Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mačka na uzici

Go down 
+5
josip21
Berny_Sinara
Absynthia
floridana
Svjetloisjena
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimened svi 10, 2009 3:45 pm

Uočavam pojavu sve većeg broja mačaka koje vlasnici izvode van na uzici (lajni) poput psa. Nisam nikad imala mačku, no bilo ih je oko kuće u kojoj sam stanovala s roditeljima. Susjeda ih je hranila, ali nije nijednu željela udomiti - da ne mora plakati kad je pregazi auto (mačku, naravno). Na prometnoj cesti pored kuće uistinu smo često mogli gledati spljoštena mačja tijela. Poznajem i neke ožalošćene vlasnike poginulih i otrovanih, pa i ukradenih mačaka (tu se radilo o rasnoj perzijskoj mački).

Ogrlica sa zvoncem je staro rješenje koje mački onemogućava prikradanje pticama i miševima, ali olakšava vlasnicima kontrolu nad kretanjem ljubimca. Ali lajna? nekako mi se čini protuprirodno staviti jednu tako samostalnu i samodovoljnu životinju na uzicu. Molila bih nekoga od vlasnika mačaka da mi to objasni, može li mačka normalno funkcionirati ukoliko je se izvodi na uzici, ili se to može samo s jako mladim ili kastriranim mačkama?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimened svi 10, 2009 5:01 pm

ni meni mačka i uzica nikako ne idu zajedno. u stvari nepojmljivo mi je mačku izvesti u šetnju, a ako se ima dvorište mislim da bi mačka poludila da je vlasnici drže zavezanu
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimepon svi 11, 2009 11:29 pm

Gledajte, vlasnik neće staviti običnu tigrastu mačku na uzicu i šetati ju po cesti. Ako vlasnik ima rijetku mačku, onda će ju izvesti van na uzici. Ja sam svog mačka nedavno čipirala, iako ga imam od 2004. godine. Kućna mačka je. Izvodimo ga van par puta na dan, kad se njemu prohtije. Imamo dvorište i vrt, i vodimo ga na uzici. Znamo se koji put prošetati i po cesti, ispred kuće, ali rijetko, jer mačku ne možeš voditi na uzici po ulici, druga stvar je u dvorištu. Naviknu se. Kastriran je, i poludila bi da mi ga netko ukrade ili da ga pustim van kao običnu mačku da se prošeće. Može ga udarit auto, može ga netko otrovat, može si ga uzet doma, toliko toga se može dogodit. On je dio obitelji, i nije obična mačka, a tretiramo ga ko kralja :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimeuto svi 12, 2009 7:44 am

meni to baš i ne izgleda kao tretman za kralja. osim šta ste ga kastrirali, jelte kakav je to kralj ako je kastriran, ne date mu da živi svoj mačji nesputani život samo zato šta ga beskrajno volite. meni to na prvu izgleda sebićno, a bome i na drugu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimeuto svi 12, 2009 8:58 am

Pa ljudi sad vode na uzici sve vrste mačaka, susjedi u zgradi imaju jako lijepu tigrastu macu koja je zajedno s još dvoje nađena pred ulazom, dakle nije skupocjena. Vode je na uzici osim kad macan luta zgradom na sva četiri kata, onda čujemo njegovo zvonce kad šeta okolo. Mislim da se ipak radi o strahu od prometa, previše slobodnih mačaka završi pod kotačima tuzni
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimeuto svi 12, 2009 6:34 pm

malo glupo :D nemrem zamislit macku na uzici zeca donekle da al macu nops
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimeuto svi 12, 2009 8:12 pm

ja svome macku nema sanse da stavim uzicu i kad bi htio ne vjerujem da bih uspio ne bi mi dozvolio garant bi se otimao....macke znaju biti dosta tvrdoglave....
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 1:18 am

@Josip istina moj macak ne zeli na uzicu nisam probala al kolko ga znam otimanje i rezanje :D
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 3:02 am

O da.. sebično je od mene to kaj želim da umre od starosti, a ne od kotača. Jako sebično od mene. Trebam ga odmah sad pustit na cestu jel? Zašto je to sebično? Njemu je super. Kad želi ići van, on to i pokaže, kad mu nije do ljudi, povuče se u svoj kut i tam krmi, kad mu se mazi, dođe do nas, digne sve četiri u zrak i uživa. Druge mačke ne voli. Jedino Skadi podnosi (druga mačka, ženka), s njom se zna poigrat.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 5:28 pm

Absynthia je napisao/la:
O da.. sebično je od mene to kaj želim da umre od starosti, a ne od kotača. Jako sebično od mene. Trebam ga odmah sad pustit na cestu jel? Zašto je to sebično? Njemu je super. Kad želi ići van, on to i pokaže, kad mu nije do ljudi, povuče se u svoj kut i tam krmi, kad mu se mazi, dođe do nas, digne sve četiri u zrak i uživa. Druge mačke ne voli. Jedino Skadi podnosi (druga mačka, ženka), s njom se zna poigrat.
cemu takav post ja nigdje ne vidim da ti je itko rekao ista?
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 6:59 pm

moj ne samo da ne zeli na uzicu vec nece ni vani da izlazi...

jednom mi frend bio pametovao da zasto ne vodim macka vani a ja sam njemu rekao aj ti ga izvedi vani dat cu ti sta god hoces ako ga uspijes iznijeti preko vrata vani...i naravno frend mi nije vjerovao i pokusao ga je iznijeti vani i zavrsio je s frizevima na prsima i na lijevom ramenu i po rukama....a jos mi je bilo jace kad sam mu rekao da te frizeve moramo odmah rakijom oprati da se ne bi slucajno zarazio.... rofl2 joj kako je jaukao....mozda sam pokvaren ali bas sam gustao i sad se smijem kad se toga sjetim lol!

tako mu i treba kad pametuje...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 9:26 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
Absynthia je napisao/la:
O da.. sebično je od mene to kaj želim da umre od starosti, a ne od kotača. Jako sebično od mene. Trebam ga odmah sad pustit na cestu jel? Zašto je to sebično? Njemu je super. Kad želi ići van, on to i pokaže, kad mu nije do ljudi, povuče se u svoj kut i tam krmi, kad mu se mazi, dođe do nas, digne sve četiri u zrak i uživa. Druge mačke ne voli. Jedino Skadi podnosi (druga mačka, ženka), s njom se zna poigrat.
cemu takav post ja nigdje ne vidim da ti je itko rekao ista?

Šest postova iznad tvog prijašnjeg miga


Zadnja promjena: Svjetloisjena; sri svi 13, 2009 9:31 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 9:30 pm

@Josipe, je li ti macan kastriran kad ne želi van? Oni izgube potrebu za nadmetanjem i obilježavanjem teritorija, pa se ponekad potpuno prilagode životu u kući. Vidim sličnu pojavu kod svoje kujice, često joj se ne da van i reži kad joj stavljamo lajnu, a pas mora van na WC, no ona očito nema ostale pseće potrebe (obilježavanje teritorija), a za igranje joj je dovoljno i jednom ili dvaput na dan kad nekoga sretnemo s kim se voli družiti :)
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 10:49 pm

da kastriran je....a sta ces moralo se stalno je obiljezavao teritorij a to ima strazno neugodan miris....
i recimo smeta mu i najmanja promjena u kuci....jednom smo kupili novi komad namjestaja i odnijeli stari van iz kuce i trebalo mu je neko vrijeme da se privikne na taj novi namjestaj.....a kad smo bili skinuli tapet iz dnevnog boravka danima nije htio uci u tu prostoriju.....i zanimljivo je da mu je evo vec 16-ta godina a ne primjecujem na njemu bas nekakve znakove starosti iako je tih 16 godina za macku vec starost ili se mozda varam....zna li tko koliko macke zive....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 10:51 pm

Pa znala sam jednog macana, od moje tete, živio je dvadeset godina, ali je bio smatran rekorderom. Mislim da mace žive koliko i psi, ali bolje pogledaj u neki priručnik :)
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimesri svi 13, 2009 11:49 pm

imali smo loseg iskustva sa ogrlicama :S jako su nam tvrdoglave sve macke, niti jednoj nismo mogli na normalan nacin staviti ogrlicu. par puta su se zapetljale u ogrlicu tako da im se donja vilica zaglavila pa pocnu histerisati sve dok ne prokrvare... sav sam se tresao od muke i straha; jedva smo im to skinuli. od tada vise ne stavljamo nikakve ogrlice, a kamoli uzice OMG!
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 5:53 am

Svjetloisjena je napisao/la:
@Josipe, je li ti macan kastriran kad ne želi van? Oni izgube potrebu za nadmetanjem i obilježavanjem teritorija, pa se ponekad potpuno prilagode životu u kući.

Upravo tako.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 6:59 am

Absynthia je napisao/la:
O da.. sebično je od mene to kaj želim da umre od starosti, a ne od kotača. Jako sebično od mene. Trebam ga odmah sad pustit na cestu jel? Zašto je to sebično? Njemu je super. Kad želi ići van, on to i pokaže, kad mu nije do ljudi, povuče se u svoj kut i tam krmi, kad mu se mazi, dođe do nas, digne sve četiri u zrak i uživa. Druge mačke ne voli. Jedino Skadi podnosi (druga mačka, ženka), s njom se zna poigrat.
vidim da sam te naljutila zubi hug
aj da ja tebe nešto pitam. bili ti volila biti kastrirana? ono, fino provodiš mirne dane u svom kutu ili pred televizijom, nemaš potrebe izlaziti vani, i tako provesti život i doživjeti stotu. šta misliš dali bi mačke, da ih se pita i da znaju odgovoriti, pristale na to?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 7:30 am

Moja kujica je također kastrirana pa da odgovorim - to nije nimalo laka odluka, mislim da imamo topic o tome negdje. No situacija prirodnog razmnožavanja kućnih ljubimaca dovela bi do ogromnog povećanja broja neželjene štenadi i još veće poplave mačića koje nitko ne želi. U situaciji kad te životinje žive s ljudima, donosimo odluke koje su najbolje za tu jedinku koja s nama živi i za nas same. Situacija suživota čovjeka i životinje nije baš prirodna, pa ni postupci za očuvanje takve situacije nisu prirodni. Kako znamo koje prednosti donose kućni ljubimci ljudima i obiteljima, osobito mačke i psi, onda je prilično teško raspravljati o pravom pitanju koje se ovdje postavlja - je li etički i moralno ispravno uopće držati životinju u uvjetima u kojima žive kućni ljubimci. A činjenica je da mnogi od njih uistinu žive kao kraljevi i maženi su i paženi i voljeni od svojih vlasnika i ne znaju što su izgubili ukoliko su bili kastrirani, pa eto, od dva zla možda biramo manje, ili od dvije prednosti onu koja je veća - za nas, naravno. Takav je svijet u kojem živimo.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 7:39 am

znaći ipak je pomalo sebićno kastrirati kućne ljubimce jer time olakšavamo najviše sebi.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 7:43 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Moja kujica je također kastrirana pa da odgovorim - to nije nimalo laka odluka, mislim da imamo topic o tome negdje. No situacija prirodnog razmnožavanja kućnih ljubimaca dovela bi do ogromnog povećanja broja neželjene štenadi i još veće poplave mačića koje nitko ne želi. U situaciji kad te životinje žive s ljudima, donosimo odluke koje su najbolje za tu jedinku koja s nama živi i za nas same. Situacija suživota čovjeka i životinje nije baš prirodna, pa ni postupci za očuvanje takve situacije nisu prirodni. Kako znamo koje prednosti donose kućni ljubimci ljudima i obiteljima, osobito mačke i psi, onda je prilično teško raspravljati o pravom pitanju koje se ovdje postavlja - je li etički i moralno ispravno uopće držati životinju u uvjetima u kojima žive kućni ljubimci. A činjenica je da mnogi od njih uistinu žive kao kraljevi i maženi su i paženi i voljeni od svojih vlasnika i ne znaju što su izgubili ukoliko su bili kastrirani, pa eto, od dva zla možda biramo manje, ili od dvije prednosti onu koja je veća - za nas, naravno. Takav je svijet u kojem živimo.

Odgovorila je na to pitanje umjesto mene.

Moj macan je mažen i pažen kao kralj. Obožavam ga
cerek
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 7:44 am

floridana je napisao/la:
znaći ipak je pomalo sebićno kastrirati kućne ljubimce jer time olakšavamo najviše sebi.

Ti mi se činiš kao neki mrzitelj životinja. Zašto?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 7:46 am

potpuno krivo ti se čini. dapače, volim životinje i smatram da im nebi napravila ono šta ni meni nebi bilo drago.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 8:01 am

OVDJE je tema o kastraciji

Kad sam otvarala ovu temu nisam pitala zato što mi se čini da se mačke muče na uzici nego zato što mi je kao nekome tko uglavnom voli i promatra životinje bilo to nrobično - ne uživaju baš ni psi na uzici, no kako su inače skloni pratiti čovjeka ako ih se malo pouči, uzica je uglavnom dodatak. Nisam imala macu pa nisam sigurna, ali uzica mi se za tu vrstu čini neprimjerenom zbog njihovog karaktera, pa sam pitala kako to funkcionira u praksi. Inače mi je sasvim jasno zašto se maačke vode na uzici, s obzirom na promet i njihovu sklonost da se dovedu u životnu opasnost. Mi često i same sebe i vlastitu djecu često dovodimo u situaciju zaštićivanja koje se može smatrati pretjeranim. No to je najljudskija od svih osobina - ljubav prema djetetu, životinji, samima sebi tjera nas na postupke kojima izbjegavamo njihov gubitak. Ja sam od onih koji će djecu, ali i životinje za koje sam postala odgovorna kad sam ih usvojila, maksimalno zaštititi, makar njima i sebi oduzela dio slobode. Sigurnost onih koje volim mi je jako važna.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitimečet svi 14, 2009 11:37 pm

mačka na uzici - zbilja je suprotno od njihovih karaktera slobode, ali sam vidjela ženu s mačkom i nisam primjetila da se mački to ne sviđa, ali s druge strane to je bila baš ona kućna maca, gospodarica kuće tako mislim da je nisu zanimale pptice na grani već kome će se uvaljati na maženje :D slatko... iako to nikad neću koristiti na svojoj
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mačka na uzici Empty
PostajNaslov: Re: Mačka na uzici   Mačka na uzici Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mačka na uzici
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: