Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?

Go down 
+20
Green
spoxy
Legionar
Alpha
Goran
Karl Marx
Absynthia
silver
bitch_ri
zmija
babi
Svjetloisjena
Eosphoros
urbanaaa
Aleksandar Veliki
malena
vladimir
floridana
sanja
kravica
24 posters
Go to page : 1, 2  Next

Hrvati iz bih trebaju imati ista prava na predstoljećim izborima kao i hrvati iz hrvatske:
Da
Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_vote_lcap13%Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_vote_rcap
 13% [ 5 ]
Ne
Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_vote_lcap84%Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_vote_rcap
 84% [ 32 ]
Ne znam
Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_vote_lcap3%Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Ukupno glasova : 38
 

Autor/icaPoruka
kravica
Riba
kravica


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 131
Age : 36
Location : kravice
Registration date : 06.10.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 9:53 am

Je li po vama pošteno da na živote ljudi u jednoj državi utiču ljudi koji ne žive na njenom teritoriju?
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 10:44 am

ne, jer ne žive oni na tom teritoriju, pa mi je malo glupo da neko drugi odlučuje o tvojoj sudbini...
joj, da me čuju ovi moji iz hercegovine.... lovely
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 11:01 am

nitko tko ne plaća porez i živi po zakonima hrvatskim nebi po meni trebao odlučivati tko će nam voditi zemlju.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 11:13 am

flo je napisao/la:
nitko tko ne plaća porez i živi po zakonima hrvatskim nebi po meni trebao odlučivati tko će nam voditi zemlju.
A sta je sa ljudima recimo iz dijaspore,zar i oni nemaju prava?
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 11:16 am

Slažem se s ovim da nitko osim nas koji tu živimo ne bi trebao glasat na izborima. Eventualno, Hrvati iz BiH-a bi trebali glasat kao i svi drugi iz dijaspore, ali i to mi je glupo jer šta oni vani znaju kako je nama u Hrvatskoj.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 11:22 am

O licnim potrebama i standardu u sirem pogledu ajd i neznaju ali su zato mislim politicki itekako informisani jer u svim ex-yu republikama pa i navedenoj jos uvek je na snazi vrsta cenzure i mnogo skrivenog od sire javnosti.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 2:43 pm

vladimir je napisao/la:
flo je napisao/la:
nitko tko ne plaća porez i živi po zakonima hrvatskim nebi po meni trebao odlučivati tko će nam voditi zemlju.
A sta je sa ljudima recimo iz dijaspore,zar i oni nemaju prava?
oni bi trebali imati svoje zastupnike u saboru koji bi se borili za njihova prava , tj prava dijaspore, ali nitko vani bez obzira na informiranost ne može znati kako je živiti u HR, možeš biti informiran do određene točke ali ti neznaš koliko košta kurh i kojem je to nesrazmijeru sa plaćom, ne znaš kakko žive ljudi dok ne vidiš kako kopaju po kantama za smeće ( to je svakodnevica)...itd.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 2:52 pm

Možda će zvučati glupo. Ali stavimo pretpostavku da su ti ljudi iselili iz domovine iz razloga "trbuhom za kruhom". OK. Sad kada imamo kapitalizam i imamo kruha. Nek se vrate pa neka nam pomognu. Glasovati nam ne treba pomoći i sami ćemo to.
Neka dođu i ulože i to prikažu narodu. A ne nešto kao ulagali smo mi i za vrijeme rata i poslije i uvijek. Suuper! Di su ta ulaganja?-Ali to je gospodarstvo a ne politika.
U svakom slučaju ako živiš i PLAĆAŠ porez možeš glasovati, ako ne NE!
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 2:52 pm

