Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Najpametniji čovjek

Go down 
+17
Remke
Aurora Borealis
Gea
Michael Wittmann
MoW
Blizzard
vladimir je idiot
Legionar
josip21
Konspirator
gloria_g
Jaykof
Cuppycake.Disaster
Stripy
Alpha
Svjetloisjena
Hapa
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:42 am

Nikola Tesla!
mislim da je on bio doslovno prepametan za "svoje" vrijeme
on je imo preko 100 patenata medju kojima su stvari koje jos nisu ni izmisljene npr: cuo sam da je on izmislio svjetlosne maceve, zraku smrti, teleporter... puno naprednih stvari i kake je on sve stvari imo sve je spalio dan prije svoje smrti to je malo jezivo jer kako je znao kad ce umrijeti i zasto je sve to spalio? jeli mislio da svijet nije spreman za to? i prica se da je od toga svega imao nocne more (npr. kao da je covjek koji nezna sta je bicikl vidio auto) sve je bilo pre napredno za ovo doba a kamoli jos prije
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:47 am

Nikola Tesla nije spalio, nego su to pokrali a to sto su rekli da je spalio su rekli da nebi trazili za muzej...
sto se tice izuma nisu ga dovoljno placali, mrzi me da navodim razloge..
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:48 am

... i nije izmislio sve što mu neki ljudi u svojoj mašti pripisuju. roll
Ostavite se neta i proučite stvarnu literaturu i dokumentarce. ;)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:52 am

MoW je napisao/la:

Tako je, imaš vrlo malo strahova, puno znaš, ega nemaš puno, važno ti je sve, nema da te nije briga za nešto, preuzimaš punu odgovornost. Također, barem u nečemu si jako dobar.

Ovo ''barem u nečemu si jako dobar''... Jesi li mislio isključivo na neku materijalnu struku, ili bi tu ušla i duhovna filozofija?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:57 am

Mislio sam na posvećenost struki, ne filozofiji. Dakle rad i predavanje određenom poslu se traži. :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 3:11 am

Ja malo drugačije gledam na to. Recimo pojam mudraca povezujem uz pametnog čovjeka, a pametnog čovjeka povezujem uz duhovnu filozofiju, te talentom u istoj. Naime, bio neki čovjek ekstreman fizičar ili biolog, on bude, po mojim kriterijima, pametan kada bude dobar u duhovnoj filozofiji, prije toga ne. A pod biti dobar mislim na to da shvaća apsurd sebičnosti, slabost ega i povezanost svega u životu. Isto tako mi je važno da je otvoren, da ne gleda samo jednu stranu kovanice, već da pokušava shvatiti i onu drugu, mračniju stranu, dakle da razumije raznolikost svega. To je po meni ključan korak za četvrtu razinu, ta razvijenost na planu duhovne filozofije.

Usto, za mene duhovna filozofija jest znanje, kao što je to fizika i matematika, samo, kako sam se već okušao u matematici i fizici, još uvijek to učim, mogu na temelju vlastitog iskustva i mišljenja reći da je duhovna filozofija daleko teža od fizike i matematike, baš zato jer stvari nisu egzaktne i po nekim određenim pravilima. Dok je u fizici ishod stalno isti, u duhovnoj filozofiji nije. Potrebna je puno veća razina svjesnosti kao i razumijevanja... Ukratko, to za mene znači znati razmišljati.

Dakle, po meni je duhovna filozofija ta koja odvaja treću i četvrtu razinu neovisno o struci. Drugim riječima mudrac bi mogao biti onaj tko nije jako stručan niti u fizici, niti u matematici, niti u slikanju, niti u sviranju, već zna mudrost života, zna duhovno filozofirati, zna razmišljati. Neće ti znati reći zašto Sunce sja niti zašto Pitagorin poučak vrijedi, ali će znati dati odličnu predodžbu o tome što bi bila ljubav, kolika je važnost empatije, koliko treba cijeniti i razumjeti druge. TO je ono što po meni čini osobu duhovno razvijenijom, a sve ostalo je po meni stvar talenta i vremena. Netko možda ima talenta za fiziku, ali ima problematičnu obitelj pa ne može to studirati, ili možda nema novaca. I on možda nikad neće biti stručan fizičar baš zbog toga, možda u nijednoj struci ne bude jako dobar, ali to ga po meni ne razdvaja od 4. i 5. razine ako je genije u duhovnoj filozofiji.

Tako ja razmišljam :)

Da dodam, znam neke ljude koji su itekako stručni u fizici, ali od njih ništa ne možeš naučiti jer su ''prazna ljuska''. Fiziku znaju, a sve ostalo im je 0 kad se sve izintegrira. Isto tako poznajem osobu koja nije u niti jednom materijalnom području istaknuta, ali koliko od nje mogu naučiti na duhovnom planu, to su 'strahi'.

Sve skupa bih zaključio s jednom rečenicom koja će možda ispasti krivo, ali nadam se da ćete razumijeti na što želim reći.

''I budala može biti dobar fizičar ako ima talent za to, biti dobar svirač ako ima dobar sluh, biti dobar slikar ako ima razvijen osjećaj za slikanje... Ali biti pametan čovjek - e to nijedna budala ne može.''

Malo bezosjećajno, zar ne rofl2
[Vrh] Go down
Hack_The_Universe
Stanica
Hack_The_Universe


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 21
Age : 43
Registration date : 06.07.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 10:52 am

Albert Einstein

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice"
A. Einstein
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 11:57 am

Hack_The_Universe je napisao/la:
Albert Einstein
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice"
A. Einstein
"...a za ovo prvo nisam siguran" ... miga
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:12 pm

imam ja sve te poznate reci o necemu od ajnstajna :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimeuto srp 07, 2009 11:56 pm

@gripphon svaka ti čast na ovome postu, zbilja si to lijepo napisao i slažem se s većinom toga. :)

Ipak, neke stvari bih dodao. Osoba koja je kao što si rekao, duhovno jaka može podučavati druge duhovnosti i životu i to ju čini naprednom. Ono što takvoj osobi ipak nedostaje to je sposobnost predočavanja i dočaravanja nečega ako ne razumije dovoljno prirodno-znanstvenu pozadinu svega toga. Dapače, može i vrlo zabrazditi ako svoju duhovnu filozofiju ide primijenjivati na praktične probleme bez znanja fizike, kemije, biologije, matematike. Znači, on može biti vrlo stručan u duhovnosti, ali ako šteka u drugim područjima ja ga ne bih stavio u 4. skupinu kao što to ne bih učinio niti sa znanstvenikom koji je dobar samo u svojem području. Takav duhovnjak obično završi kao znanstveni "crackpot" koji priča stvari koje nemaju veze s realnošću, a zvuče duhovno. Nema podlogu.
Ono što se traži da bi osoba ušla u 4. skupinu, barem kako ja to gledam, je širina na puno područja od kojih je jedno nužno duhovnost. Ako te netko može podučiti o rastu biljaka, a ne zna koje se životinje hrane tim biljem ili pod kojim atmosferskim prilikama te biljke bolje uspjevaju nema cjelovito znanje. Ima specifično znanje i to ga čini 3. razinom, koja je dovoljno razmislila u svojoj struci i eventualno još nečemu, ali nema dovoljnu širinu. Pa makar ta struka bila teologija, filozofija ili nešto treće. :)
To znači da ako je ona duhovna osoba koju si spomenuo dovoljno upoznata makar s nekim prirodnim znanostima, onda može ući u četvrtu skupinu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimesri srp 08, 2009 3:15 am

Iskreno, mislim da osobe koje su dobre u duhovnoj filozofiji imaju prirodan dar za mnoge stvari, te lako pohvataju neke osnove fizike, matematike, biologije... To bi bila ta širina na mnogo područja koju spominješ, samo postojanje tog talenta. Sad baš da budu eksperti u tome, ne treba, ali svakako tijekom života pohvataju mnogo toga, a ako će graditi neku teoriju, tada će proučavati i ono znanstveno što im za to treba. Tako su već i radili mudraci iz prošlosti. Drago mi je da ti se sviđa napisano :)
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimesri srp 08, 2009 10:36 am

ja negledam po tome ko je najpametniji nego po tome ko je najpametniji za svoje doba i nekako mi ispada da je to nikola tesla i gledo sam o njemu i on je znao kako napravit "zraku smrti" i htio je yugoslaviji dati 9 besplatnih, ali su oni odbili (budale) i tih 9 bi se rasporedilio po yugoslaviji jedno 4 u srbiju, 3 u hrvatsku u jos negdje neznam sad di i ta zraka smrti bi bili kao toranj samo bi imala kuglu i cijev na vrhu i u toj kugli bi se "vrtila" energija velika i onda bi se ispucavala kroz tu cijev. I rekli su da bi se s tim u nekoliko minuta mogla srusit cijela flota aviona
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimesri srp 08, 2009 10:45 am

preko impulsa to sve ide...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimesri srp 08, 2009 9:53 pm

i onda je svizac zamotao čokoladu. :D :D

teslino teoretsko superoružje čak i kad bi radilo (a ne radi zbog određenih realnih tehničkih poteškoća, neću ulaziti u detalje), trošilo bi enormne količine energije i bilo vrlo nepraktično za koristiti zbog svoje nepokretljivosti.
Energija koju bi takvo oružje progutalo za jedan impuls bila bi reda veličine što je isporuče sve elektrane u Hrvatskoj u jednom danu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimesri srp 08, 2009 10:40 pm

...u omot zubi

Oces rec da to ne radi da ga ustekam na 220V? zubi
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimesri srp 08, 2009 10:53 pm

MoW je napisao/la:
i onda je svizac zamotao čokoladu. :D :D

teslino teoretsko superoružje čak i kad bi radilo (a ne radi zbog određenih realnih tehničkih poteškoća, neću ulaziti u detalje), trošilo bi enormne količine energije i bilo vrlo nepraktično za koristiti zbog svoje nepokretljivosti.
Energija koju bi takvo oružje progutalo za jedan impuls bila bi reda veličine što je isporuče sve elektrane u Hrvatskoj u jednom danu.

da ali mislim da je radio (ili izmislio) nesto sto bi "hvatalo" gromove i uzimalo energiju iz njih, a jedan grom moze napajat cijelu zemlju 3 godine lol
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimečet srp 09, 2009 5:47 pm

Alpha je napisao/la:
...u omot zubi

Oces rec da to ne radi da ga ustekam na 220V? zubi

možda samo prdne. lolcina
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimečet srp 09, 2009 5:56 pm

Nazgull je napisao/la:
MoW je napisao/la:
i onda je svizac zamotao čokoladu. :D :D

teslino teoretsko superoružje čak i kad bi radilo (a ne radi zbog određenih realnih tehničkih poteškoća, neću ulaziti u detalje), trošilo bi enormne količine energije i bilo vrlo nepraktično za koristiti zbog svoje nepokretljivosti.
Energija koju bi takvo oružje progutalo za jedan impuls bila bi reda veličine što je isporuče sve elektrane u Hrvatskoj u jednom danu.

da ali mislim da je radio (ili izmislio) nesto sto bi "hvatalo" gromove i uzimalo energiju iz njih, a jedan grom moze napajat cijelu zemlju 3 godine lol

Jedan grom, kad bi se cijeli iskoristio, mogao bi napajati približno 1 kućanstvo 1 godinu. miga
Nije ti to tako puno struje kao što si predstavljaš. :)
Problem je što ga ne možeš lagano skupiti, a ako bi se neki kolektor dao napraviti, ne bi bio iskoristiv. Prvo zato što oluje s munjama na nekom pojedinom području nisu česte, drugo što bi iskoristivost sigurno bila mala, bilo bi puno gubitaka zbog velikog trenutnog zagrijavanja bilo kojeg kolektora. Bila bi premijera ako bi uspio dobiti 10% faktor iskorištenja. Dakle, ne isplati se i nepouzdano je.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepet srp 10, 2009 11:47 am

Alpha, što ti misliš za sve ovo gore napisano?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepet srp 10, 2009 12:04 pm

nije grom nego munja, grom se zove zvuk koji nastaje kada munja krene da cepa vazduh :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepet srp 10, 2009 1:38 pm

@Gripphon...na sto tocno mislis...puno je toga napisano do sad :)

@Stayter...vazno da se mi razumjemo miga


Edit: Kad smo kod pametnih ljudi...danas je rodjendan Nikole Tesle :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepet srp 10, 2009 1:47 pm

Mislim na ono što smo se MoW i ja postali.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepet srp 10, 2009 2:01 pm

i google slavi Teslinu obljetnicu rođenja ides
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepet srp 10, 2009 2:07 pm

gloria_g je napisao/la:
i google slavi Teslinu obljetnicu rođenja ides
da zivili
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitimepet srp 10, 2009 3:44 pm

Gripphon je napisao/la:
Mislim na ono što smo se MoW i ja postali.
Mislis ono sa skupinama? Paaaa...to je relativno...mislim, ta selekcija. Subjektivna je. Isto kao i pogled na nju. Reicimo, sumnjam da bi se netko iz prve i/ili druge skupine zbilja svrstao u tu skupinu. Mislim da se nitko ne bi svrstao ispod trece pa makar bilo prejasno da je npr. prva. Sve je to subjektivno.

Vidim da ste razgovarali ili, da tako kazem, 'zapeli' u razgovoru kod momenta procjene odabira materijalnog iskaza pojednica u ovom zivotu...moguce da je to zato sto mozda ne pricate o istom.
Gripphon, ti si kazao kako netko ne mora biti drustveno istaknut kao vrhunski u necem da bi bio duhovno visoko razvijen ali je MoW krenuo u jednom smijeru gdje se cini kao da je taj 'meterijalni' iskaz protuteza da osoba ne zabrazdi u neku vrst duhovnosti koja gubi doticaj s realnoscu. U biti ne znam zasto bi se do dogodilo i zapravo mi nije bas jasna ta vas konverzacija obzirom, kao sto rekoh, mi se doima kao da ne pricate o istome.
Mislim, masu velikih duhovnjaka upravo se bavi samo time - duhovnoscu.
S druge strane, svakako je vazno imati i dozu realnosti, veze s ovim svijetom. Da li neka osoba mora biti vrhunska u necem materijalnom da bi bila 4. ili 5. skupina? Ne znam...ako gledamo zadanu ljestvicu onda mora. Ali ako pitas mene kao mene onda...ne bih rekla...tocnije...rekla bih ovako...u jednom trenutku mora pustiti ovo ovdje. Biti 'pravocrtno' dobar u necem na ovom svijetu...na ovom materijalnom polju...to jeste vazno...ali ima svoju granicu... Voljela bih da mogu bolje objasniti ali sada ne mogu.
Spominjali smo Teslu danas...evo, na njemu mogu pokusat objasniti...misljenja sam da je on bio ne samo veliki znanstvenik nego i veliki covjek. Dakle, mislim da je bio i duhovno vrlo osvjesten... Isto tako, prica se, da je imao puno vise ideja i izuma nego se danas za njih zna (ili da nisu javni)...i kazu da je puno toga zatajio, cak unistio da ljudi ne doznaju sve sto je spoznao...to bi bio jako dobar primjer te 'granice'...recimo, ako se opet inkarnirao, rekla bih da vise ne bi odabrao takav zivot jer on u sebi, u svojoj dusi, nosi tu spoznaju, znanje, mogucnosti i vise od toga...i to je dovoljno...ne mora to i manifestirati... To bi bio osjecaj kao kada znas tajnu...pa recimo, kad si malo dijete moras tu tajnu podijeliti s nekim, ne mozes ju cuvati, kasnije mozes odluciti cuvati tajnu ali ti je ipak tesko sutjeti, a jos kasnije, kada odrastes, tada imas samo tajanstveni osmjeh i mirnocu bez potrebe ikada odas ono sto nosis ako je potrebno da bude tako. Eto, malo ilustrativno miga
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najpametniji čovjek - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najpametniji čovjek
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Ja, najpametniji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: