Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Titanic

Go down 
+5
Berny_Sinara
Aurora Borealis
Neo
josip21
urbanaaa
9 posters
Autor/icaPoruka
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Titanic Empty
PostajNaslov: Titanic   Titanic Icon_minitimeuto sij 27, 2009 12:56 am

Baš je nevjerojatno kako ljudi od svake katatrofe koja se dogodi na ovom svijetu, izmisle raznorazne teorije i misterije kako i zašto se nešto dogodilo... naravno ne slažu se s onim što se smatra "službenim" podacima, te što nam se servira u medijima.

Ja osobno volim čitati o tome jer me takve priče zabavljaju, pa tako i misterij o Titanicu. Poznato je svima što se dogodilo, ali da li je to zaista istina? Neki vjeruju da nije i da iza toga stoji jako dobar plan, pa čak i tvrde da je to pomno isplanirano ubojstvo.

U noći sa 14. na 15-ti travanj 1912 godine potonuo je Titanic sudarivši se sa santom leda. Posada broda je pokušala dozvati pomoć u 0.15 h što joj nije uspjelo. Posada se poslije zaklinjala u život da je vidjela ca. 10 km jedan brod koji je dalje otplovio iako su sa Titanica ispaljene svjetleće rakete. Zašto taj brod, Californian, nije došao pomoći Titanicu, dok je drugi brod koji se nalazio mnogo dalje, ca. 30km pohitio u pomoć?

Ne samo ta pitanja, nego i mnoga druga se postavljaju o potonuću tad najmodernijeg broda na svijetu, za kojeg se govorilo prije nego je i zaplovio, da ne može potonuti. Titanic, gigant od metala je ipak otišao na dno oceana zbog jedne sante leda. Metal je popustio pred ledom ! Da li je to moguće?

Naravno, postoje brojne teorije o ovoj katastrofi i sve su glasnije. Uglavnom, sve one govore da je Titanic morao potonuti. Zašto?

Evo jedne moje misli: Na Titanicu su se nalazile mnoge osobe koje su u političkom svijetu značile mnogo. Ne samo bogati industrijalci, bankeri i drugi nego i protivnici tadašnje vlade u USA koja je pripremala rat... Da ne odem odmah predaleko, trebalo bi godine rada da se aktualiziraju podaci o preživjelim bogatim putnicima, od kojih su mnogi, nakon potonuća Titanica, postali još bogatiji. Možda je ovo samo jedan ogranak događaja koji su mu slijedili. U svakom slučaju nameće se stalno pitanje : Zašto i kako je bilo moguće da se tragedija desi.



Najčešća teorija je: teorija o kalkuriranoj prevari sa osiguranjem. Navodno, nije Titanic potonuo, nego Olympic, koji je bio samo 30 cm manji od Titanica. Olympic je na svojoj petoj plovidbi kolidirao sa britanskom ratnom krstaricom, HMS Hawk, godinu prije nego je Titanic potonuo. Pri tom je Olympik bio jako oštećen te je morao na reparaturu u Belfast. Tu se nalazio, još nezavršeni Titanic. I tad počinje! Zamjenjene su table sa imenima dva broda te je umjesto Titanica zaplovio perfektno obnovljeni brod Olympic. Oba broda su pripadala moćnoj brodskoj kompaniji White Star Line, a vlasnik je bio John Pierpont Morgan. Katastrofa je bila isplanirana do u detalje. Zašto?

White Star Lines nije mogao financirati reparaturu Olympica, a za Titanic je uplaćena suma osiguranja od 1 milion funti koje je dobio nakon što je Titanic potonuo. Kratko prije nego je Titanic isplovio, Morgan je otkazao zbog bolesti putovanje s Titanicom. Poslije je nađen u dobrom zdravstvenom stanju sa njegovom ljubavnicom kad mu je prenešena vijest o tragediji. U planu je bilo spašavanje putnika te je oko mjesta nesreće kružilo više brodova. Među njima i Californian, koji je isto pripadao White Star Lines-u. Međutim, Titanic je tonuo mnogo brže nego što se pretpostavljalo pri izradi plana.

Pitanje zašto Titanic nikad nije smio doći u New York otvara stotine drugih podpitanja. Pošto je brod imao jako malo ugljena (zbog tada velikog strajka rudara, bio je samo do pola napunjen ugljenom) morao je uzeti najkraću rutu i to onu koja je vodila direktno kroz zonu koja je bila puna santi. Kakav rizik za tako luksuzan brod! More je bilo mirno i brod je plovio punim gasom. Direktno prema ogromnoj santi?! Plovio je brzinom od 21,5 čvorova. Kad se izračuna, pored takve brzine i manjka ugljena nikad ne bi ni stigao u New York. Argumenti pokazuju da posada nije na vrijeme smanjila brzinu iako je postojala opasnost od santi. Očito da nije postojalo trezveno razmišljanje o tome kako stići u luku, nego kako sigurno potopiti luksuzni brod. Kako potopiti sigurno Titanic? Jaka vatra koja tjera brod na najveću brzinu i pod jednakom brzinom sudariti se sa santom.

Nakon, tvrde dalje neki teoretičari, što je dobivena velika suma za Titanik, pravi Titanic je pod imenom Olympica (što je poznato) još godinama plovio.

No, postoje još neke činjenice koje ne smiju biti zanemarene. Među poginulim putnicima nalazili su se i Benjamin Guggenheim, najjači konkurent J.P. Morgana (vlasnika Titanica), Charles Hays, Morganov najoštriji kritičar unutar koncerna, William Stead, socijal-reformator koji je organizovao Svjetsku mirovnu konferenciju protiv 1.svj. rata. Morganu je 1.svj. rat mogao donijeti ogromno bogatstvo. Uz to Morganu je pripadao i njemački koncern Hamburg Amerika Line, pa se može lijepo predočiti koliko veliku sumu se može zaraditi sa obje strane: Amerika i Njemačka u toku rata.

Potonuće Titanica je donijelo i sumu od 1 milion Sterlinga (danas ca. 100 mil. Eura) koja je godinu dana poslije isplaćena akcionerima. To je bila najuspješnija poslovna godina za White Star Lines u istoriji ovog koncerna. 65% kapitalne rendite, a pola od toga je otišlo Morganu u džep!

Ubrzo nakon toga izgrađen je impozantan brod Imperator, koji je bio još veći od Titanica i koji je postao zvijezda u transatlanskom prijevozu. Vlasnik: J.P. Morgan koji je bio u svakom slučaju pobjednik nakon Titanic nesreće, što je malo nelogično s obzirom kad se uzme u obzir gubitak takvog broda. No, tako je. Ne samo što je dobio ogromne dobitke kroz potapljanje Titanica, već je izgubio najopasnije protivnike i konkurente. Prvi svjetski rat je mogao doći, Morgan je bio spreman sa svojim koncernom u Hamburgu na nove dobitke kroz proizvodnju ratne tehnike...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimeuto sij 27, 2009 12:57 am

[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimeuto sij 27, 2009 6:20 pm

ja sam jednom procitao,ne sjecam se sad kad i gdje,da je za potonuce Titanica krivo mumijino proklestvo...e sad ne sjecam se tocno ali mislim da je rijec o nekoj mumiji faraona ne sjecam se kojega----prica kaze da se u Titanicu nalazila ukradena faraonova mumija i da je zato potonio.....
naravno to je samo prica.....

a ova prica iz prvog posta je stvarno zanimljiva...ne bi bilo nista cudno da je istinita lova je u pitanju i to ogromna lova tako da....
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimepet sij 08, 2010 10:27 pm

Znam što se dogodilo titaniku,,piše u vojnim knjigama....
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimepet sij 08, 2010 11:01 pm

brodovi su na slici gotovo identični ali opet ne vjerujem da su zamijenjeni,nekako mi je to klimava teorija. S druge strane,lako je moguće da je namjerno potopljen zbog svih moćnika i bogataša koji su se nalazili na njemu,to mi je uvijek zvučalo najrealnije.
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimesub sij 09, 2010 1:52 am

ovo vam ne bih smio reć,,,jel ovi podaci ne smiju izlaziti iz kruga vojske,,,ali titanic je 14.travnja 1912. godine u 23:49 torpediran u desni bok a najbližim brodovima u krugu 25 km je bilo naređeno da se ne miješaju,,
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimesub sij 09, 2010 1:58 am

ma joj cim se sjetim titanica pogotovo filma place mi se :(
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimesub sij 09, 2010 2:05 am

ne ali ovo je ozbiljno,,to je materijal iz vojne knjige
[Vrh] Go down
Danijel Barbarić
Višestanični organizam
Danijel Barbarić


Male
Aquarius Dog
Broj postova : 30
Age : 42
Registration date : 16.09.2010

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimened lis 24, 2010 6:03 am

Bili jednom ljudi na brodu plovili i bilo im dosadno kaže jedan idemo se igrati nečega kaže drugi čega kaže treći idemo se igrati sakrivača kaže mujo ja neznam kako se to igra a oni njemu objasne ti lipo stani uza zid nemoj se okrećati i broji do 100 dok se mi ne sakrijemo kaže on ajde dobro i počeo on brojati 1,2,3,4,5 .... a to bilo u ratno vrijeme kad zvizni projektil u brod raznese cijeli brod sve ljude pobaca ovoga desno ovoga ljevo i zavladala tišina jedno vrijeme kad izroni mujo drži se za pojas za spašavanje i veli A JEBENE IGRE
[Vrh] Go down
kurto
Stanica



Male
Libra Dragon
Broj postova : 29
Age : 35
Registration date : 27.12.2007

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimečet sij 06, 2011 4:37 pm

ja sam cuo pricu a prokletstvu Tutankamona,
svi znaju za to prokletstvo,ali kada je sarkofag poslan u englesku, ubrzo je dosta ljudi u muzeju koji su radili na sarkofagu umrli, pa je kustos muzeja odlucio pokloniti sarkofag neznam kome tocno,ali posalo ga je u Ameriku. Odlucio ga je posalti tada najboljim brodom na svijetu-Titanic-om.
Mnogi misle da je bas to prokletstvo uzrokovalo potonuce.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimečet sij 06, 2011 5:14 pm

Upravo sam neki dan razmišljala o Titanicu i htjela napisati informaciju koju je gore objavio Kurto. :)
Međutim, na webu nisam puno našla o tome. Osobno je teško reći koji su faktori sve pridonijeli potonuću, ali definitivno je najveći propust bio onaj posade.
Sklona sam vjerovati da postoji mogućnost prokletstva Tutankamona, jer su se i ranije događale nesreće i tragične sudbine ljudi koji su otuđivali stvari iz egipatskih grobnica i oskvrnjivali njihova počivališta.
Možda je "prokletstvo Tutankamona" uzrokovalo dekoncentraciju i rastresenost posade.

Slučajnost ili ne? misli Možemo samo nagađati i eventualno se malo više o tome informirati.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimepet sij 07, 2011 1:15 am

@ Athena, kako misliš propust posade ? Da li je po tebi kriv komandant ili cijela posada ?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:17 am

@Wanderer, nemam pojma.zubi Otkud da ja to znam?
Uglavnom, vjerujem da nije mogao biti odgovoran samo jedan član posade ili komandant.
Neki preživjeli su jednom prilikom rekli kako su stekli dojam da je više članova posade bilo dezorijentirano pa su propustili pravovremeno reagirati i naletjeli na santu leda.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimepet sij 07, 2011 3:08 am

Kako nemaš pojma, čini mi se da i ti ploviš ponekad. Znaš tko je na brodu šef zubi
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimepet sij 07, 2011 4:47 pm

Kako ti to znaš? cerek
Šef bi trebao biti kapetan scratch (ili postoji neki stručniji naziv?), ali ne znam tko je to bio na Titanicu, da bih mogla povući individualnu krivicu.

Što se tiče teorije o Titanicu, koja je gore opisana u uvodnom postu, zvuči mi prilično intrigantno. Ipak, nisam sklona povjerovati da iza svega stoji političko-ekonomska zavjera.
To mi zvuči malo previše "nategnuto" i komplicirano. misli

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:08 pm

Athena je napisao/la:
Kako ti to znaš? cerek
Znam ja svašta :)

Ja ipak mislim da je kriva uprava kompanije koja je htjela na prvom putovanju broda srušiti tadašnji rekord prelaska oceana za putničke brodove.
Komandant je kriv što je prihvatio prijedlog uprave. Posada je možda bila smušena jer im je to bilo prvo putovanje na brodu koji je bio tehnološki drukčiji od brodova do tada.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Titanic Empty
PostajNaslov: Re: Titanic   Titanic Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Titanic
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: