Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija

Go down 
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Empty
PostajNaslov: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimečet vel 05, 2009 3:25 pm

Otkriće 330 planeta van sunčevog sustava unazad nekoliko godina navelo je na promjenu procjena o broju živih vrsta u svemiru. Trenutna istraživanja procjenjuju kako je u našoj galaksiji najmanje 361 inteligentnih civilizacija, a van nje sve skupa možda čak 38.000, piše International Journal of Astrobiology. Međutim, to što su "mali zeleni" tamo negdje gore, ne znači da ćemo mi stupiti u kontakt s njima.(IZVOR)

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimečet vel 05, 2009 6:17 pm

Zanimljivo, ali čini mi se da su to nekakve spekulacije - igre statističkim vjerojatnostima. Osobito neuvjerljivo izgleda ona jedinica na kraju zubo
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa

Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Registration date : 07.12.2008

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimečet vel 05, 2009 7:29 pm

ma nek nam se jave vise, treba nam malo promjene na ovom svijetu, javi te seeeeeeeee :)
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser

Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Registration date : 03.12.2007

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimečet vel 05, 2009 9:42 pm

Hapa je napisao/la:
ma nek nam se jave vise, treba nam malo promjene na ovom svijetu, javi te seeeeeeeee :)

e tek kad se promjenimo ce nam se javit a dotad mozemo samo iscekivat
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimečet vel 05, 2009 9:44 pm

kayser je napisao/la:
Hapa je napisao/la:

e tek kad se promjenimo ce nam se javit a dotad mozemo samo iscekivat

Si siguran da su svi vanzići dobri i napredniji od nas? alien
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser

Male
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimečet vel 05, 2009 9:49 pm

o da. pod pretpostavkom da su dosta razvijeniji od nas, jer zasto bi se oni zafrkavali s nama kad im nista ne znacimo. jedino nas mogu promatrat kao neki znanstveni pokus.

jer se ja vodim po prime directive iz star treka: nema stupanja u kontak s civilizacijom koja nije tehnoloski napredan (warp pogon)

no kava

a dok ne stupimo u kontakt uzivajmo :vopi:

zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimečet vel 05, 2009 9:52 pm

Uživajmo dakle zivili
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser

Male
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimečet vel 05, 2009 9:54 pm

zivili
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Registration date : 30.07.2008

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimepet vel 06, 2009 1:24 am

:( kad će doć :(
javite se svijetuuuu :(
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king

Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Registration date : 29.10.2008

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimened vel 08, 2009 1:14 am

tko nam garantira da Vlada (npr. SAD-a, naša sigurno ne)) već ne komunicira sa nekima??
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Registration date : 30.07.2008

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimened vel 08, 2009 2:09 pm

Zato sam reko da se jave svijetu :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimened vel 08, 2009 10:18 pm

ma kako to 330 planeta pa 361 civilizacija?

uostalom, astrobiologija je protoznanost, a bilo bi malo bolje da onda počnu slat sonde ili radiosignale prema tim planetima. i nadaju se odgovoru. hm.
[Vrh] Go down
stnatan
Stanica
stnatan

Male
Aquarius Dragon
Broj postova : 15
Registration date : 06.04.2009

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimepet vel 05, 2010 12:55 pm

postojanje inteligentnih oblika života na našoj ili drugim planetima ne će ovisiti o sve boljim i novijim znanstvenim otkrićima jer je to političko pitanje... svaki čovjek koji je iole ozbiljnije analizirao mnoštvo podataka iz područja ufologije, religija, tajnih vojnih projekata, tajnih društava.... zna da postojanje dokaza nije stvar dokaza nego političke volje! Samo što političari ne ovise o svojoj vlastitoj volji, ovise o krugovima moći, vojno-industrijskim kompleksom povezani sa tajnim društvima i njihovim interesima .. a ovi su u posjedu povlaštenih informacija, zašto bi oni odjednom i sada otkrili svima sve što se prljavo događalo tokom tisuća godina...? I ne samo zbog toga, važni su tajni dogovori koji su na snazi već dugo dugo vremena... do promjene paradigme mora doći ako želimo biti transparentna, nelicemjerana i duhovna civilizacija... ali da li će doći do promjene paradigme i razotkrivanja ovisi o ...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimened vel 07, 2010 1:59 pm

Po meni se dotična procjena čini realna prema dosadašnjim spoznajama. Naravno, mnogo toga ne znamo, a posebno imamo puno rupa u pogledu evolucije. Pitanje je zatim što je to uopće inteligencija, mjerimo li je mi prema sebi, itd...

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimened vel 07, 2010 7:37 pm

Mislim da je dovoljan i bilo koji oblik inteligencije, ustvari još uvijek nismo pronašli dokaze niti da postoji bilo koji oblik života, a ne inteligencije. No ja mislim da je najrealniji ishod da mi to nećemo otkriti nego da će se vanziči otkriti nama kad ćemo biti na to spremni, pa ćemo ustvari prvo upoznati inteligentnije primjerke, a tek onda manje razvijene i manje inteligentne kad ćemo doći na razinu da i mi možemo putovati Svemirom i istraživati druge vrste.

A što se tiče brojke 361 vrste to nam niš ne znači, kad nismo upoznali nijednu od tih 361 vrste.

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimened vel 07, 2010 11:01 pm

silver je napisao/la:
Ovo je krivo interpretirana informacija.
Naime, ovaj članak je baziran na planetima otkrivenima trazitom preko matične zvijezde. Zbog nagiba planetnih staza mi smo sposobni otkriti samo 1 od 330 planeta putem metode tranzita za otkrivanje planeta. Zato se za svaki otkriveni planet metodom tranzita pretpostavi da postoji još njih 330.

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimepon vel 08, 2010 10:24 pm

Treba se napomenuti da metoda tranzita nije i jedina metoda za otkrivanje planeta.
Dosad je prema podacima na wikipediji raznim metodama otkriveno 429 egzoplaneta raznih veličina, mahom plinovitih divova, a procjena je da čak 40% sunaca ima barem jedan kamenit planet veličine Zemlje.
Također, procjene znanstvenika o broju inteligentnih cilizacija variraju, no većina ih procjenjuje na par tisuća u našoj galaksiji. Naravno da se ne može govoriti o točnim procjenama, jer je najčešće riječ o špekulacijama.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimeuto vel 09, 2010 11:03 am

Legionar je napisao/la:
silver je napisao/la:
Naime, ovaj članak je baziran na planetima otkrivenima trazitom preko matične zvijezde. Zbog nagiba planetnih staza mi smo sposobni otkriti samo 1 od 330 planeta putem metode tranzita za otkrivanje planeta. Zato se za svaki otkriveni planet metodom tranzita pretpostavi da postoji još njih 330.
I ja mislim da je krivo interpretirano. Ovaj broj 361 u odnosu na 330 je pogresan. Evo samo na nasem planetu (komada 1) ima barem 100 razlicitih civilizacija zubi

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimeuto vel 09, 2010 10:21 pm

Alpha je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
silver je napisao/la:
I ja mislim da je krivo interpretirano. Ovaj broj 361 u odnosu na 330 je pogresan. Evo samo na nasem planetu (komada 1) ima barem 100 razlicitih civilizacija zubi

A tek razina svijesti, a tek vrsti živih bića. Uopće, kako oni definiraju nešto civilizacijom, kad se ni sami ne znamo dogovoriti što je život, što je civilizacija, što je inteligencija i inteligentnost.

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimeuto vel 09, 2010 10:24 pm

OK, na 361 planeta se razvio život za koji bismo mogli reći da je inteligentan.

Pozvat ću se na Athenu, u nekim situacijama jednostavno vidiš je li nešto to što smatraš da jest ili nije. Ne možeš niti ne trebaš definirati inteligenciju da bi ju znao prepoznati. Kada ju vidiš znaš da je to inteligencija ili plod intelgiencije.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitimesri vel 10, 2010 12:51 am

...ipak smo mi mjera inteligencije :) Sviđa mi se tvoj pristup Legi, dobar je, moguće je da se ode u drugu krajnost i da se taj subjektivni pristup zloupotrijebi, no slažem se s tobom, nije nužno imati strogu definiciju, dovoljno je imati samo smjernice i kad tako nešto uočimo znat ćemo da li se radi o inteligentnom biću ili ne.

PostajNaslov: Re: U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija   U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija Icon_minitime

[Vrh] Go down

U našoj galaksiji 361 inteligentna civilizacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.