flo je napisao/la:
vladimir je napisao/la:
flo je napisao/la:
nitko tko ne plaća porez i živi po zakonima hrvatskim nebi po meni trebao odlučivati tko će nam voditi zemlju.
A sta je sa ljudima recimo iz dijaspore,zar i oni nemaju prava?
oni bi trebali imati svoje zastupnike u saboru koji bi se borili za njihova prava , tj prava dijaspore, ali nitko vani bez obzira na informiranost ne može znati kako je živiti u HR, možeš biti informiran do određene točke ali ti neznaš koliko košta kurh i kojem je to nesrazmijeru sa plaćom, ne znaš kakko žive ljudi dok ne vidiš kako kopaju po kantama za smeće ( to je svakodnevica)...itd.
ma mogu usporediti sa maticom svoje drzave i verujem da je tesko,ja flo dobro znam sto je muka :(
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 2:54 pm

vladimir je napisao/la:
flo je napisao/la:
vladimir je napisao/la:
flo je napisao/la:
nitko tko ne plaća porez i živi po zakonima hrvatskim nebi po meni trebao odlučivati tko će nam voditi zemlju.
A sta je sa ljudima recimo iz dijaspore,zar i oni nemaju prava?
oni bi trebali imati svoje zastupnike u saboru koji bi se borili za njihova prava , tj prava dijaspore, ali nitko vani bez obzira na informiranost ne može znati kako je živiti u HR, možeš biti informiran do određene točke ali ti neznaš koliko košta kurh i kojem je to nesrazmijeru sa plaćom, ne znaš kakko žive ljudi dok ne vidiš kako kopaju po kantama za smeće ( to je svakodnevica)...itd.
ma mogu usporediti sa maticom svoje drzave i verujem da je tesko,ja flo dobro znam sto je muka :(
ti da, ali ima ljudi u americi, australiji i šta oni znaju kako je nama.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 3:06 pm

neki znaju neki neznaju,zato i postoje organizacije,ovi iz australije znaju dosta,veruj mi :)
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 3:11 pm

to je sad malo teže pitanje jer dijaspora je ipak vezana za svoju matičnu zemlju, ali opet s druge strane, oni ne žive u njoj...
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 3:13 pm

vruća mačka je napisao/la:
to je sad malo teže pitanje jer dijaspora je ipak vezana za svoju matičnu zemlju, ali opet s druge strane, oni ne žive u njoj...
da ali su pak deo zemlje :)
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 3:16 pm

jesu, ali ipak ne žive u njoj...
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 3:17 pm

vruća mačka je napisao/la:
jesu, ali ipak ne žive u njoj...
netrba zaboraviti da su ti ljudi mnogo doprineli ovoj zemlji :)
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 3:23 pm

jesu, ali vratimo se sad na topic, a to su Hrvatska i Hrvati u BiH
Milanović se protivi tome da Hrvati iz BiH imaju pravo glasanja na izborima? zašto? zato jer zna da će 90% njih glasati za HDZ?
e, sad je pitanje zbog čega Hrvati iz BiH bazuvjetno glasaju za HDZ?
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 3:54 pm

Mislim da NITKO ne bi trebao glasati OSIM ljudi koji žive u državi, bili oni hrvati..ovi ili oni.. A hrvati koji žive u Bosni, Australiji ili na Marsu... nek glasaju u državi u kojoj žive i amen. Kakve veze ima hrvat iz Australije koji tamo godinama fino živi, nije iskusio život u Hrvatskoj nakon rata i sad da se on ide pravit pametan i glasat...a svi znamo za koga većinom glasa dijaspora.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 4:10 pm

urbanaaa je napisao/la:
Mislim da NITKO ne bi trebao glasati OSIM ljudi koji žive u državi, bili oni hrvati..ovi ili oni.. A hrvati koji žive u Bosni, Australiji ili na Marsu... nek glasaju u državi u kojoj žive i amen. Kakve veze ima hrvat iz Australije koji tamo godinama fino živi, nije iskusio život u Hrvatskoj nakon rata i sad da se on ide pravit pametan i glasat...a svi znamo za koga većinom glasa dijaspora.
i Hercegovini, molim lijepo
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 6:57 pm

vruća mačka je napisao/la:
jesu, ali vratimo se sad na topic, a to su Hrvatska i Hrvati u BiH
Milanović se protivi tome da Hrvati iz BiH imaju pravo glasanja na izborima? zašto? zato jer zna da će 90% njih glasati za HDZ?
e, sad je pitanje zbog čega Hrvati iz BiH bazuvjetno glasaju za HDZ?
Pa onda neka Milanović pozove ontante i ezule da glasaju u Hrvatskoj.
[Vrh] Go down
Eosphoros
Višestanični organizam



