Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Empty
PostajNaslov: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Icon_minitimesri vel 18, 2009 1:41 pm

Desetak minuta prije ponoći, u utorak, snježna vijavica je u samo nekoliko trenutaka zabijelila Zadar. Gust snijeg nošen jakim vjetrom padao je nekoliko sati. Prema službenim podacima, napadalo ga je oko 6 cm, dok u nekim dijelovima grada građani javljaju i od 20 do 30 cm snijega. Dalmatincima, nenaviklima na takve vremenske prilike, snijeg je ipak najviše poteškoća pričinio u prometu, pa u srijedu mnogi kasne na posao. I Hitna je imala 5-6 intervencija zbog lomova i uganuća.
Cestarske službe čitavu noć čiste glavne gradske prometnice, dok se po sporednim uličicama vozači probijaju kako znaju i umiju. No neki su ipak uživali u snježnim radostima. Na Morskim orguljama i Pozdravu suncu mlađi su se Zadrani okupili tijekom noći gdje su se grudali, a nije im bilo teško napraviti ni snjegovića. Zbog snijega i vjetra od srijede ujutro se ne može automobilima preko Velebita. Za sav je promet zatvorena autocesta A1 od Sv. Roka do Posedarja, kao i državna cesta Zaton Obrovački - Gračac. Zbog nestanka struje u tunelu Dubrave, na A 1 zatvorena je i dionica autoceste između čvorova Vrpolje i Prgomet.
Velika snježna mećava zahvatila je u utorak kasno navečer i Liku. Za kratko vrijeme napadalo je 20 do 30 centimetara snijega. Snijeg je u srijedu ujutro zabijelio i Split i otoke Brač, Hvar i Šoltu. (IZVOR)


Ovaj clanak sam stavila jer mi se jako svidio naslov...naime...kaze...Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...kao od Planete face ...a to je prakticki i istina... Uvjeti su ocajni. Sve je zaledjeno. Pao snijeg, zapuhala bura i sad imamo centimetar leda na cestama...pa ti vozi... Potpuno i apsolutno smo nepripremljeni za ovakve stvari. Znalo se da ce pasti, a opet... Jedino me tjesi sto i Zagreb kad padne prvi snijeg zablokira...to me uvijek fasciniralo kako se sve zaustavi tada...ono, kao da im je to prvi snijeg koji vide u zivotu...a onda se naviknes da je to tako i eto...pa onda lakse pojmim i ove moje Dalmose kad ne znaju gdje im je glava cim zabijeli...

Evo jedna lijepa slika Zadra...ekipa na Pozdravu Suncu...takodje skinuta sa gore spomenutog linka...

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Getslikaoriginalqp5

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Empty
PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Icon_minitimesri vel 18, 2009 1:58 pm

je...ludilo je zubi
nema škole, nema kruha, sva dica su vani, babe ne izlaze, sve je blokiralo. baš to volem.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Empty
PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Icon_minitimesri vel 18, 2009 2:25 pm

Ja na poslu. Okovalo al sam se uspjela dokopat firme...a kako cu nazad...pojma nemam... Da ne spominjem kako mi se cini da nista od treninga veceras tuzni

_________________
Respect
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Empty
PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Icon_minitimepet stu 11, 2016 1:12 am

jedini snijeg koji je zameo moju dalmaciju je bio 1929 i 2012 tad se snijeg zadržao 7 dana ili više s temp o ili minus 1 gun ne volim snijeg nikako,
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Empty
PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Icon_minitimepet stu 11, 2016 11:59 am

waldox je napisao/la:
jedini snijeg koji je zameo moju dalmaciju je bio 1929 i 2012 tad se snijeg zadržao 7 dana ili više s temp o ili minus 1 gun ne volim snijeg nikako,
floridana je napisao/la:
je...ludilo je zubi
nema škole, nema kruha, sva dica su vani, babe ne izlaze, sve je blokiralo. baš to volem.
baš mi zvuči cool :D
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Empty
PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Icon_minitimepet stu 11, 2016 12:54 pm

da snijeg je u veljači 2012 bio 7 dana i 7 dana iza toga led, no iskopao sam da je te 1929 bila temp u dalmaciji minus 10 snijeg mjesec dana bio face
[Vrh] Go down
Sponsored content





Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Empty
PostajNaslov: Re: Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...   Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Snijeg Dalmaciju odsjekao od zemlje...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mjesec se udaljava od Zemlje
» Preokretanje magnetskih polova Zemlje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: