Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Napučenost

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Autor/icaPoruka
keala
Stanica
keala

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 20
Registration date : 08.02.2008

Napučenost - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimesri srp 21, 2010 2:30 am

Legionar je napisao/la:
Svjetlost bi bila znanje, svijest o samom sebi, poznavanje samih sebe. A ono što je mrak je strah od nas samih, od onoga čega se bojimo, ono što odbacujemo kao dio svog bića? I zbog tog mraka činimo stvari koje su "izvan naše kontrole", jer ne želimo da taj naš "mračni" dio izađe na vidjelo?
Jel tako nekako? :D
Ja mislim da ti dijelovi nas niti ne postoje. Mi ih doživljavamo mračnima i tako karakteriziramo :)
[EDIT: Upravo i točno o ovom problemu čovjeka i osobe Lady GaGa u svojim pjesmama i u svojem stvaralaštvu govori. :)]

Prije bih rekla da radimo "stvari izvan nase kontrole" jer taj dio nije "osvijetljen"

Npr neka osoba ima problema sa svojom sexualnoscu tj zelje koje nisu "normalne". Ako ih negira i ignorira izaci ce kad tad na vidjelo kroz ponasanje te osobe ( ne mora imati veze sa sexom) i prouzrociti razne probleme i frustracije, primjera na svijetu ima koliko hoces.

Ta osoba se mora suociti sa time, prihvatiti te misli/potrebe kao dio sebe ali ne omalovazavajuci niti te misli niti samog sebe, a opet ne dopustiti da te misli utjecu na njeno ponasanje. Tu pocinje iscjeljenje.

Hahaha Lady Gaga lolcina

Ajde please stavi nazive pjesama, bas me zanima

A dno je malo presnazna i preopcenita rijec. Ja bih to nazvala upoznavanje sa onim dijelom samih sebe, prirode i drugih ljudi koji nas plasi.

A prosvijetljenje je proces preporadanja, o svakoj osobi ovisi koliko ce trajati, to je novi pocetak kvalitetnijeg postojanja i zivljenja.

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimesri srp 21, 2010 2:42 am

Sviđa mi se tvoj odgovor za prosvjetljenje :) Pitao sam jer sam se dvoumio kako ćeš odgovoriti. Naime, naišao sam na puno ljudi koji tvrde da prosvjetljenje doslovno dolazi kao "blink", odjedanput. S time se ja ne slažem. U potpunosti se slažem sa cijelim tvojim postom. Dijelimo isto mišljenje, osim što nam pojam "dno" predstavlja različite stvari. Sutra ću otvoriti temu o tome i prebaciti ove naše postove na nju.

A Gaga, pošaljem ti na PM da ne offtopičarimo :D

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimepon vel 21, 2011 11:30 pm

Svijet kakav znamo 'nestat' će do 2050. godine

"Izgleda da svijet kakav danas znamo ne čeka previše optimistična budućnost. Barem su takvi zaključci stručnjaka doneseni na američkoj znanstvenoj konferenciji, piše AFP.
Glavni problem naše 'propasti' leži u rastu stanovništva i borbi za resurse, što bi za 40 godina trebalo dovesti do potpune promjene svijeta kakvog znamo danas.

Procjene govore da će samo do kraja ove godine broj svjetskog stanovništva narasti do sedam milijardi, a 2050. godine taj broj bi trebao iznositi devet milijardi. Najveći rast stanovništva dogodit će se u siromašnim zemljama Afrike i Južne Azije.
Upravo će ta činjenica dovesti do ogromnih problema. Da bi se nahranilo toliko usta, u idućih 40 godina trebalo bi proizvesti hrane koliko je proizvedeno u zadnjih osam tisuća godina.

"Nastave li se današnji trendovi, do 2050. godine naš svijet postat će u potpunosti neprepoznatljiv", tvrdi stručnjak Jason Clay, te poziva stručnjake i znanstvenike da ujedine snage i započnu promjene u području proizvodnje hrane.

Problem i broj stanovnika

Osim nedostatka hrane, za 40 godina mogao bi nas 'pogoditi' i preveliki broj stanovništva, zbog čega demografski stručnjaci traže program planiranja obitelji.

"Krajnje je vrijeme da se nešto učini po tom pitanju. U zadnjih 20 godina nije se vodilo računa o tome, no zbog cijene hrane i globalnog zatopljenja, morat ćemo učiniti neke korake", rekao je John Bongaarts, jedan od stručnjaka na konferenciji.