Male
Aries Dragon
Broj postova : 78
Age : 35
Registration date : 12.10.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 11:41 pm

Naravno da ne! Hrvati iz BiH nisu hrvatska dijaspora, nego autohtono stanovništvo koje tamo živi već 1400 godina. Oni su građani multinacionalne BiH pa neka se već jednom počnu tako i ponašati. Činjenica da meni strani državljani određuju sudbinu je, da prafraziram Krležu, izvan pameti! Nažalost, Hrvate iz BiH iskorištava HDZ za svoje političke ciljeve, a ne čini ništa u pogledu revizije onog sramotnog Daytonskog sporazuma koji Hrvate svodi na razinu nacionalne manjine.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimesub lis 13, 2007 11:55 pm

Mislim da ne mogu imati ista prava kao mi, iako imaju poseban status kao velika skupina koja ne živi na teritoriju države kojoj pripada po nekakvom etničkom ključu. Tu se u povijesti svašta izdogađalo i posljedica je današnja situacija. Oni su sad konstitutivni narod susjedne države i tamo se bore za svoja prava, u čemu im Hrvatska može i mora pomoći (na legalne načine, naravno).

Dijaspora, oni koji su odselili iz Hrvatske iz raznih razloga, ali su zadržali hrvatsko državljanstvo ili ga imaju uz neko drugo, svakako ima pravo glasa, što je praksa u većini suvremenih država. Ovo s glasovanjem Hrvata u BiH je na žalost političko pitanje koje ima svoju prošlost. Naravno, Hrvatima iz BiH želim sve najbolje, kao i nama ovdje, normalno, povezani smo neraskidivim vezama.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimened lis 14, 2007 1:24 pm

urbanaaa je napisao/la:
Mislim da NITKO ne bi trebao glasati OSIM ljudi koji žive u državi, bili oni hrvati..ovi ili oni.. A hrvati koji žive u Bosni, Australiji ili na Marsu... nek glasaju u državi u kojoj žive i amen. Kakve veze ima hrvat iz Australije koji tamo godinama fino živi, nije iskusio život u Hrvatskoj nakon rata i sad da se on ide pravit pametan i glasat...a svi znamo za koga većinom glasa dijaspora.

u potpunosti se slažem
Tko god živi na hrvatskom teritoriju, kakvog god da je podrijetla ima pravo glasati jer živi u toj državi i ima pravo odlučivati. Ali tko god ne živi u Hrvatskoj, da je ne znam kakva Hrvatina ne bi trebao glasati jer ne živi ovdje i ne može znati što je najbolje...
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimened lis 14, 2007 7:07 pm

svi se slažemo u tom dqa ne bi trebali, ali pak hrvati u bih imaju pravo glasa...
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimened lis 14, 2007 10:31 pm

flo je napisao/la:
nitko tko ne plaća porez i živi po zakonima hrvatskim nebi po meni trebao odlučivati tko će nam voditi zemlju.

slazem se u potpunosti
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitimepon lis 15, 2007 11:16 am

vruća mačka je napisao/la:
svi se slažemo u tom dqa ne bi trebali, ali pak hrvati u bih imaju pravo glasa...

pa naravno da Hrvati u BIH imaju pravo glasa kad žive tamo...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Empty
PostajNaslov: Re: Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?   Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Trebaju li hrvati iz bih imati prvao glasa na izborima?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Imati ili biti?
» Hrvati otkrili molekulu vrijednu milijune dolara!
» Srbi,Hrvati,Slovenci,Makedonci,Grci,Rumuni na braniku Evrope

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: