Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sizifov posao

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sizifov posao Empty
PostajNaslov: Sizifov posao   Sizifov posao Icon_minitimečet oľu 05, 2009 1:39 am

Malo ste se uspavali. Vjerojatno i zbog mog sna zubo

Filozofirajmo malo. Jeste li kada pokušali nekoga promjeniti, a znajući da je to već unaprijed osuđeno na propast. Koliko ste energije u to utrošili i što je bio vaš stvarni motiv.

I evo jedne lijepe slike zubo , naravno, opet zen kava

Sizifov posao Zen_garden
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sizifov posao Empty
PostajNaslov: Re: Sizifov posao   Sizifov posao Icon_minitimečet oľu 05, 2009 10:01 am

Ne znam, ne sjećam se. Znam da sam puno puta željela da se netko promijeni, dakle da on sam nešto na sebi promijeni, ali ne sjećam se kad mi je palo na pamet da bih ja to mogla učiniti i da mi je ikad to palo na pamet. Vršiti pritisak da, ali pristupiti nekome kao kirurškim nožem s idejom da ga mijenjam - mislim da nisam nikad bila u tom filmu... Valjda mi je bilo jasno da se radi o Sizifovom poslu miga

Btw, dobra ilustracija :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sizifov posao Empty
PostajNaslov: Re: Sizifov posao   Sizifov posao Icon_minitimečet oľu 05, 2009 10:11 am

a šta bi ilustracija predstavljala? jel' ono- zaobiđi ga. prvo u malom pa onda u širokom luku zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sizifov posao Empty
PostajNaslov: Re: Sizifov posao   Sizifov posao Icon_minitimečet oľu 05, 2009 10:15 am

Pa s obzirom na veličinu i izgled donjeg dijela, čini mi se da je nemoguće uspraviti taj stećak bez dodatnih građevinskih zahvata pa bi njegovo podizanje bilo Sizifov posao. Ali to je samo moje mišljenje, neka se šef izjasni :D
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sizifov posao Empty
PostajNaslov: Re: Sizifov posao   Sizifov posao Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 9:27 am

Citat :
Filozofirajmo malo. Jeste li kada pokušali nekoga promjeniti, a znajući da je to već unaprijed osuđeno na propast. Koliko ste energije u to utrošili i što je bio vaš stvarni motiv.

to bi bilo nešto kao Svjetlin potpis "spojiti nepojivo" pa ona reče jednom prilikom "Ne vjerujem u nemoguće, zato se i dalje trudim... "
verovatno ljudi misle da je moguće jer u protivnom nebi ni pokušavali. a motivi... mogu biti različiti, od onih sebićnih da nekoga prilagodimo sebi, pa time olakšamo sebi življenje, do onih da osobi pomognemo da joj tom promjenom olakšamo put kroz život.
svaki dan pokušavam nekoga promijeniti tj usmjeriti (i svjesno i nesvjesno). to ojećam kao obavezu i vjerujem da ću imati utjecaja kao šta su i drugi imali na mene.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sizifov posao Empty
PostajNaslov: Re: Sizifov posao   Sizifov posao Icon_minitimeuto oľu 10, 2009 2:30 pm

Negdje do pubertetskog razdoblja jos sam kontala kako je moguce promijeniti nekoga. Ili tocnije receno kako bi se netko mogao promijeniti uz nasu pomoc. Hehe...mlada i naivna :P

A onda opet...iako je postalo jasno da mozes mijenjati samo sebe i dalje na neki nacin vjerujem kako se i druge moze mijenjati ali ne u doslovnom smislu. Naime, ljudi utjecu jedni na druge i za one koji se zele mijenjati jos vise znaci taj utjecaj...promatranje drugih, ucenje, pomoc u nekom trenutku, podrska...ako krecem od sebe takve stvari mi mogu pomoci u prilicno teskom zadatku stalnog mijenjanja u zeljenom smijeru...pa tako valjda i ja mozda utjecem na nekog drugog...ali samo u mjeri i na nacin koju ta osoba dozvoli/izabere.
Isto tako utjecaj moze biti i negativan. Lose iskustvo moze promijeniti covjeka u smjeru u kojem ne zeli ni on ni osoba koja je to mozda uzrokovala...but, shit happens...

Ipak...mislim da mijenjanje u doslovnom smislu, a to je da smo naumili nekoga promijeniti iz A u B je nemoguce...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sizifov posao Empty
PostajNaslov: Re: Sizifov posao   Sizifov posao Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sizifov posao
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Posao u Tunisu
» Kako naci posao
» Posao prema horoskopskom znaku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: