Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

''Totalitarističko šuljanje''

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

''Totalitarističko šuljanje'' Empty
PostajNaslov: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimened oľu 15, 2009 12:51 am

Čitajući Mišaka u časopisu 'Svjetlost' naišao sam na gore navedeni pojam kojeg, ujedno, spominje i D. Icke.

On je to objasnio na jednostavnom primjeru i ako malo razmislite o tome shvatit ćete da je to apsolutno svugdje oko nas.

Primjer o kojem priča u članku je naplata parkirnih mjesta u Zagrebu. Nekad je Zona plačanja bila samo uz uski Centar grada za par kuna po satu. Zatim su ju polako širili i poskupljivali za pokoju kunu. I uvijek je bilo malo negodovanja zbog malo više cijene, ali ništa trajno. I to je tako ostalo sve do danas kada se ta Zona naplate parkiranja proteže, na svom primjeru znam, do XV. gimnazije koja je više od 10 tramvajskih stanica od Trga!! Da ne govorimo o bezobraznim cijenama koje postavljaju sada u usporedbi s nekadašnjim.
Ono što je Mišak propustio, i u čemu bih ga ja nadopunio, jest upravo to da je Gradska vlast radila to pod izlikom da smanji promet u Gradu i čak dobila nagradu EU-a za 2. najpokretljiviji grad u Europi, a kao argumente navedena je i ova priča s parkiranjem!

A sada, pogledajte samo pekare! Dok sam išao u osnovnu školu, u obližnjoj pekari sam mogao za 10 kn kupiti burek i slanac i još bi mi ostalo nešto sitnog. Sada jedva kupim burek s 10 kn (dođe 9 kn)!! Sjećam se kada je slanac bio 1.5 kn, pa je poskupio na 2, pa su klinci nešto komentirali, dok sada slanac dođe, isti onakav kakav je bio prije, 3.5 kn! Za svakih mjesec dana slanac je poskupio za pola kune, pa tako stalno i stalno... i skupe cijene ljudima se ušuljaju u život, a da toga nisu niti svjesni! (porast cijena namirnica potrebnih za život , naravno, nije porasao s plaćama)

Sada ću preći na malo grublji dio..
Sjećam se da sam kao mali klinac, ali tada sam zaista bio skroz mali klinac :P kod zgrade HV-a ugledao kamere. Zainteresirale su me jer ih nisam primjećivao na drugim zgradama. Ljudi su se zaista sklanjali tih kamera jer su osjećali da ih netko 'gleda'. Kada je tu stražar koji pazi na tebe svojim očima, čovjek se osjeća ipak slobodnije. Kada gledaš kameru, imaš određeni strah jer zaista ne znaš tko je iza nje. Možete pričati da nije tako, ali tada lažete same sebe. Zatim, kada sam već krenuo u OŠ, na početku školovanja, banke su radi sigurnosti poprimile nove ukrase na zgradama - kamere. Uskoro su se počele graditi nove zgrade u blizini moje kuće, prije bih rekao nove za-grade. Kada su bile gotove postavljeno je, brojao sam, na jednoj od njih 9 kamera!!! 8 za svaki zid i 9. ispred garaže!! ''Zašto?'', upitao sam radnike. ''Radi sigurnosti, da ne bi bilo pljačke!'' uslijedio je odgovor makar ne pamtim kada je u blizini moje kuće bila itijedna pljačka. I sve je bilo dobro kada sam hodao ulicom i dolazio u jedan parkić od vrtića gdje ipak domet kamere s obližnje nove za-grade nije bio dovoljno velik da dođe do mene. Tako sam nekako prihvatio to... Zatim sam se na ljeto ove godine čudio svim nesrećama koje se događaju na auto-cestama. Bio ih je skoro jednak broj kao i prošle godine, ali ovog ljeta bilo je 10-ak snimki nesreća! To sam shvatio tek nedavno, pa gledali smo sve nesreće i nije nam palo na pamet da su sve snimljene kamerama!!!! Istina, nisam se toga sjetio kada sam dolazio u novu srednju školu i primjetio da na svakom hodniku, onako po sredini, gleda jedna kamerica u crnoj kupoli - jedva primjetljiva. I to sam mogao pregrmiti, čak i posjeta profesorima u OŠ gdje sam vidio da su nove školske godine postavljene kamere na svaki ugao dvorišta i sve hodnike škole. Upitao sam ''Zašto?'', a odgovor je slijedio ''Jer je poraslo nasilje u školama'' makar su sve tučnjave učenika moje OŠ bile na školskom parkiralištu gdje nema postavljenih kamera! No eto, umjesto da učenici koji razbiju glavu drugom učeniku dobiju urok, oni postavljaju nove kamere. Nedavno, kada sam prolazio kraj kamera nove za-grade i ulazio u park kod vrtića, preskačući ogradu vidio sam nova oka koja će me gledati, ako treba od 0-24h, u parkiću vrtića. Postavljena na svaki zid vrtića dvije kamere, ukupno njih 14 koliko sam ih izbrojao, zloglasno stavljaju nove rešetke u moj mozak. Čak sam i tu zamolio prijatelje koji imaju braću u vrtiću da postave pitanje ''Zašto?'', a odgovor koji je slijedio glasio je:'' Da spriječimo demoliranje zgrade vrtića'' no najvažnije je to što osim jednog graffita (koji sam ja napravio :P) nema apsolutno nijednog demoliranog dijela zgrade!!! Ovo je bila zadnja kap, i znao sam da će iduća preliti čašu...
Kao i ostala jutra preko tjedna, šetao sam već uobičajenim putem do okretišta tramvaja, izbjegavao nadobudne oči na obližnjoj zgradi, došao do tramvaja i sjeo u njega. Pošto uvijek moram čekati da tramvaj krene moje razigrane oči moraju tražiti zanimaciju. I vidjele su ju!!! U ponedjeljak ovog tjedna primijetio sam oči 4 kamera postavljenih na stupove visokih svjetlijki i njihove kabele. Znao sam što trebam činiti... Naglašavam kabeli nisu bili ničime zaštićeni i da stup pruža dobru zaštitu od tuđih pogleda :P Već sam maznuo mamine škare za vrt...

Nakon ovoga, pitam ja vas, primjećujete li vi ovakve svari i, pošto znate da nam se ne piše dobro, poduzimate li išta u vezi toga???????????

Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Registration date : 30.07.2008

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimened oľu 15, 2009 12:56 pm

Ee čito sam to :)

Nego i mene je jučer zanimalo (bio sam na nogometu kod osnovne). Vidio sam kameru gore i mislio sam si kak to da nitko tu kameru već nije odvalio nečim, kao na primjer klima uređaj koji je crknut skroz.
Ok, sad u srednjoj isto imamo kamere, al to je zbog sigurnosti i već stoje tamo dugo (tak je mislim ravnatelj reko). Samo su iznutra i to nekih 11, 2 za podrum i po 3 za svaki kat, izvana ih nema.

Naime, te kamere u osnovnoj su stavili kad sam bio 7.-8. razred, isto da spriječe pljačku.

A i namirnice isto. Prije je sladoled (kuglica) bila 3 kune. S vremenom je došla na 4, a sad je već oko 5-6, nema jeftinijih (ok, možda se može nać negdi). I pića, 5 kuna je prije kola bila, al ona originalna kokakola. Sad ni vodu nemreš za 5 kuna kupit (ok, kako gdje :P)

E da još kamere, sad sam se sjetio. Čemu služe one kamere na ulasku u parkirališta šoping centara i kamere na ulazu na autocestu. Mislim, postoji rampa, ak će se netko zaletit kroz rampu mislim da će se vidjet tamo izdaleka na kameri. drunken
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimened oľu 15, 2009 5:26 pm

Da, sladoled je isto odličan primjer!

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimened oľu 15, 2009 10:56 pm

Poskupio je repromaterijal i energija...pa tako i finalni proizvod...a eto...kad nam mogu ti radit...

Nisam bas polovila vezu izmedju poskupljenja i kamera?

Pitanjce...zasto te, zapravo, smetaju kamere na ulicama? Ne kazem da je to normalno ili tako nesto...ali zasto ti toliko smetaju...netko hoce stavit kameru kao mjerilo predostroznosti...i stavi...i dobro...razlog sto prije nije bilo pljacke nije neki...pogotovo sto je svijet sve ludji i ludji...

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimened oľu 15, 2009 11:37 pm

Alpha je napisao/la:
Poskupio je repromaterijal i energija...pa tako i finalni proizvod...a eto...kad nam mogu ti radit...

Nisam bas polovila vezu izmedju poskupljenja i kamera?

Pitanjce...zasto te, zapravo, smetaju kamere na ulicama? Ne kazem da je to normalno ili tako nesto...ali zasto ti toliko smetaju...netko hoce stavit kameru kao mjerilo predostroznosti...i stavi...i dobro...razlog sto prije nije bilo pljacke nije neki...pogotovo sto je svijet sve ludji i ludji...

jednostavno smetaju... jer znam kamo to vodi.

A to nije niti pravi put, stavljanje kamera umjesto borbe protiv kriminala! Znači, sistem se bazira na rješavanju posljedice umjesto uklanjaju uzroka..

Zapravo, svaka stvar koja se trenutno radi je za 'naše dobro', a o tome se može diskutirati. Pitanje je koliko smo mi pali pod utjecaje lažnih razloga i odgovora i koliko čemo se tome znati i htjeti usprotiviti.
Kažem vam, ljudi čipiraju i čipirat će svoju djecu za 'njihovo dobro', a onda kada će to raditi većina postat će obaveznim.

Reci mi ti koja je svrha kamere na tramvajskom okretištu??

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimepon oľu 16, 2009 12:53 pm

Uzrok su ljudi...a oni su nesto sto se ne moze tek tako kontrolirati pa da bi se mogao ukloniti uzrok...osim ako ne uklonis same ljude.
Kao sto znamo, ne postoji prirucnik za univerzalni odgoj djece...uvijek ce biti delikvenata...a tu bi bio odgovor na pitanje cemu sluze kamere na tramvajskom okretistu...jer netko uredno demolira stolice, sara kucice i ne znam sto...isto tako ako dojde do neke kriminalne radnje veca je sansa da se ulovi pocinitelj ako postoji video zapis...

Cipiranje bas nije isto ko snimanje...

Inace, jel znate da ova nova multiplex kina snimaju publiku tijekom filma zubi ...valjda zato jer isto ekipa demolira...ali sama pomisao mi je brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...

Da se razumjemo...big brother efekt mi nije bas nesto privlacan i iako je dozvoljeno na javnom tlu snimiti sto god i koga god ipak mi je to kao neko zadiranje u privatnost...
S druge strane, zivimo u drustvu u kojem zivimo, a koje se pokazalo prilicno primitivno...kao da uopce ne napredujemo na nekom duhovnom nivou...tako da ti dojde lakse kada u pola noci cekas sam tramvaj, a postoji ta kamera...

Zakljucak bi bio da postaviti video nadzor na odredjenim stacijama je opravdano, a ovo opce snimanje naroda je...ne znam...u biti je bezveze...jer tko to uopce gleda...ako pricamo o nekom ozbiljnijem spijuniranju i slicnom onda imamo satelite...

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimepon oľu 16, 2009 1:51 pm

ne znam baš koja korist od tih kamera...
pa pogledajte, ubojica Pukanića i tak je neprepoznatljiv na snimku. onaj koji ide smišljeno nešto učiniti sigurno će se maskirati.
tako da su te kamere kao zaštita diskutabilne
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimepon oľu 16, 2009 10:07 pm

gloria_g je napisao/la:
ne znam baš koja korist od tih kamera...
pa pogledajte, ubojica Pukanića i tak je neprepoznatljiv na snimku. onaj koji ide smišljeno nešto učiniti sigurno će se maskirati.
tako da su te kamere kao zaštita diskutabilne

Daju osjećaj lažne sigurnosti i promatranosti

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimeuto oľu 17, 2009 12:07 pm

Recimo da se maskira i da odradi sto je naumio...kako bi se lakse uklopio u masu on ce, u jednom trenu, odbaciti masku...ali tesko da ce skinuti sve sa sebe i onda ga ulovi iduca kamera...na koju nije racunao... :P Dobro, to su sad malo CSI varijacije...

Svojedobno je izvedeno slijedece ispitivanje. Ljudi su postavili stand sa necim za sto si dobrovoljno mogao platiti koliko i ako si htio...dakle, nista, nesto, koliko kosta ili vise od toga...slicno kao u crkvi kada prodaju one novine pa ubacis iznos... E sad...napravili su dva standa...iznad jednog je bio neki plakat neceg nebitnog, a na drugom lice koje gleda...i pogodite na kojem standu su ljudi placali ono sto su uzeli zubi
Moguce da te kamere nista ne koriste...ali ako je tako zasto nam smetaju? A svejedno stvaraju dojam da nas netko gleda sto je kod nekih dovoljno da se ne usude pociniti nesto lose sto bi mozda ucinili...

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimeuto oľu 17, 2009 1:10 pm

pa mene opće ne diraju te kamere...u stvari.
svejedno mi, čak ih ni ne promjećujem
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123

Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Registration date : 21.12.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimesri oľu 18, 2009 2:00 am

hmm...ipak mislim da je netko uspio na neki nacin uvjeriti mnoge ljude,tj vlasnike trgovina,tvrtki itd. da im je potrebna kamera--> to vodi do opravdanosti postavljanja kamera od strane vlade ili koga vec radi iste te "sigurnosti gradana"-->drugim rijecima,stvara se indirektna manipulacija,nadziranje,indirektna poruka koju dobivamo od tih kamera.tj.sve se vidi,"sve znaju o nama",nema nam smisla podizat "revolucije"ili pobune ili bilo štp slično.......-->samo po sebi,postavljanje kamera nije nista strasno, no to vodi do privikavanja u nasem umu,tako da prihvatimo i mnoge druge ponude tipa čipiranje radi sigurnosti,centralizam,globalizaciju,uniju,zajednicu........zatvor pojedinca,kako fizicki od strane sistema i vlasti, tako i psihički,što je mnogo gore..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimesri oľu 18, 2009 4:17 pm

Kod kamera u trgovinama je tu i moment sto covjek ne moze zaposliti toliki broj ljudi da mu paze svaki kut trgovine...onda se to rjesava na druge nacine...

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimesri oľu 18, 2009 5:14 pm

razzor123 je napisao/la:
hmm...ipak mislim da je netko uspio na neki nacin uvjeriti mnoge ljude,tj vlasnike trgovina,tvrtki itd. da im je potrebna kamera--> to vodi do opravdanosti postavljanja kamera od strane vlade ili koga vec radi iste te "sigurnosti gradana"-->drugim rijecima,stvara se indirektna manipulacija,nadziranje,indirektna poruka koju dobivamo od tih kamera.tj.sve se vidi,"sve znaju o nama",nema nam smisla podizat "revolucije"ili pobune ili bilo štp slično.......-->samo po sebi,postavljanje kamera nije nista strasno, no to vodi do privikavanja u nasem umu,tako da prihvatimo i mnoge druge ponude tipa čipiranje radi sigurnosti,centralizam,globalizaciju,uniju,zajednicu........zatvor pojedinca,kako fizicki od strane sistema i vlasti, tako i psihički,što je mnogo gore..

Uštedio si moje vrijeme ;)

Alpha, ne kažem ja da postavljanje kamera nema i pozitivnog učinka, ali možda... u nekom 'boljem' svijetu :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimesri oľu 18, 2009 5:15 pm

Da je svijet bolji kamere ne bi bile potrebne.

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimesri oľu 18, 2009 7:45 pm

Ja se uvek zapitam:
Ko će kontrolisati kontrolore?.. *

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 12:38 am

Sveopće snimanje i umrežavanje moglo bi teoretski donijeti više zla nego koristi ako nadzor dođe u pogrešne ruke, tu se slažem sa zvezdom.

A prvi post je dug i u njemu su dvije stvari koje nisu izravno povezane - inflacija je ipak posljedica gospodarskog nazadovanja o kojem bi se opet moglo pisati i služi kao sredstvo manipulacije, ali sama činjenica da negdje postoji inflacija ne znači da nam se približava totalitarizam...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 12:29 pm

I moje prvo pitanje na uvodni post je bilo kakva je zapravo veza izmedju kamera i inflacije...no dobro...

Sto se tice kamera...kao sto kaze Zvezda...hehe...ali ne mogu reci da ne kuzim masovno kameriziranje (iako mi je fuj, al eto)...evo jedan primjer koji na prvi pogled nema veze s kamerama...zato ce valjat pogledat dva puta miga Dakle, uskoro su u Splitu izbori za gradonacelnika...i nas dragi poduzetnik Kerum je kandidat...ima istu strategiju kao jedna stranka svojednobno na jednim vecim izborima al nije vazno sada...dakle, nas Kerum se ponasa tako da ti je neugodnjak to gledat...kada mu kazu kako tim ponasnjem nece privuci (dapace odbiti ce) intelektualce i slicne glasace frajer ih je pogledao i rekao: "A sto ce mi oni?" I onda se zamislis pa pokontas da je velika vecina populacije zapravo primitivna hrpa ovaca, a da pismenog naroda koji koristi glavu za jos ponesto osim za nosit frizuru ima vrlo mali postotak...a koji je to postotak...eno, ona stranka koju sam spomenula gore, a koja je imala taj isti princip prikupljanja glasaca je tada pobjedila sa 91%...znaci intelektualaca je 9% ocigledno...
I kakve to veze s kamerama ima...evo ove...kad imas 90% ovaca koje hodaju okolo i kojima to sto ih se snima nesto znaci (sigurnost ili strah radi kojeg nesto nece napraviti) onda nije ni cudo da se te kamere kote ko blesave...
Da je drustvo pismeno i da misli svojom glavom ne bi pruzalo ruku da ih se cipira, niti bi dopustalo zakonom big brother efekt...

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 3:46 pm

Super, dakle ovca sam jer sam za te kamere... roll
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123

Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Registration date : 21.12.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 4:35 pm

Vampire Yanemba je napisao/la:

zašto si za kamere
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 4:45 pm

Iz istog razloga zašto u bankama postoje kamere ili na nekim prometnijim raskrižjima kao i parkiralištima. Ako ništa drugo, otkri se krivac za prometnu nesreću, a za ovo drugo više-manje.

A što se štetnosti tiče, to ne bih uspoređivao sa BB-om, kao što London nije BB grad, to su za mene gluposti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 4:51 pm

Vampire Yanemba je napisao/la:
Nisam to kazala...pa napisah da kuzim zasto su potrebne...imas cak i primjere...pogledaj od pocetka temu...

Samo kazem da zivimo u takvom drustvu da su one, cini se, potrebne...

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 4:55 pm

Rado bih da netko kaže na koji način mogu kamere štetiti? Zato da ljudi ne podižu revolucije i takve stvari? Doista mislite da bi kamere napravile psihološki utjecaj i spriječile planirani masakr? rofl2

Ajmo na konkretne štetne stvari, koje bi bile...?

Moguće je to, što je već rečeno, da kamere stvore takav utjecaj da bude lakše manipulirati ljudima koji će pristati na nekakvo ''čipiranje'' zbog sigurnosti itd. To bi čak i uspjelo zbog, kako Alpha voli kazati, ljudi-ovca kojih je na svakom čošku i previše.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 7:12 pm

Ja sam kao dijete bila naučena da su milicajci dobri i da nas JNA čuva. Pa mi je kasnije teško palo prihvatiti stvari koje su se izdogađalo, a znamo o čemu se radi.

Da, kamere i meni donekle predstavljaju izvjesnu sigurnost. Znam i da je dio njih lažan. No svekolikim nadzorom, ukoliko do njega dođe, ljudi bi prestati biti slobodna ljudska bića, bili bi nadzirani i čipirani bio-roboti. Možda nije loše poraditi da kamere ostanu kao nadzor u novčarskim institucijama i na mjestima na kojima je nasilje učestalije dok je još vrijeme, ako se prošire i budu prihvaćene kao nešto prirodno i normalno, postat će prirodno i normalno i ono što nikako ne želimo da takvim postane. Mislim da je Legi pokušao upozoriti na takvu mogućnost tihog uvlačenja nadzora na sva životna polja, kao što se i inflacija sporo povećava i neopazice čini stvari skupljima pa toga postanemo svjesni tek kad je kasno za nekakav prosvjed ili pobunu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 7:19 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ja sam kao dijete bila naučena da su milicajci dobri i da nas JNA čuva. Pa mi je kasnije teško palo prihvatiti stvari koje su se izdogađalo, a znamo o čemu se radi.

Da, kamere i meni donekle predstavljaju izvjesnu sigurnost. Znam i da je dio njih lažan. No svekolikim nadzorom, ukoliko do njega dođe, ljudi bi prestati biti slobodna ljudska bića, bili bi nadzirani i čipirani bio-roboti. Možda nije loše poraditi da kamere ostanu kao nadzor u novčarskim institucijama i na mjestima na kojima je nasilje učestalije dok je još vrijeme, ako se prošire i budu prihvaćene kao nešto prirodno i normalno, postat će prirodno i normalno i ono što nikako ne želimo da takvim postane. Mislim da je Legi pokušao upozoriti na takvu mogućnost tihog uvlačenja nadzora na sva životna polja, kao što se i inflacija sporo povećava i neopazice čini stvari skupljima pa toga postanemo svjesni tek kad je kasno za nekakav prosvjed ili pobunu.

Baš tako. Konkretan slučaj kamera i nije tako 'loš', ali pokušajte uočiti to šuljanje!
To sam lijepo pojasnio na primjeru inflacije jer ljudi, umjesto da se pobune, naprave masovne radove, pokrenu poljoprivredu na našoj rodnoj zemlji, pokrenu normalan turizam, ne samo na moru, nego onaj seoski, planinski..., da sada ne nabrajam, ljudi baš kao ovce prihvaćaju inflaciju.
Tako je i s kamerama... psihološki efekt.

A što se tiče zvezdinog, potpuno se slažem s njom, pogotovo zato jer znamo TKO su i tko će biti 'kontorolori'

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitimečet oľu 19, 2009 10:41 pm

Aha...znaci zato si spominjao inflaciju...a cuj...za takve izjave bi morao malo prouciti ekonomiju...ne ide to tako...kriza koja dolazi kod nas u Americi je na snazi vec 5 godina...zna se kako do toga dolazi...
Grubo receno novac okrece svijet...a ostali se vrte s njime...

Kontrolori ce biti oni koji se nametnu. Bas kao i politicari koji vode ovu (ili bilo koju) drzavu...drugi problem je sto se obicno namecu beskrupulozni ljudi dok oni koji bi mogli nesto pametno sklopiti - sute... Ako tu jos dodamo onaj primjer koji sam navela ranije, a to je da su ljudi ovce i da ce radije krenuti za nekim tko ih vara sa malo trave nego promisliti i zapitat se od kud njemu trava i kakva je to trava i je li to uopce trava nego za nekim tko ce realno kazati sto i kako...jer istina nije ugodna i ljudi radije okrecu glavu od nje... To ti je princip kruha i igara...palilo je prije, pali i sada...

PostajNaslov: Re: ''Totalitarističko šuljanje''   ''Totalitarističko šuljanje'' Icon_minitime

[Vrh] Go down

''Totalitarističko šuljanje''
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next