Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Postojanje U Vremenu

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:39 am

Evo drugi primjer. Ako kazem da vidim da cu u skoroj buducnosti tj. upravo Sad udahnuti zrak kako bi to nazvao? Jer teoretski postoji sansa da me prije nego udahnem strefi srcani udar, munja, avion ili nesto sl. i da se to ne dogodi. Ali na kladionici bi za tu okladu omjer bio prilicno jastan...
Hocu reci, da li ti zelis reci da buducnost kao nesto sto je mozda predvidivo uopce ne postoji niti je moguce?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:43 am

Moje je mišljenje da je budućnost predvidiva, pogotovo što se materijalnih stvari tiče u ovisnosti koliko dobro poznajemo osobu. Evo, pročitaj moj zadnji dulji post, tamo se pitam bi li se budućnost određivala prema materijalnim događajima ili bi se moralo gledati na subjektivnu percepciju samog čovjeka? Možda mi nešto vidimo da će se tom čovjeku desiti što je nama strašno, odmah mislimo na patnju prije vremena, a ispostavi se da je njemu to super što god se dogodilo. Jesmo li u tom slučaju unaprijed vidjeli budućnost jer se tom čovjeku doista desilo ono materijalno što smo pretpostavili, ili nismo pak dobro vidjeli budućnost jer nam se nisu ispunila očekivanja njegovih osjećaja?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:52 am

Oprosti ali ja nisam rekla da vidim da ce netko radi kasnjenja busa zakasnit na posao i dobit otkaz te u ocaju pocinit samoubojstvo. Samo sam kazala da vidim da ce bus kasnit tj. da nece doci. A ti si kazao kako ja to nikako ne mogu vidjet/znati. Ja mislim da mogu iz razloga koje sam navela. A onda sam to moje postojanje u odredjenom vremenu na odredjenom mjestu, radi cega imam informaciju koju ljudi samo km dalje nemaju, dovela u korelaciju upravo sa tim istim prostorom tj. vremenom i kazala kako je mozda gledanje ili vidjenje buducnosti samo stvar mjesta od kuda gledamo. Ako netko gleda sa jako visokog nebodera moze vidjeti kako dva automobila, vozeci se ulicama koje su okomite jedna na drugu, jure prema istom raskrizju i kako je sudar neminovan. Nitko drugi na samim ulicama niti na raskrizju to nece vidjeti jer mogu gledati samo u jednom smjeru. Ali onaj koji je na pravom mjestu u pravo vrijeme vidi 'dalje'.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimesri svi 27, 2009 12:00 pm

Shvaćam, a odgovor na zadnji post?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 3:11 pm

Alpha, pogledaj moj predzadnji post i reci što misliš, nisi se uopće osvrnula na njega :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 5:01 pm

Tvoj post - srijeda, 27. svibnja u 10i43h, moj odgovor na taj post srijeda, 27. svibnja u 10i52h

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 5:13 pm

Oprosti, ali ne vidim tvoj odgovor na moja pitanja... Možda nisi shvatila sama pitanja ili ja nisam shvatio odgovor. Uostalom ne misliš li da sam te s razlogom opet tražio da odgovoriš na post? Valjda da sam vidio odgovor ne bih to tražio tako da mi ovo iznad ništa ne znači...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 11:59 am

U redu, u pravu si...sigurno si vidio zadnji post...onda ocito ja nisam shvatila sto me pitas jer sumnjam da ti nisi shvatio moj post obzirom je prilicno ilustrativan. Ajmo onda ponovo zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 2:10 pm

Može, za početak mi opet objasni koji je točno cilj ove teme jer očito ga nisam dobro pohvatao. Nemoj napisati da si već napisala...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 2:51 pm

Mora da se salis suspect Imas uvodni post i diskusiju do sada i sad bi da ponovno pisem sazetak svega? Ma daj...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 11:50 am

Onda ću reći kako gledam na to. Stvarnost postoji za sve u ovom trenutku, a sve ostalo su naša predviđanja na temelju iskustva i procjene.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 11:57 am

Neki ce reci da sadasnjost ne postoji jer je trenutak prolazan miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 11:58 am

Ne znam što bi taj netko rekao gdje i kad mi postojimo, ali ja to nazivam sadašnjošću. miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 12:06 pm

Ne znam sto bi taj rekao ali mislim da bi ciljao kako trenutak nije stalan i cim samo kazemo rijec 'sada' taj je moment vec u proslosti miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 1:17 pm

To je istina što se tiče naše svijesti.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:32 pm

Nego, Alpha, jesmo li zaključili temu? zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:35 pm

Mislim da jesmo zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Postojanje U Vremenu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Postojanje U Vremenu   Postojanje U Vremenu - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Postojanje U Vremenu
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Postoji li telekineza?
» Quinque viae - 5 argumenata za postojanje Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: