Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Guanchi

Go down 
+2
Rain
Hybrid
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Hybrid
Riba



Male
Capricorn Horse
Broj postova : 125
Age : 45
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Guanchi   Guanchi Icon_minitimeuto ruj 18, 2007 2:13 pm

Guanchi

Guanchi Guimar2mc3

Stotinjak kilometara od obala teritorije Zapadne Sahare, smjesteno je sedam "pasjih otoka" (latinski canariae - pas). Kada su Spanjolci poceli dolaziti na arhipelag u XV stoljecu zatekli su misteriozne domoroce - narod Guanchi.

Zivjeli su u pecinama, mumificirali svoje mrtve. Nisu imali brodove. Izolirani na svojim otocima, Guanchi se nisu mijesali sa drugim rasama kroz historiju.

Spanjolci su, po svom obicaju, masakrirali domoroce i izbrisali ih sa demografske karte za manje od stotinu godina. Usto su svijetu svecano objavili da su Guanchi bili nepismeni.

Drevni srednjoamericki narodi imaju svoje stepenaste piramide. Isto kao i Sumerani, Babilonci i rani Egipcani sa druge strane Atlantika.

Ali, stepenaste kamene piramide su imali i Guanchi u okeanu.

Na Kanarskim otocima i danas postoje ostaci nekoliko stepenastih piramida.

Piramide su podignute u pravilnom smjeru istok-zapad odslikavajuci izlazak i zalazak sunca. Pazljivo izgradjene stepenice na zapadnoj strani svake piramide vode do vrha. Pretpostavljamo da su se nekada na ravnom vrhu nalazile opservatorije kao i kod drugih naroda (ovako cemo preduhitriti arheologe koji bi nam rado poturili drugacije objasnjenje, recimo ono o religijskim, ceremonijalnim ili zrtvenim hramovima).

Istrazivaci koji su otkrili narod Guanchija 1402. godine, naisli su na irigacioni sistem, ostatke keramike, mumije, crteze na zidovima pecina i rusevine prethistorijskih gradova. Divni crtezi umjetnika Guanchija na pecinskim zidovima bili su skoro identicni onima koje su slikali kromanjonci iz juzne Francuske. Njihova keramika, stara do 20.000 godina (!), je bila ukrasena dizajnom koji je identican onom iz najstarijeg perioda srednjoamerickih naroda. Interesantno je bilo otkrice kamene statue Guanchija koja je predstavljala golog muskarca koji nosi globus... identicnu Atlasu koji na svojim rukama takodje drzi Planetu... (Zhirov, "Atlantis").

Otok Guimar, u kompleksu Kanarskih otoka, je mjesto gdje su pronadjeni ostaci stepenastih piramida. Arhitektura Guancija je identicna gradjevinama Maja, peruanskih kultura ili Sumerana. Izgradjene su u pravilnom smjeru istok-zapad odslikavajuci izlazak i zalazak sunca. Stepenice na zapadnoj strani svake piramide su vodile do vrha gdje su se, pretpostavljamo, nalazile opservatorije.

Nekoliko pogleda na Guimar :

Guanchi Guimar2mc3

Guanchi 99nguimar2nb1

Guanchi Img9138pyramid12guimarwq7

Guanchi Pyramid5guimarmg9110hl2
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimeuto ruj 18, 2007 2:32 pm

Citat :
Interesantno je bilo otkrice kamene statue Guanchija koja je predstavljala golog muskarca koji nosi globus... identicnu Atlasu koji na svojim rukama takodje drzi Planetu... (Zhirov, "Atlantis").

Koliko se ja sjećam do neznam koje godine se vjerovalo da je zemlja ravna ploča, a ovi su pred 20000 godina znali da je okrugla, a bili su izolirani na svome otoku.

Fascinantno je kako su te civilizacije poznavale zemlju, poznavale su same sebe bolje nego mi sebe danas i poznavale su svemir. Astronomiju...
Imali su i precizne kalendare...


Zadnja promjena: ; sri ruj 19, 2007 11:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimeuto ruj 18, 2007 2:40 pm

A ako ste čitali temu Povezanost
piramidalnih građevina
mogli ste vidjeti kartu svijeta sa povučenom crtom koja povezuje sve to. E pa sada, to otočje i grad Guimar se nalaze vrlo blizu crte, ako i ne leži baš na njoj.

Nisam uspio odrediti točan položaj ali znam da je ako ništa drugo, jako blzu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepet ruj 21, 2007 7:55 pm

Meni je zanimljiva tema devolucije. Postoji u alternativnoj znanosti teorija da ljudska vrsta nije evoluirala, nego devoluirala i da je posljedica toga današnje jadno stanje u kojem se nalazimo. Dakle, nismo na vrhu, nego se spuštamo pšrema dnu. Zvuči pomalo depresivno, ali objašnjava puno toga.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepet ruj 21, 2007 7:57 pm

Devoluirali jesmo ali fizički... Psihički smo uznapredovali.
Nekada smo bili snažne životinje :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepet ruj 21, 2007 8:04 pm

Rie je napisao/la:
Devoluirali jesmo ali fizički... Psihički smo uznapredovali.
Nekada smo bili snažne životinje :D

Ma dobro, jesmo ;)

Ali radi se o tome da su, čini se, prije nas, i ne tako davno, na Zemlji možda živjele puno naprednije civilizacije čije tragove pronalazimo i ne vjerujemo da je to to. Jesu li to bili neki drugi, ili smo to bili mi kao vrsta, zapravo je nevažno. Kažu da je moguće da su te civilizacije izbrisane velikim katastrofama, među ostalim pomicanjem polova i klizenjem zemaljske kore...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepet ruj 21, 2007 8:06 pm

Guanchi očito imaju nekih sličnosti s egipčanima i s naprednim američkim civilizacijama. Jesu li bili kolonija jednih ili drugih, ili su možda bili izbjeglice s Atlantide kao i ovi drugi, preostaje da se pitamo, dok se nešto od toga ne dokaže.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepet ruj 21, 2007 8:07 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Rie je napisao/la:
Devoluirali jesmo ali fizički... Psihički smo uznapredovali.
Nekada smo bili snažne životinje :D

Ma dobro, jesmo ;)

Ali radi se o tome da su, čini se, prije nas, i ne tako davno, na Zemlji možda živjele puno naprednije civilizacije čije tragove pronalazimo i ne vjerujemo da je to to. Jesu li to bili neki drugi, ili smo to bili mi kao vrsta, zapravo je nevažno. Kažu da je moguće da su te civilizacije izbrisane velikim katastrofama, među ostalim pomicanjem polova i klizenjem zemaljske kore...

A na to misliš?
Pa ja osobno vjerujem da jesu. Dokaze su nam ostavile, možemo se samo čuditi. Čudno je kako je puno toga izgubljeno u vremenu, puno istine tako da mi danas imamo samo nagađanja...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepet ruj 21, 2007 8:10 pm

Citat :
A na to misliš?
Pa ja osobno vjerujem da jesu. Dokaze su nam ostavile, možemo se samo čuditi. Čudno je kako je puno toga izgubljeno u vremenu, puno istine tako da mi danas imamo samo nagađanja...

Da, i još se prečesto pravimo da ne vidimo.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 54
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepet ruj 21, 2007 8:59 pm

Rie je napisao/la:
Devoluirali jesmo ali fizički... Psihički smo uznapredovali.
Nekada smo bili snažne životinje :D
Ima ih jos neandertalaca.Ovo je fascinanto.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimened ruj 23, 2007 10:34 pm

Znate, puno toga i nije bas izgubljeno u vremenu... Informacije nam se prosledjuju selektivno, mnogo je toga poznato "uskim" masama, iliti elitama, a ja licno bih dala ne znam sta za nedeljak dana u vatikanskoj biblioteci, npr., iako bi bilo jos mesta "za posetiti", kada bi bilo nacina...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimened ruj 23, 2007 10:42 pm

zvezda je napisao/la:
Znate, puno toga i nije bas izgubljeno u vremenu... Informacije nam se prosledjuju selektivno, mnogo je toga poznato "uskim" masama, iliti elitama, a ja licno bih dala ne znam sta za nedeljak dana u vatikanskoj biblioteci, npr., iako bi bilo jos mesta "za posetiti", kada bi bilo nacina...

Bojim se da ti nedjelja dana ne bi bila dovoljna. Znaš kako se prave informacije najlakše prikriju - tako da se urone u gomilu niškoristi informacija.

Mislim da su mnoge informacije javno iznesene, ali su ismijane od akademske zajednice koja je užasno konzervativna i tako završavaju na stranicama časopisa koji nemaju dovoljnu težinu ili na internetu gdje se također gube u gomili neprovjerenih poluistina.

Meni je u tom pogledu oči otvorila knjiga Grahama Hancocka Otisci bogova koju zato stalno preporučujem tako da sam i sama sebi dosadna, ali uistinu je odlična kao i Znak i pečat. Ostale knjige istog autora malo su mi zbrzane jer se počeo baviti svim i svačim i mislim da više ne stigne dovoljno razmisliti o svemu što dobiva od svojih izvora, mislim, prije nego što objavi knjigu...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimened ruj 23, 2007 10:55 pm

Hvala. Cim budem imala vremena za citanje, pokusacu pronaci...
Srecom, za sada do svih podataka dolazim na cudne i lake nacine... ili, bolje, oni dolaze do mene...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimened ruj 23, 2007 11:01 pm

zvezda je napisao/la:
Hvala. Cim budem imala vremena za citanje, pokusacu pronaci...
Srecom, za sada do svih podataka dolazim na cudne i lake nacine... ili, bolje, oni dolaze do mene...

To mi je od nekud poznato ;)

I ta knjiga je tako nekako došla do mene, obično dobivam one koje su mi namijenjene :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 3:58 pm

Vidis, mozda bi trebali pricati o slucajnostima ili predestinaciji... Kroje li nam ih drugi, ili ih krojimo sami, ako sami, kada, i zasto, sta je cilj?...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 9:17 pm

zvezda je napisao/la:
Vidis, mozda bi trebali pricati o slucajnostima ili predestinaciji... Kroje li nam ih drugi, ili ih krojimo sami, ako sami, kada, i zasto, sta je cilj?...

O tome je pisao priznati psiholog C.G.Jung i nazvao stvar sinkronicitet. Činjenica jest da on postoji. E sad, pronaći mu korijene, to je već druga priča...
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 10:36 pm

ja sam bila na Kanarskim.. Rie vodim te tamo sljed godine pa da vidimo mi to uzivo malo...heh
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 10:40 pm

Može ako ne idemo avionom :D
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 10:44 pm

Joj dosta s tom paranojom od aviona..Sta se bojis toliko?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 10:48 pm

Rie je napisao/la:
Može ako ne idemo avionom :D

Gle, pa zmaj i štakor na ovom forumu imaju još jednu sličnost - ne vole letjeti u letećim napravama. Ja čekam da mi narastu krila, u međuvremenu sjedam u avion samo ako je pitanje života ili smrti (ne kažem da ne bih ni u kom slučaju, ali jednom mi je bilo dovoljno da neke stvari shvatim...). pale
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 10:53 pm

Zaasto??Ja sam se dosta puta vozila,meni je to bas fora...Ne kuzim cemu toliki strah...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 11:06 pm

zmija je napisao/la:
Zaasto??Ja sam se dosta puta vozila,meni je to bas fora...Ne kuzim cemu toliki strah...

Kod mene je to bila vrlo jaka nelagoda na relativno mirnom letu do Dubrovnika. Nije mi bilo loše, gledala sam kroz prozor, ali sam cijelo vrijeme osjećala užasnu napetost. Ne zbog straha da bismo mogli pasti, neprirodno mi je biti tako visoko, ne znam to objasniti, a i godinama nakon tog leta povremeno sam sanjala da avion polijeće a ja ne mogu van iz njega lol

Ušla bih u tu spravu ponovo da baš moram. 8)
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 11:09 pm

bo...ja nisam imala takvih iskustava..A valjda ovisi od osobe do osobe. ti si se makar vozila pa rekla necu vise.... a rie ni nije nikad pa nezeli
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 11:15 pm

zmija je napisao/la:
bo...ja nisam imala takvih iskustava..A valjda ovisi od osobe do osobe. ti si se makar vozila pa rekla necu vise.... a rie ni nije nikad pa nezeli

Nisam ni ja željela onda, ali sam željela na maturalac i nije mi žao što sam i to isprobala :)
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitimepon ruj 24, 2007 11:17 pm

pa super...dubrovnik maturalac?heh
[Vrh] Go down
Sponsored content





Guanchi Empty
PostajNaslov: Re: Guanchi   Guanchi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Guanchi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: