Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Napučenost

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Napučenost - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 4:09 pm

MoW je napisao/la:
I da i ne. To bi bilo sebično tako gledati. U prvo vrijeme, dok ne sazriješ dovoljno gledat ćeš samo svoj napredak. Zato i postoje razna duhovna učenja, da te nauče da prvo sebe odrediš. Ali to nije kraj, to nije svrha, ok? :)
Živiš u zajednici istih kao i ti pa se jednom kad dovoljno sazriješ trebaš potruditi da i zajednica što bolje i učinkovitije funkcionira. Dakle, civilizacija je posljedica toga što su u prošlosti postojali pojedinci i grupe ljudi koji su bili dovoljno duhovno jaki, dovoljno zreli, da su unaprijedili svoju okolinu na značajan način.
Takvim pogledom možeš uočiti da problem uopće nije napučenost, nego to što nema dovoljno velik broj ljudi koji razumiju što se ustvari oko njih događa, ili ih uopće nije briga.

Mislio sam na to kako je napredak same civilizacije čisto prirodan proces prilagodbe civilizacije na prirodu (to sam nazvao okolinom) oko nas. Mislim da je to sasvim prirodno svim svjesnim bićima, teško mi je zamisliti da nije tako, da postoji svjesno biće koje će se recimo 1000 puta opeći na vatru jer nikako da nauči da je vatra vruća. Na to sam mislio što se tiče napretka.

Napučenost može biti čisto materijalni problem, kao u Japanu recimo.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 4:13 pm

Alpha je napisao/la:
@Mow...mislim da bi nastao kronicni nedostatak kadra u zdravstvu kad bi se i kod nas krenulo ispitivati tko je kompetentan da bude lijecnik, a tko ne :P

e pa zato ni nećemo cjepidlačiti, jel da? :D

danas smo postali razmaženi, za razliku od drevnih kineza. Svi traže zdravstvenu zaštitu, pa nije onaj stari model više lagano provediv. Jednostavno ne bi bilo dovoljno liječnika, barem ne kako je sad sve organizirano. :)

Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 10:59 pm

Gripphon je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
Gripphon je napisao/la:
Možda ta teorija o sveprisutnoj svrhi i nije točna... A to da dijete u utrobi nije ništa krivo, to je istina, ne može biti krivo što je nastalo.
pa sta nije tako?

Ne shvaćam pitanje, možeš preciznije postaviti da znam na što misliš?
mislim na ovaj dio : nitko nije kriv sta se rodio
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 11:23 pm

Gripphon je napisao/la:
Gripphon je napisao/la:
Možda ta teorija o sveprisutnoj svrhi i nije točna... A to da dijete u utrobi nije ništa krivo, to je istina, ne može biti krivo što je nastalo.
pa sta nije tako?

Ne shvaćam pitanje, možeš preciznije postaviti da znam na što misliš?
mislim na ovaj dio : nitko nije kriv sta se rodio

Berny, pažljivije pročitaj ono što smo Gripphon o ja raspravljali. Stvar je vrlo kompleksna. :)

Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 11:27 pm

ma znam ali ovo od Griffa mi je zanimljivo : "A to da dijete u utrobi nije ništa krivo, to je istina, ne može biti krivo što je nastalo." i ja sam napisala nato a sta nije tako...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 11:29 pm

Gripphon je napisao/la:
MoW je napisao/la:
I da i ne. To bi bilo sebično tako gledati. U prvo vrijeme, dok ne sazriješ dovoljno gledat ćeš samo svoj napredak. Zato i postoje razna duhovna učenja, da te nauče da prvo sebe odrediš. Ali to nije kraj, to nije svrha, ok? :)
Živiš u zajednici istih kao i ti pa se jednom kad dovoljno sazriješ trebaš potruditi da i zajednica što bolje i učinkovitije funkcionira. Dakle, civilizacija je posljedica toga što su u prošlosti postojali pojedinci i grupe ljudi koji su bili dovoljno duhovno jaki, dovoljno zreli, da su unaprijedili svoju okolinu na značajan način.
Takvim pogledom možeš uočiti da problem uopće nije napučenost, nego to što nema dovoljno velik broj ljudi koji razumiju što se ustvari oko njih događa, ili ih uopće nije briga.

Mislio sam na to kako je napredak same civilizacije čisto prirodan proces prilagodbe civilizacije na prirodu (to sam nazvao okolinom) oko nas. Mislim da je to sasvim prirodno svim svjesnim bićima, teško mi je zamisliti da nije tako, da postoji svjesno biće koje će se recimo 1000 puta opeći na vatru jer nikako da nauči da je vatra vruća. Na to sam mislio što se tiče napretka.

Napučenost može biti čisto materijalni problem, kao u Japanu recimo.

Da, razmišljamo na malo drugačiji način. Ti misliš da je civilizacija nastala zbog manjih adaptacija na okolinu, a ja sam govorio o fundamentalnijim stvarima. No i jedan i drugi smo u pravu. Ovo što ti govoriš to je evolucija, ovo na što sam ja ciljao to je revolucija.
Ono što je ponajviše prisutno u zadnjih par tisuća godina to je tehnološka, poslije i znanstvena, revolucija. Nju su izazvali mali broj briljantnih umova. Moglo bi se nabrojati ne više od 100 ljudi koji su zaista revolucijski pomogli razvoju znanosti. Isto tako, moglo bi se navesti isto toliko ljudi koji su doprinjeli razvoju svijesti pojedinaca na revolucijski način. Male prilagodbe okolini, tj. učenje na temelju primjera je svakako važan dio cjeline, ali duh pokretač čovječanstva i civilizacije je upravo revolucija, značajne ideje. :)

Napučenost u Japanu je prešla svaku normalnu razinu, kao i u istočnoj Kini kao i u Indiji. Ta napučenost je neprirodna i ne može se reći do kakvih će posljedica doći. :(

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 11:31 pm

ma znam ali ovo od Griffa mi je zanimljivo : "A to da dijete u utrobi nije ništa krivo, to je istina, ne može biti krivo što je nastalo." i ja sam napisala nato a sta nije tako...

Po meni, da, nije tako. I dijete je sudionik procesa i na neki način, ono je "krivo" da je tamo. Ali ne u smislu krivnje kako to promatra katolička Crkva, već u smislu predodređenosti zbog vlastite namjere da se rodi. Duh kruži okolo i prije nego što nastanu uvjeti da uđe u tijelo. ;)

Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 11:39 pm

MoW je napisao/la:

Po meni, da, nije tako. I dijete je sudionik procesa i na neki način, ono je "krivo" da je tamo. Ali ne u smislu krivnje kako to promatra katolička Crkva, već u smislu predodređenosti zbog vlastite namjere da se rodi. Duh kruži okolo i prije nego što nastanu uvjeti da uđe u tijelo. ;)
moje misljenje je da jesmo svi za nesto predodredeni da radimo al isto tak mislim da dijete nije krivo sto je tamo...jer mozda roditelji nisu pazili i zalomilo se
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimečet lip 11, 2009 1:37 pm

U početku su se ljudi prilagođavali okolini, ali sada mi okolinu prilagođavamo sebi.
Do koje granice smijemo ići?

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimečet lip 11, 2009 7:19 pm

@Mow...mislis li da duh zna da ce se tijelo u koje se planira implantirat biti abortirano? Jesi cuo za teoriju da duh u tijelo ne ulazi odmah po zacecu iako, kako si rekao, kruzi oko roditelja i prije zaceca?

@Legi...pitanje je od kojeg to evolucijskog trenutka polazis? Naime, i prije nego sto smo uznapredovali do homo sapisensa mijenjali smo i prilagodjavali prirodu sebi...kako pripitoljavanjem flore i faune tako i izradom orudja i oruzja...a u doba kad su se nasi preci iskljucivo prilagodjavali prirodi bili smo zbilja daleko na evolucijskoj ljestvici od onoga sto bi mogli nazvati blizim covjekovim pretkom.

Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimečet lip 11, 2009 8:14 pm

zanimljiva teorija o začeću... u biti ni lječnici ne smatraju zametak živim bićem dok ne prođe određeno vrijeme njegovog rarvoja u maternici

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 12:24 am

Alpha je napisao/la:
@Mow...mislis li da duh zna da ce se tijelo u koje se planira implantirat biti abortirano? Jesi cuo za teoriju da duh u tijelo ne ulazi odmah po zacecu iako, kako si rekao, kruzi oko roditelja i prije zaceca?

Čuo sam svakakve teorije, baš svakakve. :)
Od toga da duša ulazi u tijelo po začeću, dakle čim se spoje DNK od roditelja, zatim da duša ulazi kad nastane srce, zatim da duša ulazi kad se dovoljno razvije mozak, pa do recimo toga da duša je već tamo cijelo vrijeme, i prije začeća, dakle da ona uopće ne "ulazi", nego da je pozadi stalno, tijekom cijelom života. Pitanje je naravno kad onda "nanjuši" da ima potencijala za život...
Što se abortusa tiče, mislim da je duhu sve to jasno, jer se ne nalazi u vremenskoj dimenziji. Prošlost, sadašnjost, budućnost: sve vidi i zna. Dakle, bira da uđe tamo gdje će biti abortusa, gdje će biti unakažen ili invalidan.
Alternativa tome je da duše samo selektivno ulaze u tijela, a to mi nekako ne šljaka. :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 12:50 am

Vidim da smo prosli iste skole...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 12:59 am

Da, svatko tvrdi i vrti nešto svoje, a nitko izgleda nema pojma. Jer ne može biti više istina. Ako bih morao birati, rekao bih da duh uvijek ima pregled nad situacijom i da bira gdje je najizglednije da će nekome pomoći ili da će sam napredovati.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 1:13 am

Slozila bih se iz vise razloga zivili Da li si procitao knjigu Putovanje duse? Nekolicina na forumu je procitala...imamo i temu dolje na PDF Svijet knjige, a ja ju upravo zavrsavam...
Inace, mislim da kroz svaku inkarnaciju duh i sam napreduje...nebitno da li je dosao vise u namjeri da pomogne drugima ili 'samo' da nauci odredjene lekcije...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 10:48 am

Da, primijetio sam da o njoj raspravljate. Trenutno čitam jednu vrlo ozbiljnu duhovnu knjigu, pa kad završim mogu pogledati i Putovanje duša. Hvala na preporuci! zubi

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:04 am

Odlicno :) Inace, imas je i za download dolje na PDF Svijet knjige, tema 'Putovanje dusa' ako ti nije problem citat digitalne knjige...osobno, daleko vise preferiram obicnu 3D knjigu (za razliku od novina miga ).
Nego, sto sada citas? Jel valja? :) ...kako si reko vrlo ozbiljnu prvo mi je pao na pamet Kur'an ili tako nesto zubi

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:08 am

Vidio sam da ima za download (ne upload cerek), ali ja ti rađe kupim knjigu i čitam u naturi. :)
Sad čitam "11 days at the edge", Michael Wombacher. Vrhunska stvar, ali jako jako ozbiljna. Kuran je šala mala (doduše ne znam, stalno si govorim da bih trebao pročitati Kuran, ali mi se nekako ne da kad vidim one razne fanatike pa si mislim da ću i ja tako onda). :D

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:20 am

Hehe zubi miga ...same here...kupim i citam...ili posudim pa ako valja opet kupim zubi
A ja sam par puta pocela citati Kur'an al mi bas ne ide...to se treba kao znat kako citat...
Znaci preporucas "11 days... " Imat cu na umu :) ides

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:26 am

Tebi preporučam jer si dovoljno duhovno zrela. Knjiga nije za svakoga. Usput, engleski nije baš lagan, nije prevedena na hrvatski, a i knjiga ima preko 500 stranica. :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:32 am

Opaaa...jel to kompliment? cerek miga

A cuj...vec sam ju proguglala miga ...nisam jos nasla gdje ima za kupit al vjerojatno ce Algoritam imati ili najdem kakvi *.pdf za prvu ruku miga ...vidim da nije prevedena al nema veze...cak ako je i kompliciraniji engleski - dobro je za vjezbu koristenja rjecnika zubi

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:38 am

Paaaa... možeš smatrati komplimentom, iako sam prije mislio na činjenicu. miga

Da, dobra je za peglat rječnik, ali obično je čitam prije spavanja u krevetu tako da mi veliki rječnik ne dolazi u obzir. No dovoljno se razumije i bez rječnika. Zapravo siguran sam da ćeš ti dovoljno razumijeti (ovo je kompliment). cerek

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:44 am

oops ...pa, svakako dozivjeh kao kompliment...sad mi je blagi neugodnjak (ne znam bas primat komplimente) al cu prezivjet cerek miga hug

Citam sadrzaj, kritike...nabavit cu je u nekom obliku, bas me zanima study

Nego...sve mi se cini da cemo, sto se u mom kraju kaze, ovancat radi offtopica kojim smo prenapucili ovu temu zubi

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimepet lip 12, 2009 11:53 am

Alpha je napisao/la:
oops ...pa, svakako dozivjeh kao kompliment...sad mi je blagi neugodnjak (ne znam bas primat komplimente) al cu prezivjet cerek miga hug

Citam sadrzaj, kritike...nabavit cu je u nekom obliku, bas me zanima study

Nego...sve mi se cini da cemo, sto se u mom kraju kaze, ovancat radi offtopica kojim smo prenapucili ovu temu zubi

hug
Sad vidiš zašto često koristim taj study smilić. miga

Nego, nećemo ovancat jer si spomenula prenapučili, pa je on topic. :D

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitimesub lip 13, 2009 1:06 pm

To je bila takticka zubi miga

PostajNaslov: Re: Napučenost   Napučenost - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Napučenost
[Vrh] 
Stranica 4 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next