Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako zapamtiti snove?

Go down 
+23
SkywardSword
orca
primitive101
Dantalion
whitelady
dynamyte
josip21
Remke
mEN_iN_WHite
Greed
Blizzard
Hack_The_Universe
Hexenkind
argonian
zvezda
Techpriest
Gea
Svjetloisjena
Jaykof
Berny_Sinara
Alpha
Legionar
maya
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepon srp 13, 2009 4:36 pm

@Hexenkind - a kad pušiš travu sanjaš budan? ;)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepon srp 13, 2009 4:51 pm

:) a što je najbedastije uopće se nisam šalio...kad sam napušen, skoro ničeg se ne sjećam što sanjam, a čim prestanem snovi su vrlo živi
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepon srp 13, 2009 5:50 pm

Hmmm... to bi možda značilo da imaš bolji kontakt sa sobom bez posrednika... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hack_The_Universe
Stanica
Hack_The_Universe


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 21
Age : 43
Registration date : 06.07.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 1:23 pm

Probaj sa lucidnim snovima njih se gotovo svih uvijek siječaš jer se i dugoročno pamčenje aktivira tokom REM faze ako si svijestan da sanjaš. Lucidne snove najlakše možeš proizvesti na sljedeči način: Dok sanjaš probaj pročitati nešto (novine, reklamu, plakat, titlove) bilo šta ali tako da to čitaš slovo po slovo sa razumjevanjem. Ponekad če ti se u snu činiti da možeš čitati ali to nije uistinu čitanje to što znaš što piše negdje u snu to ti je samo sječanje, zato je važno da čitaš slovo po slovo sa razumjevanjem i uskoro češ shvatiti da to što čitaš nema nikakve logike ni redosljed a kada to shvatiš to ti je dokaz da sanjaš. U tom trenutku postaneš svijesan svoga sna te možeš upravljati događajima (stvarati, letiti, mjenjati oblik,...) postaješ stavratelj svojega sna... Fora...

Čitanje u snu je nemoguče jer je u mozgu centar za prepoznavanje slova ugašen, samo se toga sijeti u snu i evo ga imaš Lucidne Snove...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:12 pm

Da li bi nemogućnost tipkanja korektnog broja na telefonskom zupčaniku bila isti slučaj?... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:14 pm

Citanje u snu je moguce...obicnom i lucidnom...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:35 pm

Mislim da ti možeš tipkat, samo što nećeš raspoznavat slova ...

Dešavalo mi se već par puta, npr. sanjao sam (i sjećam se toga) da je na zidu bila neka karta, točnije trefov as. Samo što ga ja uopće nisam vidio kao trefovog asa (nisu bili ti simboli) nego su bili neki drugi, al bitno da sam ja znao da je bio trefov as confused
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:36 pm

Pa znam raspored brojeva napamet, isti je na svakom telefonu (mislim da ga svi znamo)... Bez obzira na to, nisam mogla istipkati pravi broj nikako... :( *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:38 pm

Nekeko se cini da je to individualno jer ja nemam problema s citanjem u snovima bilo koje vrste...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimesri srp 15, 2009 3:44 am

zvezda je napisao/la:
Pa znam raspored brojeva napamet, isti je na svakom telefonu (mislim da ga svi znamo)... Bez obzira na to, nisam mogla istipkati pravi broj nikako... :( *

Mislim da je to malo prekompliciran misaoni proces da bi se uspjelo u snu, možda nekom i bi. Ja sam primjetio da su moji snovi uglavnom puni logičkih grešaka, ipak je naglasak na mašti. One stvari koje bi se nazvale u RL zdravim razumom, to u snovima baš i ne vrijedi. Snove smatram kao neko opuštanje mozga, a za istipkati broj treba razmišljati, jasno povezivati kretnje sa impulsima mozga...

A opet neki snovi su veoma realistični, sve je puno logike, pa ponekad čak i osjećaja. Moji najčešći snovi su uglavnom bez neke logike i razmišljanja, u snovima se ponašam gotovo instiktivno. No opet u nekim snovima postupim toliko logično i inteligentno da nisam siguran bih li se toga uspio dosjetiti u RL situaciji. Mogu i ispričati jedan takav san ako tko želi.

Nego tko je za to da podijelimo snove u neke vrste? :)


Ne znam kako zapamtiti snove, ali znam da sam nedavno imao navalu sjećanja mnogih snova koje sam sanjao, a koje sam potpuno zaboravio da sam sanjao. Pokušavao sam ih se sjetiti i prije, ali nije išlo, a u roku 10 minuta mi je nešto ''puklo'' u glavu i u istom trenu sam se sjetio barem 20 snova, onako iz vedra neba do u detalje kako sam ih sanjao, a onda sam se kod nekih sjetio i jutarnje reakcije na njih. Što sam radio, nemam pojma, ništa neobično koliko ja znam, a odjednom sam se sjetio mnogo snova, toliko sam ih se sjetio da me bilo strah da pola njih ne zaboravim prije nego ih zapišem (odmah sam krenuo zapisivati te snove). Neke sam i zaboravio te sam ih se naknadno sjetio i zapisao. Bila je to neočekivana nagla navala prisjećanja snova, a nemam pojma zašto niti s kojim razlogom.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimesri srp 15, 2009 2:39 pm

Gripphon je napisao/la:
Mogu i ispričati jedan takav san ako tko želi.
Nego tko je za to da podijelimo snove u neke vrste? :)
Da i da :D
Ja sam jednom na forumu.hr podijelio snove na vrste, idem probat naći taj post pa ga postam ovdje.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Greed
Višestanični organizam
Greed


Male
Virgo Horse
Broj postova : 90
Age : 33
Location : Vinkovci
Registration date : 16.07.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 4:10 am

pamtim snove kad se budim na silu
ak spavam dok se sam ne probudim, nikad neznam sta sanjam :D
razlog? vjerujem da jos dugo necemo otkrit misterij snova ;)
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimened vel 21, 2010 3:51 am

Ljudi da vam kazem nesto pamtite brojeve iz sna posle igrajte rulet loto ili bilo sta sa toliko brojeva ima mnogo slucajeva gde ljudi koji sanjaju brojeve odigraju ista na lotou i dobiju... Ako nesto dobijete delimo :P xD
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimened vel 21, 2010 4:50 am

Nemora biti Kako zapamtiti snove? - Page 2 Kopfschuettel ja nisam ništa dobila a sanjala sam registraciski broj nekog auta samo na njemu nje bilo slova samo brojke
više se ne sjećam koja je to kombinacija bila... bilo je to dosta davnoKako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_scratch

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimened vel 21, 2010 12:29 pm

a nemoguce je sve zapamtit jer covjek prosjecno sanja oko 400 snova, pa zapamtis onaj zadnji valjda, ja sam zadnji zapamtio danas (i cesto ga zapamtim) i bio bi dobar materjal za horor film da se malo preradi :P
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimened vel 21, 2010 12:45 pm

Omega je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Pa znam raspored brojeva napamet, isti je na svakom telefonu (mislim da ga svi znamo)... Bez obzira na to, nisam mogla istipkati pravi broj nikako... :( *

Mislim da je to malo prekompliciran misaoni proces da bi se uspjelo u snu, možda nekom i bi. Ja sam primjetio da su moji snovi uglavnom puni logičkih grešaka, ipak je naglasak na mašti. One stvari koje bi se nazvale u RL zdravim razumom, to u snovima baš i ne vrijedi. Snove smatram kao neko opuštanje mozga, a za istipkati broj treba razmišljati, jasno povezivati kretnje sa impulsima mozga...

A opet neki snovi su veoma realistični, sve je puno logike, pa ponekad čak i osjećaja. Moji najčešći snovi su uglavnom bez neke logike i razmišljanja, u snovima se ponašam gotovo instiktivno.


bas tako....i moji su takvi.....nemaju veze sa zdravim mozgom.... rofl2 rofl2

uglavnom u snovima uvijek izvucem deblji kraj....recimo neko me lovi.....i ja pobjegnem recimo u neku sobu i zakljucam se i sad sam recimo siguran...ali ne...on(ne znam sta me lovi...ne sjecam se)izadje recimo iz ladice od stola koji se nalazi u toj sobi i opet me lovi.....pa pobjegnem u wc i zakljucam se a on izadje kroz odvod od kade iako je nemoguce da to sta me lovi prodje kroz odvod....i tako stalno.....nikako da pobjegnem......

a kad nesto idem napravit u snu...neku jednostavnu radnji...nikako da je uspijem napravit koliko on god jednostavna bila...i tako to stalno pokusavam da uradim....uporan sam ali ne uspjevam....ne znam zasto....i onda nekad se probudim ujutro i boli me vilice....valjda sam od ljutnje i nemoci stezao zube od muke....ne znam.... scratch

ali naravno da postoji iznimka.....da...da....
recimo kad sanjam neku zgodnu curu......eeee onda tocno znam sta i kako triba da se napravi....ne grijesim....sve po propisu.... ides
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimened vel 21, 2010 5:11 pm

Moze da se zapamti znam ljude kkoji su dobijali 6 na lotou, od moje majke drugarica- ona je rekla mojoj majci da je sanjala brojeve i moja majka joj je rekla da igra loto ali ona je zaboravila zadnji broj.. onda su joj brojevi izlazili na ekranu i pogodila je sve sem zadnjeg broja i tako dobila 6 na lotou.... A sto se tice tih tablica sa kola to nema veze sa brojevima na srecu to je moglo biti bilo sta :D
[Vrh] Go down
dynamyte
Prašina



Male
Pisces Pig
Broj postova : 7
Age : 29
Registration date : 04.07.2009

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 09, 2010 6:29 pm

josip21 je napisao/la:

ali naravno da postoji iznimka.....da...da....
recimo kad sanjam neku zgodnu curu......eeee onda tocno znam sta i kako triba da se napravi....ne grijesim....sve po propisu.... ides
tocno to sam sinoc sanjo. cura koju iovak sad mislim zavodit je jednostavno pala na moj sarm :D

u mojim snovima nema nikakve logike, isto ko i kod omege... a evo malo mog misljenja o njima... a ja mislim da su snovi odraz razdoblja prije tog sna. kolko puta vam se dogodilo da ste gledali neki film il igrali neku igru [ npr. pes ] pa ste sanjali da ste vi lik iz tog filma [ il da igrate pes sa frendovima ]?? meni puno puta... i smatram da su takoder odraz nekog opceg psiholoskog stanja [ ak mi dan nije dobar i ne odem dobre volje na spavanje cesto sanjam nekakvo rusenje zgrada, gubljenje obitelji i bliskih osoba... a ak sam dobre volje cesto sanjam kak sam u skoli i poslje skole odvedem neku curu sa nekim ludim autom npr ferrarijem na sladoled. i dodem doma a ono iza moje kuce bazen i teniski i nogometni teren... ili kak smo ja i cura s kojom sam dan prije proveo nesto vise vremena sami na nekoj plazi ili plesemo u diskacu ]...

i ponekad mi se dogodi da se sjecam sna u najsitniji detalj, ko onog od sinoc... a nekad se pokusavam prisjetit sna i prisjecam se samo tog nekog straha i da je bilo nes veliko, nis vise... da bar postoje neki uređaji koje stavimo na glavu pa snimaju snove, bilo bi prezakon napravit account na youtubeu samo za snove rofl


a iskreno mislim da je taj misterij snova nerjesiv, mozemo samo nagadat kak oni dolaze i sta znace ;)
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimesub stu 06, 2010 9:35 am

baš ću probati neke od ovih savjeta ,pošto u zadnje vrijeme ni jedan san ne zapamtim!
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepon stu 08, 2010 12:44 am

đabe ja ćim otvorim oći ,sve mi ispari. confused
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:01 am

ja upravo pišem jedan san od prije dvje noći, a nekad dok sa nekime pričam, znam se prisjetiti nekih snova koje sam skroz naskroz zaboravio, starih nekoliko godina
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:59 am

ja bi volio da kad umrem prodjem opet kroz sve snove sto sam imao od rodjenja....Pogotovo ono sto sam sanjo kad sam bio beba lol!
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepon kol 22, 2011 2:00 am

Moguce je pojacati si sjecanja na snove koncentracijom na podrucje izmedju vrata i lubanje (nakon budjenja).. i naravno, trebalo bi izbjegavati pre nagla ustajanja iz kreveta sto takodjer moze otezati prisjecanje na iste.
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepet pro 30, 2011 6:46 pm

Neki kazu da san traje samo nekoliko sekundi. Ja samo znam neki deo sna, a ostali zaboravim. Ono da kao popijes casu vode ne radi... Boink
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitimepet pro 30, 2011 6:48 pm

primitive101 je napisao/la:
ja bi volio da kad umrem prodjem opet kroz sve snove sto sam imao od rodjenja....Pogotovo ono sto sam sanjo kad sam bio beba lol!
Ja ne bih volela da umrem, ali da prodjem kroz sve snove bi bilo ekstra
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako zapamtiti snove? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako zapamtiti snove?   Kako zapamtiti snove? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako zapamtiti snove?
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: