Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Najpametniji čovjek

Go down 
+17
Remke
Aurora Borealis
Gea
Michael Wittmann
MoW
Blizzard
vladimir je idiot
Legionar
josip21
Konspirator
gloria_g
Jaykof
Cuppycake.Disaster
Stripy
Alpha
Svjetloisjena
Hapa
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesri kol 26, 2009 3:17 pm

Samo da pojasnim, @alpha i @omega, meditacija nije kontemplacija o nečemu.

Meditacija je prazno stanje uma. Čim postoji nešto o čemu razmišljaš ili što osjećaš, to više nije meditacija. Prazan um.
Tehnike kako doći do toga postoje razne, jedna od onih koje ja koristim najčešće je da sve pustiš kakvo je. Na kraju se sve izgubi. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesri kol 26, 2009 3:37 pm

Hmmm...nisam uocila da je netko od nas uopce kazao da je to kontemplacija misli

Meditacija bi bila tehnika postizanja tog praznog stanja uma...a u tom praznom stanju, kako ga nazivas, vise smo otvoreni za neke druge stvari vezane za prosireno stanje svijesti...recimo uranjanje u "matricu", astralnu projekciju i sl... Tocno? 8)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesri kol 26, 2009 4:00 pm

^^Ovaj mi se tvoj zeleni smajli s naočalama jako sviđa, liči mi malo na tebe. :D hug

Nego, u pravu si. Predstavljam si to na način da kako nam se svijest više povlači iz fizičkog tijela, preko emocionalnog, konačno ostavlja i umno tijelo, odlazi u više, neki ga zovu, duhovno tijelo.
Tu je u principu dosta toga moguće, iako prvi dojam koji se dobije je taj Apsolutne prisutnosti koja je svugdje, ogromna i beskonačna, puna i prazna istovremeno. Koja sve vidi i sve zna, ali ne osuđuje, posve je mirna.
Da bi se ušlo u stanje, čak nije bitno niti zatvoriti oči, iako većina meditanata tako preferira da bude što manje distrakcija sastrane.

Svjesnu astralnu projekciju ili neke druge, nazvat ću ih, supermoći nisam mogao ostvariti, što ne znači da to nekom drugom možda nije moguće, jednom kad je uronjen u višu svijest. 8)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesri kol 26, 2009 7:24 pm

Alpha je napisao/la:
Otisli smo u smjeru da je Najpametniji covjek zapravo ekvivalent Duhovno najrazvijenijem covjeku...

@Omega...to bi bilo dovodjenje sebe u odredjeno stanje svijesti...prosirene svijesti...a svatko ima svoju metodu...

Pa zapravo na neki način se i može reći da su to ekvivalenti, iako je definicija pametnog relativna. Meni osobno je pametan čovjek uglavnom onaj koji je duhovno razvijen, a rijetko kad to vežem i za inteligenciju. Inteligencija i pamet su na neki način i povezane, ali ne radi se o istome. Svakako za biti duhovno razvijen čovjek treba imati razvijenu i određenu inteligenciju, ali kako se ta inteligencija ne može materijalno izmijeriti, tako je mnogi zapravo ne smatraju inteligencijom, niti ne razmišljaju o tome...

Aha, hvala. Dakle nastavili ste u smjeru da je to kao postignuće praznog uma... A kakav je to prazan um, kakve su to prazne misli? Jel se misli na to da jednostavno ne treba misliti, nego 'biti' ?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesri kol 26, 2009 9:24 pm

Prazni um znači da nema misli, nikakvih misli. Čim imaš misli imaš sud i osobno viđenje.

E sad, ono što bi mislim bilo dobro prodiskutirati to je u kojoj je vezi ona podjela po razinama ljudi sa stanjima svijesti, čega smo se sad dotakli.
Prema jednoj podijeli, postoji 7 razina svijesti.
1. razina - REM faza - duboki san, bez snova
2. razina - normalan san, sanjanje
3. razina - normalno budno stanje, emocije, umno djelovanje i rezoniranje - ego normalan ili pojačan
4. razina - 1. razina praznog uma - samo prazan um, kad se ni o čemu ne razmišlja niti se osjeća, jednostavno se biva, skoro svatko je povremeno u ovoj fazi, može se postići raznim tehnikama ili spontano, ego slabi
5. razina - 2. razina praznog uma - prazan um, razina iscjeljivanja, komunikacija s vlastitim Vodičem (anđelom), svijest o harmoniji prirode, o tome da sve jest onako kako bi trebalo biti.
ponekad spontano, često dar, može se postići raznim tehnikama, ego još slabi
6. razina - 3. razina praznog uma - prazan um, razina AP, komunikacija s raznim bićima drugih frekvencija, levitacija, telekineza i druge "supermoći", majstorstvo iscjeljivanja, postiže se vrlo rijetko spontano, najčešće dugotrajnim meditativnim tehnikama kod odabranih, minimalni ego
7. razina - Jedinstvo - spoznaja Apsoluta, iluzorne prirode koju daju osjetila, prepoznavanje i potpuno razumijevanje sebe i okoline, nestanak ega

Dakle, po meni osobe razine 1 i 2 su u prve tri razine svijesti, s time da je moguće da ponekad spontano uđu u 4. razinu
Osobe razine 3 su u prve tri razine svijesti, s time da mogu spontano ili nespontano ući u 4. razinu svijesti
Osobe razine 4 borave stalno izmijenjivo u prve četiri razine svijesti, s time da mogu spontano ili nespontano doći do 5. ili 6. razine svijesti.
Osobe razine 5 borave stalno izmijenjivo u prvih 5 razina svijesti, s time da povremeno dolaze u 6. razinu svijesti i nespontano, meditativnim tehnikama u 7. razinu svijesti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 10:04 am

@Omega...meni je trebalo jako dugo da odvojim i pojmim kako IQ nema veze s pamecu, da tako kazem...

@MoW...zanimljiva podjela...hmmm...prve tri razine ispunjavaju svi, a dalje polako... miga

Hocemo se i ovdje traziti? :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 10:23 am

Misliš, duhovna inteligencija koju sam gore opisivao zapravo nije inteligencija? confused

Btw spomenuta 7. razina je teoretski Bog, a do toga ima... :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesub ruj 05, 2009 12:19 pm

Alpha je napisao/la:
@Omega...meni je trebalo jako dugo da odvojim i pojmim kako IQ nema veze s pamecu, da tako kazem...

@MoW...zanimljiva podjela...hmmm...prve tri razine ispunjavaju svi, a dalje polako... miga

Hocemo se i ovdje traziti? :)

:)
Vrlo rado. Koji put sam zabrazdio na petu razinu, no većinom sam u prve tri i skoro svaki dan barem jednom odem na četvrtu. Još ne levitiram. lolcina
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesub ruj 05, 2009 12:23 pm

Inače, @omega, ne bih rekao da do toga ima tako puno kao što neki misle.
Ono što je meni poznato, to je da je u prošlosti postojalo više učitelja koji su došli do te razine.
Naravno, i među takvima ima razlike u pogledu toga koliko se često nalaze u tom prosvjetljenom stupnju svijesti, koliko se često nalaze u 6. razini svijesti, da li su bili poznatiji javnosti ili manje poznati i sl.
Tako da ne bih apriori rekao da je to Bog i da do toga ima jako puno. Ima dosta, i zahtijeva rad, ali nije nemoguće.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesub ruj 05, 2009 2:15 pm

Mislim da se tvoj i moj pogled na apsolut razlikuje i da ne gledamo isto na to. Isto tako potpuno razumijevanje sebe... Za to po meni treba znati i mnoge druge sfere u potpunosti, ako ne i sve ostale, dakle to je po meni za čistu razinu Božjeg poznavanja prirode, samim time nedostižno za ovu razinu svijesti koju imamo. Pa sad...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesub ruj 05, 2009 2:21 pm

Osjetih 5. razinu, jednom nakratko, jednom na dulje vrijeme.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 12:13 pm

@Omega...ne bih rekla da je 7. razina Bog...niti blizu...ovo je podjela za nas ljude i u okvirima onog sto mi kao takvi uopce mozemo pojmiti...vjerujem da iznad toga tek postoje sirine koje su nam za sada potpuno nezamislive...

1., 2., 3., 4., 5. i spontano neki momenti 6. (toliko o tome da je rijetko spontana zubi miga )...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 12:17 pm

To su "Dezinteti" nivoi egzistencije...

Najpametniji čovjek - Page 7 Drvo-zivota%20JPG
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 1:31 pm

Alpha je napisao/la:
@Omega...ne bih rekla da je 7. razina Bog...niti blizu...ovo je podjela za nas ljude i u okvirima onog sto mi kao takvi uopce mozemo pojmiti...vjerujem da iznad toga tek postoje sirine koje su nam za sada potpuno nezamislive...

Ja ne smatram da mi kao bića na ovoj razini možemo u potpunosti spoznati i pojmiti svoje biće, možda većim dijelom da, ali u potpunosti ne. Ti misliš da možemo?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 2:02 pm

Cak i da spoznamo samog sebe to nije kraj puta.
To je tek pocetak puta,prva stepenica...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 2:47 pm

Ovako ja gledam na to:

Na temelju nekih svojih iskustava dobih neki 'uvid' u povezanost svega što postoji. Doživih osjećaj savršene harmonije prirode i jedinstva koje vlada u njoj. Tijekom iskustva, ono što sam osjetio duboko u sebi jest povezanost, čvrsta povezanost kao i čisti, besprijekoran, savršen osjećaj, ljubav. Ta povezanost je bila dio mene, to sam jasno osjetio. Zato, kada bih dobio mogućnost da spoznam sebe u potpunosti, prvo što bih išao spoznati jest ta povezanost sa svime kao i ljubav.
No spoznati povezanost... To je nešto što nije samo dio nas, to je nešto što je i van nas, sveprisutno, u biljkama, životinjama, tebi... Spoznavanje toga bio bi veoma težak posao jer bi se trebalo spoznati i neke druge sfere koje su i van nas, više sfere. To su one sfere koje Alpha spominje u obliku 'širina' koje su nam trenutno nezamislive, a ne tako davno sam imao priliku vidjeti neke stvari...

Nadam se da sam dosta jasno objasnio 'problem' i razlog zašto mislim da mi trenutno ne možemo u potpunosti spoznati sebe. No, to je samo moje mišljenje... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 3:46 pm

Omega je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
@Omega...ne bih rekla da je 7. razina Bog...niti blizu...ovo je podjela za nas ljude i u okvirima onog sto mi kao takvi uopce mozemo pojmiti...vjerujem da iznad toga tek postoje sirine koje su nam za sada potpuno nezamislive...
Ja ne smatram da mi kao bića na ovoj razini možemo u potpunosti spoznati i pojmiti svoje biće, možda većim dijelom da, ali u potpunosti ne. Ti misliš da možemo?
Ne, nego smatram da ona podjela u stavci 7. nije Bog nego samo maksimalno ostvarenje ovog nivoa na kojem smo sada.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 4:08 pm

Nisam ja mislio da je ta razina doslovno Bog, već da mu je dosta bliska, potpuno poznavanje sebe i još k tome okoline...

Jel bi se molim te mogla osvrnuti na moj post iznad? Ono što sam napisao je izvor mog mišljenja. Možda si nisam prikazao stvari kako spada, ne znam... Rado bih čuo tvoja mišljenja o tome :)

Btw ima jedan post na prošloj stranici, 9:23 am:

Omega je napisao/la:
Misliš, duhovna inteligencija koju sam gore opisivao zapravo nije inteligencija? confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 4:43 pm

Sto se tice posta u 09:23 am...ne kuzim ga...ja sam samo napisala da je meni trebalo dugo da ono skuzim...ne razumjem .kako si ti iz toga dosao do ovog pitanja do kojeg jesi?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 4:48 pm

Omega je napisao/la:

Pa zapravo na neki način se i može reći da su to ekvivalenti, iako je definicija pametnog relativna. Meni osobno je pametan čovjek uglavnom onaj koji je duhovno razvijen, a rijetko kad to vežem i za inteligenciju. Inteligencija i pamet su na neki način i povezane, ali ne radi se o istome. Svakako za biti duhovno razvijen čovjek treba imati razvijenu i određenu inteligenciju, ali kako se ta inteligencija ne može materijalno izmijeriti, tako je mnogi zapravo ne smatraju inteligencijom, niti ne razmišljaju o tome...

Aha, hvala. Dakle nastavili ste u smjeru da je to kao postignuće praznog uma... A kakav je to prazan um, kakve su to prazne misli? Jel se misli na to da jednostavno ne treba misliti, nego 'biti' ?

Počelo je od ovoga. Dakle pretpostavka je da je za duhovni napredak potrebna neka razvijenost duhovne inteligencije, kao i za matematiku recimo. Zatim slijedi tvoj komentar da ti je dugo trebalo da shvatiš da IQ nema veze s pameti, a potom je slijedilo moje pitanje.
Evo, ako bih na drugi način postavio pitanje, tada bih te zapravo pitao zašto su pamet i IQ odvojene komponente, kako si došla do toga.


Zadnja promjena: Omega; pon ruj 07, 2009 5:00 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 4:55 pm

znojko
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 5:08 pm

@Omega...ne, ne mislim da su odvojene komponente nego sam nekoc smatrala da su nuzno povezane - a nisu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 5:11 pm

Oprosti, krivo sam shvatio tvoj komentar kako IQ nema veze s pameću...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 7:06 pm

Alpha je napisao/la:
Omega je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
@Omega...ne bih rekla da je 7. razina Bog...niti blizu...ovo je podjela za nas ljude i u okvirima onog sto mi kao takvi uopce mozemo pojmiti...vjerujem da iznad toga tek postoje sirine koje su nam za sada potpuno nezamislive...
Ja ne smatram da mi kao bića na ovoj razini možemo u potpunosti spoznati i pojmiti svoje biće, možda većim dijelom da, ali u potpunosti ne. Ti misliš da možemo?
Ne, nego smatram da ona podjela u stavci 7. nije Bog nego samo maksimalno ostvarenje ovog nivoa na kojem smo sada.

Tako je, razina 7 nije Bog, nego samo najviša ljudska razina koju možemo postići. To bi samo iz perspektive prosječnog čovjeka djelovalo kao Bog. Slično kao što se o Isusu govori kao o Bogu živomu. Ili kao što je Buddha budan, probuđen, personifikacija Apsoluta.
Ali mislim da je to samo najviša dosezljiva ljudska točka.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitimesub ruj 26, 2009 8:21 pm

MoW je napisao/la:

7. razina - Jedinstvo - spoznaja Apsoluta, iluzorne prirode koju daju osjetila, prepoznavanje i potpuno razumijevanje sebe i okoline, nestanak ega

Samo da ponovim, nisam mislio da je ta razina Bog, već da mu je bliska.

Ono što mislim da možemo spoznati jest svoju povezanost uz materijalan svijet i razumijevanje istog.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najpametniji čovjek - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najpametniji čovjek
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Ja, najpametniji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: