Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?

Go down 
+13
Neo
Sengrath
Sentinel
Buljan
pocahontas
El Zlikovski
vladimir
indigocakra
Daenerys
babi
belongs to lovers
Svjetloisjena
Rain
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 7:30 pm

KAKO SKUHATI JAJE UZ POMOĆ MOBITELA?

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Kakoskuhatijajesmobitelgf9

Novinari Vladimir Lagovski i Andrej Moišenko iz dnevnog lista Komsomolskaja Pravda u Moskvi napravili su 'neznanstveni' eksperiment koji je privukao i pažnju znanstvene javnosti.

Željeli su prikazati na primjeru koliko su mobiteli štetni, pa su ih iskoristili za kuhanje jajeta. Nema nikakve magije u kuhanju s mobilnim telefonima. Naime, tajna je u radio valovima koji zrače iz njih. Novinari su nazvali jedan drugoga sa svojih mobilnih telefona, a potom ih postavili sučelice i između njih stavili jaje. Upalili su i radio pokraj njih kako bi imitirali zvuk razgovora, odnosno kako bi za vrijeme eksperimenta stalno bili na vezi. Nakon privh 15 minuta nije se dogodilo ništa spektakularno, jaje se počelo grijati. Nakon 25 minuta jaje postaje vrlo toplo. Nakon 40 minuta postalo je vruće, da bi nakon 65 minuta bilo kuhano!

Valovi što ih emitiraju mobilni telefoni utjeću na dio moždanog korteksa najbliži aparatu prislonjenom na uho, no još nije savim jasno je li taj učinak štetan za čovjeka.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 7:36 pm

Čitala sam negdje taj članak, samo se ne mogu sjetiti gdje. Meni se uho uvijek jako zagrije kad duže razgovaram na mobitel, zato to izbjegavam, bilo štetno ili ne. Utješno je što je ipak bilo potrebno određeno vrijeme da se jaje skuha, a i mobiteli su bili jako blizu, pa je možda došlo do kakvog pojačanja zbog rezonance ili neke slične pojave.
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 4010
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 28.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 7:38 pm

Upalili su i radio pokraj njih kako bi imitirali zvuk razgovora, odnosno kako bi za vrijeme eksperimenta stalno bili na vezi.


ja ovo ne kuzim....ovu recenicu...
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 7:45 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Čitala sam negdje taj članak, samo se ne mogu sjetiti gdje. Meni se uho uvijek jako zagrije kad duže razgovaram na mobitel, zato to izbjegavam, bilo štetno ili ne. Utješno je što je ipak bilo potrebno određeno vrijeme da se jaje skuha, a i mobiteli su bili jako blizu, pa je možda došlo do kakvog pojačanja zbog rezonance ili neke slične pojave.

Na srpsko-hrv. ja sam ga bio :D stavio. Ugasio sam teme tamo i stavio linkove na ove ovdje.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 7:46 pm

...belongs to lovers... je napisao/la:
Upalili su i radio pokraj njih kako bi imitirali zvuk razgovora, odnosno kako bi za vrijeme eksperimenta stalno bili na vezi.


ja ovo ne kuzim....ovu recenicu...

Pa valjda da se neki zvuk emnitira preko veza, ne kuzim ni ja
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 7:51 pm

čovječe... ja ne vjerujem...
da, da, tek ovako nakon nekih činjenica shvatiš koliko su stvari oko tebe štetne...
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 4010
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 28.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 7:56 pm

jel neko od vas vec isprobao to doma...? :bounce: :arrow: :idea: :P
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba
Daenerys


Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Age : 40
Registration date : 26.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 9:34 pm

uuu ovo san čula prije koju godinu
mislin znan da mobiteli nisu benigni - al opet...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet lis 11, 2007 10:32 pm

Rie je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Čitala sam negdje taj članak, samo se ne mogu sjetiti gdje. Meni se uho uvijek jako zagrije kad duže razgovaram na mobitel, zato to izbjegavam, bilo štetno ili ne. Utješno je što je ipak bilo potrebno određeno vrijeme da se jaje skuha, a i mobiteli su bili jako blizu, pa je možda došlo do kakvog pojačanja zbog rezonance ili neke slične pojave.

Na srpsko-hrv. ja sam ga bio :D stavio. Ugasio sam teme tamo i stavio linkove na ove ovdje.

Eh, da, stvarno... misli
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesri stu 14, 2007 8:29 pm

da...
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesri stu 14, 2007 8:47 pm

OPET neki vladimir lolcina
[Vrh] Go down
El Zlikovski
Prašina
El Zlikovski


Male
Leo Pig
Broj postova : 2
Age : 40
Registration date : 07.11.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet stu 15, 2007 5:37 am

Ljudi nemojte brijati, mobiteli nisu štetni, da budem precizniji, nisu ništa štetniji od jedne obične pegle ili tv-a ili računala ili radia, itd.

Dakle, sve su to uređaju s kojima živimo već jako jako dugo i nikom ništa. Ova moja tvrdnja se odnosi i na kompletnu gsm "industriju", mislim na "štetnost"-(kako ljudi vole reći) signala za mobitele i slične gluposti.

Ukratko moje mišljenje da je to sve jedna velika zabluda...

P.S. Pozdrav svima!
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimened stu 18, 2007 6:06 pm

Mobiteli i njihovi prijemnici postavljeni na visokim zgradama nisu stetni confused
gledao sam ovde reportazu koja je trajala vise od 1h(ne shvatam sve zdravo za gotovo),eksperiment koji se vrsio desetak godina nad tri dobrovoljaca i vide se flagrantne posledice koriscenja moba i njihovoh antena:naime,psiha se lezerno i postepeno mijenja i ne samo u pogledu ovisnosti vec i u takodje lezernom ubrzanju starenja ljudskih celija te sluhu i vidu.
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimened stu 18, 2007 7:17 pm

a gle i kuharu sa vremenom njuh slabi.
to je cijena napretka.
[Vrh] Go down
pocahontas
Stanica
pocahontas


Female
Sagittarius Rooster
Broj postova : 16
Age : 30
Registration date : 27.11.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimened pro 02, 2007 11:58 pm

kaj da velim..cool..
[Vrh] Go down
Buljan
Prašina



Male
Virgo Horse
Broj postova : 2
Age : 33
Registration date : 25.12.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimeuto pro 25, 2007 7:47 pm

@rie,
lol, ovo nije moguce, ovo su price za malu djecu..... vrlo malu djecu...
imas jednu seriju myth busters, u kojoj su pokusali skuhat jaje sa mobitelima, tocnije jaje su stavili u kutiju zajedno sa 200 mobitela, i konstantno su zvali svih 200 mob.... jaje se nije ispeklo...... ;)
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesub vel 23, 2008 8:03 pm

Kad sam vidio naslov ove teme sjetio sam se da sam od ovomu več negdje čitao, i našao sam tekst u mailu, evo stavljam još jednu sliku istog onog jajeta s početka samo kuhanog! face

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Cid_2_2398347915web43141_mail_sp1_y
[Vrh] Go down
Sengrath
Višestanični organizam
Sengrath


Male
Libra Snake
Broj postova : 30
Age : 34
Registration date : 03.03.2008

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesri tra 02, 2008 1:18 am

Buljan je napisao/la:
@rie,
lol, ovo nije moguce, ovo su price za malu djecu..... vrlo malu djecu...
imas jednu seriju myth busters, u kojoj su pokusali skuhat jaje sa mobitelima, tocnije jaje su stavili u kutiju zajedno sa 200 mobitela, i konstantno su zvali svih 200 mob.... jaje se nije ispeklo...... ;)


bilo je i na emisiji 'Brainiac' gdje su postavili 100 mobitela oko jednog jajeta... i eto ti cuda, desilo se nista, nije se ni zagrijalo, a kamoli nesto drugo lol!
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimepon kol 04, 2008 8:35 pm

ne mogu vjerovati
[Vrh] Go down
GoodAlien
Višestanični organizam



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 80
Age : 49
Registration date : 03.08.2008

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesri kol 06, 2008 2:39 pm

LoL kako ljudi ovdje postaju samo da pobijaju teorije a nebi svoju neku postali(dokaz ljudi da su vise destruktivni nego kreativni) svaka cast rie primjetio sam da ti radis dosta zanimljivih topica a evo sa razjasnjenje...

Prvo ovo:


...belongs to lovers... je napisao/la:
Upalili su i radio pokraj njih kako bi imitirali zvuk razgovora, odnosno kako bi za vrijeme eksperimenta stalno bili na vezi.


ja ovo ne kuzim....ovu recenicu...

prilicno jednostavno da su sutili i bila tisina mobitelii nebi slali signale jer mobitel pretvara zvucne signale u puls i salje a kad je tisina nema tog pulsa ili signala kak ocete pa su upalili radio da se stalno salju signali....

E sad brainac ja neznam je to njima mobitelska kompanija platila da to rade il sta al to je uzasno glupo sto su napravili i neznam bas koliko su ljudi zavarali(a i jedan je puno)

evo 100 mobitela u kutiji sa jajetom tip drzi u ruci mobitel i konstanto zove ovih 100 mobitela....
Cinjenice:mobitel u kutiji se mogo bilo gdje nalaziti i signal vjerojatno nije prolazio kroz jaje sto je vrlo vaznu u eksperimentu
Nisam gledao al vjerojatno nisu nis pricali da se signali ne prenose pa time ni puls kroz jaje(sto nije nuzno jer je bila kutija)
Sam vremenski period mozda su stavili 100 mobitela pa mislili ajde bit ce gotovo za pet minuta
Konstantno prekidanje linije na mobitelima

evo to su cinjenice kojih sam se sjetio sam ovak u deset sekundi :P


Zadnja promjena: GoodAlien; sri kol 06, 2008 2:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
GoodAlien
Višestanični organizam



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 80
Age : 49
Registration date : 03.08.2008

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesri kol 06, 2008 2:42 pm

Komentar na zlikovskin post:

Kolko ja znam(npr.) u sredjem vijeku nije trebalo bas velikog talenta biti doktor il je bila sida il gripa il morska bolest-poanta ljudi sa svojim stetnim uredajima i konstantim zagadivanjem prirode su stvorili svakakve bolestine zajedno sa rakom...
zamislite sam javno smetliste kolko tamo smrdljivo otpada ima,bakterije ima kolko oces i mogu se razvijat i mutirat kolko ih volja pa vi sad razmislite
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesri kol 06, 2008 3:41 pm

nikako kava
[Vrh] Go down
GoodAlien
Višestanični organizam



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 80
Age : 49
Registration date : 03.08.2008

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesri kol 06, 2008 7:24 pm

nikako sta
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimesri kol 06, 2008 8:09 pm

evo kako skuhati jaje pomoću mobitela ... uzmete jaje, zdjelicu s vodom, mobitel, upaljač, 2kg drva, malo soli, vegete, malo sreće i malo peršina ...
za početak upalite upaljač, približite ga mobitelu i držite tako nekih cca. 40 sekundi dok se mobitel ne zapali. Zatim zapaljeni mobitel približite drvima i zapalite drva. Iznad vatre lijevom rukom uzmete zdjelicu s vodom, a desnom jaje stavite u zdjelicu. Ako vam se vatra gasi, posipajte peršina i vegete. Kad procijenite da je jaje kuhano, odmaknite se na 500 metara od vatre, te pozovite vatrogasce. Jaje izvadite iz vode i posolite. Dobar tek :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitimečet kol 07, 2008 8:42 am

Jaykoq je napisao/la:
evo kako skuhati jaje pomoću mobitela ... uzmete jaje, zdjelicu s vodom, mobitel, upaljač, 2kg drva, malo soli, vegete, malo sreće i malo peršina ...
za početak upalite upaljač, približite ga mobitelu i držite tako nekih cca. 40 sekundi dok se mobitel ne zapali. Zatim zapaljeni mobitel približite drvima i zapalite drva. Iznad vatre lijevom rukom uzmete zdjelicu s vodom, a desnom jaje stavite u zdjelicu. Ako vam se vatra gasi, posipajte peršina i vegete. Kad procijenite da je jaje kuhano, odmaknite se na 500 metara od vatre, te pozovite vatrogasce. Jaje izvadite iz vode i posolite. Dobar tek :)

a ti si palio mobitel, pa znaš koliko dugo treba da se zapali?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Empty
PostajNaslov: Re: Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?   Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako skuhati jaje uz pomoć mobitela?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Svako jutro jedno jaje...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: