Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 22 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimepon tra 12, 2010 11:41 am

Mislim da nije. Tirkiz izgleda prilicno drugacje, a nije ni safir jer i on izgleda prilicno drugacije :D

Mozda bi mogao biti Chalcopyrit...mozda...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 2:52 pm

Svratila sam u prodavaonicu kamenjem i nabavila si labradorit. :)
Prethodno sam dakako nešto o njemu pročitala.
Unutra djeluje sivkasto, a na svjetlosti ima vidljive zelenkaste, plave i zlatne refleksije. Inače, ima ga i u tamnijim varijantama.

Evo fotke mog labradorita, ispraznila sam ga i napunila, ali ga još nisam stavila da djeluje u prostoriji. Mislim da ću napraviti eksperiment, jer me zanima djeluju li kristali/kamenje i kako.
Dosad nisam imala sa njima iskustva pa ćemo vidjeti. ;)
Inače, dobila sam na poklon gorski kristal i mali crveni jaspis.
Sve ću poslikati, kad nađem vremena.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 2wef7k5

LABRADORIT - Poznat još i kao kamen Sjevernih Vikinga koji su ga u davninama koristili za navigaciju. Emitira snažnu svjetlosnu energiju, ovo je kamen preobrazbe. Pruža jasnoću i uvid u našu sudbinu. Pomaže u prisjećanju snova i omogućuje njihovo korištenje u svakodnevnom životu. Uklanja stres i tjeskobu,pomaže u rješavanju podsvjesnih problema, pruža mentalnu prosvjetljenost. Povezan je s 3. i 6. čakrom. Jača imunitet, mišiće i krvotok; povećava intuiciju i mističnu mudrost. Stimulira mozak, smanjuje ljutnju i stres; čisti, balansira i štiti auru. Oslobađa čitavu sobu od negativnih energija i pomaže kod poslovnih uspjeha, pa je s takvom kombinacijom djelovanja odličan za poslovne prostore.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:04 pm

@Flamezar, ne kužim se u kristale, ali googlajući malo o njima, naišla sam na kamen koji bi mogao odgovarati ovom tvom u sredini. scratch
Piše da se radi o ahatu i po bojama bi možda mogao odgovarati tvojem, iako daleko od toga da sam ziher.

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 10df4g7

Anyway, evo nešto i o njemu.
AHAT je izvrstan zaštitnički kamen, posebno za djecu. Umirujući je i ublažavajući. Jača vezu tijela sa zemljom. Daje hrabrost, energiju, snagu, rastjeruje strahove i daje porast samopouzdanja. Smanjuje osjećaj ljubomore i prizemljuje emocije. On je kamen sklada i unoseći elemente sklada u naše biće i život, uvelike povećava ozdravljenje. Ahat također povećava kreativnost i stimulira intelekt. Poznat je kao kamen koji donosi sreću. Iscjeljuje oči, želudac i maternicu; pročišćava limfni sustav, pojačava cirkulaciju i liječi kožne bolesti. Štiti od štetnih tehničkih zračenja pa se ovakve ahatne pločice obično stavljaju blizu TV ekrana i kompjuterskog monitora.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:25 pm

@Athena...labradorit ti je prepresavrsen lovely

I ja sam misljenja da se kod Flamezara radi o ahatu. Ahat dolazi u raznim bojama i cesto se raze na tako te tanke ploce. Isto tako je dosta jeftin sto bi objasnilo zasto je poklonjen uz jos neki kamen.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 5:30 pm

Hvala. ;)
I meni se baš od oka svidio pa sam ga uzela.
Kad ga počnem držati u sobi, vidjet ću s vremenom kako ćemo se "družiti". :P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 8:40 pm

I meni je tvoj labradorit fantastičan, Athena!
To si ga kupila u Novoj Arci ili tamo u Sesvetama ili negdje na trećoj lokaciji? :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 9:46 pm

U Sesvetama. ;)
Sišla sam kad sam putovala vlakom, prodavaonica je blizu, a osim toga čini mi se da imaju jako dobru ponudu, možda čak veću nego u Novoj Arci.
U Zagrebu sam nabrzinu prozujala i čini mi se da nisu imali taj kamen.
Ipak, nađe se na raznim lokacijama, najbolje možda naletiti na neki kamen na sajmu minerala, kristala itd.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 10:51 pm

Da, i meni se čini, prema onome što sam vidio na netu, da im je ponuda velika. Budem se i ja uskoro tamo zaletio, zanima me što sve nude.
Je li ima neki posebni razlog zašto si taj kamen izabrala?
Poslovni uspjeh? zubi

Inače, imam i ja već dugo gorski kristal i mali jaspis, među ostalima. Najljepši moj je tigrovo oko. Možda ih poslikam. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 10:57 pm

Nema posebnog razloga, iako je poslovni uspjeh (ja to malo drukčije sebi prevedem) dovoljno jaki razlog. :P
Meni se labradorit svidio na prvi pogled i još sam čitala da je mistični, umni kamen pa me to privuklo.
I ja imam gorski kristal (dobila sam ga, ali tek par dana), jaspis, a tigrovo oko nosim oko vrata, samo moram popraviti kopču.
Uglavnom, dugotrajnija iskustva sa kamenjem još nemam pa sam malo znatiželjna.
Poslikaj ako ćeš moći. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 11:14 pm

Da, uspjeh neki u svakom slučaju, ostalo je uvijek pitanje semantike za pojedinca. :D
Meni je isto taj labradorit super, a sviđaju mi se i ametist, rubin i smaragd. zubi
Doduše, dotične nemam, možda jednog dana... a volio bih i da dotične nosi na prstenu moja buduća žena jednog dana, definitivno. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:32 am

@Athena...labradorit pomaze i kod problema sa kostima i zglobovima...

Edit: Rekla si da si ga ispraznila i napunila i da ces napraviti eksperiment...na koji nacin si to osmislila? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:21 pm

MoW je napisao/la:
Da, uspjeh neki u svakom slučaju, ostalo je uvijek pitanje semantike za pojedinca. :D
Meni je isto taj labradorit super, a sviđaju mi se i ametist, rubin i smaragd. zubi
Doduše, dotične nemam, možda jednog dana... a volio bih i da dotične nosi na prstenu moja buduća žena jednog dana, definitivno. :)

Petljas se ti tu nesto sa pojmovima "dotični" i "jednog dana"...sve se ponavljas...sumnjiv si mi...mislim da si se zaljubio cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimesri tra 28, 2010 4:35 pm

@Alpha, ispraznila sam ga prema uputama.
Budući da kamen praznim prvi put, žena u dućanu mi je preporučila da ga 20-ak minuta stavim pod mlaz vode i onda cc.2-3 sata na sunce.
To sam i napravila, sad ga samo moram smjestiti negdje u sobi. scratch

Nadam se da otvorena polica neće biti baš najgori izbor. :P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimesri tra 28, 2010 4:36 pm

Da, to je ok postupak za praznjenje i punjenje labradorita samo me zanima...napisala si da ces eksperimentalno propratiti djelovanje pa me zanima po kojim parametrima :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimesri tra 28, 2010 5:02 pm

Pa...nisam imala konkretni plan. :P
Uglavnom, pročitala sam koja su svojstva kamenja tj. kako djeluju na čovjeka pa sam kroz ta neka obilježja mislila pratiti razvoj, ali kroz par mjeseci, naravno polazeći od sebe, načina na koji se osjećam sada i kakva će situacija biti kasnije.
Što se tiče stila života i navika, nisam ih mislila drastično mijenjati.

Zapravo, ono oko čega ja dvojim jest postojanje realnih blagotvornih svojstava djelovanja kamenja i njihovo djelovanje na fizičko i psihičko zdravlje pojedinca. Pitam se, radi li se ipak o placebo efektu miga

S druge strane, u zadnje vrijeme sam počela sanjati dugačke snove i sjećati ih se, iako nisam sklona vjerovati da bi to mogla prepisati gorskom kristalu, koji sam dobila i odnedavno ga imam u sobi.

Uglavnom, ne znam koliko će eksperiment biti uspješan i objektivan, ali možda bi malo mogla poraditi na samom planu.
Ako tko ima kakve ideje, neka slobodno kaže. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimesri tra 28, 2010 10:05 pm

Alpha je napisao/la:

Petljas se ti tu nesto sa pojmovima "dotični" i "jednog dana"...sve se ponavljas...sumnjiv si mi...mislim da si se zaljubio cerek

cerek Hmm... da. zubi

Nego, evo slika mojih kristala. Prva je bolja jer je pod danjem svjetlu i slikana je pravim fotićem, a druga je večernja, slikana mobitelom, ali se vidi i moj novi kristal, sokolovo oko (onaj crni s okom svjetlijim). :)

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 P71010433


Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Slika0223

Crveni je jaspis, plavi je lapis lazuli (lazurit), a zeleni je opal (u zelenoj varijanti). Veliko tigrovo oko svi kuže. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimesri tra 28, 2010 10:07 pm

Athena je napisao/la:

Uglavnom, ne znam koliko će eksperiment biti uspješan i objektivan, ali možda bi malo mogla poraditi na samom planu.
Ako tko ima kakve ideje, neka slobodno kaže. :)

Zapisuj sve što ti se čini drugačije od uobičajenoga, ali nemoj o tome razmišljati previše da ne postaneš prepristrana pa da je placebo jači. Ja sam isto prilično skeptičan oko djelovanja kristala, ali mi se zato jako sviđaju čisto kao ukras. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimečet tra 29, 2010 1:20 am

@Mow, lijepi kristali. :)
Btw. što je ono bijelo, neka sol? scratch

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimečet tra 29, 2010 10:55 am

^^ Hvala. Je, to je krupna morska sol. Poslije sam skužio da ih to vjerojatno suši, previše je yang, pa sam stavio zemlju. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimepon svi 10, 2010 3:48 pm

Nedavno sam si nabavila Opsidijan duginih boja, Hematit, Zad i Celestin lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimepon svi 10, 2010 10:52 pm

Inače, opsidijan duginih boja je, ne bi čovjek vjerovao, zapravo crn. :)

Hoćemo slike, Alpha! cerek

Ja sam si pak kupio za vikend u Nebeskom daru čisti gorski kristal, hematit i ametist spirit, a na poklon sam dobio ahat. :)

Kristale ću slikati čim stignem na danjem svjetlu.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimepon svi 10, 2010 10:55 pm

Inače, sljedeću subotu i nedjelju je Mineral expo u Zagrebu, u Domu sportova, od 10-20h.

Očekuju se brojni izlagači i razni lijepi minerali:

http://www.mineralexpo.hr/

Ja ću se sigurno zaletiti, vjerojatno već u subotu. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto svi 11, 2010 12:03 pm

@MoW...blago tebi, i ja bih na sajam tuzni

Evo slikice mojih kristala lovely

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Dsc01263a


Dakle, ovaj veliki plosnati je Gorski kristal kao i visak. Na njemu su (pocevsi od lijeva u smijeru kazaljke na satu): Opsidijan duginih boja, prsten s Ametistom, prsten s Turmalinom, Pirit, Žad, Suncev kamen, Mjesecev kamen na privjesku ogrlice i Lapis Lazuli :D

Desno od nabrojanih nalaze se Celestit (ovaj veci plavkasti) i Hematit (jel da da Hematit izgleda ko glava nekog svemirca) :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto svi 11, 2010 12:18 pm

Prekrasni su ti kristali. Imaš ukusa. :) cerek

Da, i hematit je elijen. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitimeuto svi 11, 2010 11:28 pm

Ljep visak ^^
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 9 / 35.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 22 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: