Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Napučenost

Go down 
+18
dr.chaos0
Dunja the tomboy
Fantom
Skulptura
Neobicni forumas
silver
Cico
Michael Wittmann
Blizzard
MoW
Alpha
Berny_Sinara
josip21
Svjetloisjena
Gea
Malkavian
Jaykof
Legionar
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 11:35 am

Nemamo pravo sve podređivati sebi jednostavno jer ne držimo sve konce u rukama. Ne znamo sve i ne znamo posljedice koje će nešto imati dugotrajnije na okolinu.
Trebamo djelovati u skladu s etičkim principima i našim ograničenim znanjem.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 11:49 am

Bravo Legi ides :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 3:16 pm

kako okrenes nadrapali smo
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 5:02 pm

Alpha je napisao/la:
Bravo Legi ides :)

I meni se sviđa napisano, ali nažalost ne djeluje to, Legi. Već sam pokušao, a zauzvrat sam dobio odgovor da će se jednostavno uspostaviti nova ravnoteža i nikom ništa.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 5:05 pm

MoW je napisao/la:
Nemamo pravo sve podređivati sebi jednostavno jer ne držimo sve konce u rukama. Ne znamo sve i ne znamo posljedice koje će nešto imati dugotrajnije na okolinu.
Trebamo djelovati u skladu s etičkim principima i našim ograničenim znanjem.

Što je sa onima koji misle da smo Bogovi i da je bitno da sami sebe unaprijeđujemo (tehnološki)? Eto, posljedice nisu tako strašne po nekima, poubijamo neke životinje, recimo pticu Dodo i nikom ništa, razvi se nova ravnoteža, ljudi se prilagode i sve ide ispočetka. Što kada tako netko razmišlja?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 5:15 pm

Gripphon je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Nemamo pravo sve podređivati sebi jednostavno jer ne držimo sve konce u rukama. Ne znamo sve i ne znamo posljedice koje će nešto imati dugotrajnije na okolinu.
Trebamo djelovati u skladu s etičkim principima i našim ograničenim znanjem.

Što je sa onima koji misle da smo Bogovi i da je bitno da sami sebe unaprijeđujemo (tehnološki)? Eto, posljedice nisu tako strašne po nekima, poubijamo neke životinje, recimo pticu Dodo i nikom ništa, razvi se nova ravnoteža, ljudi se prilagode i sve ide ispočetka. Što kada tako netko razmišlja?

To je kratkovidnost onih koji ne razumiju da nepotrebnih uništavanjem živih bića doprinose degradaciji vlastite duše. Treba se biti vrlo oprezan s time koga i zašto trebaš ubiti ili ukloniti da bi opravdao vlastiti napredak.
Mi jesmo Bogovi, ali su isto tako i životinje i biljke Bogovi. Svi smo skupa Bog i kad uništavamo nepotrebno drugo biće, time i Boga uništavamo. Razvoj je tada samo tehnološki, ne i duhovni. Čisto sumnjam da će se nakon što su nešto uništili ići duboko kajati i provesti ostatak života služeći slabijima...
Zato se i govori o održivom razvoju, dakle razvoju na način da ne uništavamo više od onoga što je apsolutno nužno da bi živjeli i napredovali u svakom smislu, materijalno i duhovno.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 5:51 pm

Slažem se s tobom, apsolutno. Ipak, postoje ljudi koji ne vjeruju u Boga niti u stoljetan razvoj duše i tu mi onda nastaje problem, barijera koju ne znam prijeći, a da takvom nekom nekako argumentirano pojasnim apsurdnost egoizma.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 7:45 pm

Gripphon je napisao/la:
Slažem se s tobom, apsolutno. Ipak, postoje ljudi koji ne vjeruju u Boga niti u stoljetan razvoj duše i tu mi onda nastaje problem, barijera koju ne znam prijeći, a da takvom nekom nekako argumentirano pojasnim apsurdnost egoizma.

Nije jednostavno mu to argumentirano objasniti. Moglo bi se reći da ako će inzistirati sad na uništavanju nečega, da će možda trenutno napredovati u materijalnom smislu, ali dugoročno gledano to neće biti dobro ni za njega, ni za njegove potomke koji će morati na maske disati i koji će kupovati kisik u bocama da bi preživjeli. Sve radi čega? Napretka?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 8:07 pm

Gripphon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Bravo Legi ides :)
I meni se sviđa napisano, ali nažalost ne djeluje to, Legi. Već sam pokušao, a zauzvrat sam dobio odgovor da će se jednostavno uspostaviti nova ravnoteža i nikom ništa.
Eh Gripphon...Legi je to objasnio Tebi jer zna da zapravo ne mislis ono sto si napisao pa je pokusao argumentirati ali vjerujem da smo svi svjesni kako je u slucaju stvarno zatucanih ljudi nuzno napraviti sto sam napisala - ne objasnjavat :P


Ovo sto sto je pisano nakon ovog gore citiranog posta...hm, da...pitam se zasto toliko trazis da ti se nesto nepobitno argumentira. Eto Mow je dao prijedlog da se osobi kojoj se objasnjava pojasni kako ce njegovi potomci patiti...ali meni se cini da takvi ljudi zapravo funkcioniraju na princip - Poslije mene potop...i onda se opet vracamo na onu da se ne moze takvom nista objasniti niti ima smisla...valja cekat da se sam duhovno malo vise razvije, a pitanje je u kojem zivotu ce doci do toga. Ne mozemo biti tudje bitke.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 10:07 pm

Gripphon je napisao/la:

... poubijamo neke životinje, recimo pticu Dodo i nikom ništa, razvi se nova ravnoteža, ljudi se prilagode i sve ide ispočetka. Što kada tako netko razmišlja? ...

Pa gle, pobili smo i većinu Indijanaca prilikom naseljavanja Amerike.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri lip 17, 2009 10:22 pm

stravično je koliko se ljudi mogu prilagoditi, to je jedno od darova i prokletstva koje moramo nisiti na leđima
gdje stati kada materijalna moć u našim rukama? teško ćeš nekoga uvjeriti da ovakva sadašnjost nije pogodna za budučnost, kada nitko ne misli o njoj
takvi misle meni je dobro, mojoj djeci je dobro, unucima... a dalje me tako i onako neće biti niti će me se itko sjetiti, pa pusti naka planet trune
da misli danas bi ulagali u obnovljive izvore energije, a ne u novije automobile koji će zastariti za godinu dana

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimečet lip 18, 2009 12:08 am

steta sto samo fer ljudi ne ostaju na zemlji tj ljudi koji vole prirodu i zivinice
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimečet lip 18, 2009 10:50 am

Jaykoq je napisao/la:
Gripphon je napisao/la:

... poubijamo neke životinje, recimo pticu Dodo i nikom ništa, razvi se nova ravnoteža, ljudi se prilagode i sve ide ispočetka. Što kada tako netko razmišlja? ...
Pa gle, pobili smo i većinu Indijanaca prilikom naseljavanja Amerike.
Jeap, i sad tamo imamo Ameriku i sve sto ona nosi kava ...i iz toga smo naucili, sto? Ocito nista :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimepet lip 19, 2009 1:40 am

čovječanstvo nikad ništa ne nauči, pogreške se iznova vrte i vrte, teško njima dokazati da je to nemoralnost kad dobro žive

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimepet lip 19, 2009 3:41 pm

Gripphon je napisao/la:
Što je sa onima koji misle da smo Bogovi i da je bitno da sami sebe unaprijeđujemo (tehnološki)?
To su ti zatucani pohlepni debili zbog kojih ćemo svi ispaštati.
Može li društvo to dozvoliti? Može
Bi li trebalo valjano društvo to dozvoliti? Nikako.
Očigledno je... društvo nije valjano.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimepet lip 19, 2009 4:02 pm

Hmmm...drustvo cine pojedinci... kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesub lip 20, 2009 7:07 pm

Ispravak, društva čine pastiri rofl2
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 7:43 pm

Potaknut gradivomo prirodnom kretanju stanovništva iz geografije koje trenutno obrađujemo oživljavam ovu temu.

Zadnjih godina broj ljudi se povećava kao nikad do sad u zabilježenoj ljudskoj povijesti. No taj rast će se uskoro počet, ako već nije, smanjivati.

U prethodnih pedesetak godina u nerazvijenim i siromašnim zemljama imamo pravu pravcatu 'demografsku eksploziju', nevjerojatno povećanje stanovništva.
S druge strane, u razvijenim zemljama Europe i Sj. Amerike osjeća se blago smanjenje broja stanovnika unatoč tome što se ljudski vijek produžuje i što su zdrastveni uvjeti sve bolji.
Teorije zavjere reći će da je to plod sustavne depopulacije. Na to što je u nerazvijenim zemljama povećanje stanovništa gotovo jednako maksimalnom povećanju stanovnika koje je dozvoljeno s biološke strane (broj žena koje mogu roditi i koliko maksimalno djece mogu roditi je blizu broju djece koji se uistinu rađa) teoretičari zavjera odgovaraju da se radi u tome da depopulacija još uvijek ne uspijeva u tim krajevima.

No nešto važno su ispustili. Racionalno planiranje obitelji koje je osobito razvijeno u Europi, a potpuno zametnuto u Africi (siromašnim krajevima) te istinsko poboljšanje životnih uvjeta.
Vanjska pomoć poslana u nerazvijene krajeve Afrike, Indije, Indokine, J. Amerike itd. bitno je poboljšala način i uvjete života jer je prije puno ljudi bilo rađano, ali puno i umrlo, no sada se puno ljudi rođa, a sve manje i manje umire u zadanom periodu (to se kaže natalitet i mortalitet). Širenje bolesti poput životinjskih gripa i HIV-a pripisuje se namjernoj depopulaciji stanovništva. Je li to točno? Ako je, je li to usitinu cilj prikrivenih vođa svijeta? E, pa, čini se da im je u prvom planu zarada koju širenje bolesti donosi jer depopulacija ne uspijeva.


Ljudi koji se kreću Zagrebom malo češće sigurno su do sad primijetili nove elektronske i touch screen automate. Sada će pokazi biti elektronske kartice koje samo treba prisloniti na automat, a karta će biti nešto kao bon za govornicu, također elektronska.
Svaki puta kada netko s pokazom uđe u tramvaj mora se prijavit na automatu. U suprotnom može dobiti kaznu.
Čini se kao savršen način praćenja kretanja ljudi!
Ipak, to je veoma korisna stvar za ZET koji je to uveo (barem tako službeno tvrde) da vidi koliko putnika ima tako da se može prolagoditi našim potrebama te radi smanjenja mogućnosti 'švercanja'.
Vidimo da uvoženje novih automata nosi svoje dobre i loše strane.


Možda mislite da sam skrenuo s teme, no samo želim dati primjer kako na stvari ove tematike možemo gledati iz puno kuteva pa tako i na porast stanovništva u nerazvijenim zemljama nastao zbog dobre volje i namjera stranih zemalja koje su dale pomoć, no zbog koje sada gladuje i pati više ljudi no ikad.
Ovo je najbolji primjer da dobre namjere mogu katastrofalno završiti!

Kada etika počne štetiti čovjeku i kositi se s razumom postavlja se pitanje tko je tome kriv i kako se to može spriječiti, a da se ne naruši ta ista etika i ne radi protiv razuma.
Kako?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 7:58 pm

Osobno mislim da je edukacija o obitelji, ali i stupanj općeg obrazovanja vrlo bitan.

U krajnjem slučaju i najružnijem scenariju, ako ništa ne bi pomoglo, proveo bih strogi popis stanovništva te, koliko je moguće, kastrirao ljude nakon rađanja prvog djeteta.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 11:39 pm

Pojedinci nisu krivi sto se razmnozavaju. To je prirodan ciklus, tako to ide od pocetka zivota na Zemlji. Stvar je u tome sto Legi kaze, zivotni vijek covjeka se produzio, i to skoro za duplo. Podrzavam razvitak tehnologije, ali one korisne, one koja znaci nesto za covecanstvo, a ne za ratovanje i tome slicno. Zemlja je definitivno prenatrpana, ali ne vidim neko moralno rjesenje kako to rijesiti, kao sto sam rekao, razmnozavanje nam je u prirodi i svatko ce kad tad htjeti obitelj. Jedino rjesenje koje ja vidim je otkrice nekog nastanjivog planeta i razvoj tehnologije koja bi nam omogucila da dodemo do njega.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 11:55 pm

U Kini se recimo vodi stroga politika jednog djeteta i uprkos tome ih ima milijardu i po...
Sta se jos desava,svi zele ako je vec jedno dijete da imaju musko dijete,tako da danas ima na milione muskaraca koji
sebi nemogu naci zenu...
A sto se svake godine na desetine miliona zenske djece nelegalnim abortusom unisti,to je vec druga prica...

Da bi jedna civilizacija krenula u osvajanje svemira optimalan broj jedinki na zemlji bi bio oko 400 miliona jer ovako kako danas iznosi taj broj sa tendenciom stalnog rasta sva energija ce se usmjeriti na prehranjivanje tolikog broja ljudi.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri ruj 30, 2009 12:17 am

Ne razumijem, hoces reci da trosimo previse resursa i novaca na prehranu ili?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri ruj 30, 2009 12:32 am

Da i takva civilizacija se nikada nece otisnuti u daleka prostranstva svemira...
Ugusicemo se u sopstvenoj prljavstini,gladi i pukom prezivljavanju ako i dalje populacija nastavi da raste...a gledajuci objektivno nevidim sta bi je moglo zaustaviti u daljem rastu osim nekih crnih scenarija kao sto su globalni rat,virusi,
prirodne katastrofe itd...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri ruj 30, 2009 2:06 am

Slazem se, ali isto tako mislim da se, ogromne hrpetine novaca koje se trose na oruzje koje je predvideno da ubijamo sami sebe, moze trositi na razvoj novih nacina putovanja, otkrivanja svemira i sl. Ali ljudi su ljudi, glupi, pohlepni, zeljni moci i vlasti, pa je takav scenarij jednostavno nemoguc. I da slucajno otkrijemo neku novu civilizaciju, poduzeli bi sve moguce mjere da ovladamo njome ili ju istrjebimo.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitimesri ruj 30, 2009 11:49 pm

i ne samo toga zeljni su najvise para
[Vrh] Go down
Sponsored content





Napučenost - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Napučenost
[Vrh] 
Stranica 6 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: