Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!

Go down 
+11
Remke
Comi
Gea
gloria_g
Svjetloisjena
Legionar
Jaykof
josip21
floridana
Eagle-1
kayser
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 37
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimesri tra 15, 2009 10:15 am

Hrvatska znanstvenica dr. Iva Tolić-Norrelykke, voditeljica grupe na Max Planck Institutu za molekularnu staničnu biologiju i genetiku u Dresdenu u Njemačkoj, i njen stručni tim na dobrom su tragu otkrivanja tajne besmrtnosti. Naime, otkrili su prvi potencijalno besmrtni organizam - kvasac iz afričkog piva. Daljnje istraživanje stanica koje ne stare moglo bi kroz dvadesetak godina dovesti do lijeka za starost.

Veoma zanimljivo. Sto vi mislite bili voljeli zivjeti vjecno. ja nisam bas siguran.
[Vrh] Go down
Eagle-1
Višestanični organizam



Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 92
Age : 35
Location : Rijeka
Registration date : 14.01.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimesri tra 15, 2009 10:41 am

Sa trenutnim ustrojem, ekonomijom (ne mislim na recesiju nego na ekonomiju kao znanost a kapitalizam kao filozofiju) i mentatlitetom čovječanstva - ne, hvala na ponudi.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimesri tra 15, 2009 3:35 pm

možda još ima nade za mene zubo
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimesri tra 15, 2009 5:38 pm

paaaa....bilo bi zanimljivo...samo ako otkrijemo tu besmrtnost morat cemo se svi sterilizirati jer veoma brzo bi nastala guzva na planeti...
[Vrh] Go down
Eagle-1
Višestanični organizam



Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 92
Age : 35
Location : Rijeka
Registration date : 14.01.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimesri tra 15, 2009 6:56 pm

Ovisi, za regulaciju uvijek posoje bolest, glad i rat. kad bar smrt sama ne može.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimesri svi 06, 2009 11:41 pm

ja to ne bih htio ...

reko bih, fala, ali ne fala :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimečet svi 07, 2009 12:16 am

Zar ne bi bilo bolje da pričamo o mogućnostima koje bi se otvorile kada bismo živjeli vječno?

Nakon nekog vremena osobe koje su slabijeg psihičkog stanja, poput osoba s depresijom, itd. bi odlučile umrijeti... nadalje, i sve one osobe koje ne bi bilo zadovoljne svojim životom, sve osobe koje su 'slabije' . Za svaku mrtvu osobu društvo bi bilo 'nadograđeno' jednim novim djetetom. Tada bi se naglasila prirodna selekcija, a ljudi bi mogli doci do drustva koje bi bilo - korak do savršenog.

Pokušao sam razmišljati kao fanatik.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimečet svi 07, 2009 12:26 am

Bojim se da bi nekim bilo ko u onom filmu - Highlander. Uglavnom, u nekom dijelu (zadnjem - predzadnjem) glavni lik, kojeg glumi Christopher Lambert čini me se ... već je proživio ne znam ni ja kolko dugo (on je jedan od onih besmrtnika) te se odluči boriti protiv nekog zločestog, zna da će izgubiti, a ako izgubi ovaj zločesti će ga ubiti. I tak se on ode borit, još veli: ne želim više živjet, daj da se borim i da umrem (tak nekaj).

A i Legi ... kad bismo svi bili besmrtni, kak bismo skinuli ovakvu nekakvu vladu sa čela države. Mislim da bi vječno bili isti (ko kod nas recimo, već 100 godina isti ljudi u saboru, ministarstvima i slično, a i nisu se baš najbolje pokazali, barem je moj nekakav dojam)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimečet svi 07, 2009 12:47 am

Vječni život u fizičkom smislu - mislim da ne bih, hvala :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimečet svi 07, 2009 10:53 am

grozno....užas...
vječno se buditi u svom tijelu, nositi sam sebe, gledati se... ??
ma za poluditi.
ni u ludilu
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimeuto svi 12, 2009 1:44 am

mislim da naš um nije ni naviknut živjeti vječno, mi živimo unutar granica, zato i cjenimo vrijeme jer nije da imamo sutra, a zamislite što bi se dogodilo kad se granice izbrišu i mi metaforički gledajući inače čekamo da prođemo jadan po jedan zavoj na našem putu , a onda je najednom ispred nas ravna cesta koja se proteže u nedogled - svatko bi nakon nekog vramena odustao od putovanja
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimepon svi 18, 2009 12:44 am

ja bih se ubio da vidim kako je tamo pa bih se vrnuo da vidim sta ima novo rofl
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimepon svi 18, 2009 10:04 am

i nama ispričao kako je tamo...
lolcina
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimesri svi 20, 2009 6:24 pm

e to već spada pod vremeplov, to bi i ja da škicnem u dalju budućnost bez nuždosti da moram poživjeti do nje...
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimesri svi 20, 2009 11:55 pm

nije to vremeplov, to je cudo :)
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimepon srp 06, 2009 9:44 am

ovo je jednostavno glupo sta ce nam to gledajte to ovako:
Sve vise populacije-Sve manje poslova-Sve vise siromasnih-Sve vise izgladnjelih-Sve manje kisika-Kraj svijeta
dobro mozda sam malkice pretjero al ipak nije pametno to, mi izimimo samo ono sto netreba
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:30 pm

Uff, neki lik iz grčke mitologije je rekao da nam bogovi zavide na smrtnosti jer svaki dan nam je kao posljednji, zašto to odbaciti XD
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:49 pm

joj pa sjecam se toga to je dobro
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimeuto srp 07, 2009 2:49 am

pa nedavno su otkrili nekakvu meduzu ili nešto slično,nekakvo morsko biće koje se regenerira u potpunosti i ne umire nikad...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimeuto srp 07, 2009 9:36 am

a sto mislis po cemu oni to rade, normalno da su nasli neku "zivinu" pa ponjoj XD ko onaj celton gel nemoze se samo tako otkrit nesto za regeneraciju ili tako nesto treba im neki uzorak
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimeuto srp 07, 2009 12:39 pm

I dalje ne kuzim tko bi i zasto htio zivjeti vjecno suspect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimeuto srp 07, 2009 12:40 pm

Misliš na fizički život?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimeuto srp 07, 2009 12:41 pm

Da. O tome se tu i prica, sto ne?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimeuto srp 07, 2009 12:49 pm

Pa čuj, ako ima slatke sise... cerek

:P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitimeuto srp 07, 2009 12:51 pm

Ajmeeee...Omegaaaa :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!   Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hrvatska znanstvenica na tragu besmrtnosti!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Hrvatska na 72. mjestu.
» Hrvatska glazba
» Hrvatska-Ukraina
» Hrvatska-kvalifikacije za SP 2010
» Hrvatska nacionalna jela

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: