Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Valentinovo

Go down 
+3
Svjetloisjena
malenaivi
Alpha
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 11:54 am

Valentinovo je naziv za Dan sv. Valentina koji se obilježava 14. veljače

Legende o porijeklu blagdana
Drugo tumačenje također potječe iz Rima, još dok je kršćanstvo bilo potpuno nova i mlada religija, živio je svećenik Valentin. Tadašnji car, Klaudije I, naredio je svim vojnicima da se niti slučajno smiju ženiti ili zaručivati, jer je držao da se vojnici (kao oženjeni ili zaručeni muškarci) neće htjeti boriti u njegovim ratovima, već će radije ostajati kod kuće sa svojim obiteljima. Svi svećenici odlučili su poštovati ovu carevu odluku pa nisu više htjeli vršiti sam obred vjenčanja. Svi, osim jednoga... Svećenik Valentin oglušio se na carevu odluku i počeo je potajno održavati ceremonije vjenčanja svih mladih parova koji su to željeli, sve dok ga nisu ulovili i bacili u tamnicu. 14. veljače (večer uoči rimskog proljetnog blagdana Luperkalije) svećeniku Valentinu odrubili su glavu. Nedugo nakon smrti narod ga je proglasio svecem pa kada se u Rimu učvrstilo kršćanstvo, svećenstvo je odlučilo spojiti blagdan Luperkalije i smrt Svetog Valentina u jedan. Odredili su da će se novi praznik slaviti 14.,a ime su mu dali u spomen na ovog sveca. Naravno da postoje i druge teorije o porijeklu ovog praznika, pa se mogu recimo pronaći teze da potječe od nekih poganskih obreda, dok druge pak govore kako se u srednjovijekovnim vremenima vjerovalo da se ptice počinju pariti 14. veljače, pa otuda običaj slanja " Valentinovskih" čestitki.Ipak, najvjerojatnije Valentinovo postoji zbog svećenika Valentina kojemu je 14.2. odrubljena glava.

Čestitka za Valentinovo
Najstariju čestitku za Valentinovo napisao je francuski vojvoda Charles Orleanski. Namjenio ju je svojoj supruzi dok je bio u zatočeništvu u Engleskoj. Simbol je Valentinova i Kupido, starorimski bog ljubavi. Često se prikazuje kako drži luk i strijelu, jer se vjeruje da se onaj koga on pogodi svojom čarobnom strelicom-odmah zaljubi.Svake godine za Valentinovo se pošalje oko bilijun čestitaka, a nešto više pošalje se jedino za Božić. Valentinovo je dan, uz Majčin dan, kad se kupuje najviše cvijeća. Svake godine djevojke i žene širom svijeta na Valentinovo dobiju zajedno oko 50 milijuna ruža. U Veronu, rodni grad Romea i Julije, svake godine pristigne oko tisuću ljubavnih pisama za Juliju. U Americi čak 15 posto čestitaka za Valentinovo djevojke pošalju same sebi.

Izvor Wikipedija



I? Obiljezavate li Valentinovo?
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 12:49 pm

valentinovo.......papilova

ne obilježavam ga nikako drugačije nego kao i svaki drugi dan koji provodim sa svojim dragim.
puno mi je draže dobiti neki znak pažnje čisto onako, kad je jedan "običan" dan, to mi puno više znači
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 2:27 pm

Svaki dan bi trebao biti Valentinovo. Nije mi sjeo taj praznik i slažem se da je papilova. No budući da ga neki s veseljem slave, a i djeca u vrtiću i u školama ga obilježavaju srčekima, razmjenom poklona i sličnim, onda ne mogu i ne želim reći da je besmislen nego ga čestitam od srca svim zaljubljenima koji ga slave i onima koji će se tek zaljubiti i početi ga slaviti lovely
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 4:13 pm

meni je draže kad mi za 8 mart kkupi cviće.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 4:54 pm

Misečina je napisao/la:
meni je draže kad mi za 8 mart kkupi cviće.

zubo
Inzistiram na karanfilima.... miga

Ja sam isto žena od 8. marta cerek

Sa valentinovom se nisam nekako saživila, zbog toga "kupi - pokloni" dijela...
Baš me frendica sinoć upilila oko toga šta ćemo darling i ja za Valnetinovo....mislim niš posebno....dan ko dan....ja ni oko novih godina ne radim dramu....ubi mi komercijalizam čar svega... cry
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 5:37 pm

mene "pila" isto kao i Božićne pjesme na radiju 2 mjeseca prije samog Božića.
sad ubiše sa srčekima....
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 5:43 pm

Misečina je napisao/la:
meni je draže kad mi za 8 mart kkupi cviće.


ma ti si moj tip žene lovely
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 6:04 pm

gloria_g je napisao/la:
mene "pila" isto kao i Božićne pjesme na radiju 2 mjeseca prije samog Božića.
sad ubiše sa srčekima....

E da, taj osjećaj....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 6:14 pm

Vidim da se većina prisutnih slaže po pitanju tog novog blagdana zivili
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 6:15 pm

Ma, znam ja neka koji se meni čude....
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 6:16 pm

Doduše nisu na forumu.....a i moja mama (inače žena od 8. marta) me pitala kako ćeš proslaviti valentinovo....umrla sam od šege, a ona ostala paf kad sam joj rekla "nikako"....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 6:18 pm

Klinci koji su sad u osnovnoj i srednjoj uglavnom će biti skloni proslaviti ga i kad odrastu :)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 6:20 pm

Pa da, oni će se saživjeti sa tim.....
A nama starijima, neka svaki dan bude valentinovo cerek
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 6:56 pm

Yessss, u prednosti smo ides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimečet vel 12, 2009 10:18 pm

nije taj dan sam po sebi loš i nije loše šta se klince uči da bez srama iskažu svoju ljubav partneru ili partnerici. samo se opet vračamo na komercijalu... zato bi ih trebalo poticati ,a i potiče ih se, da svojom maštovitošću izbjegnu nepotreban trošak. ljubav se može iskazati i sa usisivavanjem, pranjem auta, čarapa, prozora itd. i još nešto moram reći šta me jako nervira. očekuje se od muškaraca da poklanjaju ženama, da ih vode na večere, piće itd pa im jadničcima taj dan stvarno može teško pasti. ja sam za ravnopravnost, zato sam spomenula pranje auta. cure, u toples, njega posjednite u auto i operite mu auto sisama cerek
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimepet vel 13, 2009 12:45 pm

Misečina je napisao/la:
cure, u toples, njega posjednite u auto i operite mu auto sisama cerek

Po ovoj zimi, brrrrrr, pa da dobijem upalu pluća......
rofl2


Budem to pomaknula za ljeto.... zubo
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimepet vel 13, 2009 1:51 pm

da Nef, pokloni mu sada tzv. BON za pranje auta za proljeće.

:D
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimepet vel 13, 2009 4:04 pm

meni se sviđati ona japanerska navika, kada skwo daruje muzjaka za valentinovo, u stvari onome kome se njojti dopada... jel.... to su pretežno neke čokoladice i tak slične pizdarijice, e a kasnije on njoj mora odgovoriti na neki drugi dan za koji se ne sjećam koji je ali eto mora joj odgovoriti i poželjno je da odgovori nekakvim ferarijem ili slicno.... asti manitua
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimepet vel 13, 2009 4:20 pm

I...sto ste pripremili za sutra? Ocekujete li nesto i sami?
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimepet vel 13, 2009 4:23 pm

nista osim cuvanja malog medvjedica :P
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimepet vel 13, 2009 4:43 pm

Ja ništa.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimesub vel 14, 2009 9:30 pm

tko zeli samnom podjeliti virus gripe za valentinovo zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimesub vel 14, 2009 10:30 pm

Hvala na pitanju, radije ne bih. Ali šaljem ti jedan veliki hug za što prijašnje ozdravljenje :)
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimesub vel 14, 2009 10:59 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Hvala na pitanju, radije ne bih. Ali šaljem ti jedan veliki hug za što prijašnje ozdravljenje :)

hvala, a da ne kazes da sam ja nesto kriv za nesto eventualno evo ti :malihug:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitimesub vel 14, 2009 11:24 pm

Hvala :malihug:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Valentinovo Empty
PostajNaslov: Re: Valentinovo   Valentinovo Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Valentinovo
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» sretno valentinovo...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: