Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Voynichev rukopis

Go down 
+20
stnatan
EchelonPIA
LJUBAV
schmizzl
Karuro
Glista
doctor
comewithme1717
Legionar
Alex84
Annon Imus
Jaykof
Blizzard
silver
zvezda
Rain
Neobicni forumas
kayser
Svjetloisjena
Hapa
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 1:01 am

Eremophila is a genus of 214 species which are commonly called 'emu bushes' found only in Australia...

Of more than 5,570 species of vascular plants found here, nearly 2,950 are endemic (about 53 percent). A significant number of genera are also endemic: 87 of 697 genera (12.5 percent) are found nowhere else in the world. Additionally, four families are endemic: Ecdeiocoleaceae, Emblingiaceae, Eremosynaceae and the monotypic Cephalotaceae, which is represented by the Albany pitcher plant (Cephalotus follicularis,

Na brzinu pronadjeno... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 1:03 am

Eto, 53% australskih biljaka (2950 vrsta) postoji samo u Australiji.


Zadnja promjena: Svjetloisjena; pon oľu 02, 2009 1:03 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 1:03 am

Ooops :D

Hmmm, pa pogledaj koliko biljnih vrsta ima. Možda knjiga piše o nekim rijetkim biljkama, ili izumrlim vrstama.

Možda je autor upoznat sa nečime sa čime ostatak svijeta nije a te biljke postoje negdje na zemlji :/
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 1:06 am

Milsim da bi se trebalo posvetiti prevođenju prve stranice, nekakve uvodne, to bi sve razjasnilo :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 1:08 am

Pa tome se već posvetilo puno pametnioh i obrazovanih ljudi. I svi su u početku mislili da će biti lako, zbog pitomog dojma nečeg poznatog koji stranica ostavlja. A rezultat - 0%
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 1:22 am

Da, čudno. Koda nema smisla to što je pisano :(
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 2:35 am

meni ne radi taj link s pocetka.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 10:49 am

Premjestio sam temu ovdje, mislim da je ovo pravi pdf za ovu temu.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 11:17 am

Imaš pravo ... malo je čudno na bliskim susretima :S
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 6:12 pm

jel ima igdje skinut komplet knjigu
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 8:42 pm

Citat :
Ukoliko želite možete se i sami okušati u ovoj misiji, kompletno skenirane stranice Voynichevog rukopisa u visokoj rezoluciji naći ćete ovdje - Yale University: Voynich manuscript
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 8:43 pm

Vampire Yanemba je napisao/la:
Premjestio sam temu ovdje, mislim da je ovo pravi pdf za ovu temu.

Ja čak mislim da je možda i za Alternativnu povijest, ali ista je stvar i ovo gdje je sada :D
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 9:31 pm

Rie je napisao/la:
Citat :
Ukoliko želite možete se i sami okušati u ovoj misiji, kompletno skenirane stranice Voynichevog rukopisa u visokoj rezoluciji naći ćete ovdje - Yale University: Voynich manuscript
vidio sam to al nemam volje skidat sliku po sliku
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 10:12 pm

A, mislim da nemaš izbora :D
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa


Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Age : 36
Registration date : 07.12.2008

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimečet tra 16, 2009 12:55 am

Možda je ova knjiga bila knjiga tajnog znanja za neki narod, pa je njoj smio da priđe samo određeni broj ljudi, sa njihovom srmću se zaboravlja taj jezik i knjiga ostaje misterija.
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimesri tra 29, 2009 9:52 am

Takav sam po prirodi da ne zelim vjerovati da je prevara...mada sumnju u meni budi ovo..crtez koji poistovjecuju s izgledom Andromedine galaksije(na ovo mi je ukazao jedan meni jako drag forumas)
http://www.world-mysteries.com/sar_13.htm


Voynichev rukopis - Page 2 1eq2r5 Voynichev rukopis - Page 2 K1qt4x

Znaci ovdje bi se mozda moglo raditi o teoriji zavjere(lici mi na pokusaj ukazivanja vanzemaljaca medju nama).Ja tu nevidim nekakve velike slicnosti ...

U knjizi Vojnich manuscript se nalaze slike nekih biljaka koje uopce ne postoje
http://www.voynich.com/folios/

http://awesta.sibirjak.ru/files/Voynich.pdf


A evo i odlomak jednog teksta u kojem se tvrdi da je rijesena misterija


*Riješena je još jedna stoljetna misterija...
Njegovih dvije stotine stranica prekriveno je fantastičnim crtežima biljaka, čudnim simbolima i golim ženama.
Jezik kojim je pisan potpuno je nečitljiv i nepoznat. Neki vjeruju da su ga napisali izvanzemaljci, a neki da je produkt civilizacije stare tisućama godina.
Ima ih koji tvrde da jezik vuče korijene iz drevnog ukrajinskog jezika, a i onih koji se zaklinju da je riječ o starokineskom.


Ništa od toga, odlučno tvrdi britanski kompjuterski znanstvenik Gordon Rugg. Rukopis je najobičnija prevara, i to prevara stara malo više od tri stotine godina - djelo prevaranta Edwarda Kelleyja, koji je živio u elizabetinskom razdoblju u Engleskoj.
"Ljudi smatraju da rukopis posjeduje alkemijsko značenje. U biti ga je stvorio Kelley s ciljem da zaradi novac. I uspio. Ovaj rukopis je elizabetinski ekvivalent Hitlerovih dnevnika" izjavio je Rugg.
Ruggova metoda, o kojoj smo već opširno pisali, sada je i znanstveno dokazana.
Rugg je, naime, pomoću table u koju je napisao slogove i kartonske ploče u kojoj je dijagonalno izrezao tri kvadrata, otkrio obrazac po kojem je moguće dešifrirati rukopis.
Naime, ako se kartonska ploča pomiče po tabli u kvadratima se pojavljuju riječi.
Ono što cijelu stvar čini zanimljivom, jest činjenica da su rukopis pokušavali čitavo dvadeseto stoljeće dešifrirati neki od najpoznatijih svjetskih znanstvenika (primjerice William Friedman, koji je "provalio" japansku šifriranu poruku tokom drugog svjetskog rata). Očigledno su svi u njemu tražili nadnaravna otkrića.
Rukopis, pisan na finom pergamentu, kitnjastim kitnjastim rukopisom, sada je na sveučilištu Yale postavljen kao izložak.*


E sad,drugi tvrde da je ta metoda pod nazivom Cardan grille stara 500 godina i da je veoma jednostavna,te da je tako,,tekst bi odavno bio otkriven..

Ali ipak najfascinantnije mi je ono sa biljkama...te biljke uopce ne postoje...da li je moguce mozda da to potjece od neke jos neotkrivene civilizacije...Mislim da nikad necemo naci pravi odgovor...neke tajne jednostavne zauvijek ostanu tajne..
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimesri tra 29, 2009 2:17 pm

Koliko sam pregledao meni isto izgleda kao nesto sa spravljanjem biljaka, mozda neka povezanost s alkemijom.
No ako sam dobro skontao priču sa egipatskim prahom antigravitacije, možda bi to mogle biti upute za to... misli
Ili je, naravno, to samo prijevara.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
comewithme1717
Višestanični organizam
comewithme1717


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 87
Age : 34
Location : 9 krug pakla
Registration date : 24.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimesri lip 03, 2009 10:57 pm

da no ima li negdje na netu prikazan nacin desifriranja, mislim ako je on to uspio desifrirati onda bi na netu moralo biti i prikazano na koji nacin i potvrdjena ta teza
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimečet lip 04, 2009 12:22 am

Alex je ostavio linkove; tu nešto piše.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
comewithme1717
Višestanični organizam
comewithme1717


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 87
Age : 34
Location : 9 krug pakla
Registration date : 24.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimečet lip 04, 2009 9:58 pm

da no na tim linkovima koliko sam ja vidio i nasao su samo kopije i screenshotovi knjige...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimečet lip 04, 2009 10:19 pm

comewithme1717 je napisao/la:
da no ima li negdje na netu prikazan nacin desifriranja, mislim ako je on to uspio desifrirati onda bi na netu moralo biti i prikazano na koji nacin i potvrdjena ta teza

Rukopis nije dosad nitko dešifrirao, sve su to samo nagađanja.
[Vrh] Go down
doctor
Stanica
doctor


Male
Taurus Snake
Broj postova : 10
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 29.09.2007

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 1:52 pm

Eto i ja sam se malo poigro s internetom... pisao nekim ljudima na stranim forumima. Prije par dana su mi poslali jedan zanimljivi link s pdf.-om koji govori o dešifriranju rukopisa... pa pogledajte

http://www.isi.edu/natural-language/people/voynich.pdf
[Vrh] Go down
Glista
Prašina
Glista


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 1
Age : 57
Location : zemlja
Registration date : 03.12.2009

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimečet pro 03, 2009 8:38 pm

Pozdrav,

Prije koju godinu naletio sam na ovaj zanimljiv text, koji doduše naizgled nije povezan sa temom o misterioznom "Vojničevom rukopisu", ili možda ipak je? (kratak tekst, vrijedi ga pročitati):

http://www.rastko.rs/knjizevnost/fantastika/tv2/sbasara-sanjanje.html


Htio sam malo više istražiti ovog Klosovskog, pa sam malo kopao po netu (nema gotovo nikakvih podataka), te naletio na nekakav "Balkan cafe forum", u kojem ekipa prepričava priče. Jedna od njih mi je privukla pažnju (scrolati do pred kraj stranice, do pisma koji počinje sa
"postovani gospodine XX," ) :


http://balkancafeaustralija.forumup.com/post-4483-balkancafeaustralija.html

E sada, priča postaje zanimljivija, barem u maglovitom smislu, jer i dalje nije jasno porijeklo ovog rukopisa, dapače, još ga dodatno komplicira zubi No, nema veze, meni su zanimljive poveznice koje se pojavljuju tu i tamo onome tko traga i ako ima strpljenja, mislim da bi se moglo štošta toga otkriti, zar ne?

:)
[Vrh] Go down
Karuro
Prašina
Karuro


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 5
Age : 37
Registration date : 28.11.2009

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimepet pro 04, 2009 4:05 am

[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitimečet pro 10, 2009 1:04 am

najvjerojatnije mi je za povjerovati da je to varka..
a ako nije... ni+emam što drugo reći osim da ni hijeroglife ne bismo znali dešifrirati da nije bilo kamene ploče iz Rosette! isti tekst napisan na tri pisma...
i što, da je ploča nestala u potresu, danas bismo gledali u hijeroglife u piramidama i pripisali bi ih vanzemaljcima ili inteligentnim bićima koja su tu živjela prije nas..??

toliko tih teorija..
moja je - svijest je najkompleksnija psihička funkcija koja je evoluirala s nama (ljudima)..
ima života u Svemiru, sigurno.. od toliko planeta, toliko ih se nalazi u "zelenim zonama"..
ali zaboga, to su takve udaljenosti, da kada bi nas netko i posjetio, putovao bi brzinom svjetlosti 30. 40. 50, 100 zemaljskih godina?
ne znam koji ba vanzić htio potrošiti svoj vijek na proučavanje nas, koji ćemo tako i tako brzo nestati - kako je krenulo, brzo ćemo se sami uništiti...

malo sam offtopic.. sorry!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Voynichev rukopis - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Voynichev rukopis   Voynichev rukopis - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Voynichev rukopis
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: