Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Naš odnos prema znanosti

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Naš odnos prema znanosti - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimepon kol 10, 2009 9:45 pm

@Hex...sry, ne vidim gdje ti MoW kaze da si ti glup? Pise da bi neko razmisljanje bilo glupo. To ne znaci da je to niti tvoje razmisljanje, a nikako da si ti kao ti glup.
Vidim da je jedan post editiran. Ne znam sto je pisalo tamo ali cini se da se krenulo s nekim uvredama?

@Zvezda...istina je da je Estetika stvar subjektivnosti ali je i stvar matematike...npr. Zlatni rez miga ...i ja sam nesto u umjetnosti pa eto da iznesem... miga zivili

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 12:05 am

O Zlatnom preseku i odnosu sam stavila ovde negde dug post sa celim objašnjenjem... Takođe sam ga koristila. Koristila sam i sve vrste perspektive, preseka, pogleda sa svih strana, proporciju, razmeru, i tako dalje i tako dalje... Sve je to užasno zamorno, ali pomaže u tome da se postigne tehnička savršenost radova, od običnog crteža pa nadalje. Ali, kada dostigneš savršenstvo u tehnici i savladaš upotrebu boja i materijala - šta onda? Po meni, i dalje nisi umetnik. U najboljem slučaju, možeš da radiš dobre kopije ili plagijate. Možeš da imitiraš nečiji izraz ili stil. Kome je to umetnost - samo nek izvoli. Kada dostigneš tehničku perfekciju, moraš da prevaziđeš sve te kanone, jer te sputavaju u izrazu. Izraz jednog umetnika mora da bude individualan do kraja. U protivnom, samo će se utopiti u masi solidnih, ali nikada neće biti ni poseban, ni izuzetan. Ja tome ni ne težim. Meni je važnije nešto drugo. Umetnost mora da bude izraz mene, mog unutarnjeg sveta, pokušaj otelotvorenja onoga u meni, oživljavanje... Inače ništa nema smisla.
Knjigu koju je MoW spomenuo nisam čitala. Trenutno se bavim drugim stvarima, ali kad bude prilike... No smatram da sam zaista mnogo pročitala i o umetnosti, pravcima, tehnikama, filozofiji, religiji... to su sve teme koje su me zanimale. Pa jedan moj diplomski rad je bio "Svetlost i tama u čovekovom životu i stvaralaštvu" - dakle, baš tema koja povezuje sve gorespomenuto i više... Tako da se ne smatram totalno neobaveštenom po tom pitanju...

A umetnost je postojala i bez estetike... Nije svakome neophodna publika.

I da. Nije se krenulo ni sa kakvim uvredama u editiranom postu... *

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 1:02 am

Pročitaj moj potpis. Umjetnik je dakle osoba koja zna naglasiti vlastiti ego, jel da? A to nije ispravno. :)
Pravi umjetnik je onaj koji uopće ne mari za osobno, radi u skladu s univerzalnim principima i ne brine ga da ostavi ikakav osobni trag. On je anoniman i time savršen.

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 9:54 am

Tvoj potpis uopšte ne govori o umetnosti, iako bi se eventualno mogao primeniti na nju.

Uopšte nisam govorila o Egu. Ego je upravo onaj deo koji se umetnošću premošćava. Umetnost se crpi iz podsvesti. Bar je kod mene tako.

Očigledno se po ovom pitanju ne slažemo.
No, nikom ništa.
Dobro je imati različita mišljenja, zar ne? *

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 10:32 am

Ovaj Planet i sve na njemu moze se nazvati umjetnickim djelom...mi se mozemo nazvati umjetnickim djelima...a mi i sve oko nas podlijeze matematici u jednom smislu.
Istina je da je Umjetnost vrlo tesko, da ne kazem nemoguce, definirati...za nekog je umjetnost zaklana kokos, zar ne?
Ali, svi znamo da postoji odredjena, usudila bih se reci, univerzalna privlacnost ka simetriji...pa je tako dokazano kako djeca pozitivnije reagiraju na pravilnija lica bez obzira na rasu...time mislim da ce dijete bez obzira na svoju rasu reagirati jednako pozitivno na bilo koje lice, bilo koje rase u odnosu na samu simetriju tog lica...to je nesto iskonski u nama...
Ipak...ukus i osjecaj za lijepo odrasle osobe moze varirati u tolikom rasponu da nema smisla pokusati objasniti subjektivnu ljepotu/estetiku tj. dozivljaj iste spomenutog pojedinca...ali i dalje ostaje onaj iskonski/uneverzalni dio koji se javi na klasicnu ljepotu necega...

E, ne kuzim ovo s MoW-ovim potpisom...nisam pokontala da on taj potpis uopce 'nudi' u neke umjetnicke 'svrhe'...vise kao objasnjenje odredjene zamke uma u koje ponekad upadamo i radi kojih, tako, lakse dojde do nerazumijevanja...

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 10:42 am

One of the greatest causes of human ignorance, and the relentless suffering and agony that is its result, is the compulsive and habitual personalization of that which is not personal but universal.

Jedan od najvećih razloga ljudske ignorancije i neprekidne patnje i agonije koje ona prouzrokuje je kompulzivna personalizacija koja je prešla u naviku onoga što nije personalno već univerzalno.

Možda bi se moglo shvatiti kao kritika personalizacije uopšte, kao i subjektivizma... Meni lično, prilično jezivo... :( *

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 11:08 am

Ili ovako ... je kompulzivna i uobičajena personalizacija onoga što nije osobno već univerzalno.

Dakle, radi se o kritici personalizacije, ali ne u svakom smislu, jer osobno i subjektivno postoji, samo ono služi da bi postojao slobodan izbor i stvaralašto, a ne da se u subjektivizmu uživa radi niskih poriva. To su jedini razlozi postojanja individualnosti: slobodan izbor i aktivno djelovanje u skladu s tim izborom, što je stvaralački čin. Van toga, granica osobnog nestaje i stapa se s kolektivom čovječanstva koje se opet spaja s drugim kolektivima itd...
Primjer: žena i muškarac, bračni par, šeću gradom. žena nešto pila tipa i njemu dosta nje već slušati. Okrene se za nekom zgodnom ženom u prolazu. Ova žena to shvaća kao osobnu uvredu i neće više s njim pričati. Ne razmišlja o tome da je univerzalni refleks takav da ako te nešto odbija, da tražiš nešto drugo. osim ako si mazohist. :D

Meni uopće nije problem takav realni odnos prema osobnosti. Problem je međutim u tome što si ljudi svoje tijelo i svoje ja poistovjećuju sa samim sobom i tu čine veliku pogrešku. Misle da su ne znam kako važni, a nisu.

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 11:24 am

Ne bih baš "habitual" prevela kao uobičajena. Reč je izvedenica od "habit", što znači baš navika. Smoking habit, for example... Za uobičajena bih upotrebila reč common...

Niko i ne priča o uživanju u niskim porivima, već o umetnosti, koja je, u svom samom stvaralačkom činu, uzvišena. I ne bih baš rekla da su gorenavedeni jedini razlozi za postojanje individualnosti, pre su samo neki od njih.

Ovaj primer je sjajan izgovor za podleganje baš tim niskim porivima, kako si ih nazvao. Okrenuo se za zgodnom, ne za lepom ženom. Dakle, nije ga privukla njena lepota (a sigurno ne ni lepota duha), već seksualni nagon. A ako ga žena sa kojom šeta odbija, poštenije bi bilo i ne biti sa njom, pa se onda okretati za svim za čim mu se okrene... *

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 5:31 pm

zvezda je napisao/la:
Ne bih baš "habitual" prevela kao uobičajena. Reč je izvedenica od "habit", što znači baš navika. Smoking habit, for example... Za uobičajena bih upotrebila reč common...

Niko i ne priča o uživanju u niskim porivima, već o umetnosti, koja je, u svom samom stvaralačkom činu, uzvišena. I ne bih baš rekla da su gorenavedeni jedini razlozi za postojanje individualnosti, pre su samo neki od njih.

Ovaj primer je sjajan izgovor za podleganje baš tim niskim porivima, kako si ih nazvao. Okrenuo se za zgodnom, ne za lepom ženom. Dakle, nije ga privukla njena lepota (a sigurno ne ni lepota duha), već seksualni nagon. A ako ga žena sa kojom šeta odbija, poštenije bi bilo i ne biti sa njom, pa se onda okretati za svim za čim mu se okrene... *

U ovom kontekstu bih prije rekao uobičajena ili česta, iz navike ili naviknuto bi bio malo ćoškasti prijevod, predoslovan i mislim da autor nije to htio reći: http://www.eudict.com/?lang=engcro&word=habitual

Da, a seksualni nagon je univerzalni princip koji onda njegova žena personalizira i uvrijedi se. Umjesto da ga razumije i promijeni se da bi mu postala i sama privlačnija.

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 5:35 pm

Promeni se da bi mu i sama postala privlačnija???
Na kojoj planeti?
Zaista, a ovo je samo moj stav, menjati sebe samo zato da bi nekome postao privlačniji, je jadna i patetičan pokušaj održavanja nečega što očigledno ne štima...
Da, mogle bi sve ugraditi silikone i izgledati kao Barbike... Koju li bi onda dragi frajeri izabrali?

Ne mogu da verujem da zaista preporučuješ menjanje nekoga samo zato ea bi postao privlačniji drugom... :( *

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 8:39 pm

Sto se tice prijevoda teksta...mislim da ga se ne moze prevoditi doslovno vec u smislu konteksta i duhu jezika iz cega onda dobijemo ono sto MoW iscitava...eto, i ja sam to isto procitala pa...

A sto se tice ovog primjera...nadam se da si samo izabrao pogresan i nadasve glup primjer...zasto zena 'kvoca'? Da se on promjeni mozda ne bi 'kvocala'...i sto sad?
Ljubav i postovanje su debelo iznad primitivizma okretanja za drugim zenama/muskarcima...pogotovo u osjetljivim situacijama kada bi se doticni ili doticna trebao/trebala suzdrzati od okretanja pa sve da andjeo prodje pored...
Eventualno ako je par u korektnim odnosima onda se okretanje nece protumaciti lose, dapace, mogu se skupa okretati i komentirati...dakle, sve u svoje vrijeme se moze...a covjek je zato covjek da bi znao procjeniti...ako se 'mora' okrenut onda nije covjek...bar ne po mojoj definiciji...

Mozda bi drugi primjer bio bolji...neki univerzalniji...mozda...cisto...recimo, kada se ljudi poistovjete sa nekim svojim stavovima...i kada im netko ide dati drugi pogled oni to dozivljavaju kao osobni attack... Zato vjerujem da nije dobro imati stavove...uz stavove se covjek lako sazivi...stavove je tesko srusiti...stoga bolje misljenja i razmisljanja...jer nitko nista ne zna...i mi to, u biti, dobro znamo...ali ego...ego je jak...i hoce se postaviti da je osoba bolja/pametnije/vrjednija od druge...a nije...svi smo vazni...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimeuto kol 11, 2009 9:08 pm

Tako je, primjer je bio samo ilustrativan i prilično glup, pa ga se trebalo uzeti samo površno kao što sam ga ja namijenio, ne ići dubinski analizirati. :)
Zato je @alpha u pravu kad u zadnjem odlomku kaže da ljudi kad imaju čvrste stavove onda kad im nešto ne paše da to shvaćaju kao osobni atak. Razmišljanja i mišljenja su naravno u redu.
A inače, što se promjena tiče, one su koji put nužne, pogotovo u ozbiljnim vezama gdje je važan kompromis. Osoba koja nije spremna na vlastite promjene, ne korjenite, ali male i stalne, nije spremna ni na ozbiljnu vezu ni za žrtvovanje.

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 12:26 am

Sorry, ali ja se ne želim žrtvovati... Prosto ne želim.
I ne smatram da je to preduslov ozbiljne feze ni njenog dobrog funkcionisanja.
Bar kod mene to nije slučaj. Možda ja samo imam sreće, a možda sam i u pravu pa to u dobroj vezi i nije neophodno.
Ako bih ja morala menjati sebe, voli li me on zaista? Voli li mene, ili neku sliku idelane žene koju ima u glavi i kojoj se ja trebam prilagoditi?
I obrnuto važi. Ako bih ja tražila od njega da menja ono što on jeste, ne bih ga uošte volela... Onda bih potražila (ako takav postoji) nekoga bližeg onom što je za mene idealan muškarac...

E, sad smo već teško offtopic... :) *

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 10:00 am

@MoW...drago mi je da si uvidio nezgrapnost onog primjera...opet si brzao miga
Ipak...s ovim sto si sada gore napisao se slazem...prvo stoga sto duboko vjerujem da su promjene nuzne. Tu i jesmo da se mijenjamo. Da rastemo. Ljudi koje volimo nam pomazu da budemo jaci u citavom tom procesu. Daju nam snagu.
Hoce li promjene biti male ili korjenite ili ih uopce nece biti ovisi, u biti, iskljucivo o nama. Nitko nas ne moze promijeniti osim nas samih. Mozda zvuci strasno reci 'korjenita promjena' ali i to je ponekad potrebno...

Zato @Zvezda...mozda se odbijas mijenjati, mozda si u vezi koja od tebe to ne trazi niti malo i to je jako lijepo i lagano...ali ne bih to nazvala srecom...prije 'medvjedjom uslugom'...
Nitko se ne mora mijenjati...to ne znaci da, u ovom slucaju, partner ne uvidja neke nase strane za koje bi bilo dobro da se promjene...to ne znaci da nas on/ona ne voli ako nam to da do znanja...u biti bih se vise zabrinula da presuti tako nesto...
Naime, kao sto sam gore napisala...vjerujem da je stalna mjena (po mogucnosti na bolje, ofc) upravo ono radi cega smo dosli ovdje... Ako je partner npr. pusac...ovaj drugi ga voli iako ga moze pokusati odvratiti od nezdrave navike...ako je partner pretemperamentan ovom drugom to moze ici na zivce sto bi prvog, pak, moglo potaknuti da razmisli o sebi i svojem ponasanju te odluci bolje kontrolirati sebe...a bas to je poanta svega...i ne znaci da nema ljubavi...upravo radi te ljubavi mi cemo s vecim zarom pokusati usavrsavati sebe...
Da li to nazvati zrtvom? Ne, ne bih rekla i to prvenstveno sto taj pojam 'zrtva' zna zazvucati tako negativno...kao da nekom radimo uslugu protiv svoje volje...a nije tako...ne, ako postoji ljubav... Ljudi su iz ljubavi spremni na velike zrtve i bas nas to cini ljudima... Naglasila bih kako su i zivotinje spremne na zrtve kada brane one koje vole...i to i njih cini - ljudima. Eto, mi taj pojam 'ljudi' koristimo kao oznaku bica vise svjesti pa...

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 10:34 am

Nemoj me krivo shvatiti, Alpha. Samo sam komentarisala MoW-ovu izjavu da se treba menjati i žrtvovati da bismo nekome bili privlačniji i to je ono što ja odbijam.
Što se samog menjanja tiče, pa to je sasvim druga priča... Mislim da je čovek neprestalna mena. I sama se neprestalno menjam i to mi je prirodno i prija mi... To je jedan vid personalne evolucije.
Samo to ne radim ni zbog koga posebno, već zbog sebe i samo zbog sebe... *

banned
Hexenkind

Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Registration date : 01.07.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 12:23 pm

moji postovi su izbrisani, a nije izbrisan post u kojem mow naziva nekoga tko ima drugačiji stav od njega glupim...licemjerje...a dopuštanje editiranja mog posta dovoljno pokazuje o pseudoodgoju alphe i mowa
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 12:54 pm

Hexenkind je napisao/la:
moji postovi su izbrisani, a nije izbrisan post u kojem mow naziva nekoga tko ima drugačiji stav od njega glupim...licemjerje...a dopuštanje editiranja mog posta dovoljno pokazuje o pseudoodgoju alphe i mowa
nemozes sad da se bunis, i meni su brisani postovi pa nikom nista. Sem toga Alpha gotivi Mow-a 5
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 1:04 pm

@zvezda
kad sam govorio o univerzalnim principima i odnosu umjetnosti i znanosti, možda sam bio previše direktan u smislu nametanja svojeg mišljenja.
Činjenica je da je moje mišljenje to da univerzalni i apsolutni principi postoje i da su itekako stvarni te da se neću nikako složiti da je umjetnost nešto odvojeno od svega i samo osobno. Uvijek je držim integralnim dijelom zajedničke stvarnosti i kao takvom svrhovitom jedino ako doprinese ljepoti za sve ljude.
Ipak, to je samo moje mišljenje i drago mi da ti imaš drugačije. :)
Malo agresivniji stav koji sam pritom zauzeo bio je samo zato nametnut da pokušaš stvari sagledati i iz te moje perspektive, nikako zato da te ja dogmatski u nešto uvjerim.
Ja sam naime, a ovo govorim i @hexu isprobao u životu i relativni pristup stvarima i apsolutni, integralni pristup stvarima.
Kad god se nisam žrtvovao, barem na način da trošim slobodno vrijeme na ponekad mučna proučavanja raznih knjiga, ili kad god nisam bio potpuno zaokupljen onim što radim, nije bilo dobrih rezultata. Isto tako, kad god sam radio samo i isključivo za sebe, nisam baš uspjevao.
Uvijek kad sam sve dao od sebe i kad sam postupao u skladu s etičkim načelima i na dobrobit sviju, postigao sam zapažene rezultate. A kako drugačije mjeriti uspjeh čovjeka nego kroz ono što doprinese zajednici?
Zaista ne znam za neko drugo mjerilo.
Ja sam veliki eksperimentator i najčešće eksperimentiram sam na sebi. Došao sam do zaključka da jedini način kojim mogu napredovati je da se sam potrudim koliko god ide i da se stalno mijenjam u skladu s time što sam proživio.
To je, smatram, odlika svakog istraživača i nužan preduvjet za razvoj i uspjeh u životu.
Što se tiče veza, tu se nalazimo na skliskom terenu i zato sam onaj primjer naveo samo ilustracije radi. I kažem, treba ga promatrati SAMO u onom površinskom kontekstu kako je napisan.
Nije imao namjeru ispasti šovinistički iako sam svjestan toga da mnoge žene jednostavno to tako shvaćaju čim se spominje žrtva.
Osnovni razlog zašto je to tako je taj što se ovaj dio Europe još uvijek nalazi pod čizmom patrijarhalnog društva, gdje se žrtva očekuje samo od žena. Ja sam veliki protivnik takve podjele po spolovima.
Time je i onaj primjer samo ilustracija promjena koje moramo poduzeti, promjena na sebi, bilo to da ga ta žena ostavi, ili da se sama promjeni, to je u apsolutnom smislu nebitno. Bitno je jedino da mora doći do neke promjene, budući da će prije ili kasnije takva situacija dovesti do bolesti zbog stresa, bilo nje, bilo njega.

Znaš, zvezda, prije otprilike godinu dana vraćao sam se vlakom iz Minhena i tamo sam sreo jednu Srpkinju tvojih godina, vegetarijanku, za koju sam se iznenadio koliko toga zna. Ona je dolazila iz Irske i putovala kući. Pričali smo cijelim putem od Minhena do Zagreba, gdje ju je dočekao dečko koji ju je vozio dalje prema Srbiji.
Taj susret neću nikada zaboraviti. Cura je bila izuzetno educirana i otvorena. No imala je puno problema s time kako je njezino društvo koje poznaje, sve od reda intelektualci, prilično zatvoreno i kruto.
Odnosno, da bolje kažem, nije pravo intelektualno, budući da smo se složili da je intelektualac onaj koji ima najširi mogući pogled, a ne onaj koji citira Nietschea, Marxa ili Shakespearea. roll

Tako i ja koji put zabrljam u pisanju, ali to je samo zato što brzam i nemam vremena sve objasniti zašto imam neko mišljenje. Onda nabacam tonu toga i očekujem da čovjek to probavi, razumije i pita. Moš mislit, da. :D
Zato mi je žao ako smo se krivo shvatili, moja namjera nije bila nikoga uvrijediti i sve što govorim govorim iz vlastitog, doduše uvijek limitiranog iskustva. :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 2:38 pm

@Hex...MoW tebe ne naziva glupim vec odredjeno razmisljanje naziva tako... Tvoje preosobno shvacanje stvari je zbilja vec pretjerano...

Isto tako mi nije jasno sto ste se ulovili toga da MoW ima moju protekciju. Ima protekciju kao svaki drugi moderator i/ili svaki forumas koji se nadje u situaciji da bude napadnut ili vrijedjan. Procitajte moje postove...evo bas na predhodnoj stranici...upravo sam mu (MoW-u) kazala kako mu je primjer glup...da li se on uvrijedio? Nije. A bas sam direktno kazala, ne opcenito kako je on napisao pa se Hex nasao uvrijedjenim. S druge strane, ti si Hex, vec poznat po svojoj nekulturi i vrijedjanju. Vrlo direktnom vrijedjanju. Ali za sebe imas drugacija pravila...dok smatras da drugima smijes govorit sto hoces rasplaces se na svaku rijec za koju pomislis da se na tebe odnosi...

@Stayter...bas lijepo od tebe sto si se sada dosao malo javiti kako bi me pokusao diskreditirati...a kada sam se za tebe zauzimala (a vjeruj mi jesam) tada nisi niti primjetio...i opet zauzimas stav 'nisam ja nikad nista bio kriv'...ma...zbilja sam razocarana sada...

@Hex...i opet cu ti morat baciti ovaj zadnji post u kantu...zao mi je ako ti imas problema sa sexualnoscu pa sve promatras kroz tu prizmu ali ja ti tu ne mogu pomoc...btw, moderatori vide te 'pobrisane' postove tako da...

banned
Hexenkind

Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Registration date : 01.07.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 2:50 pm

evo, obvaj tvoj post je direktno vrijeđanje...spominjanje nekakvog plakanja i slično...ja sam reagirao na vrijeđanje mene, i to tek kad nitko nije reagirao da me se zaštiti...jednako je i sad, moji se postovi brišu, editiraju, a nekome tko me vrijeđa ništa...to da je nešto moje ili na meni glupo mji može reći netko drugi, ali ne ti il mow..d.akle ti se s mowom razgovaraj kao želite, ali se tako samnom ne možete razgovarat jer ću vam ja vratiti istom mjerom ili još brutalnije...kako si ti reagirala kad sam ja napisao da su a+moderatiori control freakovi? kao je mow reagiraao kad sam ga nazval pseudoznanstvenikom? kao si ti reagirala kad sam rekao da nisi normalna? kako ćeš reagirat sada kad napišem da su administratori bolesnici, kukavice nedovoljno hrabre da budu policija, a opet policajci u duši...sve se ovo lijepo moglo izbjeć da ste odmah izbrisali mowov post, ili barem tu rečenicu gdje moje stavove naziva glupim...kužiš?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesri kol 12, 2009 2:54 pm

Hex...oprosti ali daj se otkaci...spamas bezveze... Vidis, duso, ti si meni direktno reko da sam nenormalna pa ti nisam odgovorila...direktno si me vrijedao vise puta...dakle, ako si ti primitivac koji ide 'oko za oko' to je tvoj problem...ako ovo smatras vrijedjanjem i to je tvoj problem jer je ovo savjet da se malo zamislis nad sobom...

Daljnji spam ovdje necu tolerirati...ako netko nesto ima kazati neka nosi razmirice na PM ili u PM ako me razumjete...

Hex...ti inace imas jako lijepih postova i zbilja mi je neugodno da se s tobom treba pricati na ovom nivou...nadam se da mozemo nastaviti u miru...

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimesub kol 22, 2009 4:31 am

d_sasha je napisao/la:

Ma … najbolje da sve odbacimo i vratimo se u pećinu… pop

Nekima bi to odgovaralo po svemu sudeći. :P

@ MoW, hvala na odgovoru :)

Zadnja promjena: Omega; pon oľu 15, 2010 1:43 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimened kol 23, 2009 2:55 pm

Omega je napisao/la:

@ MoW, hvala na odgovoru :)

Molim lijepo. :)
E da, taj Nibiru, stalno nam u glavi. Ma hoće li on više navratit ili ne? Sad mi nešto stiglo s amazona o knjigama u kojima se Nibiru pojavljuje 2022. Stalno pomiču godine, očito čekaju da ljudi poumiru pa da ih više nije briga. Glavno da je bal. lolcina

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimened kol 23, 2009 3:00 pm

Pa Nibiru dolazi, to svi znaju. Već od 5. mjeseca se vidi na našem nebu, tijekom mjeseci postajat će sve sjajniji dok ne dosegne sjaj Mjeseca... Samo, pitam se gdje je, zašto se ipak ne vidi zubo
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitimened kol 23, 2009 3:00 pm

A kad je vec bal,neka bude pod maskama.
Sve ovce na broju a vukovi siti...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Naš odnos prema znanosti   Naš odnos prema znanosti - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Naš odnos prema znanosti
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next