Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Goran
Majmun
Goran

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Registration date : 21.11.2008

Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Empty
PostajNaslov: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesub sij 31, 2009 2:52 pm

Navijam za to da u našem društvu bude što više uspješnih
poduzetnica i političarki, no neki i u 21. stoljeću misle da je
ženi mjesto u kuhinji i uz djecu.
Kakvo je vaše mišljenje o tome i što je potrebno učiniti da žene
postanu ravnopravnije u društvu?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimeuto vel 17, 2009 7:32 pm

Omogućiti im prekid studija ili karijere kad požele roditi djecu, ali tako da se nakon povratka mogu brzo uklopiti. Omogućiti ulazak u poduzetništvo ili početak karijere ženama srednje pa i kasnije dobi, ukoliko to žele nakon što su podigle djecu. Promijeniti mentalitet prosječnog muškarca u pogledu podjele kućanskih poslova i brige oko djece, osobito malo veće. I još puno toga.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimeuto vel 17, 2009 9:05 pm

omogućiti im ravnopravne plaće.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 11:35 am

Sve gore navedeno, i ne očekivati da se to odradi preko noći....tup i evo ravnopravne smo....prije svega što smo preuzele na sebe zarađivanje kućnog budžeta, a nismo se "odrekle" kućanskih poslova.... raspa

Ali ja se osjećam ravnopravna na poslu, ne osjećam diskriminaciju ni u kom smislu, jedino bih voljela da odrađujem manje kućanskih poslova i da se neke stvari tu ne podrazumjevanju...ali sa vremenom ću ja to posložiti kako spada....već napredujem....
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:20 pm

Da me se nebi krivo shvatilo
od 1965 godine mortalitet je na području Balkana veći od nataliteta, u RH npr. od 1991. imamo konstantno osim dve godine negativni prirodni priraštaj, što znaći da više ekipe umre nego što se rodi. Fertilitet nam je oko 1,3, dok samo za održavanje broja stanovnika mora biti oko 2,1 do 2,56, a stopa netoprodukcije ženskog stanovništva nam je ispod 1,0 što je stopa reprodukcije istog broja stanovnika.

Što znaći to laički.
Žene moraju više rađati.
Pošto žene moraju više rađati one moraju imati više vremena potrebnog i tijekom 9 mjeseci trudnoće i fazi nakon trudnoće, ukoliko želimo da žene imaju dovoljno potrebnog vremena moramo im smanjiti napore.
Što bi u krajnjem slučaju značilo da bi žene trebale imati posebne poslove i posebne načine edukacije.
Time nisam želio reći da su žene nesposobne, već sam želio reći da uspješnost se može ogledati i u broju rođene djece. (meni osobno puno veće mjerilo uspješnosti nego da je ta ista žena predsjednica itd...)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:21 pm

Žene NE MORAJU rađati kava
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:32 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Žene NE MORAJU rađati kava

Moraju. Nego tko će?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:33 pm

Mogu, ali NE MORAJU.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:35 pm

Mogu, ali NE MORAJU.

Ok, ne moraju.
Ali onda je to isto ono što kaže Ezop: "Imati a ne koristiti isto je što i nemati".
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:37 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Mogu, ali NE MORAJU.

Ok, ne moraju.
Ali onda je to isto ono što kaže Ezop: "Imati a ne koristiti isto je što i nemati".

Hm, ali ako imaš možeš koristiti ali ne moraš....ako nemaš ne možeš možeš koristiti čak i kad ti to nešto jako treba....
confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:45 pm

@Aleks...samo zato jer je to reko Ezop ne znaci da je u pravu...jer u ovom slucaju bi znacilo da je zena koja ne radja beskorisna te da je, automatski, time i potpuno suvisna i besmislena njena pojava na Planeti...

Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:52 pm

Alpha je napisao/la:
@Aleks...samo zato jer je to reko Ezop ne znaci da je u pravu...jer u ovom slucaju bi znacilo da je zena koja ne radja beskorisna te da je, automatski, time i potpuno suvisna i besmislena njena pojava na Planeti...

Možda. Ovisi. Ali to je isto kao da ja kao muško nemam potomke.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:56 pm

Mnogi muški nemaju potomke. Jesu li zato uzalud živjeli?
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 4:57 pm

Mnogi muški nemaju potomke. Jesu li zato uzalud živjeli?

Za njih neznam.
Za sebe znam, ako to napravim, tj. ne napravim izdao sam tolike koji su bili prije mene, i još tolike poslije mene. Stoga za mene je, ako ne budem imao potomke, nema smisla živit.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 18, 2009 5:16 pm

A onda opet bilo bi dobro da Hitlerova majka nije imala potomke...kao ni majke nekih (da ne kazem vecine) nasih politicara zubi

U svakom slucaju ti onda znas sto je smisao tvoga zivota i to je za tebe svakako dobro...
Moj 'problem' je upravo to sto smatram da ako je prokreacija jedini smisao onda se puno toga drugog rusi jer sve 'staje' na fizickom...

A sto ako ne mozes imati djecu?

Majmun
Goran

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimepet vel 20, 2009 3:37 pm

Žene moraju više rađati.
Pošto žene moraju više rađati one moraju imati više vremena potrebnog i tijekom 9 mjeseci trudnoće i fazi nakon trudnoće, ukoliko želimo da žene imaju dovoljno potrebnog vremena moramo im smanjiti napore.
Što bi u krajnjem slučaju značilo da bi žene trebale imati posebne poslove i posebne načine edukacije.
Time nisam želio reći da su žene nesposobne, već sam želio reći da uspješnost se može ogledati i u broju rođene djece. (meni osobno puno veće mjerilo uspješnosti nego da je ta ista žena predsjednica itd...)
Žene nisu strojevi za rađanje djece! Niti moraju imati posebne poslove niti posebno prilagođenu edukaciju. Postoji porodiljni dopust, koji na kraju krajeva djelomično mogu iskoristiti i muškarci. Procjenjivati uspješnost žene kroz broj rođene djece je, blago rečeno, smiješno.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 25, 2009 1:54 am

Alpha je napisao/la:

A sto ako ne mozes imati djecu?

Čitat ćete o čovjeku koji je posvojio mnogo djece, dao im sve i kad je vidio da su uspjeli bio sretan i zadovoljan svojim životom.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 25, 2009 2:04 am

Goran je napisao/la:

Žene moraju više rađati.

Žene nisu strojevi za rađanje djece! Niti moraju imati posebne poslove niti posebno prilagođenu edukaciju. Postoji porodiljni dopust, koji na kraju krajeva djelomično mogu iskoristiti i muškarci. Procjenjivati uspješnost žene kroz broj rođene djece je, blago rečeno, smiješno.

Ako ti je smiješno gledat uspješnost žene kroz broj rođene djece pogledaj natalnu kartu hrvatske od 1880 nadalje. Od tada prolazimo kroz žensku emancipaciju, za koju se ja zalažem, ali istodobno prolazimo kroz još jedan proces a to je demografska tranzicija, koja nakraju počinje gristi same temelje jednog naroda, a za što mislim da je greška/problem jer od 1990 naovamo nema godine gdje je pozitivan prirodni priraštaj.
Pa mi možemo imat vrlo uspješne žene u drugim područjima, a tko će to dalje koristiti? Njihova djeca ne? -Ok. Tko onda? -Djeca onih koji rađaju.

Nisam rekao da žene koje nemogu rađat da nisu dovoljno "uspješne", već napominjem da su žene prirodni "strojevi" za djecu i da trebaju "proizvodit" djecu. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Žao mi je ako netko ne može shvatiti ljubav prema vlastitoj djeci, prema potomstvu, prema nastavku onoga što je netko započeo mnogo, mnogo prije vlastitog rođenja, jer ne imati djecu je sebično.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 25, 2009 9:56 am

Neki muškarci kritiziraju (svoje!) žene da ne žele rađati, a istovremeno se nisu u stanju pobrinuti za minimum emocionalne sigurnosti kako bi žena htjela s njim imati jedno ili više djece. Znam jednog takvog, stalno cvili kako mu žena nije htjela više imati djece a on ih je zlostavljao hladnoćom, zanemarivanjem pa i batinom kad mu je došlo. Žena je inače takva da je mogla s veseljem roditi i desetero djece da je imala s kim. Žena je ta koja odlučuje o rađanju jer naprosto ima organe koje ima, ali muškarac ima jako veliku ulogu upravo kad se radi o broju djece.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesri vel 25, 2009 10:26 am

muškarci žele potomke da bi imali nasljednike (čitaj muške) koji će nositi njihovo prezime i nasljediti njihovu imovinu da se ne rasipa na pitajboga koga. to je nama naše patrijahalno društvo dalo.
po mome... djeca bi trebala nositi majčino prezime jer je jediino tako sigurno da to dijete pripada toj lozi. uostalom ona ga je nosila 9 mjeseci i uglavnom ga je ona podigla i odgojila dok su se muškarci kako u davna doba pa sve do danas bavili imovinom i skupljanjem dobara. da napomenem, žene su i prije radile, i to teške fizičke poslove kao i u današnje doba. zahvaljujući emancipaciji a i time školovanju donekle su olakšale sebi bar u tom pogledu.
pitam se da je tako da li bi muškarci toliko forsirali rađanje djece, naročito muških potomaka? i da li bi se u tom slučaju žene osjećale kao strojevi za rađanje muškarcima?
ja samo znam da kad sam bila prvi put trudna da sam se osjećala ko krava za rasplod jer sam bila svijesna da to dijete neće nositi moje prezime. koje li nepravde.
ovo gledanje demografske slike jednog naroda nije ništa drugačije od poante moje prve rečenice jer ako ćemo gledati globalno ljudska vrsta nije u izumiranju. dapače, ima nas ko mravi.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesub vel 28, 2009 11:38 am

Neki muškarci kritiziraju (svoje!) žene da ne žele rađati, a istovremeno se nisu u stanju pobrinuti za minimum emocionalne sigurnosti kako bi žena htjela s njim imati jedno ili više djece. Znam jednog takvog, stalno cvili kako mu žena nije htjela više imati djece a on ih je zlostavljao hladnoćom, zanemarivanjem pa i batinom kad mu je došlo. Žena je inače takva da je mogla s veseljem roditi i desetero djece da je imala s kim. Žena je ta koja odlučuje o rađanju jer naprosto ima organe koje ima, ali muškarac ima jako veliku ulogu upravo kad se radi o broju djece.

Apsolutno se slažem s tobom. hail
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesub vel 28, 2009 11:49 am

floridana je napisao/la:
muškarci žele potomke da bi imali nasljednike (čitaj muške) koji će nositi njihovo prezime i nasljediti njihovu imovinu da se ne rasipa na pitajboga koga. to je nama naše patrijahalno društvo dalo.
po mome... djeca bi trebala nositi majčino prezime jer je jediino tako sigurno da to dijete pripada toj lozi. uostalom ona ga je nosila 9 mjeseci i uglavnom ga je ona podigla i odgojila dok su se muškarci kako u davna doba pa sve do danas bavili imovinom i skupljanjem dobara. da napomenem, žene su i prije radile, i to teške fizičke poslove kao i u današnje doba. zahvaljujući emancipaciji a i time školovanju donekle su olakšale sebi bar u tom pogledu.
pitam se da je tako da li bi muškarci toliko forsirali rađanje djece, naročito muških potomaka? i da li bi se u tom slučaju žene osjećale kao strojevi za rađanje muškarcima?
ja samo znam da kad sam bila prvi put trudna da sam se osjećala ko krava za rasplod jer sam bila svijesna da to dijete neće nositi moje prezime. koje li nepravde.
ovo gledanje demografske slike jednog naroda nije ništa drugačije od poante moje prve rečenice jer ako ćemo gledati globalno ljudska vrsta nije u izumiranju. dapače, ima nas ko mravi.

Možda sam prekonzervativno odgojen, ali ako bi tako bilo smatram da bi to bilo vrijeđanje muškaraca.
Ja neznam u kakvim vi obiteljskim zajednicama živite, ali u mojoj je časno i moralno, a nadsve određeno da muškarac pruži sve kako bi žena mogla i bila u stanju rađat i odgajat potomstvo.
A potomstvo nije ni muškog ni ženskog roda, već je bitno samo da je potomstvo.
Vjerovaatno flo mi se nećemo složiti oko toga čije će prezime nositi potomak, ali se nadam da ćemo se složiti oko toga da je bitno imati potomke.

Istina da nas ima kao mrava, ali prevaga je na velikim narodima istoka, dok zapadna cilivizacija propada, barem što se demografske slike tiče.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesub vel 28, 2009 2:14 pm

Zapadna civilizacija ne propada zbog žena koje ne žele rađati, nego zbog povijesnog trenutka u kojem se nalazimo. Uostalom, ona još nije propala i nije dala svoje, može se tu puno napraviti, ali ne moralnim i drugim prisiljavanjem na imanje potomstva. Kad se stvari poprave, ako se poprave, djeca će doći sama po sebi. Ako ne, možda je i bolje da bude manje nas koji bismo u tom slučaju svi redom mogli postati topovsko meso.

Čovjek bi trebao imati djecu zbog duboke unutarnje želje i poriva da ima potomstvo. Ti Aleksandar to očito imaš, ali nemoj suditi one koji nemaju. Različiti smo i svi imamo pravo na život, po mogućnosti sa što manje prisila. dovoljna su fizička ograničenja u kojima boravimo. Btw, Flo i ja zajedno imamo petero djece i znamo što govorimo - jedno je razmišljanje prije, drugo nakon što ti se život zauvijek promijeni kad imaš jedno ili više djece. Vjeruj mi, kad se dijete rodi, kriteriji ti se sasvim mijenjaju, pa brzo naučiš ono što si mislio da znaš i shvatio da zapravo ne znaš i tim pitanjima se baviš godinama... Zato, samo polako :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesub vel 28, 2009 5:05 pm

Citat :
Vjerovaatno flo mi se nećemo složiti oko toga čije će prezime nositi potomak, ali se nadam da ćemo se složiti oko toga da je bitno imati potomke.
nećemo se složiti oko ovoga naročito kad kažeš da bi to bila uvreda za muškarce. ja mogu shvatiti da bi to njima bila uvreda ali ne mogu shvatiti da vi ne vidite da to može biti i za nas uvreda. valjda se i za to moramo izboriti.
e sad bitno....ima tu više aspekata bitnoće. gledajući globalno bitno je radi održanja vrste. kako vrsta nije ugrožena po mome nije ni bitno u tom pogledu. ako ćemo gledati malo bliže bitno je imati veći natalitet da ovakav mirovinski sustav može funkcionirati. bitno je osobama koje silno žele djecu pogotovo onima koji ih ne mogu imati. tu nisam nikad shvaćala te ljude, jer nakon pustih godina liječenja i neuspjeha velika većina nije usvojila dijete. ono šta ja mislim da je najbitnije je promjena razmišljanja koje je Svjelo spomenula a ja bi dodala i osjećaja za druga ljudska bića.
da zaključim. nije važno koliko žena ima ili nema djece. to je ne čini uspješnom ili manje uspješnom. za mene je osoba uspjela ako ono šta radi dobro odradi. uspješna osoba nije za mene osoba koja ima pet tvornica koje su u gubitku i nemaju za isplatiti radnicima plaću, isto tako nije upješna ooba koja ima petero dijece a ne može im pružiti ono osnovno materijalno a da ne govorim emocionalno.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitimesub vel 28, 2009 9:16 pm

Mislim da i Flo i Svjetlo ima pravo, ali također i ja.
Ali mi nije jasno kad znam ljude koji imaju ekonomsku sigurnost i mogu
imati djece, oni to nikada neće imat radi nekog kvazi statusa itd...

Ja bi se smatrao licemjerom kada bih to učinio.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama   Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama Icon_minitime

[Vrh] Go down

Vaše mišljenje o ambicioznim i uspješnim ženama
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next