Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zamjena beba u rodilištu

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Zamjena beba u rodilištu Empty
PostajNaslov: Zamjena beba u rodilištu   Zamjena beba u rodilištu Icon_minitimepon svi 25, 2009 10:56 pm

Surfajući po internetu, naišla sam na ovaj članak:

Nakon što je cijeli slučaj oko zamjene djevojčica u rodilištu bolnice u češkom gradu Trebiču završio pred sudom u Brnu, odlukom suda bolnici je naređeno da se roditeljima isplati 3,3 milijuna kruna odštete, što je oko 150 tisuća dolara, prenosi Večernji list.

Bolnica je zamijenila dvije djevojčice nakon rođenja 9. prosinca 2006. godine, a bebe su živjele deset mjeseci s nebiološkim roditeljima. Bolnica je prvotno ponudila simboličnu odštetu od 13 tisuća dolara što je razbjesnilo roditelje koji su podnijeli tužbu sudu u Brnu.

Sud je odredio da Jaroslava Trojanova, majka Verunke, treba dobiti 700 tisuća kruna, a kći 150 tisuća kruna. S druge strane, Jaroslava Čermakova, majka druge djevojčice Nikolke, treba dobiti milijun kruna, a i njena kćerkica treba dobiti iznos od 300 tisuća kruna jer je sud procijenio da je živjela u neskladnoj obitelj.

Zamjenu je primijetio nevjenčani suprug Jaroslave Trojanove Libor Brož kojega je zasmetalo što dijete ne sliči na njega.

Izvor:http://www.gorila.hr/


Najviše me je šokiralo da se u današnje vrijeme može desiti nešto takvo!?
Naime, kod mojih poroda čim se dijete rodilo, babica je stavila odmah preda mnom narukvicu s istim brojem na moju i na djetetovu ruku, tako da nema šanse da dođe do zamjene!
Uostalom, moji su svi bili bili toliko slični jedan drugome kao bebe i najčupaviji u rodilištu lovely da nam ni narukvica nije ni trebala; prepoznala bih ih među tisuću djece.

Vezano uz ove bebe, drago mi je da su našle put do svojih pravih roditelja!
A roditeljima sav novac ovog svijeta valjda ne može nadoknaditi šok kad su saznali za zamjenu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zamjena beba u rodilištu Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena beba u rodilištu   Zamjena beba u rodilištu Icon_minitimepon svi 25, 2009 11:03 pm

Ima i još gorih slučajeva.
Na TV-u sam jednom davno gledao da su se u jednom američkom eksperimentu blizanci ili čak 'trojke' diljem svijeta razdvajali i premještani na drugi kraj svijeta tako da se nikada ne nađu. Tada bi proučavali njihove navike, sličnosti i raznolikosti, a da braća/sestre nikada nisu znala da imaju blizanca. Roditelji bi bili uvjereni da im je dijete umrlo pri porodu, a jedan od blizanaca bi bio posvojen u sasvim drugoj zemlji. Neki blizanci su se uspjeli naći te su isprićali i dokazima potkrijepili svoju priču. To se sve zbivalo 80-ih godina prošlog stoljeća.
Nažalost, nemam nikakav link, a to sam na TV-u gledao prije par godina.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Zamjena beba u rodilištu Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena beba u rodilištu   Zamjena beba u rodilištu Icon_minitimepet lip 26, 2009 12:43 am

ajme užas...kakva nehumanost... odurni amerikanci sve bi učinili da ugode sebi...Ja sam jedno 10 puta usporedila narukvice sebi i bebi kad sam rodila a i da nisam,opet bi prepoznala da su mi drugo dijete doveli
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zamjena beba u rodilištu Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena beba u rodilištu   Zamjena beba u rodilištu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zamjena beba u rodilištu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» U Tuzli rodjena beba-djavo
» Vidjeli vraga? Kroz prozor skocila obitelj, beba umrla

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: