Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Naš odnos prema znanosti

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Naš odnos prema znanosti Empty
PostajNaslov: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimened svi 10, 2009 3:31 pm

Kakav je zapravo naš odnos prema znanosti? Vjerujemo li slijepo svemu što čujemo ili pročitamo? Jesmo li znanost uzdigli na pijedestal sveznanja, zamijenili njime Boga koji nam je postao nekako demodiran, premalo cool? Ili smo skloni zdravom skepticizmu i provjeri prije nego što neka znanstvena teorija zadobije našu naklonost?
Prve dvije opcije su ekstremne, a većina nas vjerojatno njiše negdje između.

Na razmišljanje me potaknulo prilično uočljivo predstavljanje jednog novog znanstvenog portala s forumom, a kad sam onamo navratila, razočarala sam se. Društvene znanosti su sve strpane u jedan podforum, a recimo fizika, kemija, biologija imaju svaka svoj PDF. Povijest, jezici, filozofija, sociologija i druge nisu manje vrijedne od gore spomenutih. Također sam uočila da nigdje nema medicine... Sve je to OK, ako netko želi portal te vrste neka ga ima, no čemu onda reklama na net.hr-u? Mislim da je i to dio neozbiljnog pristupa našeg društva znanosti općenito.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimened svi 10, 2009 4:00 pm

Sve ovisi o kakvoj je osobi riječ... Neki znanost uzdižu na razinu samog Boga, drugi imaju stav da je znanost nešto zlo i spuštaju ju na nisku granu... Ok, dao sam sada primjere ljudi koji ne znaju što znanost jest, ali postoje i nisu u manjini.
[Vrh] Go down
d_sasha
Višestanični organizam
d_sasha

Female
Aries Buffalo
Broj postova : 31
Registration date : 24.04.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 2:15 am

Znanost se većinom temelji na terminima vjerojatnosti i prosijeku, i kao takva je sklona određenom stupnju pogreške… ali ipak proistječe iz realnosti, a ne vakuuma…. teorije služe kako bi provjerile stvarnost, a ne stvaraju stvarnost kako bi same sebe potvrdile...
Ne vjerujem slijepo, ali teško mogu išta u profesiji mogu bez nečega što je znanstveno dokazano... samo što je danas sve znanstveno dokazano... uzmimo konkretan primjer: radim prije tri mjeseca na jednom istraživanju... pri tom sam morala prekopati bazu podataka i iščitati sve članke vezane za to područje...i što se događa? iščitam n članaka i iz njih ne dobijam jednoznačne rezultate... što znači, što god da ja dobila u svom istraživanju ok je, jer je to već netko dobio tako...ali onda ne smiješ ostati na tom, već je potrebno baciti i 'drugi pogled', odnosno obratiti pažnju i na metodologiju u pojedinim istraživanjima, jer ako se dovoljno nategne, sve se može dokazati
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 10:21 am

Hm, ali ako se razultati ne poklapaju onda to nesto nije bas dokazano confused

Višestanični organizam
Greed

Male
Virgo Horse
Broj postova : 90
Registration date : 16.07.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 11:54 am

Alpha je napisao/la:

pa tesko se sta moze sa 100% dokazat
jer uvijek postoji faktor slucajnosti ili vanjskog utjecaja, nekog, statijaznam cega
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 11:58 am

Mislila je na to da se u nekom istraživanju dobi 20 različitih rezultata, te onda niti jedan od njih ne bi spadao u domenu ''dokazanoga''. S druge pak strane ako se 1000 puta ponovi jedno te isti rezultat (bacamo loptu sa zgrade), onda se to nešto smatra dokazanim. Ipak, kao što kažeš, ne može se 100% dokazati jer, na kraju krajeva, levitacija još nije dokazana kao nemoguća.
[Vrh] Go down
d_sasha
Višestanični organizam
d_sasha

Female
Aries Buffalo

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 12:45 pm

Alpha je napisao/la:

ne poklapaju....s čim...? u tom i jest stvar, da rezultati nisu jednoznačni i možeš pretpostaviti različite stvari... ovo se osobito odnosi na društvene znanosti...

npr. pretpostaviš da će kamen bačen tom i tom brzinom u takvim i takvim uvjetima pasti na to i to mjesto.
pogledaš u rezultate istraživanja drugih ljudi i vidiš da su svi dobili takve rezultate...znači to je jednoznačno, i ti bi trebao dobiti tako...ili bar u nekim od-do vrijednostima, ali, ako ti u istraživanjima drugih vidiš da zapravo taj kamen može pasti na 50metara od tebe, 378 metara, 2metra, da nemora uopće da 'poleti'...i sl., onda ne ovisno što ti dobio, možeš to objasniti... jer se poklapa s nečijim rezultatom...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 12:55 pm

Na to je i mislila. Zna ona...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 2:12 pm

Da bi nesto bilo znanstveno dokazano mjerenja se moraju poklapati. Ako si ti radila na necem sto svatko ima svoj rezultat onda to nesto nije zapravo dokazano.
Mislim, ako pricamo o primjeru kamena koji svaki padne na svojoj udaljenosti onda tu prvo trebaju neki parametri tipa masa kamena, snaga izbacaja i sl. ...ako bi uvjeti bili zadovoljeni, a kamen svaki put pao drugacije onda znanstveno mozemo samo zakljuciti da ce kamen pasti ali ne i da ce kamen te mase, izbacen tom snagom pasti na toj udaljenosti sto bi nam kao bio neki cilj pokusa...jer ako svaki put padne drugacije jedino smo dokazali da gravitacija postoji zubi

Višestanični organizam
d_sasha

Female
Aries Buffalo

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 7:37 pm

Alpha je napisao/la:
Da bi nesto bilo znanstveno dokazano mjerenja se moraju poklapati. Ako si ti radila na necem sto svatko ima svoj rezultat onda to nesto nije zapravo dokazano.
Mislim, ako pricamo o primjeru kamena koji svaki padne na svojoj udaljenosti onda tu prvo trebaju neki parametri tipa masa kamena, snaga izbacaja i sl. ...ako bi uvjeti bili zadovoljeni, a kamen svaki put pao drugacije onda znanstveno mozemo samo zakljuciti da ce kamen pasti ali ne i da ce kamen te mase, izbacen tom snagom pasti na toj udaljenosti sto bi nam kao bio neki cilj pokusa...jer ako svaki put padne drugacije jedino smo dokazali da gravitacija postoji zubi

Nisam sigurna da se najbolje razumijemo... ti govoriš u nekom širem smislu, tipa da je nešto znanstveno dokazano samo ako sva istraživanja određene pojave u istim uvjetima, u kojima se kontroliraju isti parametri pokažu isto... ok, slažem se, ako je u pitanju kamenje, ali što ako radimo s ljudima, te nikada ne možemo kontrolirati sve faktore koji mogu utecati na rezultate, mimo onih faktora kojima u istraživanju manipuliramo... pa svaki istraživač radi na svom uzorku...znači ti na tom uzorku možda i jesi nešto potvrdio ili ne, ali moć generalizacije je manja...dakle ako si u istraživanju krenuo od neke teorije, potvrdio si hipoteze, ti si znanstveno dokazao nešto, iako je netko drugi u svom istraživanju na svom uzorku pokazao nešto drugo...Sad sam dodatno zakomplicirala, nadam se da shvaćaš što želim reći... nzm, možda u principu govorimo istu stvar... mudri zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 7:46 pm

Ne, nisi zakomplicirala...ok je :)
Kamenje, ljudi...ista stvar ako ne mozemo dobiti unificirani obrazac...tj. ako je rezultat uvijek razlicit (jer se, npr. radi o ljudima i situacijama i tome slicno) sto smo onda zapravo saznali tj. dokazali pokusom? Samo da su ljudi razliciti face Ima li onda smisla ponavljati pokus? Sto uopce zelimo dokazati? Trazimo li ipak neki obrazac?

zivili

Višestanični organizam
d_sasha

Female
Aries Buffalo

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesri srp 29, 2009 8:23 pm

Alpha je napisao/la:
Ne, nisi zakomplicirala...ok je :)
Kamenje, ljudi...ista stvar ako ne mozemo dobiti unificirani obrazac...tj. ako je rezultat uvijek razlicit (jer se, npr. radi o ljudima i situacijama i tome slicno) sto smo onda zapravo saznali tj. dokazali pokusom? Samo da su ljudi razliciti face Ima li onda smisla ponavljati pokus? Sto uopce zelimo dokazati? Trazimo li ipak neki obrazac?

zivili

Tak' je ides upravo si pitanjima dala odgovor... naravno da ima smisla, svako pojedinačno istraživanje pokazalo je nešto...ponavljanjem se povećava pouzdanost i valjanost zaključivanja... znači generaliziranja, a metaanalizama (analizama u kojima se analizira veliki broj istraživanja iste stvari) traži se 'pravilo' iliti obrazac...kad se već ne može dobiti apsolutno, a onda barem što u prosijeku očekivati...

btw. sviđa mi se tvoja kritičnost u razmišljanju ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimečet srp 30, 2009 12:58 am

Da, naravno da ima...pitanja su upravo postavljena da se shvate kako si ih shvatila zivili :)

btw, hvala miga

banned
Hexenkind

Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Registration date : 01.07.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimečet srp 30, 2009 3:02 pm

Znanost je pokušaj da se izvrši realna analiza činjenica...međutim kako usporediti znanost nuklearne fizike i znanost teologije? ili molekularnu biologiju s povijesti? što ih čini znanostima? kako realno analizirat činjenice u teologiji, kad ni za što o čemu govorimo ne postoje egzaktni dokazi? i sad tu dolazimo do one stare: znanost versus religija...no i jedna i druga od tih varijabli ne mora biti u krivu...znanost mora prihvatiti da Bog možda postoji, a religiozni da znanost može samo razviti njihovu religiju...
...a i znanstvenici i religiozni su bili u krivu...čak i veliki Einstein...a pokušavao je sve dokazati pokusima i u tome donekle i uspijevao...meni je to zanimljivo, kako to da jedan tako veliki um nije primijetio da je sve u svemiru neproporcionalno?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimečet srp 30, 2009 3:13 pm

Zajedničko bi im bila znanstvena metoda istraživanja.

Ne znam baš ima li u znanosti mjesta za Boga... Ne znam za druge, ali recimo dok ja nešto znanstveno istražujem, tada mi je Bog beskorisna komponenta u istraživanju jer s njim ništa neću objasniti osim potvrditi svoju vjeru. Znanost bi po meni trebala prema Bogu biti indiferentna, samim time niti ga dokazivati, niti pobijati.

Možeš li malo pojasniti ovo zadnje u vezi Einsteina i neproporcionalnosti?
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimečet srp 30, 2009 3:49 pm

Bog je meni dokazan, ne moram vjerovati...ali je dokazan MENI na temelju određenog iskustva i doživljaja...a velika je razlika između vjerovanja i znanja...nadalje, ja se osobno bavim teologijom sa svoje laičke osnove, i pokušavam racionalno analizirati činjenice koje imam...zašto to ne bi bila znanost? zar je znanost samo u brojevima? a i matematika je, primjerice, potpuno neegzaktna, jer kako drugačije objasniti da dopušta računanje ispod nule...a sad vidi ovo, zamisli da imaš dvije jabuke i netko ti uzme tri, koliko ti imaš jabuka? -1? ne, nemaš nijednu...a i kako ti netko može uzet tri jabuke, a ti imaš samo dvije? dakle, sve ono što je do nule postoji, ono ispod ne postoji i čemu onda rasprava o tome? to što smo se mi, odnosno neki znanstvenici, dogovorili da ćemo zamisliti da postoji ono ispod nule je ista stvar kao što religiozni traže od znanstvenika da pretpostave postojanje Boga...znanost u svojoj biti jest religija, stvorena je na istim temeljima vjerovanja i neegzaktnih dokaza i u suštini teže ka istom...
...a Einstein, kao duboko religiozni Židov, je pred kraj života vrijeme trošio na pokušavanje matematičko-fizikalnog dokazivanja postojanja Boga...nije uspio naravno iz jednog vrlo prozaičnog razloga...us voje jednadžbe je uvrstio varijabli po kojoj je sve u svemiru proporcionalno...međutim, ništa u svemiru nije proporcionalno...niti je Zemlja potpuno okrugla, niti ženske imaju dvije iste cice...tamo gdje pronađemo nešto što je ravno možemo automatski reći da se ne radi o prirodnoj formaciji...kasnije je Schroedinger u svojoj kvantnoj teoriji pobio Einsteina koji je ostao poznat samo po sumnjivoj jednadžbu o energiji E=mc2...i naravno, prilikom pokušaja dokazivanja postojanja boga potpuno je zanemario činjenicu da je na našem nivou svijesti jednostavno nemoguće nešto takvo dokazati
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimečet srp 30, 2009 7:59 pm

Naprotiv, matematika je veoma egzaktna kao i njeni teoremi. Ti opisuješ prirodne brojeve, a oni su samo jedan od skupova brojeva u matematici. Negativni brojevi u RL se mogu zamisliti kao vektori, s time da se u jednom smjeru proteže pozitivan smjer, a u drugom suprotan smjer koji je nazvan negativnim. Zato negativna sila ne postoji, postoji samo vektor koji opisuje usmjerenje neke sile s obzirom na zadani koordinatni sustav. Samim time negativni brojevi postanu itekako stvarni, čisto opisne prirode. Druga stvar je i logička stvar. Recimo kako napraviti koordinatni sustav koji nema granica? Tako da se nula stavi kao ishodište, i onda se u svakom smjeru protežu pravci do beskonačnosti, s tim da je - samo oznaka usmjerenja pravca.

Znanost nije samo u brojevima, ali jest u istraživanju i logičkom zaključivanju kao i ponovljenom eksperimentu. Ako sve to imaš, tada koristiš znansvenu metodu, te je to onda znanost.
Einstein nije jedini, i danas neki fizičari preko formula pokupavaju dokazati da imamo slobodnu volju recimo. To se svakako ne može dokazati običnom formulacijom, ali pokušati argumentirati dobiveni rezultat nije ništa loše.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimepet srp 31, 2009 10:35 am

Sorry, ali ja ne mogu zamislit negativni broj kao vektor...vektor je crta koja ide od točke A preko točke B unedogled...kajaznam, nisam matematičar, ali negativni brojevi su brojevi ispod nule...a sad, ako si netko može zamisliti broj ispod nule ili nekakvi vektor, zakej si taj isti ne bi mogao zamisliti postojanje Boga? Sve je to zamišljeno i neegzaktno, a jednako tako može biti i stvar logike...po mom mišljenju, negativni brojevi bi se lakše mogli objasniti kao antimaterija, međutim, nisam upoznat s time koliko daleko u proučavanju toga se otišlo...ovo o pravcima mi je jasno i s te strane je to u redu, ali to je geometrija, međutim kad se radi o algebri negativno je apsurdno...a matematika po mom mišljenju nije prirodna znanost, nego prije društvena, sličnija filozofiji nego fizici npr....
...meni je zanimljiva i jedna rečenica koju je Crowley naveo u svojoj Liber AL vel Legis koja kaže: Dijeli, zbroji, množi i shvati...zašto nije spomenuo oduzimanje?
...a ovo je zanimljivo što si spomenuo da razni ljudi pokušavaju napraviti razne jednadžbe, formule kojima bi se moglo dokazati nešto...a prava znanost ujedinjuje više različitih metoda i po svim tim premisama pokušava pronaći dokaz, odnosno zajedničku točku...nekad se u nedostatku drugih metoda fizika objašnjavala filozofijom, danas se ide u suprotnom smjeru, ali u suštini dolazimo do istih rezultata...da li je u krivu onaj koji je podijelio elemente na Vatru, Vodu, Zrak, Zemlju i Duh, ili onaj koji je stvorio periodički sustav elemenata? Da li je u pravu onaj koji ti radi glavobolje zabode iglicu u ruku ili onaj koji te našopa pilsevima? Ne znam, ja mislim da su u pravu i jedni i drugi, ali razumijem i onog koji trvdi da je sve to Božje djelo i da se ne trebamo zamarati s time jer smo svi smrtni...
...ono što je u ljude oduvijek ponajviše zanimalo osim vlastitog zadovoljstva je svakako otkrivanje tajni, i to posebno onih koje ponajviše zaokupljaju našu maštu, tako da ne vidim razlog zašto se to ne bi i dalje činilo, pa makar se raspravljalo o crnoj tvari, antimateriji ili božanskoj energiji
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimepet srp 31, 2009 11:20 am

Ok, pošto se ovde već lepo piše o matematici i brojevima (tj. algebri kao najlakšem i najosnovnijem delu matematike), imam jedno pitanje. Meni je matematika uvek bila ok, čak sam je i volela. No, poslednjih godina mi nije baš lako da klincima objasnim neke stvari. Glavni problem su upravo brojevi ispod nule i računske operacije sa njima. To uvek objašnjavam na brojevoj pravoj i tako je najlakše. Sabiranje i oduzimanje (kao sabiranje sa negativnim predznakom) se tako solidno objasne. Dobijanje novca i dugovanje takođe funkcionišu...
Ali, problem nastaje kada treba objasniti (tako da se to shvati) množenje i deljenje negativnih brojeva. ZAŠTO je -2 puta -2 jednako (+)4??? Naravno, tu je pravilo da 2 minusa daju +, kao i da paran broj minusa uvek daje +, a neparan broj (negativnih brojeva koji se množe ili dele) daće - u rezultatu. Ali ovo pravilo je savršeno besmisleno! Kako to zapravo objasniti? Tu brojeva prava ništa ne pomaže...
Kako objasniti da na dva nepostojeća mesta po dve nepostojeće jabuke daje 4 jabuke, postojeće?... *

banned
Hexenkind

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimepet srp 31, 2009 11:45 am

Zbog sličnog ovakvog pitanja sam u srednjoj školi dobil kulju cry Boink
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimepet srp 31, 2009 1:03 pm

Pretpostaviću da to znači da si dobio jedinicu (zbog suza i čekića) :) .
Šta da ti kažem? Tako ti je kad imaš profesore koji nose oglavine (to je ono što se stavlja konju na glavu da gleda samo pravo). Ja sam svojevremeno pala ispit jer se nisam htela složiti s' tim da je tačka figura. Pazi, figura!!!??? *

banned
Hexenkind

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimepet srp 31, 2009 2:32 pm

Figura? kaj za šah? il figura u baletu? možda stilska figura? točka je interpunkcijski znak ili nekak drugačije u geometriji...ali postoji i plesna točka...možda neka plesna figura...uf...bolil glava...možda bi mogli znanstveno dokazati činjenicu da je točka figura, pa bi dobili antinobela kao onaj koji je mjeril potisak iz stražnjice pingvina...pazi ti znanstvenog rada rofl2
...ma sve ti je to alkemija...Copperfield i Houdini su mačji kašalj za matematičare lolcina
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimesub kol 01, 2009 12:51 am

Ne znam. Mojoj su profesorki kvadrat, krug, pravougaonik i sl. isto bili figure. Meni su uvek bili slike. Figura je nešto u 3D. Slike su u 2D. Ili to, ili ja nemam pojma matematiku. :)
A sećam se i objašnjenja iz matematike za kako zamisliti tačku. Početi deliti bilo šta i smanjivati ga u glavi dok ne dođemo do beskrajno, nemerljivo malog, najmanjeg. To je tačka. Udarac krede po tabli ili olovke po papiru je već samo slika tačke. Ubij ti sad mene ako tačka ima ijednu dimenziju, a tek 3... C, c, c... *

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimepon kol 03, 2009 2:29 pm

zvezda je napisao/la:
Ne znam. Mojoj su profesorki kvadrat, krug, pravougaonik i sl. isto bili figure. Meni su uvek bili slike. Figura je nešto u 3D. Slike su u 2D. Ili to, ili ja nemam pojma matematiku. :)
A sećam se i objašnjenja iz matematike za kako zamisliti tačku. Početi deliti bilo šta i smanjivati ga u glavi dok ne dođemo do beskrajno, nemerljivo malog, najmanjeg. To je tačka. Udarac krede po tabli ili olovke po papiru je već samo slika tačke. Ubij ti sad mene ako tačka ima ijednu dimenziju, a tek 3... C, c, c... *

točka u matematici nema dimenzije, to je bezdimenzionalna veličina. Tako da profesor nije imao pojma kad je tvrdio da je to figura (mi to zovemo geometrijsko tijelo, dok je pravokutnik primjerice geometrijski lik).

Inače, nije u svim algebrama - puta - jednako + , samo u klasičnoj algebri.
Moguće je definirati algebre u kojima je - puta - jednako - ispravna operacija. miga

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitimepon kol 03, 2009 3:18 pm

Ma, da. Oko tačke bismo pre mogli pričati o filozofiji... ;)

Oh, ali klasičnom algebrom najviše bataramo... a to je tako nelogično, to sa množenjem negativnih brojeva... :( *

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti Icon_minitime

[Vrh] Go down

Naš odnos prema znanosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next