"Želimo minimalizirati svjetsku populaciju i program planiranja obitelji je jedini način da to učinimo", tvrdi John Casterline, zadužen za istraživanje stanovništva u Ohiju. " izvor

Dakle, počeli su i prvi skupovi koji se bave riješavanjem ovog problema. Baš me zanima što to njima točno znači "program planiranja obitelji". Kako planiraju educirati ljude u nerazvijenim zemljama da nemaju toliko djece? A tek tamo gdje vjera i kultura nalažu da treba imati što više djece? Čini mi se da je to sve samo prazno slovo na papiru. Kinezi su to dobro napravili (izuzev masovnih prisilnih kastracija što je užasno). Uveli su poreze za više od jednog djeteta. Nažalost, to se ne može napraviti u nerazvijenim zemljama Afrike gdje ljudi tako ionako nemaju normalnu plaću i gdje ih se ne može kazniti na taj način...
Opet, mnogi ljudi na to u Kini gledaju s nekim poluzgražanjem. Štogod učinili, uvijek su nečije "demokratske slobode" zakinute. Očito ovako ne ide. Što je da je, ali naši pretci i mi smo pretjerali. Ako želimo opstati, ne možemo više tražiti iste standarde i slobode koje smo do sada imali. I znali smo da će tako biti. Netko mora ispaštati. Je, problem je što je došlo tako rano. Ma daj... kava

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimepon vel 21, 2011 11:56 pm

good Sve mi se cini da bi najidealnije rjesenje bio novi svjetski rat da nas bar prepolovi ili da padne kakav poveci meteor... Problem je tu sto je sve to nepredvidljivo, uz atomske arsenale na jednoj i jos gore asteroide na drugoj lako bi moglo doci do kraja zivota ovdje... Planiranje obitelji "s negativnim trendom" nece nikad umilno zvucati nijednom covjeku, jerbo nam je u prirodi da se mnozimo... Hmmm... Zemlja zbilja postaje tijesna... mozda da ti naucnici malko porade na kolonizaciji drugih nebeskih tijela? misli

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimesri vel 23, 2011 3:14 pm

Samo svjetski rat i meteor bi nas vratili vrlo unazad po pitanju puno toga (ako npr. tehnologije). Masa ljudi danas sama od sebe planira obitelj sa max. dvoje djece. A znamo da ispod troje je opadanje. U Kini se to rjesava zakonima. A Afrika sama ubija svoje obzirom na (ne)uvjete.

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimesri vel 23, 2011 3:31 pm

Iako stopa rasta pada, i dalje se povećava naš broj. Nisu dovoljne ove mjere. Neizbježno je smanjenje broja ljudi nasilnim putem (elementarnim nepogodama, nestašicom hrane, bolestima...). Postoji opcija da smanjimo svoj broj tako da se jednostavno ne rađa toliko novih ljudi . No ovakvom natalitetnom politikom umirat će živi ljudi. Ono što je najapsurdnije je to da naše društveno uređenje (isplata mirovina radnom snagom) ne može opstati ako se broj stanovnika stalno ne povećava... conf1

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimečet vel 24, 2011 12:18 pm

Pa, obicno umiru zivi. Osim Olivera Dragojevica. On kaze da je dva puta umra zubi

Teoretski su oni koji su radili trebali zaraditi i sebi za mirovinu. Druga je stvar sto su lupezi na vlasti sve zivo pokrali. U biti nije tocno da nase drustvo treba povecanje broja stanovnika da bi opstalo. Ono treba radna mjesta. Jer sto ces i sa duplo vecim brojem mladih, radno sposobnih, ljudi kada niti ovi sad nemaju posla? Na kraju bi svi bili na socijalnom i financirao bi i penzionere i te koji nemaju posla.

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimečet vel 24, 2011 7:58 pm

Ma da... mislio sam na to da bi ovako morali umirati, a onako bi umjesto umiranja jednostavno ne rađali.

OK, prvo da riješimo - naša država je zajebiiip :P

Da, nespretno sam se bio izrazio. Mislio sam na globalno stanje (da gledamo Europu broj stanovnika se gotovo smanjuje). Kako si rekla, točno je to da broj radnih mjesta treba biti jednak broju radno sposobnog stanovništva. No teško (gotovo nemoguće) je to uskladiti. Ako broj stanovnika raste bez popratnog gospodarskog rasta dolazi do osiromašenja. Kad bi broj stanovnika rastao uz gospodarski rast zemlje, to bi bilo OK kada bi nam u interesu bilo povećanje stanovnika. Uostalom, u praksi se uvijek jedna zemlja bogati na račun druge. Ako broj stanovnika opada sve je OK ako se s time smanjuje broj radnih mjesta. No baš i ne bi bilo tako. Dogodilo bi se to da bi bilo previše radnih mjesta te bi radna snaga bila preplaćena. Iz toga indirektno slijedi da je poželjni blagi rast broja stanovnika. Zato i države provode pronatalitetne politike.

Glavna "pretpostavka" ovoga je da je broj mladih stanovnika proporcionalan s radnom snagom. Mislim, većinom se ljudi rađaju s dvije noge i dvije ruke :P

U biti da... upada mi u oči ova rečenica da se "jedna zemlja bogati na račun druge". Čak i kada imamo dobro stanje unutar jedne države, to opet ide na račun druge. Jel uopće postoji koji način da se to uskladi (mislim u teoriji)? Ne čini mi se da je itko razmišljao o tome...
Trebamo plan!! Trebamo početi raditi jedni s drugima i planirati kako spada! (mislim općenito na političare, ekonomiste i ljude) i uopće ne želim čuti da to nekome nije u interesu! Opravdanja i opravdanja. Kako arapski svijet dole uspijeva? Da se nas Zagrepčana 100 000 okupilo na rušenju Vlade, a ne 200 to bi bila druga priča. Gledao sam dokumentarac o tome kako su se Bolivijci ili tako neki narod uspjeli osloboditi utjecaja multionacionalnih kompanija koje su im htjeli nametnuti privatizaciju vodovoda. Izborili su se da vodovod bude u potpunosti u rukama naroda. Uspjeli su stvarno... i to samo zato što su vjerovali i držali se skupa. Tako da ima nade i načina! :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimepet vel 25, 2011 1:38 pm

Ponekad si mi jako sladak kad krenes s tim pricama kako jeste i kako treba biti, a ponekad skoro padnem sa stolice od smijeha. Ovaj post sadrzava obje komponente cerek

Kada bi bilo posla bilo bi i vise djece. Ljudi ne mogu ni sebe prehranit pa ne mogu ni djecu radjat. Barem ne oni iole odgovorni. Ali posla nema. I ono sto ima se dijeli na zna se kakve nacine.
Je, ljudi se radjaju sa rukama i nogama i pamecu. Samo je problem sto se ne zaposljavaju po tim kriterijima nego po babi i rodjacima.
I onda ti oni koji zele i mogu ne mogu dobiti posao, a oni kojima fali kabel s mozgom plus im nije na kraj pameti radit imaju posao.
To je realnost, a ti pises teoriju (zato je slatko cerek ).

A dio padanja sa stolice od smijeha bi bio ovo "Trebamo plan!" rofl2 Ali tko to treba plan? Narod? :) Narod su ovce, stoka, masa. Kako god hoces. Mislim, ti si u pravu. Uz pravi plan stvari bi se lako rijesile. Ali to nikom nije u interesu ;) Nije socijalizam i prosperitet drustva ono cemu teze "odlikasi". Tezi se zgrtanju para i prodavanju magle u tom procesu.

Mi kao imamo drzavu. Aha. Imamo drek. To je samo nesto sto je dano narodu kao magla. Za to vrijeme svi su pokupili sto su htjeli. A budale sretne jer misle da imaju drzavu i da to nesto znaci doh

Nasa vlada je potpuno razvijenu i gotovu telefonsku mrezu prodala t-comu. Prodali su nesto sto su samo trebli musti iducih XXX godina. Koja odluka, ha?

A sto se tice vodovoda. Skoro su i to prodali pa je Kosorica pricala s Crkvom koja joj je savjetovala da ipak ne prodaje. Wow, koji savjet. A onda je ona to sve kazala u medije. Blago joj se doh I nama svima skupa s njom doh

Ajmo rec da se skupi dovoljan broj prosvjednika. Sto bi mi da dobijemo u ruke vlast? Mislim narod. Netko bi opet morao uzeti glavnu rijec. I to bi sigurno bio netko kompetentan, mos mislit :P

To je sindrom ucenja nekog gradiva. Kad tek krenes ucit mislis da sve znas. Kad udjes dublje u gradivo vidis da nista ne znas. Kad dojdes na ispit mislis da pojma nemas, a kad dobijes visoku ocjenu onda te svi mrze jer si reko da ne znas, a ocito si znao. Tako da nekom normalnom i sposobnom das posao npr. gradonacelnika taj bi se premisljao, brinuo bi se kak ce to on obavljat. Sto ce biti ako dojdu neki stranci, a on ne zna jezik. I td. Dok se taj misli to mjesto zgrabi neki Bandic (ili Kerum) koji ti mrtvo-ladno u facu kaze: "Keee?" :P

Sve u svemu...tvoja teorija je sasvim ok i lijepo entuzijasticna. Sad samo kad bi te mogli nekako postaviti umjesto Kosorice pa da sastavis vladu od sposobnih ljudi i na konju smo. Samo se nekako bojim da bi te mozda ubili u procesu :P

Ali, nada umire posljednja. Evo, predsjednik nam je jako kulturan covjek. Mozda se jednom promijene stvari i na drugim poljima. Naravno, svi mi tezimo tome ali mozemo djelovati samo u malom polju svoje okoline. Mozda jedan dan ti budes na celu vlade. Onda ocekujem da me uzmes za savjetnika. To bi bile zanimljive pressice rofl2 ;)

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitimesub vel 26, 2011 12:06 am

Alpha, imao sam malo viška enuzijazma koji sam htio ispucati ;)
Tko treba plan? Sposobni ljudi koji su spremni djelovati. To može biti svatko. I nitko. Postoje sposobni koji su spremni djelovati, no nemaju plan. :)
Znam da je realnost drugačija. Sve je drugačije. Teorija je teorija, a praksa drugo.

Ovako bi izgledala pressica povodom toga što sam izabran za premijera:
Spoiler:

No razmišljao sam malo o tome što i kako treba u teoriji primijeniti u praksi. Otvorit ću novu temu o tome :)

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Napučenost
[Vrh] 
Stranica 8 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8