Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Najpametniji čovjek

Go down 
+17
Remke
Aurora Borealis
Gea
Michael Wittmann
MoW
Blizzard
vladimir je idiot
Legionar
josip21
Konspirator
gloria_g
Jaykof
Cuppycake.Disaster
Stripy
Alpha
Svjetloisjena
Hapa
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri lip 10, 2009 7:40 pm

Eh, sad smo se stvarno nakacili na sadizam...a ja sam to samo uzela kao primjer... A upravo je tako...to u 'opcenitim' biografijama, u biti, ne pise ali ima svega kad se malo detaljnije proucava sto mi je nekako uvijek bilo iznenadjujuce...


A cuj...great minds think alike zubi miga
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri lip 10, 2009 7:53 pm

ja se samo nadam da mi pripadamo onim univerzalnim great mindsovima, a ne ovoj drugoj sadističkoj skupini. zubo cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri lip 10, 2009 7:56 pm

Jadni sadisti s nama zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri lip 10, 2009 8:02 pm

treba ih izludit da pokažu svoju najgoru stranu. cerek

ok, ta izjava zvuči poprilično mazohistički. lolcina

"pamet u glavu", rekli bi neki. :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri lip 10, 2009 11:47 pm

Alpha je napisao/la:
Mislim da generalno kroz povijest nije bilo puno genijalaca...slazem se s gore napisanim zivili

E sad...recimo da imamo genijalca po gornjim pravilima...ali je isti ujedno i sadist (opet ja sa sadistima) onda mi je to totalno zbunjujuce...kako netko moze s jedne strane biti tako razvijen, a s druge tako zaostao? Ekstremi. Samo nemoj(te) rec - Bog negdje da, negdje uzme :P

Čini mi se da je to zbog 'nepovezanosti' područja. Na koji način su recimo dobro povezani fizika i duhovnost? Netko može biti ekstreman fizičar, a istovremeno biti egoista samo takav, duhovno nerazvijen. Moguće je i to da zapravo ne postoji nešto poput 'nepovezanosti' područja, već je jednostavno stvar u tom čovjeku koji ne vidi povezanost svega na svijetu, pa ni smisao nečega.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimened lip 28, 2009 4:01 pm

Hapa je napisao/la:
Recite svoje mišljenje ko je po vama najpametniji čovjek koji je hodao zemljom(bilo koja nauka, bilo koji vijek). Ja mislim da je to bio Nikola Tesla, jer danas rasvjetu usvakoj kući imamo zahvaljujući njemu, i to je samo jedna od činjenica. Eto vi navedite svoje pa ćemo nakraju da saberemo da vidimo ko ima najviše glasova.
taj covek jos uvek hoda i ima jos mnogo vremena da pozivi, a taj covek sam ja zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimened lip 28, 2009 4:42 pm

Stayter je napisao/la:
Hapa je napisao/la:
Recite svoje mišljenje ko je po vama najpametniji čovjek koji je hodao zemljom(bilo koja nauka, bilo koji vijek). Ja mislim da je to bio Nikola Tesla, jer danas rasvjetu usvakoj kući imamo zahvaljujući njemu, i to je samo jedna od činjenica. Eto vi navedite svoje pa ćemo nakraju da saberemo da vidimo ko ima najviše glasova.
taj covek jos uvek hoda i ima jos mnogo vremena da pozivi, a taj covek sam ja zubi

lol Car! :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 10:02 pm

Gripphon je napisao/la:
Čini mi se da je to zbog 'nepovezanosti' područja. Na koji način su recimo dobro povezani fizika i duhovnost? Netko može biti ekstreman fizičar, a istovremeno biti egoista samo takav, duhovno nerazvijen. Moguće je i to da zapravo ne postoji nešto poput 'nepovezanosti' područja, već je jednostavno stvar u tom čovjeku koji ne vidi povezanost svega na svijetu, pa ni smisao nečega.
Dobro, ali...to se i pitam...jel moguce da smo tako - nepovezani? Ili ja pogresno pokusavam povezat neko danasnje mjerilo inteligencije sa duhom...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimeuto lip 30, 2009 11:48 pm

Čovjek ne vidi povezanost ako ne poznaje dovoljno fragmente da ne vidi kako su svi zajedno povezani. Primjerice, razvoj prvih raketnih pogona bio je potaknut nadmetanjem u drugom svjetskom ratu. Atomska bomba je napravljena u drugom svjetskom ratu. S druge strane, fisija nam je omogućila vrlo učinkovito dobivanje nuklearne energije. Što nam je pak omogućilo da se manje pouzdajemo u ugljen i naftu kao velike ekološke probleme. Svijest o problemu ekološke neodrživosti iskorištavanja ugljena i nafte dovodi nas do pitanja što je uopće održivi razvoj. A to dalje vodi na pitanja napučenosti, svijesti pojedinca, utjecaja na svijet oko sebe. A to je duhovni razvoj.
Ljudi ne vide da je u pozadini današnje tehnologije duhovni razvoj i da je sve povezano.
Rekao bih da svaki fizičar koji danas razmišlja samo u strogo ograničenim okvirima struke ne može uspjeti kao fizičar ni kao čovjek. Njegova inteligencija će ga, zbog dostupnosti informacija, morati potaknuti da puno toga uzme u obzir prije nego što nešto novo i korisno razvije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 11:48 am

Slozila bih se s recenim ali i dalje mi ostaje otvorena dilema (ili ce biti prije zabluda) kako netko moze biti genijalan u necemu, a na drugu stranu corak. Na koncu ce ga bas ta nesimetrija mozda i sprijeciti u mogucim velikim otkricima/djelima? Ovako nekako razmisljam...zivimo u zeznutom svijetu. Svi samo gledaju kako nekog osudit, kako nekog omalovazit i td. Zato ljudi skrivaju svoje osjecaje, razmisljanja... Kada netko otkrije da je talentiran za nesto i postane zbilja dobar u tome dobije odobravanje okoline. To osoba moze koristiti kao neku vrstu stita prema vani. Masku iza koje se krije. Predstavlja se kao npr. nobelovac i to je sada on. Nije covjek nego nobelovac. Svoje slabosti i citavog sebe savrseno skriva iza te maske. Ako dojde u situaciju u kojoj bi maska mogla pasti radije ce izabrati krivi put i zadrzati masku nego pravi. Razlog tome je i ego ali i okolina. Strah od osude na koju je zagarantirano da ce naici. Vjerujem da je to razlog zasto masa ljudi koji bi trebali biti znanstvenici, i zapravo obarati dogme, se pretvore u nesto sto se poistovjeti sa nekim svojim (ili tudjim) radom te doslovno skriva eventualne argumente koji mu ne idu u korist. Nema opustenosti. Nema osjecaja da ce te netko ulovit ako 'padnes'. I u pravu su. Ako priznaju svoju gresku ljudi ce tu stvar vadit do kraja zivota (a mozda i duze) te osobe. Slicno kao onaj vic kada Mujo pije za sankom i objasnjava puntiku namjerniku kako je on sam zgradio pola kuca u tom selu ali ga nitko ne zove Mujo-gradjevinar, kako je on pomogao polovici sela da preore njivu ali ga nitko ne zove Mujo-poljoradnik, kako je proveo struju za citavo selo ali ga nitko ne zove Mujo-elektricar, a samo je jednom opalio susjedovu ovcu i svi ga zovu Mujo-sheepfucker :P
I onda se nesto sto je talent pretvori iz dara u prokletstvo. Zakocis sam sebe. Ili je to ili su te stvari poput duhovnog razvoja i apstraktne inteligencije/talenta zbilja potpuno nepovezani.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 12:02 pm

Alpha je napisao/la:

Dobro, ali...to se i pitam...jel moguce da smo tako - nepovezani? Ili ja pogresno pokusavam povezat neko danasnje mjerilo inteligencije sa duhom...

Realno nepovezani ne bih rekao da jesmo, ovdje bi se radilo o subjektivnoj nepovezanosti zbog samog pojedinca koji sam može razdvojiti duhovnost i fiziku na njemu voljen način.

Ja bih rekao da je sve itekako povezano, jer ipak, mislim da je izvor svake naše inteligencije mozak, i, iako ima mnogo područja, sva su područja međusobno povezana. A sad zašto bi neki matematički genij bio zaostao u osnovnom životu, možda je to zato što on sam razdvaja matematiku i sebe od svega drugoga, on sam sebi stvori tu granice koje ne prelazi. Matematika je jedno, biologija je drugo, duhovnost treće i gotovo, nema prijelaza između granica za njega.

A veoma je tu odgovoran i ego. Možda je to zbog nerazumijevanja pojedinca prema drugima ili zbog zaljubljenosti u samoga sebe, ali i dalje ostaje taj egoizam koji je potaknut od nečeg. Neka područja života rekao bih da jesu malo razdvojena, jer na primjer matematika i fizika su egzaktne znanosti dok je duhovnost totalno drugačija, tamo ništa nije zapisano u kamenu kao što je to u matematici. Samim time logično je da totalni egoista može savladati matematiku, ali duhovnost ne. No može li biti drugačije, je li moguće da je netko 'duhovno razvijen', a da je istovremeno 'šupak' u životu? Meni to ne ide zajedno, nikako. Možda egzaktne stvari omogućuju nekome da bude istovremeno genijalac i idiot, da su sve stvari razgolićene poput duhovnosti, gdje je važan sam pojedinac i gdje nema nekih određenih pravila, gdje jednostavno trebaš imati razvijene neke nefizikalne komponente: Empatiju, razumijevanje, pismenost... pitam se bi li onda postojao genijalac-idiot.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 12:24 pm

moze jedna molba?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 12:25 pm

Alpha je napisao/la:
... Kada netko otkrije da je talentiran za nesto i postane zbilja dobar u tome dobije odobravanje okoline. To osoba moze koristiti kao neku vrstu stita prema vani. Masku iza koje se krije. Predstavlja se kao npr. nobelovac i to je sada on. Nije covjek nego nobelovac. Svoje slabosti i citavog sebe savrseno skriva iza te maske. Ako dojde u situaciju u kojoj bi maska mogla pasti radije ce izabrati krivi put i zadrzati masku nego pravi. Razlog tome je i ego ali i okolina. Strah od osude na koju je zagarantirano da ce naici...

ides
Sad si ga pogodila u sridu! :)
Tako to jednostavno ide, i ne samo s nobelovcima, nego s većinom uspješnih ljudi. Identificiraju se sa svojom uskom specijalnošću i naslovom i misle da su Boga za bradu uhvatili. Nema šaaaanse da priznaju da nešto ne znaju, da su i oni slabi i jadni u nečemu ili da Bog ne daj, nešto ne razumiju. Važno im je samo pametovati: mudri
Razlog za to je ego. Oni MORAJU zadržati svoju reputaciju pod svaku cijenu. To se uostalom od njih očekuje. U koga će se narod ugledati ako ne u njega?
Pravi znanstvenici nisu takvi, dapače, skromni su ljudi i za njih ni ne čuješ puno. Ali zato za jajarke čuješ, a ti znaju valjati svašta, i što valja i što ne valja. zubi

Sviđa mi se Mujo-sheepfucker analogija! cerek zivili

Nisu nepovezani duhovnost i znanost.

Gripphon je povukao zanimljivo pitanje, što je preduvjet za što.

Mislim da sam negdje čitao (u nekoj pametnoj knjizi, ne znam kojoj cerek), da je netko podijelio razvoj čovjekove duše u 4 faze.
Prva ima dominantno životinjsku, instinktnu crtu. Sreo sam neke takve ljude, jednostavno su manje ljudi, više životinje...
Druga je klasično ljudska - bazirana najviše na osjećajima, strahovima, nešto malo racia.
Treća je analitičko-znanstvena. Tu spada većina znanstvenika, radi se o skeptičnom pogledu na sve, ateizmu i agnosticizmu. Osjećaja tu ima zanemarivo malo.
Četvrta je integralna, za koju je nužno posjedovati racionalno razmišljanje, no i osjećaje, intuiciju i duhovnost.
Jednostavno, prava duhovna osoba ima mnogo racionalnosti u razmišljanju, ali je ta racionalnost ne ograničava. Dosta znanstvenika ima tu crtu, znatiželjni su i intuitivni. Ipak, oni jesu u manjini.
Duhovnjaci koji nemaju racionalnost svode se na drugu razinu, jer im komandiraju osjećaji koji, iako su u redu, nisu dovoljni za razumijevanje. Takvi vrlo lako zablude.
Tako barem ja mislim. :)
[Vrh] Go down
vladimir je idiot
Dinosaur
vladimir je idiot


Female
Taurus Dog
Broj postova : 417
Age : 53
Location : Trocadero,Paris
Registration date : 25.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 1:44 pm

individuala mirolalibis ili mirolibis
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 1:48 pm

Gripphon je napisao/la:
A veoma je tu odgovoran i ego. Možda je to zbog nerazumijevanja pojedinca prema drugima ili zbog zaljubljenosti u samoga sebe, ali i dalje ostaje taj egoizam koji je potaknut od nečeg. Neka područja života rekao bih da jesu malo razdvojena, jer na primjer matematika i fizika su egzaktne znanosti dok je duhovnost totalno drugačija, tamo ništa nije zapisano u kamenu kao što je to u matematici. Samim time logično je da totalni egoista može savladati matematiku, ali duhovnost ne.
Hm, da...kad se tako postavi stvar onda pije vodu. Logicno. Meni je uvijek tesko tako postaviti stvar...valjda promatram precjelovito... Lijep primjer, hvala hug

Ovo drugo (duhovno razvijen vs. supak) vjerujem da ipak nikako ne ide...doduse desi se da netko krene u nekom smjeru razvoja. U jednom trenu shvati da kuzi nesto vise nego 'obicni puk' i tuf - gotovo. Pukne ga ego i dalje zivi u uvjerenju kako je duhovno razvijen i razvijeniji od drugih ne kuzivsi da je upravo pao na testu :P


MoW je napisao/la:
Tako to jednostavno ide, i ne samo s nobelovcima, nego s većinom uspješnih ljudi. Identificiraju se sa svojom uskom specijalnošću i naslovom i misle da su Boga za bradu uhvatili. Nema šaaaanse da priznaju da nešto ne znaju, da su i oni slabi i jadni u nečemu ili da Bog ne daj, nešto ne razumiju. Važno im je samo pametovati: mudri
Razlog za to je ego. Oni MORAJU zadržati svoju reputaciju pod svaku cijenu. To se uostalom od njih očekuje. U koga će se narod ugledati ako ne u njega?
Pravi znanstvenici nisu takvi, dapače, skromni su ljudi i za njih ni ne čuješ puno. Ali zato za jajarke čuješ, a ti znaju valjati svašta, i što valja i što ne valja. zubi

Da, tako nekako...ima toga ko u prici. Ovo s nobelovcem je samo primjer ilustracije radi ali desava se na apsolutno svim poljima...ono, ako netko kopa kanale onda je on 'jedini zna' kako se kopa kanal :P
Problem je sto ovi koji se deru nadglasaju ove koji sapucu i sakriju njihove rezultate tj. direktno stete opcem razvoju.

Drago mi je da ti se svidja sheepfucker zubi miga

Zanimljiva podjela...ona koju si naveo Gripphonu... :)
U kojem bi razredu bila vecina ljudi? Pitam se to zato jer mi se cini da ako 2012. mislimo napredovat dalje morali bi pozurit da dohvatimo ovu cetvrtu skupinu miga
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 7:16 pm

Alpha je napisao/la:

Zanimljiva podjela...ona koju si naveo Gripphonu... :)
U kojem bi razredu bila vecina ljudi? Pitam se to zato jer mi se cini da ako 2012. mislimo napredovat dalje morali bi pozurit da dohvatimo ovu cetvrtu skupinu miga

Prijelazi iz jedne u drugu skupinu nisu tako brzi i često traže mnogo reinkarnacija, iako sigurno da ima slučajeva kad se promjene događaju i u toku jednog života.
Većina ljudi je u drugom razredu, i to velika većina, sigurno barem 75%. Nagađao ću da bi oko 10% dominantno bilo u prvom razredu, oko 10% u trećem i oko 5% u četvrtom. Tako nekako.
Naravno da tu podjelu ne treba uzeti skroz zdravo za gotovo i da ljudi zapravo znaju povremeno iskazivati karakteristike i ostalih razreda, ali dominantni razred im je samo jedan.
Primjerice, osoba koja je analitički znanstvenik možda naiđe na neku umjetnicu i privremeno se ostavi svojeg razreda iskazujući emocije i postaje bliži drugom razredu. Da ne kažem da sva ostala tri razreda mogu češće ili rjeđe iskusiti 'životinjski' seks. :D
Ali mislim da ćeš se složiti da je uglavnom takva podjela sasvim ok. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 7:39 pm

I onda ce kroz inkarnacije ipak doci do zivota u kojem ce dozivjeti iduci 'klik' jel da? Mislim, ovo gore mi je zazvucalo kao da se stepenica prelazi u periodu izmedju zivota...

Samo 5% u cetvrtom...malo...razocaravajuce malo... tuzni

Malo mi je ova podjela nedovoljna...mislim iz drugog u treci razred je preveliki raskorak...eto, bas se to vidi na primjeru umjetnice...dakle, naveo si kako bi netko iz 3. razreda se mogao privremeno spustiti u 2. radi zaljubljenosti u umjetnicu...e, sad...bas ta skupina...emotivci, cesto umjetnici...oni mi nekako ne spadaju u 2. skupinu...ali nisu ni treca...u biti mislim da duhom mogu biti blizi prelasku u 4. skupinu nego ovi iz 3. Zasto to mislim? Eto, cini mi se da ekipa iz 3. vrlo cesto zapadne u jednu nezgodnu kutiju iz koje je tesko izaci...naime, analiza i ispitivanje svega cesto zavrse tako da se ne nadje adekvatan odgovor. Ali neki odgovor (nedostatan) se moze dati. Upravo nedostatak unazadit ce osobu. S druge strane nekakvi emotivci koji se izrazavaju kroz umjetnost i koji su sve samo ne analiticni su puno otvoreniji za neke poruke. Obje skupine su mi preekstremne...recimo da bi obje skupine bile na 3. razredu ali tek kada se te osobine isprepletu moze se ici dalje na 4. razinu...samo onda bi ovo sto je sada 4. trebala biti 5. Zakomplicirah malo :P

Nego...kakve veze sex ima s time? zubi Ako sam dobro pokontala prva tri razreda su bliza animalizmu (pa tako i po pogledu sexa) nego posljednji? To bi znacilo da s razvojem opada jakost libida?

U biti se slazem s podjelom uz odredjene dodatke kao sto sam navela gore... :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 8:25 pm

Alpha je napisao/la:
I onda ce kroz inkarnacije ipak doci do zivota u kojem ce dozivjeti iduci 'klik' jel da? Mislim, ovo gore mi je zazvucalo kao da se stepenica prelazi u periodu izmedju zivota...

Samo 5% u cetvrtom...malo...razocaravajuce malo... tuzni

Malo mi je ova podjela nedovoljna...mislim iz drugog u treci razred je preveliki raskorak...eto, bas se to vidi na primjeru umjetnice...dakle, naveo si kako bi netko iz 3. razreda se mogao privremeno spustiti u 2. radi zaljubljenosti u umjetnicu...e, sad...bas ta skupina...emotivci, cesto umjetnici...oni mi nekako ne spadaju u 2. skupinu...ali nisu ni treca...u biti mislim da duhom mogu biti blizi prelasku u 4. skupinu nego ovi iz 3. Zasto to mislim? Eto, cini mi se da ekipa iz 3. vrlo cesto zapadne u jednu nezgodnu kutiju iz koje je tesko izaci...naime, analiza i ispitivanje svega cesto zavrse tako da se ne nadje adekvatan odgovor. Ali neki odgovor (nedostatan) se moze dati. Upravo nedostatak unazadit ce osobu. S druge strane nekakvi emotivci koji se izrazavaju kroz umjetnost i koji su sve samo ne analiticni su puno otvoreniji za neke poruke. Obje skupine su mi preekstremne...recimo da bi obje skupine bile na 3. razredu ali tek kada se te osobine isprepletu moze se ici dalje na 4. razinu...samo onda bi ovo sto je sada 4. trebala biti 5. Zakomplicirah malo :P

Nego...kakve veze sex ima s time? zubi Ako sam dobro pokontala prva tri razreda su bliza animalizmu (pa tako i po pogledu sexa) nego posljednji? To bi znacilo da s razvojem opada jakost libida?

U biti se slazem s podjelom uz odredjene dodatke kao sto sam navela gore... :)

Da, kad-tad će u nekom životu doći do sljedećeg 'klika'.

Zanimljiva nadogradnja, alpha, nije loše! :)
Ajdemo onda ovako:

1. razina: životinjska, prevladava instinkt i nagon za preživljavanjem
2. razina: prosječan ljudski život, prevladavaju emocije i strahovi, nešto razuma
3. razina: umjetnost ili znanost, prevladavaju bilo snažan razum i analitičnost bilo otvorenost intuiciji i osjećajima, ali s manje strahova koji muče 2. razinu, problem je da je osoba ili previše umjetnička ili previše znanstvena.
4. razina: balansiranje znanosti i umjetnosti, sklonost filozofiji, ali još uvijek nedovoljna posvećenost višoj svrhi, prevladava ipak još uvijek ili razum ili osjećaji, ego je manji i strahova je manje.
5. razina: znanost, umjetnost, religija i filozofija spojeni u jedno, majstorstvo u svemu ili skoro svemu čega se osoba takne, emocije i razum balansirane, prevladava intuitivno djelovanje i djelovanje u svrhu pomoći drugome, uklonjen negativni aspekt ega i svi strahovi.

Što se seksa tiče, s povećanjem razine ne opada razina libida nego se seksualna energija kanalizira u druge svrhe. Opada hedonistički način razmišljanja i prevladava altruistički i posvećeni način života pun drugih ciljeva. Osobni užitak prestaje biti bitan, ali balans postoji i dalje, užitak se ne isključuje.

Kako vam se ovo čini? :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 9:13 pm

E, sad mi vec bolje lezi :) zivili
I...na kojoj se razini prepoznajes zubi

Onda se na neki nacin libido ipak smanjuje...mislim, ta energija ne nestaje ali odlazi za nesto drugo dok je nagon slabiji...tako nekako?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 9:35 pm

Alpha je napisao/la:
E, sad mi vec bolje lezi :) zivili
I...na kojoj se razini prepoznajes zubi

Onda se na neki nacin libido ipak smanjuje...mislim, ta energija ne nestaje ali odlazi za nesto drugo dok je nagon slabiji...tako nekako?

zivili
na četvrtoj, s time da mi je umjesto umjetnosti više naglašena filozofija i duhovnost. Umjetnost me nikad nije previše interesirala. Malo je, ali ne puno.
Tako nekako s libidom, da... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 9:42 pm

zivili :) hug
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:23 pm

Jel bi, molim vas, mogli malo opsežnije napisati o prve 3 razine? Druga mi je nekako najnerazumljivija. Mislio sam da malo opsežnije opišete ljude koji bi spadali u te razine, kako bi se ponašali, otprilike razmišljali i slično. Što se mene tiče, možete o svim razinama opširnije napisati, ali najviše me zanima za prve 3. :)

U koju razinu vi mislite da spadate od navedenih?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimečet srp 02, 2009 12:59 pm

Ne znam da li bi MoW mogao jos pojasniti nekako...ali mislim da previse trazis kada pitas da ti se primjerom opisu ljudi koji bi tu spadali...to bi preslo neke fine granice u koje se, osobno, ne bih usudila dirati. Naime, takve stvari moras sam znati prepoznati, osjetiti...ne da ti netko da obrazac.

Ja ne znam gdje spadam ili bolje receno ne usudjujem se klasificirat. Vjerujem da nisam prva, a nadam se da nisam ni druga... A gdje se ti vidis?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimečet srp 02, 2009 1:12 pm

Tražio sam samo da mi se otprilike opišu ljudi iz tih razina jer nemam neki dojam kakvi bi bili ljudi iz 2. razine jer je po meni 2. razina sakrivena unutar svih spomenutih razina, pa ne mogu razlučiti kakvi bi to ljudi spadali u 2. razinu. To je problem. Ono kako ja gledam, tada ta 2. razina ne postoji samostalno, zato sam molio da mi se otprilike opiše na što se misli.

Ja bih se stavio između treće i četvrte, bliže četvrtoj nego trećoj razini.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitimečet srp 02, 2009 1:15 pm

Opisat ću ti primjerima čim nađem zeita. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najpametniji čovjek - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Najpametniji čovjek   Najpametniji čovjek - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najpametniji čovjek
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Ja, najpametniji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: