Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ogromni talasi

Go down 
+7
josip21
Legionar
zvezda
Jaykof
Svjetloisjena
Berny_Sinara
Michael Wittmann
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimened lip 14, 2009 12:24 pm

a da prilazimo moru s postovanjem prilazimo :) uvijek mu se divimo predivno je :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimened lip 14, 2009 12:42 pm

@svjetlosjena, taj vetar bi morao da bude po prilicno jak, sto znaci oni nebi mogli ni da snimaju kamerama taj most..

@berny_sinara, ako postuje mene, postovacu i ja njega.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimened lip 14, 2009 1:33 pm

Stayter pa daj prestani...za taj most se zna kako je pao i zasto...to nema veze s jakocom vjetra niti s zemljotresom niti s pritegnutoscu sajlama vec ima veze s rezonancom......i danas svaki inzenjer kad ide praviti neki most poucen iskustvom tog mosta pazi na rezonancu.....cak i kad su jednom pravili naftnu platformu morali su uzeti u obzir tu rezonancu ali ne vjetra nec valova.....
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 12:26 am

samo cu ti rec sto je meni jedan covjek rekao i to ono jako ozbiljan oko 60 godina...More daje al more i uzima.....
kako se postuje priroda tako se postuje i more :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 12:41 am

Berny_Sinara je napisao/la:
samo cu ti rec sto je meni jedan covjek rekao i to ono jako ozbiljan oko 60 godina...More daje al more i uzima.....
kako se postuje priroda tako se postuje i more :)
za sad me postuje :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 12:42 am

josip21 je napisao/la:
Stayter pa daj prestani...za taj most se zna kako je pao i zasto...to nema veze s jakocom vjetra niti s zemljotresom niti s pritegnutoscu sajlama vec ima veze s rezonancom......i danas svaki inzenjer kad ide praviti neki most poucen iskustvom tog mosta pazi na rezonancu.....cak i kad su jednom pravili naftnu platformu morali su uzeti u obzir tu rezonancu ali ne vjetra nec valova.....
Jel ti meni bas moras svaki cas da kontriras? idi malo gledaj u plafon mani me se vise.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 12:48 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Nije zemljotres, pretpostavlja se da je jak vjetar izazvao rezonancu.

Zapravo, ne mora biti da je vjetar bio jak.
Evo ti primjera, uzmeš neki visak, al da je obješen na dugu nit, ajmo reć 20m (znači, za krov ga zavežeš). Recimo da su idealni uvjeti, tj. nema vjetra vani, i minimalan otpor zraka. I sad, ti taj visak možeš jaako pomicati a da djeluješ jako malom silom, tako da ga stalno lupaš kad je u ravnotežnom položaju. Probaj (ne mora bit tak duga nit, al recimo duga ko džepni sat il ogrlica). Vidjet ćeš da se nakon nekog vremena tijelo giba i to poprilično dobro i jako.

Mislim da je na takav nekakav i onaj most srušen, vjetar je pogodio frekvenciju kojom može srušiti most.

Teoretski, ti možeš srušiti svaki zid ako mu pogodiš frekvenciju :)

edit: dugo sam pisao pa su nabili postova između, pardon
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 12:55 am

a takoooo ja se jos pitala kak se tak spigavao O_O
Citat :
Stayter je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
samo cu ti rec sto je meni jedan covjek rekao i to ono jako ozbiljan oko 60 godina...More daje al more i uzima.....
kako se postuje priroda tako se postuje i more Smile
za sad me postuje Smile
ajde super bas mi je drago :)


Zadnja promjena: Berny_Sinara; pon lip 15, 2009 12:56 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 12:56 am

Jaykoq je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Nije zemljotres, pretpostavlja se da je jak vjetar izazvao rezonancu.

Zapravo, ne mora biti da je vjetar bio jak.
Evo ti primjera, uzmeš neki visak, al da je obješen na dugu nit, ajmo reć 20m (znači, za krov ga zavežeš). Recimo da su idealni uvjeti, tj. nema vjetra vani, i minimalan otpor zraka. I sad, ti taj visak možeš jaako pomicati a da djeluješ jako malom silom, tako da ga stalno lupaš kad je u ravnotežnom položaju. Probaj (ne mora bit tak duga nit, al recimo duga ko džepni sat il ogrlica). Vidjet ćeš da se nakon nekog vremena tijelo giba i to poprilično dobro i jako.

Mislim da je na takav nekakav i onaj most srušen, vjetar je pogodio frekvenciju kojom može srušiti most.

Teoretski, ti možeš srušiti svaki zid ako mu pogodiš frekvenciju :)

edit: dugo sam pisao pa su nabili postova između, pardon
bilo bi to tako jednostavno da most nije vezan na dva kraja
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 12:58 am

Stayter je napisao/la:
bilo bi to tako jednostavno da most nije vezan na dva kraja

Svejedno ti je dal je vezan na jesnom il na dva kraja kava
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 1:01 am

Jaykoq je napisao/la:
Stayter je napisao/la:
bilo bi to tako jednostavno da most nije vezan na dva kraja

Svejedno ti je dal je vezan na jesnom il na dva kraja kava
vijak kao sto si gore naveo je odlican primerak, zavezi ga za dve strane (levo i desno) i uhvati ga za glavni konopac (onaj sto drzi njegovu tezinu) i pokusaj da zaljuljas da vidis sta ce da se desi.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 1:06 am

Stayter je napisao/la:

vijak kao sto si gore naveo je odlican primerak, zavezi ga za dve strane (levo i desno) i uhvati ga za glavni konopac (onaj sto drzi njegovu tezinu) i pokusaj da zaljuljas da vidis sta ce da se desi.

Pokušaj i ti, isti efekt je.
Naime, slušao sam predavanje o rezonanciji od strane profesora s PMF-a (prirodoslovno matematičkog falulteta), sa odjeljka za fiziku, valjda znam šta je rekao. A još smo se poslije i zafrkavali na taj račun :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 1:13 am

ako zategnes dve strane dok treca drzi tezinu ono moze da se klati ali samo par minuta dok se ne smiri jer trenje usporava, a onaj most se okretao sve dok se nije srusio.
"Naime, slušao sam predavanje o rezonanciji od strane profesora s PMF-a (prirodoslovno matematičkog falulteta), sa odjeljka za fiziku, valjda znam šta je rekao. A još smo se poslije i zafrkavali na taj račun" u prvoj godini se to ne uci.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 2:20 am

Stayter je napisao/la:
ako zategnes dve strane dok treca drzi tezinu ono moze da se klati ali samo par minuta dok se ne smiri jer trenje usporava, a onaj most se okretao sve dok se nije srusio.
"Naime, slušao sam predavanje o rezonanciji od strane profesora s PMF-a (prirodoslovno matematičkog falulteta), sa odjeljka za fiziku, valjda znam šta je rekao. A još smo se poslije i zafrkavali na taj račun" u prvoj godini se to ne uci.

Pa daj molim te pitaj nekoga tko zna za pojavu rezonancije, recimo svog profesora fizike, čini mi se da si rekao da ideš u neku mašinsku ili strojarsku školu, ne sjećam se točno naziva. Iz ovoga što pišeš se vidi da naprosto još ne znaš o čemu se radi nego tjeraš svoje bez obzira na to, a nije nikakva tajna u pitanju. Ta pojava je iskorištena i u jednom crtiću o Tomu i Jerryju kad Jerry usmjeri kolonu mrava na konopac kojim je pričvršćena Tomova ležaljka. Kako mravi vojnički koračaju, tako se ležaljka sve jače trese i na kraju puca. Pogledat ću, možda nađem taj isječak negdje. Inače smo mi to učili na fizici u školi, samo se stvarno ne sjećam više u kojem razredu, u gimnaziji mislim, imali smo i grafički prikaz i dobro objašnjenje te pojave.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 8:18 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Stayter je napisao/la:
ako zategnes dve strane dok treca drzi tezinu ono moze da se klati ali samo par minuta dok se ne smiri jer trenje usporava, a onaj most se okretao sve dok se nije srusio.
"Naime, slušao sam predavanje o rezonanciji od strane profesora s PMF-a (prirodoslovno matematičkog falulteta), sa odjeljka za fiziku, valjda znam šta je rekao. A još smo se poslije i zafrkavali na taj račun" u prvoj godini se to ne uci.

Pa daj molim te pitaj nekoga tko zna za pojavu rezonancije, recimo svog profesora fizike, čini mi se da si rekao da ideš u neku mašinsku ili strojarsku školu, ne sjećam se točno naziva. Iz ovoga što pišeš se vidi da naprosto još ne znaš o čemu se radi nego tjeraš svoje bez obzira na to, a nije nikakva tajna u pitanju. Ta pojava je iskorištena i u jednom crtiću o Tomu i Jerryju kad Jerry usmjeri kolonu mrava na konopac kojim je pričvršćena Tomova ležaljka. Kako mravi vojnički koračaju, tako se ležaljka sve jače trese i na kraju puca. Pogledat ću, možda nađem taj isječak negdje. Inače smo mi to učili na fizici u školi, samo se stvarno ne sjećam više u kojem razredu, u gimnaziji mislim, imali smo i grafički prikaz i dobro objašnjenje te pojave.
ako se pogode rezonance most se rusi u narednih 1-2 minuta a ne sat vremena...
[Vrh] Go down
snake
Riba
snake


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 108
Age : 50
Location : BIH
Registration date : 28.03.2008

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimepon lip 15, 2009 9:03 am

ma jasno je ko dan da se most srusio zbog preklapanja frekvencija gibanja obje strane mosta,lijeve i desne usljed jakog vjetra..
jednom dostignuta frekvencija ili rezonanca ,kako neki kazu,se ne moze ponistiti ( smiriti,nestati ) jer se multiplicira dok ne dodje do urusavanja...

zbog tih stvari postoji i mit o tome da vojska nikad preko mostova ne prelazi strojevim korakom , s ciljem izbjegavanja poklapanja frekvencija njihovih koraka i eventualnog njihanja mosta..
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitimesub oľu 31, 2018 12:48 pm

danas valovi 7 metara jugo veliko haha
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ogromni talasi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogromni talasi   Ogromni talasi - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ogromni talasi
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: