Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Napučenost

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy

Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Registration date : 25.02.2009

Napučenost - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimepon vel 15, 2010 10:40 pm

Citala sam negdje skoro da na Zemlji ima toliko ljudi da bi ispunili Englesku kad bi stali jedan pokraj drugoga.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 1:12 am

Ajme fakat nas onda ima :D
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0

Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 2:25 am

Ma gledaj to u vezi napucenostm bi ja lako rijesio makni sve golf terene i evo hrane za jos 12 milijardni ljudi.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 2:28 am

Istina!
Ma i uz dvostruke više golf terena ima dovoljno obradive površine za nahraniti ljude. Stvar je u ekonomski neravnomjernoj raspodijeljenosti dobara (hrane) u svijetu. miga

Majmun
dr.chaos0

Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 2:40 am

Uvjek je bilo volje za moci a i nitk oje se nece odreci.
A to je jedan od nacina kontrole covjeka.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimesri vel 17, 2010 3:10 am

sorryte mali off topic al kakva korist od golfa? koji glup sport majko mila :D
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Registration date : 01.12.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimesri vel 17, 2010 3:54 am

Nije stvar do manjka hrane, nego do ekonomije, da se hrana salje besplatno tamo gdje nema nafte, zlata, dijamanata itd. Onda bi novac izgubio na vrijednosti, zamislite da neko s izvorom nafte dobiva isto novca kao i neko u pustinji, seljak koji obrađuje hektare i hektare da bi preživio zivi isto kao ljudi u africi koji nemaju priliku radit .
U nasem svijetu resursi nisu ravnopravno razmjesteni i mogu vam rec da mi ove granice i vize i ekonomija jako smrde.No imam neki osjecaj da ce i najmocnijim drzavama ponestati resursa kao sto su cista voda,plodna zemlja, cini mi se da mozda i zato forsiraju unije i saveze, da kad njima pocinje nes falit imaju otkud uzimati.

U narednim godinama, bilo zbog ledenog doba, globalnog zatopljenja ili zagađenja voda Hrvatska ce biti među državama na najpovoljnijem položaju. I umjesto da dopustimo da nas preuzme neka Europska unija ili federalna banka amerike, trebali bi bar jos malo izdurat.
[Vrh] Go down
keala
Stanica
keala

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 20
Registration date : 08.02.2008

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 2:45 pm

Prenapucenost je samo mit kojim se opravdava depopulacija. I moram priznat dobro im uspjeva, vec gomila ljudi nesvjesno opravdava takve postupke.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 2:48 pm

Ma previše nas je, i samo uzimamo, nismo se spremni žrtvovat ni malo, samo bi koristili.
[Vrh] Go down
keala
Stanica
keala

Female
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 3:02 pm

bros je napisao/la:
Ma previše nas je, i samo uzimamo, nismo se spremni žrtvovat ni malo, samo bi koristili.

Slazem se da je previse sebicnih ljudi ali to nije opravdanje da budu pobijeni, sterilizirani i sta sve ne. Prenapucenost je problem gradova a ne stanje zemlje. To su ljudi poceli shvacati i vracati se zivotu u prirodi, tj oni koji imaju tu mogucnost.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 6:43 pm

Ali nas je sve više a svaki sladoled na štapiću košta prirodu,i svaka pvc vrećica,svaka upaljena žarulja,svaki kupljeni auto, a svi bi to.
Ima još bezbrojno puno sitnica, koje se ponavljaju još jednom za svaku osobu. I nije nas bilo toliko tu nikad prije. Sva ta cjepiva i naša civilizacija samo narušavaju prirodnu ravnotežu, jer smo duže tu, i svi valjamo , nema prirodne selekcije,( i da ima ne bi bio tu danas) mislim da nas je puno, skoro pa previše.
[Vrh] Go down
keala
Stanica
keala

Female
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 7:06 pm

bros je napisao/la:
Ali nas je sve više a svaki sladoled na štapiću košta prirodu,i svaka pvc vrećica,svaka upaljena žarulja,svaki kupljeni auto, a svi bi to.
Ima još bezbrojno puno sitnica, koje se ponavljaju još jednom za svaku osobu. I nije nas bilo toliko tu nikad prije. Sva ta cjepiva i naša civilizacija samo narušavaju prirodnu ravnotežu, jer smo duže tu, i svi valjamo , nema prirodne selekcije,( i da ima ne bi bio tu danas) mislim da nas je puno, skoro pa previše.

I da nas je manje opet bi nastavili po starom samo bi duze trajalo da odemo k vragu, problem nije broj ljudi vec stanje svijesti i njihovi postupci

Kada bi se svi nekim cudom "prosvijetlili" i promjenili nacin zivota (u sto sam uvjerena da ce se dogoditi) onda ta velika brojka ne bi vise bila mana vec prednost ljudskom rodu

[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 7:15 pm

Vidjet cemo :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 9:21 pm

Ovakvi kakvi smo sada nas je previše, no kako keala kaže, da živimo na drugi način to ne bi bilo tako.
Keala, zašto si uvjerena da ćemo se promijeniti? :)

Stanica
keala

Female
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 9:42 pm

Legionar je napisao/la:
Ovakvi kakvi smo sada nas je previše, no kako keala kaže, da živimo na drugi način to ne bi bilo tako.
Keala, zašto si uvjerena da ćemo se promijeniti? :)

Jer je ljudsko bice puno vise od onoga sto pod tim terminom poimamo.

Ima jedna lijepa izreka: "Mi nismo ljudska bića koja ponekad imaju spiritualno iskustvo. Mi smo spiritualna bića koja imaju ljudsko iskustvo..." Samo to trebamo osvijestiti.

Svaki covjek posjeduje nezamisliv potencijal, samo je pitanje vremena kada ce ga ostvariti i kada ce poceti spontano uzdizanje kundalinija na globalnoj razini a to je po svim pokazateljima vrlo ubrzo.

Kad covjek "uvidi" sto je zapravo nece moci prestati sjati poput zvijezde na nebu. lovely
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 9:49 pm

Lijepa izreka, jedna ju je forumašica imala za potpis :)

A zar nije po tom principu već sjao? Zašto je onda opet došao na ovaj stadij? Zašto stalno moramo pratiti zakonitosti padova i dizanja? Zašto moramo dotaknuti dno da bismo mogli rasti? Ima li to smisla?

Stanica
keala

Female
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 10:11 pm

Legionar je napisao/la:
Lijepa izreka, jedna ju je forumašica imala za potpis :)

A zar nije po tom principu već sjao? Zašto je onda opet došao na ovaj stadij? Zašto stalno moramo pratiti zakonitosti padova i dizanja? Zašto moramo dotaknuti dno da bismo mogli rasti? Ima li to smisla?

Ovisi od osobe do osobe i od njene zadace na ovom svijetu. Ne vjerujem da ikako idemo unatrag, mnogim ljudi je nametnuto misljenje da je ovaj zivot/svijet nekakva kazna,pad s cime se nikako ne slazem.

Jedan dobar citat sam nasla na forum.hr-u u vezi Kali Yuge u kojoj se nalazimo. Ravana: "Inace nije ni Kali yuga tako crna (kali znaci crno) naime kaze se ponekad da kolko ima mana tolko ima i manje zahtjeva prema ljudima. I manje je potrebno da bi se dostigo odredjeni cilj, manje se zamjeraju i manje karmicke posljedice imaju odredjene stvari, neke stvari koje su se smatrale grijehom u nekom vremenu se uopce ne uzimaju u obzir (npr kad bi se danas grijeh u mislima uzimao jednako kao u djelima svi bi valjda bili ubice i ko zna sto vec). Isto tako se kaze da je u jednom razdoblju za grijeh pojedinca odgovarala cijela drzava, u drugom grad, u trecem njegova obitelj dok je u kaliyugi svatko pozvan na odgovornost samo za sebe itd itd. ( http://www.forum.hr/showthread.php?t=52961 )

Koliko god se nama ovo cinilo kao uzasno razdoblje, u povijesti covjeka nikada nije bilo lakse dostici visa stanja svijesti. lovely

A moramo dotaknuti dno da bismo ga spoznali i prigrlili shvacajuci da je sve JEDNO, neraskidivo povezano i cudesno ma kako se to nama cinilo u odredenim emocionalnim stanjima. Kada to spoznamo vise necemo vidjeti razliku jer cemo biti jedno sa svime.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 10:33 pm

Ja uopće ne mislim da je ovo ružno mjesto. Neki dan sam zahvaljivao iz dubine duše i tijela što sam ovdje. A nisam imao/nemam osobit razlog biti sretan. Mislim da sam se za sada izborio dovoljno da moja emcionalna stanja ne zamagljuju moj pogled na svijet.
Nemojmo se lagati pričama o velikim gradovima i civilizacijama staroga vijeka i pobožnošću srednjega vijeka. Većina ljudi živjela je u lošijim uvjetima nego mi sada.
U svakodnevnom su životu neki grijesi, odnosno pogreškae bile teško kažnjene, poput bludnosti, no druge stvari, grijesi poput ubijanja ljudi ili mučenja životinja bile su nešto što je bilo manje kažnjivo nego sada. Mislim da se tu radi o promjeni čovjekovih nazora.
Čovjek snosi odgovornost koliko on to sam želi i koliko mu društvo nameće. Mislim da se nisu mijenjali karmički zakoni, nego samo društvo i čovjek.

No Planeta je jako loše. Ekosustav je ugrožen. Mi to ne primjećujemo, no ne poduzimamo ništa. Ne mijenjamo se. Ne znam niti gdje bi bilo to dno. Možda dno ne postoji. Možda smo dnom prozvali onu granicu kada smo mi primorani na mijenjanje jer nam je egzistencija ugrožena. No to je opet samo prilagodba. Samo stavljanje druge maske. Samo promjena svjetonazora uzrokovana nečim drugim. I onda ćemo opet napraviti neke pogreške zbog kojih ćemo biti prisiljeni dotaknuti dno. Povijest će se ponavljati, samo ne u doslovnom kontekstu.
Mislim da to nije prosvjetljenje. Mislim da će to biti jedan kompromis. Možda će neki na to gledati kao na prosvjetljenje, ali ja se bojim da bi od toga moglo nastati jedno veliko, globalno licemjerje.

Mislim da ćemo kao civilizacija napredovati tek onda kada se nećemo mijenjati tek onim doticanjem dna, kada nam dno neće biti potrebno da spoznajemo Jedno, nego ćemo to u stanju biti uvijek.

Lagano ja sve ovo govorim. No što ako sam i ja dotaknuo svoje dno, što ako sam ja samo slabiji od drugih pa je moje dno bilo negdje "višlje" od drugih dna pa sam ga i prije dosegnuo? Je li onda i ovo razmišljanje samo došlo od tog dna? Jesi li ti dotaknulo dno? Jesi li postala Jedno bez doticanja dna? Što ti misliš, je li to dno samo naša granica, a ne neka apsolutna?
Mi smo prisiljeni snositi odgovornost za svačije postupke jer smo u istom okolišu, istoj okolini, upravo jer smo jedno. Jel tako?

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:14 pm

Slažem se s tobom Legi da dno ustvari ne postoji, pravo dno bi bilo kad mi više ne bi postojali, kad bi i posljednji pripadnik ove naše civilizacije prestao postojati. Tako da mi se čini da ćemo se mi promijeniti na nekom «gornjem» dnu kad shvatimo da ovako više ne može ići, jer se doslovce uništavamo. Da tada ćemo probati sitnim promjenama ispraviti situaciji i to ne zato što želimo ili zato što mislimo da je to ispravno, nego zato što će to biti nužno. To ćemo morati učiniti kako bi preživjeli. Ti to nazivaš licemjerno, ali ja bi rekao da tako cijela civilizacija uči, teško je sve ljude naučiti ili bolje reći uvjeriti da činimo nešto krivo. Ali kad će se to vidjeti i osjetiti u vlastitim životima, onda neće imati drugog izbora doli promjenu.

@keala imamo jedan topic koji se zova «Lijepa prošlost» no govori o prošlosti pojedinca i kako se mi najčešće prisjećamo lijepih stvari o našoj prošlosti, ali izgleda da to vrijedi i za cijelo čovječanstvo, mi kao da pamtimo samo lijepe stvari iz prošlosti, pa čak i kada govorimo i učimo o ratovima onda govorimo o herojskim i veličanstvenim pobjedama, zaboravljajući da je pri tome poginulo jako puno nevinih ljudi.

Stanica
keala

Female
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:22 pm

Legionar je napisao/la:
Ja uopće ne mislim da je ovo ružno mjesto. Neki dan sam zahvaljivao iz dubine duše i tijela što sam ovdje. A nisam imao/nemam osobit razlog biti sretan.

Ovo je tako lijepo za cuti, bas mi je drago lovely

Legionar je napisao/la:
Mislim da sam se za sada izborio dovoljno da moja emcionalna stanja ne zamagljuju moj pogled na svijet.

To je prvi korak. 5

Legionar je napisao/la:
Nemojmo se lagati pričama o velikim gradovima i civilizacijama staroga vijeka i pobožnošću srednjega vijeka. Većina ljudi živjela je u lošijim uvjetima nego mi sada.
U svakodnevnom su životu neki grijesi, odnosno pogreškae bile teško kažnjene, poput bludnosti, no druge stvari, grijesi poput ubijanja ljudi ili mučenja životinja bile su nešto što je bilo manje kažnjivo nego sada. Mislim da se tu radi o promjeni čovjekovih nazora.
Čovjek snosi odgovornost koliko on to sam želi i koliko mu društvo nameće. Mislim da se nisu mijenjali karmički zakoni, nego samo društvo i čovjek.

