Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Videoigrice dobre za vid

Go down 
+3
Svjetloisjena
floridana
Alpha
7 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitimesri tra 01, 2009 10:47 pm

Nisam se mogla odluciti da li da ovaj clanak stavim na Znanost ili na Informatiku ali evo ipak na Znanost...zasto...zato jer je ovo vec postalo smijesno...ima li ista za sto znanstvenici nece zakljuciti da zapravo nije onako kako su se do juce kleli da jeste suspect


"Unatoč uvriježenom vjerovanju da su videoigrice, osobito akcijske, loše za vid, nova istraživanja su pokazala da imaju upravo suprotni učinak te da znatno poboljšavaju percepciju detalja.
Daleko od toga da mogu oštetiti vid, čega su se mnogi stručnjaci pribojavali, akcijske igre kao Counter-Strike, Call of Duty ili Left 4 Dead zapravo su odličan trening za oči.
Ljudi koji su sudjelovali u programu igranja videoigrica primijetili su značajno poboljšanje sposobnosti zamjećivanja detalja, pa znanstvenici smatraju da bi igranje igrica moglo pomoći ljudima koji imaju problema s noćnom vožnjom.
''Obično poboljšanje osjetljivosti na kontraste znači nošenje naočala ili operaciju oka'', kaže Daphne Bavelier s njujorškog Sveučilišta Rochester, čija je studija objavljena u časopisu Nature Neuroscience.
''No mi smo otkrili da akcijske videoigre treniraju mozak da procesira postojeću vizualnu informaciju što učinkovitije, a ta poboljšanja traju mjesecima nakon prestanka igranja igre.''
Tijekom studije istraživači su podijelili 22 studenta u dvije grupe. Jedna grupa je igrala akcijske igre Call of Duty 2 i Unreal Tournament 2004, dok je duga igrala The Sims 2, igru za koju koordinacija oko-ruka nije baš nužna.
Dvije grupe igrale su dodijeljenu im igru 50 sati tijekom devet tjedana. Na kraju ''treninga'' oni koji su igrali akcijske igre pokazali su u prosjeku poboljšanje od 43 posto u razlikovanju različitih nijansi sive boje, dok kod onih koji su igrali Simse nisu zapažena nikakva poboljšanja.
Bavelier je saznala da su oni koji su igrali akcijske igre bili 58 posto bolji u zamjećivanju sitnih razlika u kontrastu.
''Kad ljudi igraju akcijske igre, mijenjaju 'put' odgovoran za vizualno procesuiranje. Ove igre iskušavaju granice ljudskog vizualnog sustava i mozak se tome prilagođava'', kaže ona." (Izvor)


Eto...igrice su korisne za vid...barem danas...sutra mozda otkriju da ipak nisu :P

Da li mozete reci da ste, iz vlastitog iskustva, primjetili kakav utjecaj igrica i tome slicnog na vas vid?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitimesri tra 01, 2009 10:55 pm

meni zamaraju oči ali ima tu logike da se prilikom fokusiranja na detalje oči naprežu a time i vježbaju. to je nešto slično kao one naočale za strabizam koje imaju rupice na sredini i tjeraju osobu da gleda kroz njih.
kad pretjeram sa igrama meni se desi kopletni pomak slike.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitimesri tra 01, 2009 10:59 pm

Kad sam igrala igrice, vid mi je bivao sve slabiji a ne bolji tijekom igre. Možda imaju pozitivan učinak na moć zapažanja, ali ne odmaraju oči i sigurno mogu doprinijeti promjeni dioptrije.
[Vrh] Go down
B
Višestanični organizam
B


Male
Virgo Goat
Broj postova : 38
Age : 32
Registration date : 18.08.2009

Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitimened kol 23, 2009 2:50 pm

Ja igram Unreal Tournament i moram priznat da mi se zapazanje stvarno poboljsalo. Vjerojatno postoji odredjena doza poboljsanja ali kad u bilocemu pretjeras pocne imat stetno djelovanje.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitimened kol 23, 2009 3:32 pm

Da sta onda tek rade ove strategije sto igram (WarCraft 3 i Company Of Heroes) zubi
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitimened kol 23, 2009 7:31 pm

Ja igram Call Of Duty 2 u multiplayeru i mislim da su mi se poboljsali refleksi i zapaznje. Treba se reagirati kad covjek sa autmatom izleti iza ugla ili uociti nesto da se mrda na drugom kraju mape kad si na dobroj poziciji sa sniperom :D
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitimened kol 23, 2009 7:34 pm

imas li xfire? ja imam 500+ sati CoD2 ali dosta dobro igram jer sam naviko na te igrice
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitimened kol 23, 2009 7:50 pm

Imam, tomi1310, igrao sam prije na drugom accountu, ali sam imao sejvan password i username - kasnije kad sam resetirao windowse izgubio sam account :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Videoigrice dobre za vid Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice dobre za vid   Videoigrice dobre za vid Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Videoigrice dobre za vid
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dobre vijesti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: