Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Najpametniji čovjek

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

Najpametniji čovjek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 3:25 pm

ne bih rekla da su sadisti genijalni. da, imaju genijalno znanje, maštu i sposobnost za mučenje, sadizam i iživljavanje i to je to. nema tu duhovnosti.
a niti genijalnosti. sumnjam da bilo tko od nas mora imati IQ bogzna koliki da bi znao biti zao.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 3:29 pm

Imaš genijalaca koji su 'budale', lako upoznaš takve ako se baviš određenim područjem..
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 3:30 pm

nisam još takvog upoznala
za sada su mi vrlo jasne te granice
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 3:31 pm

Onda vjeruj meni na riječ zubi
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 3:33 pm

vjerujem ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 4:33 pm

gloria_g je napisao/la:
ne bih rekla da su sadisti genijalni. da, imaju genijalno znanje, maštu i sposobnost za mučenje, sadizam i iživljavanje i to je to. nema tu duhovnosti.
a niti genijalnosti. sumnjam da bilo tko od nas mora imati IQ bogzna koliki da bi znao biti zao.
Nisam ni rekla da su sadisti genijalni vec da genijalac moze biti sadist zubi

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 4:42 pm

nije li to sada preopćenito.
genijalac po tome može biti svašta...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 4:46 pm

Točno tako, shvatila si bit miga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 4:46 pm

Mislim genijalac tipa Einstein...znaci netko tko je zbilja dao neke nove doprinose...a i dalje moze biti sadist... Uf, sad sam se uhvatila jadnog Einsteina i jadnih sadista :P

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 4:50 pm

a meni još jedna rečenica, i više neću znati di smo u priči ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 4:52 pm

Dobro...ajmo onda - definirat genijalca zubi miga

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 4:57 pm

"Genijalac je osoba koja postigne rezultate u svom polju interesa koji su barem za 3 standardne devijacije veći od srednje vrijednosti za dotično polje interesa" .
Drugim riječima, približno 1 u 200 ljudi u nekom području se može smatrati genijalnim.
Ova moja definicija je zapravo vrlo ograničavajuća, jer po tome nema puno genijalaca koji su danas živi. :)
Recimo, u fizici to bi bili Newton, Maxwell, Tesla, Einstein, Bohr, Heisenberg, Pauli, Bohm, Feynman i Hawking. :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 3:41 pm

Mislim da generalno kroz povijest nije bilo puno genijalaca...slazem se s gore napisanim zivili

E sad...recimo da imamo genijalca po gornjim pravilima...ali je isti ujedno i sadist (opet ja sa sadistima) onda mi je to totalno zbunjujuce...kako netko moze s jedne strane biti tako razvijen, a s druge tako zaostao? Ekstremi. Samo nemoj(te) rec - Bog negdje da, negdje uzme :P

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:08 pm

upravo tako lolcina

a što navali ti na te sadiste?? :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:12 pm

Jes vidila sto sam sadist pa stalno maltretiram jadne sadiste zubi

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:20 pm

zivili

Htjedoh reći da ova moja definicija nipošto nije jedina moguća, budući da mnogi genijalci jednostavno nisu djelovali samo u jednom uskom području, već su mnogi bili univerzalni umovi i vrlo educirani umovi.

A mislim da sadizam nema veze s genijalnošću. Doduše, ovisi kako definiramo genijalca. Ako je to zbilja samo fach-idiot, onda može biti vrlo sadističan. Ako je pak univerzalni um, onda je to praktički nemoguće.

E da, kaj ti stalno o tim sadistima? affraid :D

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:44 pm

primjećujemo samo ono što sami imamo ili što jesmo lolcina
Alpha, jadnatimajka ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:52 pm

@Mow...Da, ali eto, u duhu definicije koju si zadao pitam, jelte miga

Recimo, da Vinci, je jedan genijalni um, a koji je 'pokrivao' neko sire podrucje...

Ah, a ocem ce mazohist nego o sadistima zubi Zezam se, ofc :) Eto, uzela sam taj primjer ranije pa se nakacih...naime, bilo je dosta takvih slucajeva kako je netko tko je napravio velike stvari i npr. bio humanist doma maltretirao zenu i djecu ili tako nesto...a i meni je tesko spojit kako netko, s jedne strane, moze imati briljantan um, a s druge corak :P

@Glorija...kako cu te bic ... zubi

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:53 pm

oops
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 5:06 pm

Alpha je napisao/la:
@Mow...Da, ali eto, u duhu definicije koju si zadao pitam, jelte miga

Recimo, da Vinci, je jedan genijalni um, a koji je 'pokrivao' neko sire podrucje...

Ah, a ocem ce mazohist nego o sadistima zubi Zezam se, ofc :) Eto, uzela sam taj primjer ranije pa se nakacih...naime, bilo je dosta takvih slucajeva kako je netko tko je napravio velike stvari i npr. bio humanist doma maltretirao zenu i djecu ili tako nesto...a i meni je tesko spojit kako netko, s jedne strane, moze imati briljantan um, a s druge corak :P

@Glorija...kako cu te bic ... zubi

Da, kao i Aristotel, Marie Curie, Linus Pauling, Mahatma Gandhi, George Ohsawa i brojni drugi široki umovi.

A "moji" genijalci bi mogli biti i mučitelji i samomučitelji i sve ostale bolesne vrste ljudi. :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 5:18 pm

Ahaaaa...a u koju definiciju bi spadali onda ti 'tvoji'? study

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 5:39 pm

pokušavam se sjetiti, tko je to bio genijalac i sadista ujedno...i nitko mi ne pada na pamet
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 7:12 pm

Paaa...kazu i za Hitlera da je bio genijalac :P
Einstein je navodno bio katastrofa prema svojoj supruzi (Milica ili Milena ili tako nekako se zvala), a ona mu je, kazu, odradjivala dosta matematickih izracuna...

Uglavnom, ima toga, no sad se ni ja ne mogu sjetiti imena...to su stvari koje se bas ne navode u biografijama ali sam gledala nekolicinu dokumentaraca o toj temi ono tipa - nepoznato o poznatima...al zbilja se sad ne mogu sjetit...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 7:13 pm

Alpha je napisao/la:
Ahaaaa...a u koju definiciju bi spadali onda ti 'tvoji'? study

Ovi koji su samo jako dobri u svojem polju istraživanja bi mogli biti sadisti. Stvar je u tome da ni u kojoj biografiji ne piše to otvoreno: "ovaj je bio sadist, obožavao je mučiti ovog ili onog, iživljavati se, bio je prestrog prema podređenima...". To ti neće nitko napisati.

Na pamet mi pada samo da je naš prof. iz fizike na faksu pričao da je Rutherford bio pomalo sadistički nastrojen prema studentima i asistentima. Tj. bio je jako jako strog i prezahtjevan. Svašta je tražio od njih da za njega naprave. Ako se to može smatrati sadizmom. A neki oblik devijacije ponašanja je. I poznato je da puno fizičara i matematičara bilo baš onako ekscentrično, totalni čudaci u normalnom životu kao što su recimo bili Turing, Tesla...
O vrhunskim političkim figurama ne bih, tu je bilo mnogo mnogo opakih sadista. :(

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 7:14 pm

alpha, mi opet mislimo isto u isto vrijeme. lol lol
zivili

PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Najpametniji čovjek
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next