Nisam ni pricala o tim civilizacijama, pricala sam o drugim Yugama ali se slazem s ovim sto si napisao.

Legionar je napisao/la:
No Planeta je jako loše. Ekosustav je ugrožen. Mi to ne primjećujemo, no ne poduzimamo ništa. Ne mijenjamo se. Ne znam niti gdje bi bilo to dno. Možda dno ne postoji. Možda smo dnom prozvali onu granicu kada smo mi primorani na mijenjanje jer nam je egzistencija ugrožena. No to je opet samo prilagodba. Samo stavljanje druge maske. Samo promjena svjetonazora uzrokovana nečim drugim. I onda ćemo opet napraviti neke pogreške zbog kojih ćemo biti prisiljeni dotaknuti dno. Povijest će se ponavljati, samo ne u doslovnom kontekstu.
Mislim da to nije prosvjetljenje. Mislim da će to biti jedan kompromis. Možda će neki na to gledati kao na prosvjetljenje, ali ja se bojim da bi od toga moglo nastati jedno veliko, globalno licemjerje.

Itekako se mijenjamo a sve lose sto se dogada je ujedno rezultat trenutnog stanja i poticaj da stvari krenu nekim drugim tokom. Kad sam spomenula prosvjetljenje nisam mislila na "obicnu" promjenu svjetonazora vec budenje uspavanog potencijala u svakome od nas. Kad jednom krene nista ga vise ne moze zaustaviti. Svatko tko to iskusi zna da nema povratka na staro.

Legionar je napisao/la:
Mislim da ćemo kao civilizacija napredovati tek onda kada se nećemo mijenjati tek onim doticanjem dna, kada nam dno neće biti potrebno da spoznajemo Jedno, nego ćemo to u stanju biti uvijek.

"Dno" je takoder dio Jednoga, moramo spoznati sve njegove djelove da bismo spoznali sami sebe.

Legionar je napisao/la:
Lagano ja sve ovo govorim. No što ako sam i ja dotaknuo svoje dno, što ako sam ja samo slabiji od drugih pa je moje dno bilo negdje "višlje" od drugih dna pa sam ga i prije dosegnuo. Je li onda i ovo razmišljanje samo došlo od tog dna? Jesi li ti dotaknulo dno? Jesi li postala Jedno bez doticanja dna?

Ako si ga dotaknuo onda ti samo preostaje da ga prigrlis, kada covjek dotakne najmracnije kutke svoga bica ne preostaje mu nista drugo nego da spozna da je to dio njega i blagoslov kao i svaki drugi kutak.

Dotaknula sam ga u vise navrata i upravo ti trenutci su bili najveci okidaci promjene svijesti i prociscenja.

Legionar je napisao/la:
Što ti misliš, je li to dno samo naša granica, a ne neka apsolutna?
Mi smo prisiljeni snositi odgovornost za svačije postupke jer smo u istom okolišu, istoj okolini, upravo jer smo jedno. Jel tako?

Ja na to ne gledam na taj nacin, kao neku granicu, Za mene je to prodiranje u samu srz neosvijetljenog dijela nas samih. Kada ga postanemo svjesni on nema vise kontrolu nad nasim zivotom i jednostavno ga zamjeni Svjetlost.

Sto se tice odgovornosti, u tolikoj smo mjeri odgovorni koliko zapravo i nismo.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:23 pm

svaki covjek ga nece ostvariti, jer nisu svi više ovdje, i ne razmišljaju svi jednako, zato i jesmo ljudi i zato to je potencijal a ne sposobnost.
I da potencijal izviri netko ili nešto će nas morat šutnut u dupe.
A i to j pitanje jel dovoljno.
Šta vi mislite, šta bi nas to motiviralo da počnemo razvijat taj potencijal.
[Vrh] Go down
keala
Stanica
keala

Female
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:24 pm

Chakotay je napisao/la:
Slažem se s tobom Legi da dno ustvari ne postoji, pravo dno bi bilo kad mi više ne bi postojali, kad bi i posljednji pripadnik ove naše civilizacije prestao postojati. Tako da mi se čini da ćemo se mi promijeniti na nekom «gornjem» dnu kad shvatimo da ovako više ne može ići, jer se doslovce uništavamo. Da tada ćemo probati sitnim promjenama ispraviti situaciji i to ne zato što želimo ili zato što mislimo da je to ispravno, nego zato što će to biti nužno. To ćemo morati učiniti kako bi preživjeli. Ti to nazivaš licemjerno, ali ja bi rekao da tako cijela civilizacija uči, teško je sve ljude naučiti ili bolje reći uvjeriti da činimo nešto krivo. Ali kad će se to vidjeti i osjetiti u vlastitim životima, onda neće imati drugog izbora doli promjenu.

@keala imamo jedan topic koji se zova «Lijepa prošlost» no govori o prošlosti pojedinca i kako se mi najčešće prisjećamo lijepih stvari o našoj prošlosti, ali izgleda da to vrijedi i za cijelo čovječanstvo, mi kao da pamtimo samo lijepe stvari iz prošlosti, pa čak i kada govorimo i učimo o ratovima onda govorimo o herojskim i veličanstvenim pobjedama, zaboravljajući da je pri tome poginulo jako puno nevinih ljudi.

Ne razumijem sto si time htio reci confused
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:44 pm

Eh da mogao sam nešto i citirati:
Legionar je napisao/la:
Ne znam niti gdje bi bilo to dno. Možda dno ne postoji. Možda smo dnom prozvali onu granicu kada smo mi primorani na mijenjanje jer nam je egzistencija ugrožena. No to je opet samo prilagodba. Samo stavljanje druge maske. Samo promjena svjetonazora uzrokovana nečim drugim. I onda ćemo opet napraviti neke pogreške zbog kojih ćemo biti prisiljeni dotaknuti dno. Povijest će se ponavljati, samo ne u doslovnom kontekstu.

keala je napisao/la:

Koliko god se nama ovo cinilo kao uzasno razdoblje, u povijesti covjeka nikada nije bilo lakse dostici visa stanja svijesti. lovely
Nama se ovo čini užasno razdoblje zato što živimo u njemu i možemo vidjeti sve loše strane tog razdoblja, dok s druge strane prošla razdoblja gledamo kroz malo pozitivniju prizmu, kao što to ponekad činimo i sa svojom vlastitom prošlošću.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:52 pm

Ali , koliko bi bilo loše za svijet da nas nema...
Mi trebamo prirodu,a ona nas ne:)

Kad malo razmislim, ne smeta mi ni da sve nekim tokom odvije na bolje ili lošije, smetaju mi samo moje i naše pogreške koje utječu na sve ostalo što nije dovoljno daleko od nas.
Svi mi umiremo i živimo i množimo se,ali kako zapravo ostaviti jedan bolji trag za sobom? I kako živjeti slobodno i ne sputavati i uništavati druge u današnje vrijeme.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitimesri srp 21, 2010 12:57 am

keala je napisao/la:
Ja na to ne gledam na taj nacin, kao neku granicu, Za mene je to prodiranje u samu srz neosvijetljenog dijela nas samih. Kada ga postanemo svjesni on nema vise kontrolu nad nasim zivotom i jednostavno ga zamjeni Svjetlost.
Svjetlost bi bila znanje, svijest o samom sebi, poznavanje samih sebe. A ono što je mrak je strah od nas samih, od onoga čega se bojimo, ono što odbacujemo kao dio svog bića? I zbog tog mraka činimo stvari koje su "izvan naše kontrole", jer ne želimo da taj naš "mračni" dio izađe na vidjelo?
Jel tako nekako? :D
Ja mislim da ti dijelovi nas niti ne postoje. Mi ih doživljavamo mračnima i tako karakteriziramo :)
[EDIT: Upravo i točno o ovom problemu čovjeka i osobe Lady GaGa u svojim pjesmama i u svojem stvaralaštvu govori. :)]

Što ti smatraš "dnom". Nije li to naše stanje u kojem smo mi sami? Tko je tebi Jedan? Bog? :)
Ja mislim da sam dotaknuo svoje "dno", svoje malo, individualno dno, iako mislim da to nikada nisam doživio na taj način. Nisam imao osjećaj da sam na "dnu". Nisam to tako gledao.
A malo sam pomiješao u tekstu "dno" naše civilizacije, i svoje osobno "dno", oprosti conf1

Misliš li ti da prosvjetljenje dođe u trenutku i da kada dođe trenutak prosvjetljenja cijeli naš život odjednom postaje prosvijetljen?

bros je napisao/la:
Mi trebamo prirodu,a ona nas ne :)
Tu bih se nadovezao na kealu. Osobno smatram da te dvije stvari ne možeš odvojiti. One jednostavno jesu zajedno u prirodnom obliku. Kada nisu, u čovjeku nastupa bolest.

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Napučenost
[Vrh] 
Stranica 7 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next