Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dan Brown-znalac ili kapitalac?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
SaleVZ
Prašina
SaleVZ


Male
Virgo Buffalo
Broj postova : 5
Age : 38
Location : Varaždin,Cro
Registration date : 17.06.2009

Dan Brown-znalac ili kapitalac? Empty
PostajNaslov: Dan Brown-znalac ili kapitalac?   Dan Brown-znalac ili kapitalac? Icon_minitimečet lip 18, 2009 2:21 am

Želio bih čuti komentare o Dan Brown-u!
Znalac ili kapitalist?
Po mojem on uopće nije kvalitetan pisac,makar je Da Vinciev kod bio veliki bum za širu publiku,no on nije odani istraživač i zaljubljenik u traženje istine,više mi djeluje ko uredski pisac,jedino mi nije jasno odakle mu neke činjenice! A ostala njegova djela bih ocijenio s 2/5.
Inače nisam prekritična osoba ali njegove knjige više liče na filmske scenarije!

Što mislite o njegovoj umjetnosti
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dan Brown-znalac ili kapitalac? Empty
PostajNaslov: Re: Dan Brown-znalac ili kapitalac?   Dan Brown-znalac ili kapitalac? Icon_minitimečet lip 18, 2009 10:28 am

Pa, potrudio se prikupit podatke i sklopit pricu (iako nije bas ni originalna, al eto) ali ga ne dozivljavam kao nekog ozbiljnog znanstvenika (nazovimo to tako), istrazitelja ili cega treceg...naime, cini mi se da ga ne pokrece prava zelja da otkrije nesto vec vise da nadje inspiraciju za nekavu knjigicu slicne tematike. Mislim, pokontao je da se takve stvari dobro prodaju pogotovo uz pravu reklamu pa... :P
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dan Brown-znalac ili kapitalac? Empty
PostajNaslov: Re: Dan Brown-znalac ili kapitalac?   Dan Brown-znalac ili kapitalac? Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:31 pm

On je zapravo uzeo osnovnu ideju iz knjige Sveta krv sveti graal koja je dokumentaristički pisana i dodao literarne i sadržajne elemente (zato su ga autori spomenute knjige tužili). Ne, Dan Brown po mom mišljenju nije osobito dobar pisac, njegov stil i izričaj me nisu nimalo oduševili. Knjiga više podsjeća na romansirani scenarij za film, a to se pokazalo točnim kad je film i snimljen. No u svakom slučaju je poradio na širenju nekih opskurnih ideja, a mislim da je to dobro. Ljude treba povremeno trgnuti iz duhovnog mrtvila, ovako je više ljudi čulo za te ideje i razvila se žestoka diskusija za i protiv, a u takvim diskusijama se često iskristaliziraju dobre stvari :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Dan Brown-znalac ili kapitalac? Empty
PostajNaslov: Re: Dan Brown-znalac ili kapitalac?   Dan Brown-znalac ili kapitalac? Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:37 pm

Lijepo receno :) ides
[Vrh] Go down
SaleVZ
Prašina
SaleVZ


Male
Virgo Buffalo
Broj postova : 5
Age : 38
Location : Varaždin,Cro
Registration date : 17.06.2009

Dan Brown-znalac ili kapitalac? Empty
PostajNaslov: Re: Dan Brown-znalac ili kapitalac?   Dan Brown-znalac ili kapitalac? Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:49 pm

Ja mislim da je dobra stvar što je potaknuo ogroman broj ljudi na razmišljanje i daljnje ,dublje zanimanje za istinom i duhovnošću...i sigurno mi je drago da se crkva morala svim silama ograđivati,jer je to prvi bestseller takvog žanra pa kakve kod kvalitete bio.Jer se godinama prije već pisalo i to vrlo iscrpno i činjenično,no nije bilo toliko medijskog marketinga....
(
Baigent,Leigh_&_Lincolnstalo društvo...)..
Sve je to dobro samo da je u ulozi pokretanja ljudske svijesti i oslobađanja od robovskog načina života....(radi,jedi,spavaj...radi,jedi,spavaj...umri
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dan Brown-znalac ili kapitalac? Empty
PostajNaslov: Re: Dan Brown-znalac ili kapitalac?   Dan Brown-znalac ili kapitalac? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dan Brown-znalac ili kapitalac?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: