Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Depresivne životinje

Go down 
+6
Blizzard
Reptil
inflameswetrust
silver
stella
Svjetloisjena
10 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimened svi 10, 2009 2:12 pm

Ne znam zašto se autori članka čude, no životinje mogu biti jednako depresivne kao i ljudi. Kako su nam slonovi u mnogim stvarima slični, kod njih je samo lakše uočiti depresiju:

Citat :
Depresivne životinje 0419007.17

Da nezdrava životna okolina ne utječe samo na ljudsko psihičko stanje pokazuje i primjer slona Susi koji živi sam u kavezu u zoološkom vrtu u Barceloni. Izgubio je želju za bilo kakvom interakcijom s okolinom.

Slon Susi izbjegava sve oko sebe. Jedva se miče. Ne jede hranu koju mu bacaju posjetitelji zoološkog vrta, ne privlače ga ni gumena loptica ni šunka. Stručnjaci smatraju da ovi simptomi upućuju na depresiju, anksioznost i dosadu.

Suzi je na svijet došao u afričkoj divljini prije 36 godina, a u zoološkom vrtu u Barceloni živi od 2002. godine. Njegov kavez velik je svega 1000 metara kvadratnih, a od prošle godine je sam.

Od kada mu je umrla družica Alice, potpuno je sam. Slonovska organizacija je matrijarhalna, a Alice je bila dominanta ženka.

Kako bi se opravio, Susi bi trebao živjeti s drugim slonovima u poluotvorenom prostoru veličine bar 20.000 metara kvadratnih, po preporuci Europske asocijacije za zoološke vrtove i akvarije.

Udruga Libera počela je prikupljati potpise za premještaj Susi iz zoološkog vrta u Barceloni, a podršku mu pruža i udruga Born Free Foundation.

Slonovi u zatočeništvu žive kraće, imaju manje mladunčadi i podložni su psihološkim poremećajima.

Imate li iskustva sa životinjskom depresijom?
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimened svi 10, 2009 10:27 pm

Kad sam bila mlađa, imali smo kod kuće njemačkog ovčara i terijerku. Izvrsno su se slagali, čak je terijerka ovčara znala terorizirati, a on ju je trpio. Kad mu je dojadila, samo ju je znao sa svojom velikom šapom mlatnuti po faci i ovoj je to bio znak da je pretjerala.
Na žalost, terijerkica nam je nakon par godina dobila rak cica i morali smo je dati uspavati jer joj nije bilo spasa. cry
Kad je više nije bilo, njemački ovčar je upao u takvu depresiju da smo mislili da će i on "poći za njom".
Danima nije ništa htio pojesti, samo je cvilio i tražio je na mjestima gdje su prije često skupa boravili.
Oči su mu bile suzne, faca obješena, točno se vidjelo da pati za njom.
I nama svima je bilo teško, a kad smo njega vidjeli takvog, bilo nam je još teže.:(
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimesub svi 23, 2009 10:09 am

kad je naša..pasica :D imala mlade, prodavali smo ih, jednog po jednog (jbg nismo mogli baš imat 7 pekinezera u kući). Sve je bilo relativno ok dok nije otišao i poslijednji. Mislim da je bar mjesec dana bila depresivna oko toga i tražila ih okolo stalno.. onda je zaboravila na sve to.. poslije smo vidjeli jednog u gradu, al nije ga ni prepoznala. :(

e da. kad mi je nono (djed) umro, nekako je osjetila da nešto nije u redu i shvatila što se dogodilo.. neko vrijeme je samo ležala ispod kreveta..
[Vrh] Go down
inflameswetrust
Višestanični organizam
inflameswetrust


Male
Pisces Horse
Broj postova : 63
Age : 34
Location : Požega
Registration date : 19.08.2009

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimepet kol 21, 2009 9:02 pm

Sjećam se kada su mog psa malog mješanca neki klinci u selu gdje sam nekoć živio dobrano izmlatili, mali je bio pun rana i nije bio nimalo dobro. Mene a i nikoga drugog nije htio uopće ni pogledati, brinuli smo se za njega, čistili mu te ozljede i davali sve od sebe da se oporavi. Nije bilo pomoći, on je i dalje samo sjedio i jeo je minimalno. U međuvremenu saznao sam tko ga je prebio (trojica grubijana) i obračunao sam se s njima. Jedan od njih je nakon toga mojoj kući došao s tatom jer sam jadnome "prišarafio šamar iz čistog mira". Nakon što sam skupa s bakom rekao tom čovjeku razloge svoje ljutnje klinac je i od tate dobio šamarčinu da se sve pušilo. Znam da je moj pas to vidio, košara mu je bila 10 metara od mjesta zbivanja.

E sad, neznam je li to zato, ali sljedeći dan malo moje pseto je odjednom došao meni u krilo i u roku tjedan dana, kao da mu nikad nije ništa bilo. Želja za osvetom? Saznanje da ima nekoga tko brine za njega? Neznam, ali nešto je bilo.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimesub kol 22, 2009 12:41 am

Sigurno je vidio i znao da je zaštićen. A ljubav je obično uzajamna :) Nadam se da je sad dobro, ako ga još imaš :)
[Vrh] Go down
Reptil
Višestanični organizam



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 85
Age : 31
Location : Zagreb
Registration date : 21.07.2009

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimesub kol 22, 2009 1:47 am

Citat :
Imate li iskustva sa životinjskom depresijom?

Nisam životinja.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimesub kol 22, 2009 4:40 pm

Za mene su ljudi životinje sa malo razvijenijim mozgom :P

Nisam imao osobnih iskustva, ali moj prijatelj mi je pričao o svom psu koji se čudno ponašao...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimepet ruj 25, 2009 6:13 pm

ovako moj macak Jozica dok je deda bio bolestan on je provadjao dane sa njime i kada je umro nonstop je odlazio gore i spavao na tom mjestu di je deda bio
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimepet ruj 25, 2009 7:23 pm

ja sam trenutno depresivna životinja
mazite me
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimepet ruj 25, 2009 9:02 pm

aj dvaput me zamoli.....

da ponesem ono ulje za masazu.....???
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitimečet svi 13, 2010 11:23 pm

ovako to izgleda kad papiga padne u depresiju... stvarno tužno, životinja postane samodestruktivna(mislim da se tako kaže), počne sama sebi čupat perije dok ne ostane gola...
Depresivne životinje 60170174
[Vrh] Go down
Sponsored content





Depresivne životinje Empty
PostajNaslov: Re: Depresivne životinje   Depresivne životinje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Depresivne životinje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: