Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Empty
PostajNaslov: Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?   Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Icon_minitimened svi 10, 2009 3:16 pm

Jedan članak odveo me je na stranice www.astronautika.com na kojem je izložen projekt hrvatskog svemirskog programa. Ne znam imamo li još koji program te vrste ili se možda radi o kakvoj predizbornoj promidžbi budući da se na projektu, čini se, radi već više od 5 godina a tek je sad prezentiran široj javnosti. No zanimljivo je pogledati.

C/p jednog odlomka o ciljevima programa:

Citat :
Primarni je cilj projekta izraditi, lansirati i u Zemljinoj orbiti održavati u operativnom stanju pikosatelit (satelit mase do 1000g i veličine dimenzija 100×100x100mm), te izrada slične letjelice namijenjene za visinska atmosferska istraživanja (iznad 30.000m) pogonjene balonom.

Sekundarni ciljevi jesu: edukacija i popularizacija svemirskih tehnologija, projektiranje, izrada, (lansiranje) i održavanje maketa, modela, tehnoloških demonstratora i funkcionalnih prototipova te operativnih tehničkih tvorevina raznih vrsta podvodnih, vodenih, površinskih, atmosferskih i svemirskih letjelica.

Edukativni članci na internetu, novinama, časopisima.. posteri, razglednice, predavanja, radio i tv prilozi također su dio aktivnosti namijenjene popularizaciji svemirskih tehnologija

Tijekom osmišljavanja i provedbe ovih aktivnosti uključiti veliki broj mladih ljudi, posebice učenika i studenata.

Izvor
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Empty
PostajNaslov: Re: Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?   Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Icon_minitimened svi 10, 2009 9:19 pm

zvuči super, ali ima li love za tako nešto pošto smo u "banani"?

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Empty
PostajNaslov: Re: Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?   Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Icon_minitimened svi 10, 2009 10:22 pm

Pa, postoji na stranici topic gdje se traže sponzori zubi
[Vrh] Go down
PEPE-Top Secret
Žaba
PEPE-Top Secret


Male
Gemini Broj postova : 229
Location : Na kraju svemira...
Registration date : 10.12.2008

Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Empty
PostajNaslov: Re: Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?   Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Icon_minitimepet lip 12, 2009 3:56 pm

jeli se meni ovo čini samo težine 1 kg i velićine 10x10x10cm to je kao da pošalješ bocu od cocacole u orbitu ajme ja mislija kad sam vidija naslov ja vidin sateli ja več opa to je super a ono nije satelit nego moj black berry a bilo bi bolje da nismo ništa uostalom šta s tim moš snimat zemlju i slat slike...
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Empty
PostajNaslov: Re: Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?   Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Icon_minitimesri srp 01, 2009 2:09 pm

Ne vjerujem da će biti realiziran taj projekt.
[Vrh] Go down
Cuppycake.Disaster
Žaba
Cuppycake.Disaster


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 257
Age : 30
Location : *||_DreaMwORld_||*
Registration date : 02.09.2008

Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Empty
PostajNaslov: Re: Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?   Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Icon_minitimečet srp 02, 2009 11:38 pm

PEPE-Top Secret je napisao/la:
jeli se meni ovo čini samo težine 1 kg i velićine 10x10x10cm to je kao da pošalješ bocu od cocacole u orbitu ajme ja mislija kad sam vidija naslov ja vidin sateli ja več opa to je super a ono nije satelit nego moj black berry a bilo bi bolje da nismo ništa uostalom šta s tim moš snimat zemlju i slat slike...

aaaa daj stavi zareze,tocke itd.^^ scratch :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Empty
PostajNaslov: Re: Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?   Uskoro i hrvatski satelit u svemiru? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Drevni satelit " Black Knight "
» Uskoro Nova Valuta - Novac Slobodnog Planeta
» Hrvatski kreatori

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: