Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Darovi Isusu

Go down 
+4
Casper
Svjetloisjena
Jaykof
Shadowh86
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 1:59 am

Postoje tri dara Isusu od Tri Kralja
O svakom cu nesto napisat e postavit neku od svojih teorija :D

Prvo je Tamjan
(ovo sam nasao o tamjanu)

Tamjan ne samo miris nego i lijek

Tijekom božićnih blagdana u crkvama se spali puno tamjana. Ali, ta tvar ima još osbina. Na Istoku ga se koristi primjerice protiv upala i kao dezinfekcijsko sredstvo. U Antici je tamjan bio podjednako skup kao i zlato.

(ima toga jos ali ovo je najvaznije)

Izvor

Drugo je Zlato

A trece plemenita mast

Ovako

Svi mi pretpostavljamo da su bogovi tj. vanzemaljci bili na zemlji
Doduse ako ste gledali zeitgeist-a onda znate da tamo govore o Isusu kao Suncu
Ne samo o isusu vec i o drugim vjerama

Ako su to Vanzemaljci znali (Annunnaki) onda su to i iskoristavali i predstavljali se kao bogovi
Recimo Buda, Krishna itd.
Ali kako je na svakom planetu postoje virusi i bakterije mozda su zato bili najcesce na visokom (planine, brda, cak i gradjevine) gdje su mogli samo "svecenici" doci do njih koji su bili zasticeni tj. cistili su organizam prije nego sto bi dosli do njih

Tamjan se koristi kao dezinfekcijsko sredstvo
Zlato im treba da prociste svoju atmosferu
A ulje da nebi ostavljali dlake i otpalu kozu nigdje blizu bogova da se nebi tako zarazili

Kad malo bolje razmislite ovo je cak i moguce
Barem meni inace
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 2:02 am

Ima tu nešto ;)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 2:02 am

A recimo da su donijeli zlato kao kralju, tamjan kao svećeniku i smiru kao iscjelitelju. Znam da ima i drugih tumačenja, morala bih malo prokopati okolo, ali u ovom slučaju sklonija sam simboličnom nego doslovnom tumačenju. :)
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 3:21 am

Nisam siguran ali mislim da se dalje ti darovi nespominju

Kao da su izbrisani tj nestali tokom isusova zivota
Moguce je da ih je vjerojatno iskoristio/prodao ali opet....

Zanima me
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 11:56 am

Baš kao što je i svijetloisjena rekla radi se o simboličkom tumačenju. A što se tiče maga koji su donjeli te darove u Bibliji nigdje ne piše da ih je bilo troje, kao što ni njihova imena nisu poznata (neki kažu 3 kralja) to se može samo pretpostavljati da ih je toliko bilo po broju različitih darova.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 12:13 pm

Pa imena se u biti spominju kao - Gašpar, Melkior i Baltazar. Nisam nikad ni razmišljala o daljoj sudbini tih darova. No kako neka alternativna tumačenja Evanđelja nagađaju da Isus nije bio dijete siromaha nego pripadnik obitelji kraljevske loze (ni Evanđelje ne niječe da je bio Davidov potomak, dakle kraljevske krvi) koja je dakle imala određen ugled i najmanje dobru materijalnu situaciju, onda nije neobično ako su se u tom slučaju ti darovi izgubili iz priče. Ako, kažem, no ne bih se upuštala u spekulacije jer imamo premalo ikakvih podataka o svemu tome pa su nagađanja i spekulacije uzele maha.
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 3:57 pm

Ne ne spominju se imena mudraca barem ne u evanđeljima(Matej, Marko, Luka i Ivan) koja je Svjetloisjena navela nigdje u Bibliji.
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 5:20 pm

Ja ipak mislim da je to sve astrologija
Ali price su ostale zapamcene
Biblija je dokaz da egipatska vjera jos zivi medju nama

Ali mene zanima vrijeme dok su "bogovi" hodali na zemlji
Moguce je da su zapravo njima ili njihovim potomcima donosili darove
Nekazem da su bila tri kralja mozda je bilo mnostvo ljudi ali su samo ta tri dara nosila
Nevjerujem da su slucajno izabrana

Kad se pisala biblija rimljani su znali taj podatak u vezi ta tri dara i uvrstili ga u bibliju
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 6:54 pm

Nisu rimljani pisali Bibliju pa nisu mogli ni uvrstiti ta tri dara.
Osim toga proročanstvo da će Mesija doći, a zvijezda će biti simbol znak dolaska piše među prvim knjigama Biblije.

Citat :
Vidim ga, al ne sada:
motrim ga, al ne iz blizine:
od Jakova zvijezda izlazi,
od Izraela žezlo se diže (Br.24,17)
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 9:31 pm

Pa tko je onda pisao bibliju??
I koliko se dugo pisala
Ja imam informaciju da je bila pisana 800. god
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 9:43 pm

Prvih 5 knjiga Tora napisao je Mojsije isto kao knjigu o Jobu.
Proročke knjige su napisali proroci, David je napisao Psalme, Salamon Mudre izreke, Pjesmu nad pjesmama i Knjigu Propovjednika, Ezra i Nehemija su napisali knjige koje nose po njima ime; to su samo neki pisci Starog zavjeta
U Novom zavjetu Matej, Marko, Luka i Ivan napisali su Evanđelje od toga Luka je napiso i Djela Apostolska, a Ivan sve tri poslanice i Isusovo Otkrivenje.
Pavao napisao je poslanice raznim crkvama(Rimljanima, Korinćanima, Efežanima....)k tome i Poslanice Timoteju i Poslanicu Titu, Petar dvije poslanice, a Juda i Jakov po jednu poslanicu. - ovo su samo neki pisci
Prvi zapisi biblije datiraju oko 1300 godina prije Krista.
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 2:09 am

Starog zavjeta da
Stari zavjet ti je zidovstvo a novi krscanstvo
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 9:48 am

Da, ali i Novi zavjet su pisali židovi koji su prihvatili Isusa kao Mesiju
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 4:56 pm

Shadowh86 je napisao/la:
Starog zavjeta da
Stari zavjet ti je zidovstvo a novi krscanstvo

Kršćani su prihvatili Stari zavjet kao svoje svete spise, ali ga čitaju "obrnuto", oni ga cijelog čitaju u svjetlu saznanja koja pruža Novi zavjet u kojem se opisuje Isusovo rođenje, djelovanje i smrt na križu. Četiri su prihvaćena Evanđelja (Blagovijesti u prijevodu s grčkoga) - tri sinoptička, dakle gotovo paralelna jer opisuju gotovo jednak slijed događaja (Marko, Matej Luka) i Ivanovo koje je specifično po stilu i odudara malo po sadržaju.

Što se tri kralja, odnosno trojice mudraca tiče, oni se spominju jedino ovdje u drugom poglavlju Evanđelja po Mateju i nema spomena njihovih imena, ona su sačuvana po nekakvoj tradiciji, morala bih pogledati datiraju li uistinu iz tog najranijeg razdoblja, ali su izvučena iz drugih izvora, ili su naknadno uvedena kao dio tradicije. Da su općeprihvaćena ukazuju npr. naljepnice koje svećenici dijele prilikom tradicionalnog blagoslova stana i obitelji između Božića i Sv. tri kralja , na kojima su uvijek kratice G.M.B. (Gašpar, Melkior, Baltazar)

Odlomak iz Evanđelja po Mateju - 2. poglavlje:

Citat :
Kad se Isus rodio u Betlehemu judejskome u dane Heroda kralja, gle, mudraci se s Istoka pojaviše u Jeruzalemu 2 raspitujući se: "Gdje je taj novorođeni kralj židovski? Vidjesmo gdje izlazi zvijezda njegova pa mu se dođosmo pokloniti." 3 Kada to doču kralj Herod, uznemiri se on i sav Jeruzalem s njime. 4 Sazva sve glavare svećeničke i pismoznance narodne pa ih ispitivaše gdje se Krist ima roditi. 5 Oni mu odgovoriše: "U Betlehemu judejskome jer ovako piše prorok: 6 A ti, Betleheme, zemljo Judina! Nipošto nisi najmanji među kneževstvima Judinim jer iz tebe će izaći vladalac koji će pasti narod moj - Izraela! 7 Tada Herod potajno dozva mudrace i razazna od njih vrijeme kad se pojavila zvijezda. 8 Zatim ih posla u Betlehem: "Pođite, reče, i pomno se raspitajte za dijete. Kad ga nađete, javite mi da i ja pođem te mu se poklonim." 9 Oni saslušavši kralja, pođoše. I gle, zvijezda kojoj vidješe izlazak iđaše pred njima sve dok ne stiže i zaustavi se povrh mjesta gdje bijaše dijete. 10 Kad ugledaše zvijezdu, obradovaše se radošću veoma velikom. 11 Uđu u kuću, ugledaju dijete s Marijom, majkom njegovom, padnu ničice i poklone mu se. Otvore zatim svoje blago i prinesu mu darove: zlato, tamjan i smirnu. 12 Upućeni zatim u snu da se ne vraćaju Herodu, otiđoše drugim putem u svoju zemlju.
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 5:15 pm

A iz kojih su zemalja oni bili??
A otkud onda njihova imena ako se nespominju?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 5:18 pm

A da malo istražiš?


Spominju se kao mudraci s istoka, a čitala sam knjigu u kojoj se pokušava odgonetnuti odakle su krenuli, kako su se sreli i što ih je zapravo vodilo ako je to postojalo i ako su oni uopće postojali lood Ali se sad ne sjećam naslova knjige i ne da mi se trenutno kopati okolo za njim. Napisat ću kad pronađem.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 5:32 pm

Citat :
Sveta tri kralja u kršćanskoj se tradiciji, prema evanđelju po Mateju, spominju kao trojica mudraca koji su se s istoka došli pokloniti se Isusu. Na put su krenuli prateći zvijezdu repaticu, a nakon što su u Betlehemu pronašli Isusa, darovali su mu tri simbolička dara – smirnu (plemenitu mast) kao čovjeku, zlato kao kralju i tamjan kao Bogu.

Zapadni kršćani od 8. stoljeća trojicu mudraca poznaju pod imenima Baltazar, Melkior i Gašpar, dok se na istoku koriste različita imena. Nakon smrti njihove su relikvije odnesene u Carigrad, kasnije u Milano i na kraju u katedralu u Kölnu gdje se nalaze i danas.

Još o tome OVDJE

Ili vidi malo OVDJE

Citat :
Simbolički to naznačuju tri mudraca koji su po predaji bili Azijat, Afrikanac, Europljanin; mladić, odrastao, starac.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 7:34 pm

Shadowh86 je napisao/la:
Zlato im treba da prociste svoju atmosferu

zasto bi zlato prociscavalo ikakvu atmosferu?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 8:57 pm

silver je napisao/la:
Shadowh86 je napisao/la:
Zlato im treba da prociste svoju atmosferu

zasto bi zlato prociscavalo ikakvu atmosferu?

To je dio Sitchinove teorije - ljudi su stvoreni da kopaju zlato za njihove potrebe ove vrste...
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 10:42 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
silver je napisao/la:
Shadowh86 je napisao/la:
Zlato im treba da prociste svoju atmosferu

zasto bi zlato prociscavalo ikakvu atmosferu?

To je dio Sitchinove teorije - ljudi su stvoreni da kopaju zlato za njihove potrebe ove vrste...

pa jel ima ikakvih dokaza za tu teoriju? ili bar logičkih objašnjenja?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 10:45 pm

Misljenja su podeljena...
Mislim da bi najbolje bilo da sam procitas nesto od njegovih knjiga i procenis... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri oľu 04, 2009 11:04 pm

Upravo tako. Teorija ovako napamet izrečena djeluje apsurdno, ali kad se pročita, kad smo postepeno uvedeni u njegova razmišljanja, stvari se mijenjaju. Isplati s epročitati u svakom slučaju.
[Vrh] Go down
Eternity
Višestanični organizam
Eternity


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Age : 26
Location : Metabunker
Registration date : 02.03.2010

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimesri tra 14, 2010 6:39 pm

verovatno su bili iz persije.mag je bio visok polozaj na persijskom dvoru
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba
TiaMa'at


Female
Capricorn Goat
Broj postova : 121
Age : 44
Location : The Temple of the Crescent Moon
Registration date : 15.04.2010

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimečet tra 15, 2010 1:06 pm

Casper je napisao/la:
Prvih 5 knjiga Tora napisao je Mojsije isto kao knjigu o Jobu.

Mojsije nije niš pisao. Prvih pet knjiga Biblije (Torah) obuhvaća Genezu (Postanak), Izlazak, Levitski zakonik, Knjigu brojeva i Ponovljeni zakon.
Lingvisti su otkrili da su sve te knjige pisane kroz veći vremenski period, a u njima se koriste različiti izrazi za istu stvar što ukazuje na različite teološke struje. Dok jedni, na primjer, boga nazivaju El (kasniji pisci, monoteisti), neki ga nazivaju Elohim, što je imenica u množini koja označava božanstva muškog i ženskog spola (n.pr. u Knjizi postanka, nakon što Adam i Eva pojedu plod Stabla Spoznaje, bog kaže "Čovjek je postao kao mi" - evidentna naznaka politeizma.

Casper je napisao/la:
Proročke knjige su napisali proroci, David je napisao Psalme, Salamon Mudre izreke, Pjesmu nad pjesmama i Knjigu Propovjednika, Ezra i Nehemija su napisali knjige koje nose po njima ime; to su samo neki pisci Starog zavjeta

Ovo je sve predaja, odnosno tim se ljudima pripisuje autorstvo.
Primjerice Pjesma nad pjesmama je plagijat starijeg sumerskoh epa u kojemu se opisuje sveto spajanje Božice i Boga. Zato je, tokom povijesti, došlo i do pokušaja da je se izbaci iz Biblije - obiluje erotskim prizorima i, što je važnije, opisuje poganski obred (kojeg je Isus izveo sa svojom družicom, odnosno obred kojim je Marija Magdalena legitimirala Yeshuu kao kralja).

Casper je napisao/la:
U Novom zavjetu Matej, Marko, Luka i Ivan napisali su Evanđelje od toga Luka je napiso i Djela Apostolska, a Ivan sve tri poslanice i Isusovo Otkrivenje.
Pavao napisao je poslanice raznim crkvama(Rimljanima, Korinćanima, Efežanima....)k tome i Poslanice Timoteju i Poslanicu Titu, Petar dvije poslanice, a Juda i Jakov po jednu poslanicu. - ovo su samo neki pisci
Prvi zapisi biblije datiraju oko 1300 godina prije Krista.

I onda moraš uzeti u obzir sve manipulacije, izbačene tekstove, prepravljene tekstove i političko-teološke struje koje su Bibliju, odnosno Stari i Novi zavjet pisale nahodeći se prema vlastitim potrebama.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitimepet tra 16, 2010 1:25 am

3 mudracu (sada mi pade na pamet) veoma lepo prikazana i na jednoj Direrovoj slici... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Darovi Isusu Empty
PostajNaslov: Re: Darovi Isusu   Darovi Isusu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Darovi Isusu
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: