Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako si mogao?!

Go down 
+5
Remke
Alpha
Svjetloisjena
floridana
Berny_Sinara
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimesri oľu 04, 2009 3:44 am

Zalosna prica skoro sam se rasplakala:(


Kad sam bila štene, zabavljala sam te svojim trikovima i nasmijavale te. Nazivao si me svojim djetetom i unatoč beskrajnim parima ižvakanih cipela i nekoliko uništenih jastuka, postala sam tvoj najbolji prijatelj.

Kad god sam bila "zločesta", prijetio si mi prstom i pitao si me "Kako si mogla?" – ali onda si odustao od svoje strogosti i svalio me na leđa te češkao moj trbuh. Moje razaranje kuće trajalo je nešto duže nego što se očekivalo, jer si ti bio strašno zaposlen, ali na tome smo radili skupa. Sjećam se noći kad smo se mazili u krevetu kad sam slušao sve tvoje ispovijesti i tajne snove, a ja sam vjerovala da život ne može biti savršeniji nego što jest. Išli smo u dugačke šetnje i trčali po parku, vozili se autom, išli na sladoled (ja sam dobivala samo kornet jer je "sladoled štetan za pse", kako si ti to rekao), lješkarila beskrajno dugo na suncu, čekajući kraj dana i trenutak kad ćeš doći kući. Polako, počeo si sve više vremena posvećivati svome poslu i karijeri, a više vremena si provodio tražeći svog ljudskog partnera. Ja sam strpljivo čekala, tješila te svaki put kada ti je srce bilo slomljeno i kada si se razočarao, nikada nisam prigovarala tvojim lošim odlukama, skakala sam od radosti kad si dolazio kući ili kada si se zaljubio. Ona, sada tvoja žena, nije bila "ljubitelj pasa" - ipak sam je srdačno primila u naš dom, pokušala joj pokazati da je volim i slušala sam je. Bila sam sretna jer si i ti bio sretan. Onda su došle ljudske bebe i ja sam s tobom dijelila tvoje ushićenje. Bila sam očarana njihovom roza bojom, njihovim mirisom i željela sam se brinuti za njih poput majke. Jedino ste se ti i ona bojali da ću ih povrijediti, tako da sam većinu vremena provodila protjerana u drugoj sobi ili u kućici za pse.

Oh, kako sam ih željela voljeti, postala sam "zatočenik ljubavi".

Kako su odrastali, ja sam postajala njihov prijatelj. Držali su se za moje krzno i podizali se na klimavim nogama, gurali svoje prste u moje oko, istraživali moje uši i ljubili me u nos. Voljela sam sve na njima kao i njihov dodir - jer je tvoj dodir postao tako rijedak - i bila bih dala svoj život da ih obranim, ako treba.

Ušuljala bih se u njihove krevete i slušala njihove brige i tajne snove, a zajedno bismo iščekivali zvuk tvog auta kako se parkira u dvorištu. Nekada, kada bi te ljudi pitali imaš li psa, vadio bi moju sliku iz novčanika i pričao priče o meni. Ovih zadnjih par godina, tvoj odgovor bi bio potvrdan, nakon čega bi nastojao promijenili temu. Od "tvog psa" postala sam "samo pas", a ti si mi zamjerao sav novac koji se trošio na mene. Sada imaš priliku za novi posao u drugome gradu i ti i oni ćete se preseliti u stan u kojemu nije dozvoljeno držanje kućnih ljubimaca. Donio si pravu odluku za sebe i svoju "obitelj", ali nekada sam i ja bila ta tvoja obitelj. Bila sam uzbuđena kad smo krenuli autom, ali uzbuđenje je splasnulo kad smo došli do azila za životinje. Zaudaralo je na pse i mačke, na strah i beznađe. Ispunio si sve obrasce i rekao "znam da ćete joj pronaći krasan dom". Napravili su grimasu i uputili ti bolan pogled. Oni razumiju kakve su šanse za sredovječnog psa, čak i onoga s papirima. Morao si otrgnuti ogrlicu iz ruku svog sina, dok je on viknuo "Nemoj tata! Molim te nemoj im dati da odvedu mog psa!" A ja sam bila zabrinuta za njega, mislila sam kakvu je pouku od tebe izvukao o prijateljstvu i vjernosti, o ljubavi i odgovornosti i o poštovanju prema svemu što je živo. Potapšao si me po glavi za rastanak, izbjegavajući mi pogledati u oči, te pristojno odbio ponijeti sa sobom ogrlicu i povodac. Imao si rok koji si morao ispoštovati na poslu, a sada sam ja dobila rok. Nakon što si otišao, dvije ljubazne gospođe rekle su da si vjerojatno mjesecima znao da ćeš se preseliti, ali nisi učinio ništa da mi pronađeš drugi dom. Kimale su glavom u nevjerici i pitale se "Kako je mogao?" U azilu nam pružaju onoliko nježnosti i pažnje koliko im dopuštaju njihove obveze. Naravno, hrane nas redovito, ali ja sam već odavno izgubila apetit. Isprva, kad god je neko prošao pored mog kaveza, ja sam potrčala naprijed, u nadi da si to ti - da si se predomislio - da je ovo sve samo ružan san... ili sam se nadala da će netko doći, netko komu je stalo, netko tko će me spasili. Kada sam shvatila da se ne mogu natjecati sa živahnošću štenaca koji su, nesvjesni svoje sudbine, plijenili svačiju pažnju, povukla sam se u dno kaveza i čekala. Čula sam njezine korake dok je dolazila po mene na kraju dana i kaskala sam duž hodnika za njom do izdvojene sobe. Zadivljujuće tihe sobe.

Stavila me na stol, počeškala po ušima i rekla da se ne brinem. Srce mi je snažno tuklo u iščekivanju onoga što će doći, ali obuzeo me i osjećaj olakšanja. Zatočeniku ljubavi istekli su dani. Kako je to u mojoj prirodi, više sam se brinula za nju. Teret koji nosi pretežak je za nju, to sam znala jednako kao što sam znala svaku tvoju promjenu raspoloženja. Nježno je stavila podvez oko moje prednje noge dok joj je suza klizila niz obraz. Polizala sam joj ruku onako kako sam tebe običavala tješiti prije nekoliko godina. Stručno je stavila iglu u moju venu. Kad sam osjetila ubod i hladnu tekućinu koja je kolala kroz moje tijelo, pospano sam legla, pogledala u njezine nježne oči i prošaptala "Kako možeš?" Možda zato što razumije moj pseći govor, rekla mi je "Oprosti". Zagrlila me i žustro objasnila da je njezin posao pobrinuti se da odem na bolje mjesto, gdje me nitko neće ignorirati, zlostavljati ili napustiti i gdje neću biti prepuštena samoj sebi - mjesto ljubavi i svjetla, toliko različito od ovog zemaljskog. I sa posljednjom snagom, pokušala sam joj objasniti da moje "Kako možeš?" nije bilo upućeno njoj. Mislila sam na tebe, svog Voljenog Gazdu. Na tebe ću misliti i čekati te zauvijek. Želim da ti i drugi u tvom životu nastave pokazivati ovoliko odanosti.


Poruka autora:

Ukoliko je "Kako si mogao" izazvala suze u vašim očima, kao što ih je i meni izazvala dok sam je pisao, to je zbog toga jer ona sadržava priče milijuna nečijih ljubimaca koji svake godine umiru u azilima za životinje. Slobodno proslijedite ovaj esej u nekomercijalne svrhe, pod uvjetom da je naveden autor ovog teksta sa pravima na umnožavanje.

Molim vas da tekst iskoristite u svrhu edukacije, na svojim Internet stranicama, biltenima ili na oglasnoj ploči veterinara ili azila za životinje. Recite javnosti da je usvajanje ljubimaca važna odluka i to odluka za čitav život, da životinje zaslužuju našu ljubav i brigu, da je pronalaženje drugog prikladnog doma za vašu životinju vaša odgovornost te da bilo koje društvo ili pokret za dobrobit životinja može pružiti dobar savjet i da je svaki život dragocjen. Molim vas da i vi sudjelujete u zaustavljanju ubijanja, te da podržite sve kampanje sterilizacije kako bi se spriječio nastanak neželjenih životinja.

to je iz Noine arke.... cry cry
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimesri oľu 04, 2009 8:30 am

sad si i mene rasplakala...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimesri oľu 04, 2009 3:26 pm

floridana je napisao/la:
sad si i mene rasplakala...
uzas jedan :( jos uvijek mi je zalosno kada citam
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimesri oľu 04, 2009 4:06 pm

cry cry cry
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimesri oľu 04, 2009 9:24 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
cry cry cry
ljude bi trebalo evil ubiti kak mogu samo :x :x :x :x
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimečet oľu 05, 2009 6:28 pm

E, jbg... :(

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimepet oľu 06, 2009 1:40 am

Alpha je napisao/la:
E, jbg... :(
:( cry cry ako znas da nemozes imat zivotinju pa sto je onda uzimas?! :(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimepet oľu 06, 2009 2:24 pm

U nekom trenutku zivota mozda mozes i zelis...a okolnosti se mogu promijeniti...ipak...to nije opravdanje...mislim da ce se taj covjek pitati na koga je njegov sin tako okrutan kada ga jednom strpa u dom i ode...a nece se sjetiti da ga je to on naucio...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimepet oľu 06, 2009 5:01 pm

Alpha je napisao/la:
U nekom trenutku zivota mozda mozes i zelis...a okolnosti se mogu promijeniti...ipak...to nije opravdanje...mislim da ce se taj covjek pitati na koga je njegov sin tako okrutan kada ga jednom strpa u dom i ode...a nece se sjetiti da ga je to on naucio...
bas to Jabuka ne pada daleko od stabla
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened lip 28, 2009 8:27 am

taj je bar bio uspavan.
ovaj je imao sreću u nesreći da su ga čuli i spasili
link
neki ljudi su stvarno okrutni
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened lip 28, 2009 8:33 pm

Jadna životinja, stvarno ne znam kako to netko može napraviti :(
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimesri srp 01, 2009 7:45 pm

Gade mi se ljudi fuj :(
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened srp 05, 2009 10:39 pm

Isprva, kad god je neko prošao pored mog kaveza, ja sam potrčala naprijed, u nadi da si to ti - da si se predomislio - da je ovo sve samo ružan san... ili sam se nadala da će netko doći, netko komu je stalo, netko tko će me spasili. Kada sam shvatila da se ne mogu natjecati sa živahnošću štenaca koji su, nesvjesni svoje sudbine, plijenili svačiju pažnju, povukla sam se u dno kaveza i čekala. Čula sam njezine korake dok je dolazila po mene na kraju dana i kaskala sam duž hodnika za njom do izdvojene sobe. Zadivljujuće tihe sobe.

od ovog sam se dijela rasplako
jedan lik je (bilo je na vijestima) ostavio psa u autu neznam tocno kolko dugo, pas je razdero sjedista, jbt jadan pas pobjesnio kolko je dugo bio unutra, ja bi to kaznjavo stroze nego da se to covjeku napravi, jel bi se covjek jos snaso al psa il bilo koju zivotinju!!!Da mi ga daju nasamo na 5 min kajo bi se sto je to napravio
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 12:26 am

uzas najveca stoka su ljudi a ne zivotinje :(
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 10:25 am

ja bi zlocin prema zivotinjama jos stroze naznjavo nego prema ljudima, da covjeka ostavis u auto on bi se snaso, ali sta ce pas??
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 5:21 pm

Remke je napisao/la:
ja bi zlocin prema zivotinjama jos stroze naznjavo nego prema ljudima, da covjeka ostavis u auto on bi se snaso, ali sta ce pas??
Dakle, ubojsto zivotinje bi jace kaznio nego ubojstvo covjeka?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 7:00 pm

pusti remketa, vidis da nezna ni sam sta pise :P
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 11:39 pm

tgudlek je napisao/la:
Remke je napisao/la:
ja bi zlocin prema zivotinjama jos stroze naznjavo nego prema ljudima, da covjeka ostavis u auto on bi se snaso, ali sta ce pas??
Dakle, ubojsto zivotinje bi jace kaznio nego ubojstvo covjeka?

nebi storze, jednako, ali otmica, zatvaranje i to, ljudi se bolje snadju
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 11:45 pm

ko to kaze, pas zna bolje da nadje put kuci nego covek
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 11:48 pm

hmmm... aj sad presudi situaciju, covjek zatocen u autu? nezvuci strasno, pas zatocen u autu? hmmm...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 11:51 pm

a sta ako je covek invalid zubi ?
posle 2-3 dana neko bi sigurno primetio psa u autu i pozvao pomoc...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 11:52 pm

a covjeka bi odma primjetio, ako nije vec sam izaso
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 11:53 pm

koga bi pre ubio da moras ljubimca koga najvise volis ili coveka tj osobu koju najvise volis ?
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 11:55 pm

ovisi, jedan lik u dalmaciji je tolko istreniro psa, da j mogo ic u trgovinu sam, ceko je u redu, sve normalno s kosarom u kojoj su novci i popis, i kaze da voli psa vise od zene, pa sad ti gledaj nije pas bez razloga covjekov najbolji prijatelj
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitimened kol 30, 2009 11:57 pm

ja te nisam pitao da mi opises nesto nego da mi odgovoris na pitanje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako si mogao?! Empty
PostajNaslov: Re: Kako si mogao?!   Kako si mogao?! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako si mogao?!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» vicevi..
» Razoran potres mogao bi se dogoditi u Dubrovniku
» Kako se smiriti?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: