Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji

Go down 
+59
Waris 68
Aniin
Jedi Mind Tricks
Korplikan
ficoom666
Prometheus
Dantalion
Novus ordo seclorum
Arlena3004
jeruzalem
Vinterlandet
Iris_666
LJUBAV
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Kahali
Isabela
misunderztood
Foto
Akasha
tiadora
saturn
Star23
Lyra
Bobby
orca
biga
Sadb
Zona
maiko
linda
wanderer8
Dada289
lady_starstruck
mirela2608
flory
guitar_master
hrvooo
ukiss
maki976
Chakotay
ANTEA65
MoW
Athena
Eternity
Aurora Borealis
Legionar
Skulptura
schmizzl
djurdjica
Flamezar
morian
Hexenkind
Gea
Berny_Sinara
Svjetloisjena
zvezda
Blizzard
Alpha
63 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
maki976
Stanica



Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 16
Age : 47
Location : BGD
Registration date : 19.05.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimečet svi 20, 2010 2:58 pm

e da..izvinjavam se ,ne odgovorih u potpunosti na pitanje o kolekciji kristala
Imam sledece kristale..Vise komada Gorskog kristala-obradjeni, neobradjeni, za prostor, za punjenje drugih kristala, kao privezak
Rozenkvarc-takodje vise komada, u obliku nakita (ogrlica, privezak, mindjuse)za mindjuse Rozenkvarca da nepomenem da one deluju vise na okolinu, odnosno na odnos drugih prema nama nego na nas same..Zatim imam vise kamencica obradjenih Rozenkvarca, neobradjeni za prostor
Hematit
Jaspis Zeleni
Granat-vise komada ( u nakitu i kao kamen za ruku)
Ahat plavi cipkasti
Ahat beli
Mesecev kamen
Meseceva reka
Tigrovo oko
Turmalin crni
Cadjavi kvarc
Citrin
Aventurin zeleni, Aventurin plavi
Ametist neobradjeni (u obliku druze) , a inace imala sam prelep komad obradjenog Ametista ovalnog oblika, koji sam koristila jako dugo i bas cesto (mnogo puta izlecila jake glavobolje) a onda je jednostavno negde se sakrio (nestao)..Kazu da u tom slucaju kamen ode od nas kada zavrsi svoj "posao"..I moram priznati da vise nemam svakodnevne tenzione glavobolje kao ranije
imam jos i Tirkiz ( u prstenu)
i Epidot ( unakit)
imala sam i Fluorit zeleni i Karneol, ali sam ih poklonila mojoj mami.Jednostavno sam osetila da treba da joj poklonim
Fluorit je bio u obliku trorede narukvice (zeleni fluorit) koji je inace dobar za sve vrste problema sa zubima, desnima i raznim upalama..A posto ona ima problem sa sinusima dobro joj je dosao
eto..to je moja skromna kolekcija
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimečet svi 20, 2010 3:13 pm

Fina kolekcija, možeš otvorit kristaloterapeutsku radnju. Ja imam puno skromniju kolekciju i između ostalog jedan mali karneol. Znaš li kako on djeluje?? Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 158397
[Vrh] Go down
maki976
Stanica



Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 16
Age : 47
Location : BGD
Registration date : 19.05.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimečet svi 20, 2010 5:14 pm

Karneol je jako veseo kamencic..:)
Uliva snagu i hrabrost bez agresivnosti..Cini nas nekako poletnim i veselim.
To je kamen plodnosti ( samo ovo nisam licno probala) hehehe
Ublazava menstrualne problem , cisti i zagreva krv
Dobar je kod problema sa reproduktivnim organima( upale jajnika i sl) , ja sam ga recimo koristila tako sto sam par veceri spavala sa njim postavljenim u predelu jajnika, na mestima gde se javlja bol..Dobar je za zapaljenja svih vrsta (upala bubrega, jajnika, besike, sinusa)
Za njega kazu da pomaze kod donosenja odluka i da je zastita doma i porodice od svih vrsta zla.
Licno ga nisam koristila u te svrhe, znaci vise vezane za probleme fizicke prirode( bolovi u jajnicima, cista, upala).
Dobro ga je drzati pored ulaznih vrata doma, u tom slucaju unosi radost i pozitivnu energiju ukucanima.
e da pomaze u situacijama kada nas uhvati trema ili panika..

eto..nadam se da sam rekla i nesto novo, sto nisi znala
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimečet svi 20, 2010 10:53 pm

Maki i Alpha, hvala na odgovorima. :)
Sigurna sam da moj hematit nije bježao od mene, već sam jučer bila nervozna pa mi je ispao iz ruke.
Osim toga, mislim da ga nisam praznila i punila na vrijeme, zato sam ga sada zakopala u zemlju i ostavit ću ga tako 24 sata.
Nakon toga ću ga probati izložiti mirisnom štapiću (kako je rekla prodavačica) i staviti ga kraj gorskog kristala.
Nisam sigurna da li smije na sunce. scratch

Uglavnom, ujutro sam ga primila u ruku, bio je led ledeni. Nakon minutu se utoplio, a ja sam osjetila da mi energija protječe tijelom dok sam ga držala i neku jačinu u predjelu srca, ali nije bilo neugodno, dapače.
Mislim da se hematit i ja dobro slažemo. :P

Evo i fotka, na kojoj se vide mali utori lijevo, za koje i nisam sigurna jesu li nastali prilikom pada, jer na cijeloj površini ima manje rupice.
Ipak, mislim da mu energija nije narušena. miga

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 238zv7

@Alpha, sviđa mi se tvoj novi sugilit. lovely
Moja mama je čitala o njegovim učincima, posebno na preventivno-zdravstvenom polju. Malo su me uplašili zadnji komentari na račun njegove jake energije. :P
Uglavnom, nedavno sam vidjela da ne prodaju ljubičaste, već sivkasto-plave sugilite. Ovako nešto...

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 2vjbsl4

Zna li netko u čemu je razlika, obzirom na različite boje?
U snazi, tipu ili nećem trećem?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
maki976
Stanica



Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 16
Age : 47
Location : BGD
Registration date : 19.05.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet svi 21, 2010 1:48 am

Athena pozdrav
Nema nikakve razlike..I jesno i drugo je Sugilit...Ne postoji tip Sugilita ovaj ili onaj..Stvar je samo sto je ovaj na tvojoj slici neobradjeni, a onaj koji je Antea postavila je obradjeni kamen
Kao sto i Rubin potpuno drugacije izgleda neobradjen,Ametist,Citrin ili bilo koji drugi kristal..Obradom kamena njegova osnovna boja dolazi do izrazaja, a koliko vidim i na ovim tvojim slicicama vide se nijanse ljubicaste boje samo sto ona nije dovoljno jasna i "izdvojena" kao kod obradjenih kamencica
A da li su snazniji obradjeni ili neobradjeni kristali je vrlo diskutabilno..Neki tvrde jedno, neki drugo, mnogo razlicitih tekstova sam procitala,medjutim najprihvatljiviji odogovor mi je nekako od ljudi koji se bave proucavanjem minerala, i konstatacijom da se obradom ne remeti struktura kristala, pa samim tim i odgovor je da nema neke razlike u dejstvu
Mislim pre da , koliko ce neko od nas snazno da dozivi odredjeni kristal, zavisi od nas samih,nase energije i senzibiliteta
Neobradjeni primerci kristala su nezgodniji za licnu upotrebu pa se vise koriste u prostoru, dok obradjenim kristalom je lakse rukovati ( nema nezgodnih ivica, ispupcenja i sl) pa se za licnu upotrebu i u Kristaloterapiji koriste uglavnom obradjeni primerci
[Vrh] Go down
maki976
Stanica



Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 16
Age : 47
Location : BGD
Registration date : 19.05.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet svi 21, 2010 2:04 am

e da..jos nesto..ovo gore jeste definitivno neobradjeni primerak kristala, ali da li si 100% sigurna da je to Sugilit..Nemogu bas da procenim sa slike ovako, ali iako ima primese ljubicaste ,nisam bas sigurna..Mada zavisi, kada se gleda sa slike, i od ugla slikanja i od svetlosti
A naravno kao i u svemu drugome, i kod kristala postoje kvalitetni i retki ( i skuplji primerci) kao i oni manje kvallitetni..To zavisi i od mesta iskopa(podneblja) i sl..
Kad kazem kvalitetni mislim ne na njihovu energiju vec "jasnocu boje,providnost..na estetski izgled)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet svi 21, 2010 2:20 am

@Maki, na stranici dućana koji prodaje kristale piše da se radi o sugilitu, tj. kad sam kupila hematit, vidjela sam samo takve primjerke. :)
Međutim, vidjela sam na webu da su imali i slični, manji primjerak izrazitije ljubičaste boje, također neobrađeni, ali je prodan.
Zato sam se pitala postoje li različite varijante/boje tog kamena. Treba vidjeti uživo. Ja sam samo bacila oko, budući da ga nisam planirala kupiti.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet svi 21, 2010 10:32 am

Ono je sigurno Sugilit jer sam bila u tom ducanu i vidjela ih uzivo lovely

Inace, i mene muci to pitanje da li je 'bolje' imati obradjeni ili neobradjeni Kristal. Meni su savrsene geode za Kristale u prostoru. Lijepi su mi i stapici i oblutci, a najmanje mi se svidja kada netko napravi neku skulpturu od Kristala jer mi se cini da to nekako Kristalu nije bas bilo drago kad su mu radili conf1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet svi 21, 2010 12:28 pm

@Maki...tnx za karneol, baš sam se oduševila, dobila sam jedan mali, a nisam ni znala kako je dragocjen, onako pomalo ženski kamen, ali ima i širi spektar. Jako mi se sviđa. Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 158397
[Vrh] Go down
maki976
Stanica



Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 16
Age : 47
Location : BGD
Registration date : 19.05.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet svi 21, 2010 5:55 pm

nema na cemu Antea..:)
uzivaj
[Vrh] Go down
maki976
Stanica



Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 16
Age : 47
Location : BGD
Registration date : 19.05.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet svi 21, 2010 6:01 pm

Alpha..verujem da je Sugilit , samo nisam sa slike mogla bas najbolje da procenim
za licnu upotrebu uglavnom se koriste obradjeni kristali..
Od davnina su ljudi upotrebljavali kristale kako za licnu upotrebu, tako za izradu raznih statua, svetiljki i sl..predmeta..Pravili su se pehari od kristala iz kojih se pila voda, za koju se verovalo da ima posebno dejstvo i jos mnogo mnogo toga..
Obradom kamena mu se ne smanjuje snaga energije a to je ipak najbitnije..Sve ostalo je stvar izbora..Posto je za veci prostor potreban ipak malo veci kristal, iz tog razloga su to uglavnom neobradjeni kristali, jer je ipak malo teze naci veliki primerak obradjenog
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet svi 21, 2010 7:32 pm

Kvarc privlaci munje :D shock
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepon svi 24, 2010 11:36 am

Danas je ponedjeljak. To je Mjesecev dan, a uz njega se veze Biser, Mjesecev kamen, Safir, Sedef :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimesub svi 29, 2010 1:25 pm

Evo nešto zanimljivo, vezano uz same kristale i njihova svojstva, proizašlo na temelju istraživanja čovjeka koji se time bavi. kava

Našla sam zanimljive stvari o nekim kristalima, ali i o nekim potencijalnim negativnim svojstvima pojedinih kristala, bilo zbog toga što su ljudi danas izgubili snagu suptilnijih energetskih polja pa se teško spajaju sa mineralom (primjer lapis lazulija) ili radi eventualnih posljedica poticanja vidovitosti i duhovnih uvida, na koje osoba ne mora biti spremna pa može izazvati disbalans (smaragd).

Ne mogu c/p stranicu ni dijelove teksta, iako uz liječenje kristala ima još nekih zanimljivosti o kristalima.

LINK http://www.posluh.hr/hermetizam-kristala/sv_lijecenje_kristalima.html

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimened lip 06, 2010 7:16 pm

Nedavno sam dobio na poklon ovu prekrasnu kuglu oceanskog jaspisa: lovely

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Slika0328

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Slika0330

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates


Zadnja promjena: Alpha; uto lip 08, 2010 12:56 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravila sliku)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimened lip 06, 2010 8:35 pm

Jako lijepa kugla. :) Nisam čitala o ocean jaspisu, kad nađeš vremena mogao bi napisati nešto više o njegovim svojstvima.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimeuto lip 08, 2010 12:45 pm

MoW je napisao/la:
Nedavno sam dobio na poklon ovu prekrasnu kuglu oceanskog jaspisa: lovely
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Slika0328

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Slika0330

Prekrasan je! Pogotovo je lijepo ispao na prvoj slici :D

Ocan Jaspis se smatra jakim zastitnickim i iscjeljiteljskim kamenom. Jaspis dolazi u raznim bojama i koristi se za razlicite svrhe ali uvijek se smatra zastitnickim kamenom. Jaspis se moze naci posvuda, a Ocean Jaspis postoji samo na jednom podrucju blizu Madagaskara. Naziva se jos i Kamen Atlantide.
Enivej, onaj tko ti ga je poklonio zeli ti sigurnost :D

Evo jos o Ocean Jaspisu :)


OCEAN JASPIS je poznat je još i kao „kamen Atlantide“, jer je početkom novog milenija pronađen u podmorju oceana i vjeruje se da je u njemu zaključano mistično znanje. Ocean Jaspis je vrlo umirujući i potiče ljubav prema sebi i drugima. Ljekovit za emocije i donosi mir uma. Pomaže prihvatiti odgovornost i pojačava strpljenje. Pomaže nam shvatiti da smo svi međusobno povezani i da je priroda ciklična struktura. Potiče brzo razmišljanje i organizacijske sposobnosti. Stimulira maštu i transformaciju ideje u akciju. Djeluje na prehrambenu stabilizaciju unutar tijela i poboljšava probavu. Produžava seksualni užitak.Poznat je kao veliki njegovatelj i pomaže nam u stresnim vremenima. Donosi mir i cjelovitost. Daje nam odlučnost, hrabrost i podršku tijekom nužnog sukoba. Ovo je jak zaštitinički kamen. Djeluje na srčanu čakru, uklanja toksine. (izvor)

Ovo je jak zaštitinički kamen, a zbog svog djelovanja na dva najvažnija područja, detoksikaciju organizma i regeneraciju stanica, on je iscjeljujući kristal broj jedan!

Primjena ocean jaspisa: čirevi, noćne more, alergije, upale grla, očne bolesti općenito, trbobolja, konjuktivitis, problemi s mjehurom, plikovi, bronhitis, celulit, crijevni problemi, dijabetes, detoksikacija, upale, prehlade, iscrpljenost, spuštanje visoke temperature, plodnost, umorna stopala, mokraćni mjehur, gripa, glaukom, bolno grlo, visoka temperatura, kašalj, jačanje imuniteta, rak, jačanje jetre, migrene, sinusitis, dermatitis, jačanje bubrega, gljivične infekcije, povećana prostata, regeneracija, problemi štitnjače, problemi sa snom, hrkanje, mučnina, problemi rasta, menopauza, osjetljivost na promjene vremena, ciste (izvor)


Jaspis generalno dolazi u raznim varijacijama:

Raznolikost je začin života...jaspis postoji u bezbroj vrsta, samo neki od njih su crveni jaspis, žuti jaspis, leopard jaspis, dalmatinac jaspis, pikaso jaspis, zemljani jaspis, stromatolit ili kambaba jaspis, mokait jaspis, višebojni jaspis, ocean jaspis,...

Kroz vijekove jaspis je bio važan šamanski alat:
plavi (veza sa zagrobnim životom),
crveni (zdravlje, preporođaj, koncentracija, samodisciplina, energija, koncentracija),
žuti (zaštita na duhovnom putovanju),
smeđi (zaštita, uzemljenje)
zeleni jaspis (Jasper viridis) kod Kineza se često stavaljao umjesto žada u usta umrlog (izvor)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimesri lip 16, 2010 12:22 am

Ljudi, na Trgu su štandovi na kojima se do petka prodaju kristali :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepet lip 18, 2010 10:43 pm

Danas je bio zadnji dan i taman sam sve prošla s nek9m blagim umorom što od ispita što od gatanja tarot kartama koje na moju žalost nisu u bajnoj sadašnjosti kad mi je nešto zapelo za oko.

Privjesak mjesečeveog kamena cerek

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 76963472

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 10102610

evo moje kolekcije nakita od jantara :)

čitala sam da jantar trljanjem postaje električno negativan. što to točno znači za utjecaj na tijelo? confused

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 37692550

i da počastila sam se knjižicom : Kristalima do zdravlja od Osmana Hasanpašića study zanimljiva je, na laičkom jeziku opisano i sve na jednom mjestu o kristaloterapiji
što me dovodi do jednog pitanja- Kvarc odnosno kremen.. da li je dobar onaj kojeg nađem u prirodi ili je bolji ovaj kupljen i pročišćen od primjesa?

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimepon lip 21, 2010 1:44 pm

Da, Gea, jantar postaje elektrostatski negativan. Ne znam što znači za tijelo, ali ako ga natrljaš dovoljno privući će male papiriće oko tebe :P

Večeras sam sanjao kako sam nekoj osobi, sjećam se samo da je odrasla žena i da ju ne poznajem, odlučio dati jedan svoj kristal jer sam smatrao da joj je potreban te sam izabrao tigrovo oko (ili Tigrovo oko, kako već želite da pišem).
Maloprije sam pogledao film koji me jako dojmio, najbolji kojeg sam pogledao ove godine, zove se Misteriozna gospođica C.
Ako pogledate film vidjet ćete sinkronicitet. Međuostalom, naučila je ljude na primjeru svojeg kristala kojeg je nazvala Gertrude kako izraziti svoje probleme i produbiti vezu sa znanjem. Čak je i objasnila da to ne mora biti kristal, nego bilo koji predmet koji je nama važan :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 12:00 am

a moze li neko da mi kazeee koje drago kamenje mogu naci u prirodi i kakoo ix prepoznati :D????
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 12:21 am

U prirodi postoje podrucja bogata nekim mineralima i nalaze se na raznim geografskim lokacijama ali uglavnom kod nas toga nema. Svejeno, velika vecina najrazlicitijih kristala moze se kod nas nabaviti u ducanima takve robe. Dolaze kao neobradjeni ili obradjeni primjerci u raznim velicinama. U Zagrebu ima ducan Nova arka u Tkalcicevoj ulici koja drzi takve stvari.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 11:31 am

Xwala alpha na odgoworuu :)
[Vrh] Go down
hrvooo
Prašina



Male
Cancer Cat
Broj postova : 8
Age : 36
Registration date : 22.06.2010

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 2:54 pm

hallo ljudi novi sam, i ovo što čitam uzasno mi je zanimljivo, ja nemam puno kamenja imam samo dva (jantar i ametist), pošto sam iz osijeka nemem ih gdje kupit, ali prvom prilikom kad budem išo u zg kupojem sigurno još koj, zanima me sam jesu cijene u novoj arci i u onoj trgovini nebeski dar podjednake(ak imete iskustva koja je jeftinija).... i da moj ametist; ako sam dobro shvatio praznim pod mlazom vode 5-6 minuta, a punim samo na mjesečini ??? ljudi pozz zakom ste lol rofl lovely
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 3:21 pm

@hrvoo za ovo prvo nemogu pomoc posto ne zivim u zagrebu
Za ovo drugo. Ametist praznis pod toplom vodom, tocno
E sad mozes ga punit na mjesecini, a mozes i sa napunjemim kvarcom, mozes i ako se dobro sjecam i ukopavanjem ametista u zemlju, bez biljaka u njoj i drzat ga tamo 48 sati.
Samo ga nemoj na sunce punit jer ce ti boja izbljedit.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji   Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji - Page 13 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kristali, minerali, (polu)drago kamenje i njihovi utjecaji
[Vrh] 
Stranica 13 / 35.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Drago kamenje
» Drago kamenje
» TAJANSTVENO KAMENJE IZ IKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: