Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Volim te

Go down 
+20
Gea
riki45
legenda007
calypso
Fantom
Legionar
biga
Michael Wittmann
Mama
Berny_Sinara
Athena
Cinderella
flory
Blizzard
nymphadora nemesis
Cico
floridana
Svjetloisjena
Nefertiti
Alpha
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimesub tra 10, 2010 4:14 pm

Također se slažem da kod nas ljudi nemaju taj običaj izražavati ljubav riječima.
Tako je oduvijek i sa mojim roditeljima i cijelom obitelji, barem što se tiče partnerskih odnosa.
Osobno smatram da neki ljudi često puta te riječi "volim te" koriste tendenciozno ili isforsirano kad je u javnosti, iako to ne mora biti uvijek slučaj.
Ne znam zašto ljudi izbjegavaju verbalno izraziti ljubav nekome, vjerojatno to smatraju kao što Alpha kaže izrazom slabosti.

Isto tako, mislim da taj "volim te" vuče u sebi neku odgovornost i obvezu.

Iskreno, osobno ne bih voljela da mi netko kaže "volim te" jako često :P ,jer ne patim na fraze, a mislim da time automski imamo obvezu reći "i ja tebe" ili se osjećamo krivima.
Ono što mi je iznimno bitno općenito u međuljudskim odnosima jest da nekad čujem "stalo mi je do tebe, naći ćemo neko rješenje", ovisno o čemu se radi.
Srećom, takvu podršku dobivam i to mi je dovoljno, a za druge odnose (prijateljske, obiteljske, partnerske...) kakvo je stanje stvari najbolje mogu procijeniti djelima ljudi koji me okružuju, a "volim te" kao fraza ih može samo dodatno potvrditi.
Nešto što čini šlag na torti, ali nikako ne cijelu tortu. :D
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimesub tra 10, 2010 6:37 pm

Ponekad riječi nisu potrebne i dovoljan je pogled, osmijeh, neko dobro djelo, sitnica kao znak pažnje ili "samo" topli zagrljaj. Ali ako toga nema i vlada hladna atmosfera, tada zaista ništa ne svjedoči ljubavi.
Mislim da nije lijepo kada supružnici koji imaju djecu održavaju takvu atmosferu. Djeca se odmalena nekako nauče kao da je iskazivanje lijepih osjećaja nešto loše ili sramotno. Kao da to treba skrivati. Ne kažem ja da će djeci zauvijek ostati ta "navika". Zapravo je još veća mogućnost da oni jednoga dana vode sasvim drugačiju "politiku", baš zato kako njihova djeca ne bi trpila isti domaći ugođaj. A ako se već dogodio taj peh da supružnici u braku shvate da se ne vole.. I svejedno odluče živjeti zajedno.. e pa onda bi barem bilo fer da pokazuju poštovanje jedno prema drugome, kao što bi pokazivali i prema nekoj drugoj odrasloj osobi. Ne mora im niti biti stalo jedno do drugoga, baš me briga, ali neka se onda odnose s pristojnošću i nekakvim prihvaćanjem i razumijevanjem.

Rijetko izgovaram "volim te", ali kada to kažem , tada zaista i mislim. Uglavnom se dogodi u trenutku spoznaje da mi je tako drago što imam tu osobu u svom životu. I UVIJEK jedva procjedim kroz zube, bez obzira što se radi o mami ili najboljoj prijateljici.
I slažem se s tim da takva izjava uglavnom vuče sa sobom obvezu da se kaže "i ja tebe".

Smatram da i nije tako loše kada je netko škrt na izjavljivanju ljubavi, jer te riječi tada dobivaju na vrijednosti.
A opet, nije dobro biti preškrt, jer , kao što Alpha kaže, kada se sjetimo moglo bi biti prekasno.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimesub tra 10, 2010 7:03 pm

Ja sam odgojena u drusvu u kojem se emocije generalno ne verbaliziraju. Pogotovo to vazi za musku populaciju. Nove generacije vise nisu tako krute ali u principu je to tako bilo oduvijek. Mogu kazati da u takvom okruzenju osoba najvise pati dok je mala tj. dok je dijete koje ocekuje njeznost kao nesto prirodno. Kasnije polovi da se emocije izrazavaju kroz neke druge znakove koje i sama spominjes. Kada odraste osoba ce i sama vjerojatno imati problema pri verbalizaciji emocija ali to moze prevladati. Ipak, to se prvenstveno odnosi na nekog eventualnog partnera i djecu koju ce imati s njim/njom ali tesko, vrlo tesko da ce ikada moci reci 'volim te' ocu koji niti sam to nikada nije izgovorio bas kao sto ni njegov nije i sve tako unazad.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimesub tra 10, 2010 7:07 pm

U pravu si.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 7:47 am

Alpha je napisao/la:
floridana je napisao/la:
...Možda smo hladniji, a možda samo iskreniji od drugih", kaže glavni urednik časopisa Reader's Digest Hrvatska Goran Miletić. ...

Vidi, vidi, ovaj dio "a mozda smo samo iskreniji od drugih" nisam ni skuzila bila...imam dojam da taj glavni urednik spada u one koji ne govore 'volim te'...e sad...jel on to ne govori jer zapravo ne voli nikog dovoljno pa je zbilja onda iskrenije da ne spominje ili se skriva iza tog razloga s "iskrenoscu" zato jer je kukavica kava ...naime, mislim da masu nasih ljudi ne govore te rijeci jer su, na neki nacin, kukavice... Za nekome otkriti emocije covjek koji ima jak ego ili izgovaranje rijeci kojima iskazuje emocije smatra pokazivanjem slabosi treba hrabrost...
da, pitanje je zašto treba hrabrost da bi se takvo što izgovorilo tj nekome verbalno dalo do znanja da ga voliš? mislim da nije baš sve u egu onoga koji je obznanjuje. ne skrivaju ljudi za ništa svoje emocije.
onog trena kad nekome izjaviš ljubav postaješ ranjiv jer se često dešava da osoba kojoj izjaviš ljubav iskoristi to. uzme te zdravo za gotovo pa smatra da nema više potrebe poklanjati pažnju jer je trvđava osvojena, čitaj tvđava se predala, i misle da sad mogu raditi od nje šta hoće.
ispada da je ljubav slabost jer smo zbog nje spremni oprostiti dosta toga šta možda ne bi da nije prisutna, i upravo iz tog razloga može je netko iskoristiti na grub način.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 12:58 pm

rekla 3 put u 6 mjeseci onda znate kak je tesko :/
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 4:22 pm

Slažem se da Amerikanci pretjeruju u izgovaranju tih riječi...
Ali meni ih nije problem reći, osobito jer ih koristim u pravim trenutcima. Pogotovo mužu i djeci. Kad me obuzmu osjećaji (a prilično sam osjećajna pa to i nije tako rijetko) velim im da ih volim. Ja to nikada u životu nisam čula od svojim roditelja i falilo mi je to. Prvenstveno hoću da moji klinci nauče ne sramiti se svojih emocija i izražavati ih, ali naravno ne ih shvaćati olako.
Naravno, nije sve u riječima - te važne riječi treba potkrijepiti djelima kako bi one dobile pravo značenje.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 6:10 pm

Mislim da sam samo jednom u zivotu reko "Volim te"...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 8:46 pm

Mama je napisao/la:
Slažem se da Amerikanci pretjeruju u izgovaranju tih riječi...
Ali meni ih nije problem reći, osobito jer ih koristim u pravim trenutcima. Pogotovo mužu i djeci. Kad me obuzmu osjećaji (a prilično sam osjećajna pa to i nije tako rijetko) velim im da ih volim. Ja to nikada u životu nisam čula od svojim roditelja i falilo mi je to. Prvenstveno hoću da moji klinci nauče ne sramiti se svojih emocija i izražavati ih, ali naravno ne ih shvaćati olako.
Naravno, nije sve u riječima - te važne riječi treba potkrijepiti djelima kako bi one dobile pravo značenje.

zivili
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 8:48 pm

floridana je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
floridana je napisao/la:
...Možda smo hladniji, a možda samo iskreniji od drugih", kaže glavni urednik časopisa Reader's Digest Hrvatska Goran Miletić. ...

Vidi, vidi, ovaj dio "a mozda smo samo iskreniji od drugih" nisam ni skuzila bila...imam dojam da taj glavni urednik spada u one koji ne govore 'volim te'...e sad...jel on to ne govori jer zapravo ne voli nikog dovoljno pa je zbilja onda iskrenije da ne spominje ili se skriva iza tog razloga s "iskrenoscu" zato jer je kukavica kava ...naime, mislim da masu nasih ljudi ne govore te rijeci jer su, na neki nacin, kukavice... Za nekome otkriti emocije covjek koji ima jak ego ili izgovaranje rijeci kojima iskazuje emocije smatra pokazivanjem slabosi treba hrabrost...
da, pitanje je zašto treba hrabrost da bi se takvo što izgovorilo tj nekome verbalno dalo do znanja da ga voliš? mislim da nije baš sve u egu onoga koji je obznanjuje. ne skrivaju ljudi za ništa svoje emocije.
onog trena kad nekome izjaviš ljubav postaješ ranjiv jer se često dešava da osoba kojoj izjaviš ljubav iskoristi to. uzme te zdravo za gotovo pa smatra da nema više potrebe poklanjati pažnju jer je trvđava osvojena, čitaj tvđava se predala, i misle da sad mogu raditi od nje šta hoće.
ispada da je ljubav slabost jer smo zbog nje spremni oprostiti dosta toga šta možda ne bi da nije prisutna, i upravo iz tog razloga može je netko iskoristiti na grub način.

Ima puno u tome ali ako je tako (sto itekako moze biti slucaj) onda je to zalosno. Umjesto da osoba koja primi te rijeci jos vise pokazuje paznju i ljubav ona to...a prakticki koristi kao oruzje protiv te osobe. A jbg, onda se tu ne radi o ljubavi. Ne obostranoj. Ili ne kakva bi trebala biti. conf1
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 8:51 pm

u životu je najbolje ne izražavat osjećaje!! oni čine čovjeka ranjivim...
al jbg šta ću kad sam zavolio curu i reko joj da je volim... samo njoj često pokazujem osjećaje, iako ona misli da sam leden(zamislite onda šta bi drugi rekli da ih je briga)...
edit: nisam pročitao gore quotiran Floridanin post... slažem se s njim, kao što i vidite...
a osobito s ovim: "ispada da je ljubav slabost jer smo zbog nje spremni oprostiti dosta toga šta možda ne bi da nije prisutna, i upravo iz tog razloga može je netko iskoristiti na grub način."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 8:55 pm

A jbg...svi smo se po tom pitanju makar jednom zeznuli. To ne mijenja cinjenicu da je zalosno sto je tako (kada je tako). E sad...da li riskirati ili igrati na sigurno pa sutjeti...hrabrost...ne znam...
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 9:01 pm

ja uvijek riskiram u tome!! tko ne riskira ne profitira.
a ovo o iskorištavanju, pokušala je jedna ženska to uradit samnom, al joj nije nimalo uspjelo baš zato jer je mislila da sam zaljubljen u nju..
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimepon tra 12, 2010 1:32 pm

Mama je napisao/la:
Slažem se da Amerikanci pretjeruju u izgovaranju tih riječi...
Ali meni ih nije problem reći, osobito jer ih koristim u pravim trenutcima. Pogotovo mužu i djeci. Kad me obuzmu osjećaji (a prilično sam osjećajna pa to i nije tako rijetko) velim im da ih volim. Ja to nikada u životu nisam čula od svojim roditelja i falilo mi je to. Prvenstveno hoću da moji klinci nauče ne sramiti se svojih emocija i izražavati ih, ali naravno ne ih shvaćati olako.
Naravno, nije sve u riječima - te važne riječi treba potkrijepiti djelima kako bi one dobile pravo značenje.
Svaka cast Mama super si to rekla!
@Biga-da ljubav je slabost nazalost :( jer moze neko iskoristit i to debelo
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimepon tra 12, 2010 5:39 pm

Ljubav se može činiti kao slabost i netko je može iskoristiti...
Ali je zato ne treba prestati davati. Sigurno ima ljudi oko svakoga od nas koji cijene ljubav i osim što je primaju i daju je. Za mene nisu slabi oni koji je pokazuju, nego oni drugi koji je iskorištavaju...
Ljudi, nemojte zazirati od ljubavi - ona nam jedan od koraka za poboljšanje odnosa među ljudima i ljepši svijet.

@Berny, hvala. :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 30
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimepon tra 12, 2010 6:00 pm

Mama, prekrasno lovely
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimepon tra 12, 2010 11:14 pm

Hvala Legi :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimepon tra 12, 2010 11:29 pm

Mama,volim te....Volim te - Page 2 683828
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 12:09 pm

@Fantom, izgleda da ni ti nemaš problema sa izražavanjem emocija ides .
Evo i tebi natrag ljubi
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 1:32 pm

Berny_Sinara je napisao/la:

@Biga-da ljubav je slabost nazalost :( jer moze neko iskoristit i to debelo
da, ja bih rekao ljubav je slabost bez koje nemožemo...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 1:35 pm

@Mama...oni koji ju iskoristavaju nisu slabi vec...no...ne bih htjela bas izgovoriti... Ali ako nekoga volimo mislim da bi bilo dobro to i kazati...ako mozemo, naravno...

:)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 3:55 pm

biga je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:

@Biga-da ljubav je slabost nazalost :( jer moze neko iskoristit i to debelo
da, ja bih rekao ljubav je slabost bez koje nemožemo...
nemres s njom a ni bez nje :D zato ima pjesma"Ti si moja najslada bol" zubi zubo
[Vrh] Go down
calypso
banned



Male
Leo Dog
Broj postova : 85
Age : 29
Registration date : 15.03.2010

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened tra 18, 2010 11:10 am

VOLIM TE
[Vrh] Go down
legenda007
Pračovjek
legenda007


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 2191
Age : 56
Location : na morskom plavom žalu gdje leluja vjetrić mio....
Registration date : 23.12.2009

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimesri svi 05, 2010 1:52 pm

te tri slatke riječi...JA TE VOLIMMMMMMMMMMM
[Vrh] Go down
riki45
Višestanični organizam



Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 30
Age : 79
Location : tuzla
Registration date : 17.11.2010

Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitimened stu 21, 2010 7:11 pm

- Ljubav...


Ljubav nije:“ti si kriv“,nego: „žao mi je“.
nije: „gdje si“,nego: „evo me, tu sam“.
nije: „kako si mogao“,nego: „razumijem“.
nije: „trebao si biti ovdje“,nego: „zahvalan sam što jesi“...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Volim te - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Volim te   Volim te - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Volim te
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Fotografska natjecanja 2010. godine
» Toliko ju volim da vise nezelim imati djevojku nakon nje...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: