Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Najpametniji čovjek

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimened srp 12, 2009 3:52 pm

Alpha je napisao/la:
Gripphon je napisao/la:
Mislim na ono što smo se MoW i ja postali.
Mislis ono sa skupinama? Paaaa...to je relativno...mislim, ta selekcija. Subjektivna je. Isto kao i pogled na nju. Reicimo, sumnjam da bi se netko iz prve i/ili druge skupine zbilja svrstao u tu skupinu. Mislim da se nitko ne bi svrstao ispod trece pa makar bilo prejasno da je npr. prva. Sve je to subjektivno.

Vidim da ste razgovarali ili, da tako kazem, 'zapeli' u razgovoru kod momenta procjene odabira materijalnog iskaza pojednica u ovom zivotu...moguce da je to zato sto mozda ne pricate o istom.
Gripphon, ti si kazao kako netko ne mora biti drustveno istaknut kao vrhunski u necem da bi bio duhovno visoko razvijen ali je MoW krenuo u jednom smijeru gdje se cini kao da je taj 'meterijalni' iskaz protuteza da osoba ne zabrazdi u neku vrst duhovnosti koja gubi doticaj s realnoscu. U biti ne znam zasto bi se do dogodilo i zapravo mi nije bas jasna ta vas konverzacija obzirom, kao sto rekoh, mi se doima kao da ne pricate o istome.
Mislim, masu velikih duhovnjaka upravo se bavi samo time - duhovnoscu.
S druge strane, svakako je vazno imati i dozu realnosti, veze s ovim svijetom. Da li neka osoba mora biti vrhunska u necem materijalnom da bi bila 4. ili 5. skupina? Ne znam...ako gledamo zadanu ljestvicu onda mora. Ali ako pitas mene kao mene onda...ne bih rekla...tocnije...rekla bih ovako...u jednom trenutku mora pustiti ovo ovdje. Biti 'pravocrtno' dobar u necem na ovom svijetu...na ovom materijalnom polju...to jeste vazno...ali ima svoju granicu... Voljela bih da mogu bolje objasniti ali sada ne mogu.
Spominjali smo Teslu danas...evo, na njemu mogu pokusat objasniti...misljenja sam da je on bio ne samo veliki znanstvenik nego i veliki covjek. Dakle, mislim da je bio i duhovno vrlo osvjesten... Isto tako, prica se, da je imao puno vise ideja i izuma nego se danas za njih zna (ili da nisu javni)...i kazu da je puno toga zatajio, cak unistio da ljudi ne doznaju sve sto je spoznao...to bi bio jako dobar primjer te 'granice'...recimo, ako se opet inkarnirao, rekla bih da vise ne bi odabrao takav zivot jer on u sebi, u svojoj dusi, nosi tu spoznaju, znanje, mogucnosti i vise od toga...i to je dovoljno...ne mora to i manifestirati... To bi bio osjecaj kao kada znas tajnu...pa recimo, kad si malo dijete moras tu tajnu podijeliti s nekim, ne mozes ju cuvati, kasnije mozes odluciti cuvati tajnu ali ti je ipak tesko sutjeti, a jos kasnije, kada odrastes, tada imas samo tajanstveni osmjeh i mirnocu bez potrebe ikada odas ono sto nosis ako je potrebno da bude tako. Eto, malo ilustrativno miga

Razumijem da smatraš da se veliki duhovnjaci u konačnici moraju odvojiti od realnosti, na kraju staze, kad do toga dođe, a da su prethodno živjeli ispunjeni život pomagajući drugima.
To bih ja nazvao 6. razinom. Ali ona bi u pravilu trebala doći na kraju života osobe koja je služila drugima i koja je ego posve ukrotila.
Tako bih rekao... ali to može postići samo osoba koja je dovoljno ljudima pomogla. Ne znam, ne bih velike duhovnjake svrstio u tu skupinu ako su samo zgrtali lovu na svojim predavanjima i nikome nisu služili.

E sad, Tesla... postoji i druga strana medalje s kojom su možda upoznati oni koji dobro znaju neke alternativne priče. Navodno je duša Tesle boravila na Atlantidi i tamo je uzrokovala propast te civilizacije. On je bio navodno veliki svećenik tamne strane... zaboravio sam mu ime.
Uglavnom, ta tamna strana iskazala se u kasnijem Teslinom životu kad ga je vojska počela ucijenjivati i kad je za njih radio na tajnim programima. Dakle, koliko god da je pomogao, ne mislim da je Tesla dobar primjer nevinašca. Prije bih rekao da se radi o opasnom duhu. :)

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimepon srp 13, 2009 9:38 am

lolcina

teško povjerovati....
[Vrh] Go down
argonian
Višestanični organizam
argonian

Male
Cancer Tiger
Broj postova : 40
Registration date : 10.07.2009

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimepon srp 13, 2009 2:52 pm

MoW je napisao/la:
Dakle, koliko god da je pomogao, ne mislim da je Tesla dobar primjer nevinašca. Prije bih rekao da se radi o opasnom duhu. :)
pa iz njegovih pisama majci teško da bih to zaključio kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 6:56 pm

MoW je napisao/la:
Razumijem da smatraš da se veliki duhovnjaci u konačnici moraju odvojiti od realnosti, na kraju staze, kad do toga dođe, a da su prethodno živjeli ispunjeni život pomagajući drugima.
To bih ja nazvao 6. razinom. Ali ona bi u pravilu trebala doći na kraju života osobe koja je služila drugima i koja je ego posve ukrotila.
Tako bih rekao... ali to može postići samo osoba koja je dovoljno ljudima pomogla. Ne znam, ne bih velike duhovnjake svrstio u tu skupinu ako su samo zgrtali lovu na svojim predavanjima i nikome nisu služili.

E sad, Tesla... postoji i druga strana medalje s kojom su možda upoznati oni koji dobro znaju neke alternativne priče. Navodno je duša Tesle boravila na Atlantidi i tamo je uzrokovala propast te civilizacije. On je bio navodno veliki svećenik tamne strane... zaboravio sam mu ime.
Uglavnom, ta tamna strana iskazala se u kasnijem Teslinom životu kad ga je vojska počela ucijenjivati i kad je za njih radio na tajnim programima. Dakle, koliko god da je pomogao, ne mislim da je Tesla dobar primjer nevinašca. Prije bih rekao da se radi o opasnom duhu. :)
Nisam to bas kazala...samo sam dala neke primjere radi lakse ilustracije poante... Naime, svatko ima svoj put...ne smatram da svatko tko je pri kraju ovozemaljskog puta inkarniranja mora biti novi Prorok ili nesto tako...

Tesla...moguce...ali ako je teorija o dusama ispravna, a predpostavimo da jeste inace ova diskusija nema smisla, tada se i on vratio u kolektiv nakon Atlantide...i krenuo dalje...u daljnji razvoj...nije da je postao 'superdusa' koja ne odgovara nikom i nicem te zapoceo neki svoj pohod...sve bi trebalo cirkulirati valjda...ako je npr. i bio svecenik na Atlantiti mozda se bas u inkarnaciji Tesle htio iskupiti doprinijevsi na nacin na koji jeste...mozda mu je upravo bila potrebna lekcija da ponudi velike stvari, a da ga se odbije ili iskoristi na potpuno obratan nacin nego je htio (npr. vojne svrhe) te tako prozivi odredjenu bol, razocaranje...iskupljenje...

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 7:47 pm

Sa nekim čistim duhovnjacima, koji se bave isključivo duhovnošću, oni imaju dosta razvijenu samu percepciju svijeta na intuitivnom nivou i imaju razvijenu razinu svjesnosti, no problem je da ako taj neki duhovnjak nema ama baš blagog pojma o nekoj egzaktnoj stvari poput znanosti, tada s njim možeš puno toga pričati, ali ništa konkretno iz toga izvući ili zaključiti jer on ne zna znanstvene stvari.

Znam takve forumaše koji su super i sve to, ali ne znaju ništa egzaktno (konkretno), s njima možeš pričati o duhovnim stvarima i sve to, ali ako se ide imalo dalje od toga, onda stanu jer kažu da ne znaju što znanost kaže o tome nečemu ili ne znaju baš matematiku...
Zato smatram da je neka razina materijalnog znanja nužna za sveopće znanje, ta ne možeš iz nikud-nikam zaključiti nešto konkretno. Dakle opće znanje fizike, matematike, kemije, psihologije... Sve je to potrebno za dublje razmišljanje i dublje zaključke. Ono što ne smatram jest da netko ne mora biti baš ekspert u nekoj znanstvenoj disciplini da bi bio unutar 4. ili 5. razine, ali smatram da takva osoba, kao što rekoh, jednostavno ima talent za takve stvari i, ako će joj to trebati, lako svlada neke osnove fizike, matematike, psihologije... To je po meni pravo obilježje 4., a pogotovo 5. razine, izražena duhovna filozofija i talent za egzaktne znanstvene stvari kao i za neke druge. Sad hoće li netko znati fiziku dalje od općih pojmova ili ne, to ne smatram bitnim niti imalo presudnim da netko može biti 4. razina, ali smatram da je neko opće znanje (napominjem te osobe bi imale talent i automatski bi znale opće stvari jer ih upiju iz okoline prije ili kasnije) potrebno za to. Napominjem, pod ''izraženom duhovnom filozofijom'' mislim na to da ta osoba ne luta među oblacima u svojoj nekoj mašti, već da je veoma povezana uz realnost.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 8:42 pm

hmm... ovo si mene opisao :P

po tome što si rekao talent, to znači da je osoba rođena s time, ako gledamo da su ove razine smjernice : što je s onima koji nisu rođeni s nekim znanstvenim disciplinama ili ih nisu razvijali (dobro ovo zadnje je njihova graška) ili možda s nećim drugim poput cjenjenja poezije ? kako se oni mogu "penjati" po razinama? da li je želja i volja dovoljna ili su te rezine već uprogramirane u naš život?
znam da će odgovor biti trebaju naučiti temeljna znanja, ali temelj je tako relativan pojam jer ono što je meni kao umjetniku temelj nije isto znanstveniku i obrnuto
slažem se da 4. i 5. razina je naglasak na duhovnosti ( jer produhovljena osoba po definiciji nije egoista već se djeli s svijetom i svijet s njom) i da bi ona do toga došla istraživanjem okoline jednako kao i sebe na svim razinama

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:02 pm

@Gripphon...to bi znacilo da je mjerilo necijeg razvoja koliko mozes pricat s njime o svemu...a ne znam...rekoh, svatko ima svoj put...za tu konkretnu osobu mozda uopce vise nije od znacaja da ima temelje o egzaktnom...
Vjerujem da ce nam to biti lakse za opisati/objasniti kada se i sami najdemo na takvom nivou...mi smo, ipak, jos uvijek 'ovisni' o egzaktnim znanostima...to je nacin na koji objasnjavamo svijet...ipak, osjecam da, ako bi imali duboku providnost vise ne bi bilo vazno da razumjemo da je munja elektricno praznjenje jer bi jednostavno 'bili' munja...tj. bili bi Jedno sa svime...istina, to se ne moze ispricati, definirati niti objasniti i stoga bi s takvom osobom bilo tesko pricati na nama uobicajen nacin...znanje se ipak, prvenstveno, skuplja kroz iskustvo...netko moze opisivati bol ali dok ju ne osjetis zapravo ju ne mozes spoznati...

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:16 pm

Alpha je napisao/la:
@Gripphon...to bi znacilo da je mjerilo necijeg razvoja koliko mozes pricat s njime o svemu...a ne znam...rekoh, svatko ima svoj put...za tu konkretnu osobu mozda uopce vise nije od znacaja da ima temelje o egzaktnom...
Vjerujem da ce nam to biti lakse za opisati/objasniti kada se i sami najdemo na takvom nivou...mi smo, ipak, jos uvijek 'ovisni' o egzaktnim znanostima...to je nacin na koji objasnjavamo svijet...ipak, osjecam da, ako bi imali duboku providnost vise ne bi bilo vazno da razumjemo da je munja elektricno praznjenje jer bi jednostavno 'bili' munja...tj. bili bi Jedno sa svime...istina, to se ne moze ispricati, definirati niti objasniti i stoga bi s takvom osobom bilo tesko pricati na nama uobicajen nacin...znanje se ipak, prvenstveno, skuplja kroz iskustvo...netko moze opisivati bol ali dok ju ne osjetis zapravo ju ne mozes spoznati...

Zapravo ne, cilj mojeg posta bio je opisati samu bit materijalnog znanja ovog svijeta, te zašto je i ono bitno. Skrivena poanta, koju nisam posebno naglašavao, jest upravo udaljavanje od nekog realiteta. Čovjek koji nema pojma fiziku i matematiku, on može ostati u nekim okvirima realnosti samo ako se drži filozofije nevezane uz te 2 znanosti. Onaj tko pak zna fiziku i matku, on može dublje zariti u mnoga područja i ostati unutar nekog realiteta, a ne da odluta mislima 1000 milja od neke realne mogućnosti. Upravo zato i nastaju teorije sa raznoraznim ljubičastim jednorogima jer ljudi nemaju pojma o gravitaciji ili nečemu pa kuju teoriju kako zvijezde ne mogu nastati od međuzvijezdanog plina, već ih Bog stvara iz nevidljive materije (samo primjer).

Bojim se da ovaj naš nivo postojanja ima neka ograničenja te zato mi ne možemo biti poistovjećeni s munjom ili sa gravitacijom, to možemo u izmijenjenom stanju svijesti, a onda je upitno koliko je to pouzdano uopće. Za ovaj nivo važnost imaju i egzaktne materijalne stvari kad je i sam svijet takav.

Razvoj pojedinca ide od rođenja. Preko raznoraznih iskustava pojedinac se razvija u određenom smjeru. Teorija glasi da mi prije rođenja ''zaboravimo'' naučeno te skoro kao da krećemo ispočetka. Samim time mi možemo iskusiti raznorazna iskustva, od toga kako je to biti ubojica do samog Isusa. Je li se zadržava sam talent koji se stekne? Možda, ja vjerujem da talent ostaje, da je on razvijen u onom podsvijesnom djelu koji se ne može izbrisati. Usto, talent treba otkriti, a ne otkre svi svoje talente tijekom života. Tko zna, možda bih ja bio odličan lopov, ali to ne kanim otkriti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:22 pm

Znas, mislim da oni koji su zbilja veliki zapravo ne pricaju tako puno...i ne stvaraju teorije o nicemu vec jednostavno - jesu.

Ne bih se ograncila nicim...ni na ovom ni na nekom drugom svijetu jer vjerujem da smo najveca ogranicenja, zapravo, mi sebi samima...

Nama se cini da smo zaboravili ali to ne znaci da znanje ne postoji...kada se rodimo, svaki puta ponovo, ne krecemo uvijek od iste nule pa da vidimo dokle cemo u tom zivotu dogurat...bar se nadam da nije tako...zato, vjerujem, da ipak nasa podsvjest skriva puno toga...kao ledenjak - vecina je pod vodom ali to sto taj dio ne vidmo ne znaci da nije tu...

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:29 pm

Pa, ja se slažem i zbilja, oni ''veliki'' ne pričaju mnogo po mom mišljenju, ali istovremeno razmišljaju mnogo. Upravo razmišljanje o iskustvu je zapravo traženje ''istine'', oni koji samo osjećaju, a ne razmišljaju, su druga razina, jel tako.

Ono što ja vjerujem jest da mi nikad ne krećemo od iste nule, već da se talenti prenose i ostale duboke podsvijesne stvari. Ono što mi trebamo jest otkriti što je to u našoj podsvijesti, pa tako treba otkriti i same talente. Možda je netko na taj način otkrio telekinezu...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:33 pm

Da, kontempliraju, rekla bih...
Ovo s razinama si me malo pogubio...naime, mislim da uopce osjecaji (kapacitet, paleta) nekog na drugom i nekog na petom nivou nisu isti...

Cak nema ni logike da svaki put krecemo od nule...vjerujem da je vise nesto kao kompjuterska igrica i da se level do kojeg smo dosli pamti i stavlja na pauzu do iduce inkarnacije te onda taj, dotadasnji, razvoj podsvjesno utjece i na novi zivot...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:35 pm

Da, najbliže bi to bilo kao leveli u igricama. S time da u igricama obično na višim levelima možeš rasturati čudovišta, ali nisi puno plemenitiji. :D

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:36 pm

Gdje si strance, nesto te nema... miga

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:37 pm

Ono što se apsolutno slažem s gripphonom, to je da je za više razine NUŽNO promišljanje i to duboko o cijelokupnoj stvarnosti. Ne o umjetnosti, ne o religiji, ne o duhovnosti, nego baš o zakonima koje nam je dao Bog, koji su dio Boga, o prirodnim zakonima. Jer oni su apsolutni i vrlo objektivni, to jest skupno su objektivni. Ne može osobu koja je na 4. i višoj razini samo zanimati umjetnost ili osjećaji, jer je to previše subjektu okrenuto. :)

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:38 pm

Alpha je napisao/la:
Da, kontempliraju, rekla bih...
Ovo s razinama si me malo pogubio...naime, mislim da uopce osjecaji (kapacitet, paleta) nekog na drugom i nekog na petom nivou nisu isti...

Cak nema ni logike da svaki put krecemo od nule...vjerujem da je vise nesto kao kompjuterska igrica i da se level do kojeg smo dosli pamti i stavlja na pauzu do iduce inkarnacije te onda taj, dotadasnji, razvoj podsvjesno utjece i na novi zivot...

Moja je pretpostavka da netko na petoj razini nije Bog pa da automatski zna kako je najbolje reagirati, već pokušava reagirati što ''bolje'', pa razmišlja o svojim postupcima.
Da, kapacitet i paleta osjećaja i empatije nisu nimalo isti.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:38 pm

Alpha je napisao/la:
Gdje si strance, nesto te nema... miga

L'etranger. Da, Stranac sam ja. :D

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimečet srp 16, 2009 4:04 pm

@Gripphon...naravno da netko na petoj nije 'Bog'...nije ni blizu...pa jos se reinkarnira :P ...slazem se s gore napisanim zivili

@MoW...dobro strance...razmisljanje je nuzno, slazem se...i ne o umjetnosti kao sto si rekao...ali ne niti o fizici...mislim da se tu radi o necem visem...a ovo ranije spomenuto su samo neki aspekti logike i sirine shvacanja doticne osobe... zivili

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimened kol 02, 2009 5:41 pm

@alpha & gripph
netko na 5. razini nije Bog niti može itko biti Bog, jer je Bog iznad svega što postoji a ujedno je i u svemu što postoji. Materijalni Svemir opisiv prirodnim zakonima je samo Njegov mali dijelić.
Osoba koja je na 5. razini ima sposobnost jasnog mišljenja, ali što je još važnije, aktivnog djelovanja u skladu s Prirodom i Božjim zakonima. Ona ne spava u smislu neaktivnosti, ona je stalno budna i stalno djeluje. Naučila je većinu principa kako da obnavlja vlastitu energiju i energije ima napretek za sve što se od nje traži. Namjerno ne pišem: sve što poželi, jer ona ništa ne želi, samo djeluje za cjelinu, ne više za sebe i svoje niske ciljeve.
Iz perspektive običnog čovjeka, takva osoba je Bog i za nju se kaže: vidio sam Boga živoga, Boga koji je sišao među ljude!
To naravno nije istina, ne može osoba biti Bog, ona može samo djelovati više ili manje u skladu s Božjim zakonima, tj. poznavati i biti svjesna istih. Ako je posve svjesna i aktivno djeluje, onda je Probuđena ili Kristolika. :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimepon kol 03, 2009 12:52 pm

Da, tako nekako...mislim da se polako kuzimo miga zivili

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimepon kol 03, 2009 1:34 pm

MoW je napisao/la:

...jer je Bog iznad svega što postoji a ujedno je i u svemu što postoji.

Ne bih želela biti pogrešno shvaćena, ali moja asocijacija na ovo je onaj citat: "Zar ne znate, pa svi ste Bogovi!"
Da pojasnim. ;)
Većina ezoterijskih disciplina kao cilj pred pojedinca postavlja dostizanje maxime: Sve je jedno, jedno je sve. Ja sam sve i sve je u meni. Dakle, osećaj sveopšteg prožimanja i sjedinjenja sa svime oko nas. Pri tome se javlja i osećaj opšte nezainteresovanosti, koji je daleko od bezosećajnosti, već je posledica dubokog poimanja porekta koji smo shvatili i koji važi od subatomskih čestica do Kosmosa, prožimajući sve.
Ovo stanje opisuju mistici od kako je sveta i veka, a dostigli su ga samo oni retki. Verujem da je osećaj... baš kao da si Bog.

Ne želim reći da tada jesi Bog. Samo da se osećaš kao da si veoma blizu onome što bi mogao biti jedan njegov aspekt... *

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimepon kol 03, 2009 3:20 pm

Ja sam isticao važnost razmišljanja.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimepon kol 03, 2009 10:32 pm

@gripph to i ja ističem. Ne može se bez razmišljanja. Odnosno, može se postići shvaćanje Apsoluta na način koji @zvezda opisuje, ali to je samo prvi korak. To se zove spoznaja Apsoluta ili Izvora bitka. To je osnovno. Ali daljnji korak, primjena te spoznaje u svakodnevnom životu postiže se kroz akciju koja je posljedica kontemplacije. Meditacija (osvješćivanje Apsoluta) i kontemplacija (osmišljavanje akcije) su obje vrlo važne u duhovnom životu.

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimesri kol 05, 2009 11:58 am

Slažem se sasvim.
Spoznaje otvara vrata.
I dalje postoji pitanje šta ćeš kad prođeš s' onu stranu ogledala, gde sve izgleda isto, ali više nije. Bar nije za tebe. A na staro više ne možeš... *

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimepon kol 24, 2009 4:11 pm

Što se smatra meditacijom?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitimeuto kol 25, 2009 12:39 pm

Otisli smo u smjeru da je Najpametniji covjek zapravo ekvivalent Duhovno najrazvijenijem covjeku...

@Omega...to bi bilo dovodjenje sebe u odredjeno stanje svijesti...prosirene svijesti...a svatko ima svoju metodu...

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Najpametniji čovjek
[Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next