Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Više kćeri - sretnija obitelj?

Go down 
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Više kćeri - sretnija obitelj? Empty
PostajNaslov: Više kćeri - sretnija obitelj?   Više kćeri - sretnija obitelj? Icon_minitimečet tra 23, 2009 8:45 pm

Naišla sam na ovaj ČLANAK i sad se pitam koliko u njemu ima istine. Imam dva sina i premda mi nedostaju ponekad "ženski" razgovori i pouka u kuhanju i sličnim aktivnosztima u koje se dječaci manje uključuju iako nisu sasvim nezainteresirani, ne čini mi se da su dječaci takav negativan faktor kako je to prikazano. I obitelji s kćerima može biti jako velikih problema. Samo, možda djevojćice upravo u problematičnim obiteljima kompenziraju dio problema i doprinose zajedničkoj dobrobiti, to sam već znala viđati. Sinovi obično pobjesne i ili odu ili postanu destruktivni ako kod kuće nešto nije u redu. U svakom slučaju, čini mi se da je članak malo pretjerano sklon "ocrniti" muško potomstvo:

Citat :
Znanstvena su istraživanja pokazala da su odnosi u obiteljima sa ženskom djecom otvoreniji i stabilniji, a djeca koja rastu u takvoj okolini sretnija su i zadovoljnija.

Znanstvenici su ispitali 571 osobu u dobi od 17 do 25 godina i saznali da su oni koji su odrasli uz sestru imali veće šanse da budu sretni i uravnoteženi.

Sa Sveučilišta u Ulsteru kažu da su obitelji koje imaju kćeri otvorenije i spremnije razgovarati o osjećajima.

Smatraju da je utjecaj djevojčica iznimno važan nakon stresnih obiteljskih situacija, kao što su razvodi.

Tijekom studije sudionici su ispunjavali psihološke testove koje su istraživači koristili kako bi se upoznali s nizom problema, kao što je njihov pozitivan stav i metalno zdravlje.

Izražavanje osjećaja je nužno za dobro psihološko zdravlje, a djevojčice to potiču unutar obitelji.

''Sestre izgleda potiču otvoreniju komunikaciju i koheziju u obitelji'', kaže glavni istraživač Tony Cassidy.

''No braća imaju sasvim suprotni učinak.''

Mnogi od ispitanika odgajani su u obiteljima u kojima su se roditelji razveli i u njima je utjecaj djevojčica bio još izraženiji.

''Mislim da bi ovo moglo pomoći ljudima koji pružaju savjete obiteljima u kriznim vremenima. Moramo smisliti način kako pomoći obiteljima s mnogo dječaka.''

''Ovo je jako zanimljivo i uistinu se poklapa s našim iskustvom'', kaže Geri Burnikell, koordinator na dobrovoljnoj telefonskoj liniji za pružanje pomoći Support Line.

''Dječaci personaliziraju probleme. U obiteljima gdje ima puno sinova to može izazvati probleme.''
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen

Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Registration date : 14.04.2009

PostajNaslov: Re: Više kćeri - sretnija obitelj?   Više kćeri - sretnija obitelj? Icon_minitimečet tra 23, 2009 9:11 pm

Svjetloisjena je napisao/la:

Citat :
Znanstvena su istraživanja pokazala da su odnosi u obiteljima sa ženskom djecom otvoreniji i stabilniji, a djeca koja rastu u takvoj okolini sretnija su i zadovoljnija.

Znanstvenici su ispitali 571 osobu u dobi od 17 do 25 godina i saznali da su oni koji su odrasli uz sestru imali veće šanse da budu sretni i uravnoteženi.

Sa Sveučilišta u Ulsteru kažu da su obitelji koje imaju kćeri otvorenije i spremnije razgovarati o osjećajima.

Smatraju da je utjecaj djevojčica iznimno važan nakon stresnih obiteljskih situacija, kao što su razvodi.

Tijekom studije sudionici su ispunjavali psihološke testove koje su istraživači koristili kako bi se upoznali s nizom problema, kao što je njihov pozitivan stav i metalno zdravlje.

Izražavanje osjećaja je nužno za dobro psihološko zdravlje, a djevojčice to potiču unutar obitelji.

''Sestre izgleda potiču otvoreniju komunikaciju i koheziju u obitelji'', kaže glavni istraživač Tony Cassidy.

''No braća imaju sasvim suprotni učinak.''

Mnogi od ispitanika odgajani su u obiteljima u kojima su se roditelji razveli i u njima je utjecaj djevojčica bio još izraženiji.

''Mislim da bi ovo moglo pomoći ljudima koji pružaju savjete obiteljima u kriznim vremenima. Moramo smisliti način kako pomoći obiteljima s mnogo dječaka.''

''Ovo je jako zanimljivo i uistinu se poklapa s našim iskustvom'', kaže Geri Burnikell, koordinator na dobrovoljnoj telefonskoj liniji za pružanje pomoći Support Line.

''Dječaci personaliziraju probleme. U obiteljima gdje ima puno sinova to može izazvati probleme.''

blabla

mislim da to ovisi isključivo o tome kakva je osoba. mogu i dečki poticati izražavanje osjećaja i sve to što su već naveli...
a ono da sestre potiču komunikaciju u obitelji, kanta ... imam sestru i odlično se slažemo ali da potičemo komunikaciju u cijeloj obitelji nije istina...

Citat :

kod mene je takva situacija... starci su mi usred rastave... i naravno da imam jako velik utjecaj na oba roditelja... ali to 100% nije zato što sam žensko... i da sam dječak imala bih jednak utjecaj na njih jer sam njihovo dijete...

i nije mi jasno kako se samo netko sjeti provesti takvo istraživanje... to je čista glupost... na kraju ispada da dječaci donose nesreću, recimo to tako roll ...

stvarno glupo, glupo, glupo istraživanje i ne slažem se ni sa jednom riječju u tom članku...
netko valjda nema pametnijeg posla pa izvodi bjesne gliste...

kava

PS.
Citat :

WTF??? conf1

onda bi moji još uvijek bili zajedno jer bi svi ljepo sjeli i popričali pa da vidimo u čemu je stvarno problem...umor
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Više kćeri - sretnija obitelj?   Više kćeri - sretnija obitelj? Icon_minitimečet tra 23, 2009 9:21 pm

Ovo se zove dobar i iscrpan komentar ides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Više kćeri - sretnija obitelj?   Više kćeri - sretnija obitelj? Icon_minitimečet tra 23, 2009 9:37 pm

pa meni to nije nikakvo čudo. ženska čeljad zubo su emotivnija. mi smo žene takve i kad dođe do takvih situacija i te kako se osjeti taj ženski duh. znam to iz vlastitog iskustva. uspoređujem ih i stvarno je velika razlika. dječaci će se povući i praviti da to nisu njihovi problemi. druga stvar je kako to proživljaju iznutra, dok će curice sudjelovati u riješavanju problema, koliko je u njihovoj moći. pomirljivo će djelovati.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Više kćeri - sretnija obitelj?   Više kćeri - sretnija obitelj? Icon_minitime

[Vrh] Go down

Više kćeri - sretnija obitelj?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.