tad će nas biti oko 4 milijuna...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimesub lip 13, 2009 2:08 pm

Unutar 18 godina (ako prezivmo 2012 zubi ) cemo sigurno biti primljeni u Europu i naguzeni ko mali majmuni te cemo morat zaprimit razno raznu sirotinju (kao da vec i sami nismo dovoljno jadni :P ) plus ekipu koja ce pokupovat sve sto valja tako da vise niti necemo bit Hrvati, a i napucenost ce se povecat :P

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimesub lip 13, 2009 3:51 pm

Alpha je napisao/la:
Unutar 18 godina (ako prezivmo 2012 zubi ) cemo sigurno biti primljeni u Europu i naguzeni ko mali majmuni te cemo morat zaprimit razno raznu sirotinju (kao da vec i sami nismo dovoljno jadni :P ) plus ekipu koja ce pokupovat sve sto valja tako da vise niti necemo bit Hrvati, a i napucenost ce se povecat :P

A možda dođu i ruski tajkuni, saudijski prinčevi i američki poduzetnici u većoj mjeri na naše divno plavo more. Budući da oni neće htjeti biti blizu raznoraznih "nižih" naroda, mi ćemo morati ostati nepromijenjeni da bi ih zadovoljili. Samo nas bude sve manje i manje. Živjeli romi, turci, bosanci i drugi genetski materijal! :D

Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimened lip 14, 2009 1:05 am

svaki čovjek s malo soli u glavi otići će u europu, pobjeći od ovog nezakonja, a naravno da će onda nahrliti bogatuni i pokupovati sve ono što vrijedi...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 1:30 pm

Mene vise brine opca prenapucenost Zemlje nego napucenost (ili nedostatak iste) pojedinih drzava :P

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 1:33 pm

Nije do napučenosti koliko do neefikasnosti i neproduktivnosti!
Prije godinu dana putovao sam busom kroz cijelu sjevernu Italiju i doslovce me boljela glava od svih tih redova vinograda, voćnjaka i žitnica. Odlično!
A kada prolazim kroz Hrvatsku vidim samo šikare, šume, šikare, e, mali ranč, opet šikara, livada, šikara, šikara, šikara, selo, šuma...

EDIT: Varaždinska županija je iznimka! Zaista je dobro uređena. A primijetio sam da se i Međimurska dobro razvija.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 2:42 pm

A mene opet 'nervira' i kada se covjek postavi kao da je iznad prirode pa krene obradjivat sve i sva...mislim, nismo jedini na planetu...bio bi red da se dopusti i drugima da zive, a ne da sve podredimo sebi i kako mi mislimo da bi trebalo biti jer ne smatram da smo kompetntni za tako sta. Stoga i dalje kazem da smo pretrpali zemlju i da polako gusimo sve ostalo na njoj, a to koliko smo racionalno iskoristili neke vise ili manje obradive povrsine je druga tema.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 2:44 pm

Na koji način bi nekome probala argumentirano objasniti da nemamo pravo sve podređivati sebi i da nismo iznad svega drugoga na Zemlji?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 2:58 pm

Jel ti mislis da jesmo?

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 2:58 pm

Nije bitno što ja mislim, ja sam pitao kako bi ti to nekome argumentirano objasnila da nismo i da to nije u redu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 3:23 pm

Pa meni je bitno za moju argumentaciju da znam sto ti mislis zubi

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 3:25 pm

Ja sam neki materijalist koji misli da su ljudi vrijednija bića od svih ostalih i koji misli da je u redu iskorištavati svoju prednost na štetu tih drugih bića. Dakle?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 3:30 pm

Takvome ne bih niti isla objasnjavat niti argumentirat ista jer su takvi ljudi najcesce nedokazani, a meni se ne da traziti iznimke.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 3:32 pm

Ok, onda meni kao 'meni' pokušaj objasniti, može?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 3:52 pm

Moze ako mi ti kao ti kazes sto mislis o tome.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 3:58 pm

Želiš reći da ne znaš? A toliko smo puta o tome pričali...

Ja mislim da nemamo pravo uništavati sve oko sebe niti povrijediti druga bića s izlikom kako mislimo da smo vrijedniji, jer smatram da ne možemo to odrediti. Može li sada odgovor na moje pitanje bez dodatnog spamanja teme?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 4:20 pm

Upravo si ga dao...i upravo si naveo od kud znas i sto ja razmisljam o tome...dakle, sam si sve kazao i znas da se slazem s time.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 4:22 pm

Ok, ali ja ne vidim argumente za koje sam te pitao. Ja sam samo naveo svoje mišljenje, ne i pokušaj argumenta koji me zanimaju i koje sam pitao tebe jer znam da ti to možeš bolje argumentirati od mene pa me zanima.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 4:27 pm

mene zivcira to sto ljudi sve betoniraju :/ a malo sume ostave i opet se pitam pa od cega ti ljudi namjeravaju ziviti od betona?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 4:31 pm

Ne mogu to argumentirati nicim sto bi moglo stajati za sebe kao apsolutna istina. Svatko vjeruje svoje. Neki ljudi smatraju kako imaju pravo i moc da vladaju zivotinjama i da ih tretiraju kako god im padne na pamet. Sto da ja kazem ili argumentiram takvima? Nista. Pa tako i sada...ili se slazemo ili ne...ali neke promjene tudjeg razmisljanja tu nema jer ako netko pati od kompleksa Boga tu se malo moze napravit...zalosno ali je tako.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 4:33 pm

Onda teoretski mi njima prigovaramo samo zato jer vjerujemo i osjećamo nešto drugo od njih, jel da?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimepon lip 15, 2009 5:04 pm

Teoretski svatko za se travu pase :P miga ...hocu reci da svatko ima svoju istinu i svoj put...

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 12:33 am

Gripphon je napisao/la:
Na koji način bi nekome probala argumentirano objasniti da nemamo pravo sve podređivati sebi i da nismo iznad svega drugoga na Zemlji?
Monoteističke religije koje su danas najzastupljenije imaju stav da je čovjek iznad drugih životinja. Ipak, čovjek treba živjeti u skladu sa životinjama i upravljati njima. Je, nelogično...

Da bi nekome objasnio takvu stvar prvo moraš krenuti iz perspektive životinje. Ako spomeneš čovjeka, on će odmah imati određene predrasude.
Zamislimo da smo tigar. Tigar je mesojed. U njegovim nagonima je da čini stvari potrebne za život: diše, razmnožava se, pije vodu, raste, hrani se. Tigar lovi druge životinje i hrani se njima. Te druge životinje, npr. stoka se hrani travom. I sada, ako tigar postane pohlepan i počne uzimati više nego mu treba stoke će biti manjka. Samim time pašnjak će zarasti i dati novim vrstama prednosti za život. Vjerojatno će se tu pojaviti šikara u kojoj će se množiti kukci. Ti će kukci uzrokovati još veću pojavu drugih životinja koje se hrane njima - pauka i ptica. I tako možeš u nedogled... očigledno je da se cijeli sistem razrušio jednim jedinim potezom tigra - htio je više nego mu je bilo dovoljno!
Ovo što spominjem su ekstremne situacije, no čovjek radi još gore. Osobi kojoj je stalo do očuvanja vrsta shvatit će poantu priče, da čovjek ne može podređivati prirodu samom sebi do granica pohlepnosti (bezobrazluka) jer time uništava prirodnu raznolikost i ravnotežu.
Osobi koja ne posjeduje tu neku nit u sebi koja ju čini etičkom i kulturnom osobom ili koja ima manjak osjećaja biti će svejedno. No, onda joj objasniš da će se to narušavanje prirodne ravnoteže odraziti na čovjeka, tj. upravo na nas, pa i tu osobu.
Ako je čovjek zatucani pohlepni debil neće ni to shvatiti i neće promijeniti svoj odnos prema prirodi i zbog tih zatucanih pohlepnih debila neće ispaštati samo drugi zatucani debili nego svi mi!

Gripphon je napisao/la:
Ja sam neki materijalist koji misli da su ljudi vrijednija bića od svih ostalih i koji misli da je u redu iskorištavati svoju prednost na štetu tih drugih bića. Dakle?
Alpha je napisao/la:
Takvome ne bih niti isla objasnjavat niti argumentirat ista jer su takvi ljudi najcesce nedokazani, a meni se ne da traziti iznimke.
lolcina lolcina

Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 10:16 pm

mozak mi od učenja ne radi kako spada tako da ste me uspjeli skroz zbuniti drunken
sva sreća da je tu Legi pa da sve pojednostavi :)

Majmun
Neobicni forumas

Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Registration date : 19.11.2007

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitimesri lip 17, 2009 10:56 am

Legionar je napisao/la:
Što mislite kolika je napučenost Zemlje.
Neki kažu da će nas do 2050. biti 9 mlrd., a neki tvrde da iluminati žele da nas do tada bude samo milijarda.

Što vi mislite, je li Zemlja prenapučena, premalo napučena ili je ovo taman.

Hoće li itko poduzeti što da smanji broj stanovnika zbog određenih planova ili širiti razne bolesti radi zarade?

S obzirom na količinu resursa s kojom raspolažemo sigurno je prenapučena.

Nema zemlja šanse da ostane čitava dok je čovjek na njoj, uništit ćemo ju kad tad 8)
Postali smo "prepametni" i guramo prste di nam nije mjesto kava
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Napučenost
[Vrh] 
Stranica 5 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next