Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

muškarac i "oprosti"

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

muškarac i "oprosti" Empty
PostajNaslov: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri vel 25, 2009 9:56 am

On kasni, a kada se pojavi objasni što se dogodilo misleći da je to dovoljno. Zašto je tako i zašto ženama često bude žao što su iz njihovih usta pokušale izvući 'žao mi je'?

Poznata vam je ta situacija, ili neka slična, kada ste očekivali ono "žao mi je" ili "oprosti" iz njegovih usta, i to s razlogom, a on nikako da to izusti. Zašto je tako?

Osjećate li se bolje kad vam se netko ispriča za nešto za što se trebao ispričati? Te riječi nekada dođu kao verbalni med. Toliko toga zapravo ima u tome "oprosti" ili "žao mi je" – znate da je nekome tko to izgovori žao zato što vas je povrijedio ili uzrujao, znate da želi da se osjećate bolje.

Ove izjave ponekad su važne, iako bi bilo bolje da to takvih situacija uopće ne dolazi. Idealno bi bilo nikada nikoga ne povrijediti, ali, nažalost, nije tako.

Muškarci mogu biti svjesni vlastite pogreške, ali često im je teško izgovoriti "oprosti". Smatraju da je sasvim dovoljno objasniti što se dogodilo, ili zašto su napravili nešto što nisu trebali, ili zašto nisu napravili nešto što su trebali, ali reći "oprosti" za njih je malo patetično. Oni to vide kao slabost, a ne snagu.

I zato često žene nakon što su čule objašnjenje zatraže i ispriku, ali to uglavnom vodi do druge rasprave. Na kraju sve završi tako da je njoj žao što je iz njega pokušala izvući "žao mi je"

net.hr
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri vel 25, 2009 9:58 am

meni je ovo tako poznato.
njima je zaista teško reći oproti. valjda se boje da im ne padne kruna s glave kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri vel 25, 2009 11:16 am

Stvarno ne znam zašto im je to tako teško reći. A pomoglo bi im upravo u onome do čega im je jako stalo - očuvanju mira u kući. Kao da su te riječi nešto dragocjeno što će se razbiti ako se izgovore. Moj muž je običavao reći ako sam zbog nečega poludjela - ja sam kriv - i to teškom mukom nakon dugotrajnog natezanja. Onda sam mu objasnila da mi nije važno je li kriv ili nije, da mislim da smo ionako oboje krivi i možda još netko treći, a da želim čuti njegov STAV - žao mi je, oprosti, pazit ću drugi put... Znam da on to radi u 90% slučajeva jer je dobar čovjek, ali u onih 10% kad zariba, meni puno znači ako to kaže, ne prizna, jer nema što priznati, nego se naprosto izjasni, očituje, kaže svoj stav na glas da ga i ja mogu čuti. Očito mi žene imamo sasvim nerazumne potrebe kava
[Vrh] Go down
switch
Višestanični organizam
switch

Male
Leo Horse
Broj postova : 75
Registration date : 26.01.2009

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri vel 25, 2009 12:43 pm

jer smo mi muskarci alfa muzjaci i ispali bi mekusci kad bi to rekli...valjda je to
makar meni nije neki problem reci oprosti,rekao sam to puno puta i nije neki problem
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri svi 27, 2009 9:04 pm

to vam je slicno kad se vi devojke/zene gadno posvadjate i posle necete da se izvinite jedna drugoj!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:39 pm

Stayter je napisao/la:
to vam je slicno kad se vi devojke/zene gadno posvadjate i posle necete da se izvinite jedna drugoj!

Ovisi. Ja se gotovo uvijek ispričam kad vidim da sam nekoga povrijedila. Mora mi iči jako na živce ili pekmeziti pa da odustanem od takve izjave.
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:49 pm

""oprostiiii" cry

gle mene bez problema cak i suzu pustim....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:50 pm

josip21 je napisao/la:
""oprostiiii" cry

gle mene bez problema cak i suzu pustim....

Je, tu na forumu kava
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:51 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Stayter je napisao/la:

Ovisi. Ja se gotovo uvijek ispričam kad vidim da sam nekoga povrijedila. Mora mi iči jako na živce ili pekmeziti pa da odustanem od takve izjave.
vidis muskarci nemaju taj osecaj da su povredili nekoga tako da to nemogu da kazu...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimesri svi 27, 2009 11:55 pm

Stayter je napisao/la:
Stayter je napisao/la:

vidis muskarci nemaju taj osecaj da su povredili nekoga tako da to nemogu da kazu...

Mlađi i neiskusniji muškarci možda, stariji bi ipak trebali znati što rade miga

Mislim da je to s isprikom više stvar bontona koji može biti i te kako koristan u životu. Bonton naime regulira osjetljiva područja suživota na koji smo mi ljudi osuđeni rođenjem (ili se barem tako čini). Isprika je forma koja može ugasiti onaj prvi požar, a istinski stav je ono što je potrebno da bi se stvari uistinu izgladile, to se ne može hiniti ili izreći preko volje kao ono Oprosti...
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi

Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimečet svi 28, 2009 12:51 pm

izreći oprosti po meni nije stvar ko je jači a ko slabiji, već stvar čistog odgoja
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimečet svi 28, 2009 2:30 pm

nista u muskoj kozi tako da necete da razumete :)
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimečet svi 28, 2009 3:09 pm

Stayter je napisao/la:
nista u muskoj kozi tako da necete da razumete :)

kakve to veze ima s bilo čim?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimečet svi 28, 2009 3:13 pm

ima mnogo zubi
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimečet svi 28, 2009 3:23 pm

Stayter je napisao/la:
Stayter je napisao/la:

daj reci jesi li za ovo ozbiljno mislio ili?.....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimečet svi 28, 2009 3:24 pm

jesam, i ?
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimečet svi 28, 2009 3:57 pm

pitam jer mi je cudnu da netko moze to izjaviti i biti ozbiljan....
ja recimo IMAM taj osjecaj.....ako sam nekoga povrijedio itekako sam toga svjestan i bude mi zao....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimečet svi 28, 2009 4:03 pm

josip21 je napisao/la:
pitam jer mi je cudnu da netko moze to izjaviti i biti ozbiljan....
ja recimo IMAM taj osjecaj.....ako sam nekoga povrijedio itekako sam toga svjestan i bude mi zao....
ne razumem samo zasto se cepis...
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimepet svi 29, 2009 12:05 am

Stayter je napisao/la:
ima mnogo zubi

kao npr. koje?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimepet svi 29, 2009 12:07 am

malenaivi je napisao/la:
Stayter je napisao/la:
ima mnogo zubi

kao npr. koje?
... zubi
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimepet svi 29, 2009 12:09 am

neznaš????
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimepet svi 29, 2009 12:16 am

malenaivi je napisao/la:
neznaš????
dobro neznam zasto, jel si srecna zubi ?
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimepet svi 29, 2009 12:28 am

to me ne čini sretnom
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimepet svi 29, 2009 12:34 am

malenaivi je napisao/la:
to me ne čini sretnom
a sta te cini zubi ?
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi

Female
Virgo Rooster

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitimepet svi 29, 2009 9:29 am

Stayter je napisao/la:
malenaivi je napisao/la:
to me ne čini sretnom
a sta te cini zubi ?

;)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: muškarac i "oprosti"   muškarac i "oprosti" Icon_minitime

[Vrh] Go down

muškarac i "oprosti"
[Vrh]