Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 udisanje tekucine

Go down 
+5
Alpha
Blizzard
Cico
Svjetloisjena
josip21
9 posters
Autor/icaPoruka
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimepet lip 19, 2009 7:34 am

upravo gledao neki dokumentarac u kojemu onaj redatelj James Cameron tvrdi da ovo nije filmski trik i da su to napravili s 5 miseva i da su svi prezivili.....
zna li tko sta o tome....

scena iz filma ABYSS....

[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimepet lip 19, 2009 10:02 pm

Čitala sam ja neke fantazije te vrste, no činjenica je da naša pluća trebaju kisik u plinovitom obliku, ne otopljen u vodi, bez obzira na koncentraciju.
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimepet lip 19, 2009 10:07 pm

sto jos nece pokusati cccc
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimesub lip 20, 2009 6:55 pm

Koliko ja znam i ribe koriste kisik na način kao i mi, samo imaju škrge da ga 'izvade' iz vode, a mi to ne možemo jer imamo pluća.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimesub lip 20, 2009 9:00 pm

To je i moja informacija...mislim da to nece piti vodu zubi

Ovo s disanjem tekucine sam jos vidjela u Matrixu zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimened lip 21, 2009 7:49 pm

Pa normalno da ribe i ostala vodena stvorenja koriste kisik kao i mi, ali do njihovog krvotoka dolazi na drugačiji način. Pluća se vodom zakrče i ne mogu iz nje izlučiti kisik pa zato mi koji dišemo zrak umiremo u vodi (i stvorenja koja izvlače kisik iz vode umiru na zraku gdje kisika ima više nego u vodi). Svakome svoje, čini se. Bilo bi zgodno da imamo neku rezervu za slučaj potopa, ali nemamo.
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimepet lip 26, 2009 1:29 pm

To sam pročitao u udžbeniku iz kemije, a navodno su to mislili implementirati u astronautska odjela da bi lakše podnosili g-sile a istovremeno mogli izdržati više vremena u svemiru.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimesri vel 10, 2010 3:04 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Pa normalno da ribe i ostala vodena stvorenja koriste kisik kao i mi, ali do njihovog krvotoka dolazi na drugačiji način. Pluća se vodom zakrče i ne mogu iz nje izlučiti kisik pa zato mi koji dišemo zrak umiremo u vodi (i stvorenja koja izvlače kisik iz vode umiru na zraku gdje kisika ima više nego u vodi). Svakome svoje, čini se. Bilo bi zgodno da imamo neku rezervu za slučaj potopa, ali nemamo.

Cini mi se da ipak ima vise kisika u vodi nego u zraku. :)
[Vrh] Go down
konoko1
Riba
konoko1


Male
Virgo Dog
Broj postova : 102
Age : 41
Location : SL.BROD
Registration date : 24.01.2010

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimeuto tra 06, 2010 7:15 pm

gothic45 je napisao/la:
To sam pročitao u udžbeniku iz kemije, a navodno su to mislili implementirati u astronautska odjela da bi lakše podnosili g-sile a istovremeno mogli izdržati više vremena u svemiru.
da bila je neka spika o tome u NASI ali nisu objavili rezultate koliko je meni poznato,uglavnom radilo se na foru djeteta u majcinoj utrobi scratch
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitimeuto tra 06, 2010 7:35 pm

Prije svega, zahvaljujem josipu što mi je nakon nekoliko godina traženja konačno dao ime filma u kojem se pojavljuje udisanje tekućine u vidu održavanja razine kisika u tijelu.

Naime, to je teoretski moguće i zapravo bi bilo vrlo korisno, osobito za detaljno istraživanje ekstremnih dubina. Specifikacije mi, na žalost, nisu poznate...
[Vrh] Go down
Sponsored content





udisanje tekucine Empty
PostajNaslov: Re: udisanje tekucine   udisanje tekucine Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
udisanje tekucine
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: