Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Nasilje nad ženama

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
stella
Majmun
stella

Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Registration date : 06.02.2008

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimepon lip 22, 2009 11:55 pm

Nasilje nad ženama kao izraz povijesno nejednake raspodjele moći između muškaraca i žena te povijesne neravnopravnosti spolova, prisutno je u svim razvojnim fazama društva. Žene i djevojčice diljem svijeta, bez obzira na nacionalnu, rasnu i vjersku pripadnost, kulturu, dob i status, izložene su raznim oblicima fizičkog, seksualnog, psihološkog i ekonomskog zlostavljanja. Korijeni nasilja nad ženama leže duboko u strukturi društva, a nasilje predstavlja najčešći oblik kršenja ljudskih prava u Europi. [1]

Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, različite studije pokazuju da je u prosjeku između 10 i 50% žena iskusilo neki oblik fizičkog nasilja od partnera, da je između 12 i 25% žena podvrgnuto pokušaju ili samom prisilnom seksualnom odnošaju, također od svojih bivših ili sadašnjih partnera, te da rasprostranjenost prisilne prostitucije i trgovine ženama iz godine u godinu raste. [2] Nevjerojatna brojka od čak četiri milijuna žrtava trgovanja ljudima godišnje zastrašujući je podatak o razmjerima eksploatacije žena i djece koji ukazuje na prijeko potrebnu borbu za sprečavanje trgovine ženama (trafficking). [3]

U međunarodnim dokumentima nasilje se počinje razmatrati tek devedesetih godina 20. stoljeća. Jedan od najznačajnijih dokumenata za ženska ljudska prava Konvencija o ukidanju svih oblika diskriminacije žena usvojena 1979. ne sadrži nikakve odredbe o nasilju nad ženama. Konvencija definira diskriminaciju žena tek kao: … bilo kakvo razlikovanje, isključivanje, posljedicu ili namjeru umanjivanja ili potpunog ukidanja priznanja, uživanja ili prakticiranja od strane žena, bez obzira na bračno stanje, a na temelju jednakosti muškaraca i žena, na temelju ljudskih prava i osnovnih sloboda u političkom, gospodarskom, socijalnom, kulturnom, civilnom ili drugom polju [4] . Konvenciju je do sada prihvatilo 170 država koje potvrđuju prisutnost diskriminacije žena, ali i opredijeljenost za njezino uklanjanje. Konvencija uspostavlja mjerila za identifikaciju i ocjenu diskriminacije žena širom svijeta do koje dolazi na različite načine i u različitoj mjeri. Nasilje se prepoznaje kao gorući problem tek 1993. usvajanjem Deklaracije o eliminaciji nasilja nad ženama te se svrstava u prioritetno područje djelovanja u promicanju jednakosti muškaraca i žena.

Hrvatska legislativa do danas nema primjeren zakon koji bi štitio žrtve obiteljskog nasilja. Od vremena kad nasilje u obitelji nije bilo posebno sankcionirano, značajan se napredak na planu zaštite žrtava nasilja (koje su najčešće žene i djeca) postigao 1999. donošenjem Obiteljskog zakona u kojem je nasilje u obitelji definirano kao prekršaj s propisanom zatvorskom kaznom u trajanju do 30 dana. Korak više ostvarit će Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji koji bi trebao biti izglasan u ljeto 2003. Zakon će omogućiti trenutačno udaljavanje nasilnika iz obitelji i zabranu pristupa žrtvi na najmanje mjesec dana, propisat će obvezni zatvor za recidiviste, mogućnost jednogodišnje zabrane prilaženja kući ili mjesta na kojem žrtva živi, progon po službenoj dužnosti zbog silovanja u braku…

Zakon također predlaže da se nasilje u obitelji tretira isključivo kao kazneno djelo, a radi veće zaštite žrtava nasilja u obitelji predviđena je novčana kazna do 10 000 kuna i zatvorska kazna do 60 dana. [5]

O potrebi što hitnijeg donošenja ovakvog zakona svjedoče šokantni i alarmantni službeni podaci MUP-a. Primjenom odredbe čl. 118. u svezi čl. 362. Obiteljskog zakona u razdoblju od 1. siječnja do 31. prosinca 2002. za prekršaj nasilničkog ponašanja u obitelji čak 67,71% žrtava bile su žene, njih 6 217 od ukupno 9 182 oštećenih.

Počinitelji nasilja redom su:

§ suprug u 49,24%

§ otac u 17,84%

§ sin u 12,26%

§ izvanbračni partner u 6,83%

§ bivši suprug u 1,41%

§ djed u 0,92%

§ poočim u 0,71% slučajeva

Postotak žena oštećenih teškim kaznenim djelima i kaznenim djelima protiv braka, obitelji i mladeži za prvih devet mjeseci 2002. iznosi 35,3%. I dok su žene rjeđe žrtve u kaznenom djelu protiv života i tijela sa 17,6% (ovaj postotak dobiva svoju tamniju stranu imamo li na umu da se zbog straha, društvene stigme i sramote nasilna djela najčešće ne prijavljuju), u kaznenom su djelu protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa žrtve upravo žene, u čak 89,9% slučajeva.

Pravi je razmjer nasilja nad ženama vrlo teško dokučiti. Većina se nasilnih činova odvija između četiri zida te najčešće, zbog srama, straha, osjećaja krivice ili nedostatka informacija o adekvatnim službama pomoći, ostaje prešućivana i neprijavljena.

Egzaktni su podaci o nasilju nad ženama prijeko potrebni kako bi poduprli i ojačali nastojanja, ponajviše ženskih nevladinih organizacija, da uspostave društvene i zakonske mehanizme za suzbijanje svih oblika nasilja nad ženama.

http://www.zinfo.hr/hrvatski/stranice/istrazivanja/nasiljenadzenama/Nasilje.htm

Na ovu temu me podstakao jedan film koji sam neki dan gledala na TV,
Hvala Bogu, nikad nisam iskusila ništa takvo, ali vjerujem da je prestrašno! face
Uvijek sam si mislila da me, ne daj Bože , muž udari, odmah bih ga ostavila i otišla s djecom. Ali vjerujem da ni to nije tako jednostavno, pogotovo ako je žena financijski ovisna o mužu.

Znam da nitko to ne opravdava, ali zanima me vaše mišljenje o toj temi.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimesri lip 24, 2009 12:10 am

Zanimljivo je da je poočim naveden kao vrlo rijedak zlostavljač, a često se priča da su oni glavni nasilnici pa i pedofili prema svojim posvojenim kćerkama.

Nasilje je nešto odvratno što ne spada u zdrave i normalne međuljudske odnose. Nažalost, ono se događa i o njemu bi se moglo jako puno pisati. Ovdje se govori o fizičkom nasilju, no ono psihičko ništa manje ne boli, premda izvana ne ostavlja tragove.

Mužu sam svoj stav o nasilju rekla prije braka, ako dođe do toga da me udari, odoh ja. Znam da to nije jednostavno i da ne bih mogla to samo tako napraviti, možda bih jednom u nekoj situaciji i prešla preko toga, ne znam, ali mislim da ne bih mogla ostati u odnosu u kojem je nasilje moguće. Srećom, nisam se dosad susrela s tim oblikom bračne komunikacije, a nisu me tukli ni roditelji osim poneke usputne pljuske, rijetko i samo kad sam stvarno pretjerala u nedopuštenom.

Poznajem žene koje trpe ili su trpjele nasilje u braku i drugdje i moram reći da se radi o vrlo neugodnim i složenim situacijama.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimesri lip 24, 2009 10:03 am

Bas sam nekidan, radeci nesto po kuci, cula kako na tv spominju neke poznate zene (pjevacice/glumice) koje je zlostavljao partner... Naravno, svo to mlacenje je uvijek bilo medijski popraceno i potkrijepljeno slikama, sudskim tuzbama, rastavama i td. Dakle, bilo je jasno tko je zlostavljac i u kojoj mjeri (da li se desilo da ju je samo jednom pljusnuo ili ju je opetovano mlatio kao vola u kupusu)... Ono sto me Fascininira (i to sa velikim F) jeste kako su ti muskarci nakon 5 i pol dana vec uslikani s novom manekenkom ili necim takvim. Jesu te zene tamo (ili zene opcenito) maloumne? Jel to mozda misle da njih nece tuci? Zar je moguce da im je sasvim prihvatljivo sto je ta osoba prije mlatila neku drugu zenu??? Mislim, eto, nek se on promijenio (mos mislit), nek ne tuce tu novu, ali kako njoj moze biti ok biti s likom koji je ikad ikog zlostavljao i mlatio? Da mi je neki tip ne znam kako napet i da saznam da je zlostavljao zivotinje bio bi prekrizen za vijeke vjekova... Jel mozda te zene dolaze iz nasilnih obitelji pa im je to normalno (kao da je to ikad normalno :P )? Jel to hoce rec da je cijeli Hollywood potekao iz disfunkcionalnih obitelji i da su svi toliko blesavi da im je to OK? Ma... no

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet lip 25, 2009 8:47 am

Evo jednog pozitivnog primjera, ili se samo radi o izbjegavanju robijanja?

Nasilje nad ženama Rihanna__426042638

Citat :
Pjevač Chris Brown priznao je krivnju za napad na bivšu djevojku, kolegicu Rihannu, a učinio je to u nagodbi s tužiteljstvom koje za njega traži petogodišnju uvjetnu zatvorsku kaznu.

Uvjetna kazna, zabrana prilaska, društveno-korisni rad te odlazak na tečaj samokontrole, čini se da je to kazna koju je u dogovoru s tužiteljstvom dobio Chris Brown za priznanje da je u veljači, večer prije svečanosti dodjele nagrade Grammy, napao svoju sada već bivšu djevojku Rihannu.

Na fotografijama, koje su dospjele u neke medije, 21-godišnja Rihanna je nakon što ju je Chris istukao bila neprepoznatljiva, natečena i modra.

"Mislim da je za pohvalu što ste preuzeli odgovornost za svoje postupke", rekla je sutkinja Patricia Schnegg, a formalna kazna za pokajnika Chrisa bit će objavljena tek 5. kolovoza.

Pjevač neće smjeti prići Rihanni bliže od 50 metara, a na događajima vezanim uz njihov posao smije joj se približiti na najviše 10 metara. Morat će ići i na tečaj za samokontrolu.

Izvođač hitova Run It i Kiss Kiss Chris Brown morat će i zbog svog nedjela najmanje 180 dana obavljati društveno-korisni rad u Virginiji, državi u kojoj živi.

Brown, koji je na saslušanju pred prvostupanjskim sudom u Los Angelesu došao u pratnji majke, obraćao se sudu tihim glasom.

IZVOR
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella

Female
Pisces Rat

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet lip 25, 2009 4:29 pm

Zar to može napraviti čovjek?(pod upitnikom) koji voli svoju ženu!? no
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet lip 25, 2009 5:15 pm

Naravno da ne može. Mislim da su muškarci nasilnici smislili onu poslovicu - Tko se tuče, taj se voli.

Radi se o ovisničkim odnosima koje takvi defektni ljudi brkaju s ljubavlju. Nažalost uvijek se nađe poneka koja nasjedne na tu priču no
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella

Female
Pisces Rat

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet lip 25, 2009 9:04 pm

Ja znam jedan slučaj gdje je muškarac bio, dok su hodali, gotovo savršen: pažljiv, dobroćudan, sve joj je ugađao...
ALI prve bračne noći ju je tako izmlatio da je, s obzirom i još k tome da je bila trudna, imala spontani pobačaj.
Navodno ju je istukao zato da joj, kako je sama rekla, pokaže tko je odsad "muško" u kući.
Nakon nekog vremena ona mu je rodila dijete, ali su tuče bile gotovo svakodnevnica. S vremenom su se rastali i oboje otišli u inozemstvo, ali i tamo su se negdje našli i ona je opet ostala s njim trudna. Opet su probali biti zajedno, ali i dalje po starom.
Iskreno, ne znam tko je tu luđi: on ili ona. sigi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet lip 25, 2009 10:08 pm

Pa zato kažem da su to ovisnički odnosi no Postoje slučajne žrtve, ali postoje i žrtve koje su psihički ovisne o nasilniku i nisu se u stanju maknuti od njega dok ne riješe problem koji i same imaju.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet lip 25, 2009 11:00 pm

stella je napisao/la:
Ja znam jedan slučaj gdje je muškarac bio, dok su hodali, gotovo savršen: pažljiv, dobroćudan, sve joj je ugađao...
ALI prve bračne noći ju je tako izmlatio da je, s obzirom i još k tome da je bila trudna, imala spontani pobačaj.
Navodno ju je istukao zato da joj, kako je sama rekla, pokaže tko je odsad "muško" u kući.
Nakon nekog vremena ona mu je rodila dijete, ali su tuče bile gotovo svakodnevnica. S vremenom su se rastali i oboje otišli u inozemstvo, ali i tamo su se negdje našli i ona je opet ostala s njim trudna. Opet su probali biti zajedno, ali i dalje po starom.
Iskreno, ne znam tko je tu luđi: on ili ona. sigi
bolesnik. kao da ju je u klopku namamio rigo
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimepet lip 26, 2009 12:57 am

pa poznam dosta žena koje je muž tukao a da je prije braka bio savršen... i moja bivša šefica je bila taj slučaj,i nju je muž prvu bračnu noć istukao i ona je bila trudna.. srećom rodila je zdravo dijete, kćer i nakon godinu dana se rastavila i preudala, ovog puta za normalnog muškarca,i već su u braku 20 godina,sve 5 ;) bar jedna priča koja je završila pozitivno.. inače moja najbolja prijateljica se udala za čovjeka koji ju je tukao tokom trudnoće i na sve načine zlostavljao, i ne znam gdje joj je pamet.. ali sve zlostavljane žene koje trpe to što im se radi, imaju tu crtu da su doslovno slijepe i da im je mozak ispran te i dalje ostaju sa zlostavljačima..tužno.. i poznam curu koju je silova otac,drugu je opetovano silova očuh... nažalost ništa od toga nije prijavljeno. ja sam također mužu rekla da ako me udari,ne samo da ću otić od njega isti tren nego ću i ja njega udesit..ne podnosim nasilje nad ženama organski
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimepet lip 26, 2009 8:31 am

Poznavala sam ženu koja je bila udana za teškog nasilnika, a ipak je ostala u braku s njim i rodila mu troje djece. Na kraju se rastala, a on je nastavio zastrašivati i terorizirati obitelj sve dok nije našao novu žrtvu s kojom ima još jedno dijete no

Reklo bi se da nije jednostavno prekinuti takav odnos kad se jednom uspostavi. Ja sam pomislila kako bi taj meni napravio možda jedno dijete, ako i to, nikako troje. No pitanje je kako bi bilo da sam se našla u njenoj cjelokupnoj situaciji. Bolje ne suditi.
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimepet lip 26, 2009 9:32 am

ja ne osuđujem, ali smtram da iz ssvake situacije postoji izlaz, pa tako i takvog braka...moja je prijateljica mogla pobjeć od tog čovjeka da je na vrijeme mislila, govorila je da će ga ostavit dok još nije bila trudna, a nanjušila sam šo će se dogodit i savjetovala joj da da petama vjetra dok je za njega još ništa ne veže. no ona to eto nije učinila i danas ima s njim dijete,i ne vjerujem da će se ikad od njega maknut..premda bi to jako lako mogla učinit,samo joj nedostaje hrabrosti. Po mom mišljenju te se žene previše boje da pobjegnu,po meni opravdan strah ali opet...da se o meni radi, ne bih dopustila da itko po meni gazi,pod cijenu života bi pobjegla od takvog čovjeka
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimepet lip 26, 2009 1:33 pm

Pa o tome se i radi, nem nasilja bez žrtve. Kao što rekoh, neke žrtve su slučajne, one odmah odu i nije im na kraj pameti da se vrate. Ove druge su na neki način programirane kao žrtve i dok se ne preprogramiraju, ako i napuste jednog nasilnika, obično naiđu na drugog. Žena iz moje priče uspjela se nakon dosta vremena preprogramirati i više nije ničija žrtva.
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis

Female
Scorpio Cat

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimepet lip 26, 2009 1:58 pm

a žena iz moje priče od malena je bila žrtva sexualnog zlostavljanja... ali na nju to prije ovog čovjeka nije utjecalo na način da se vezala uz zlostavljače,ona se naprotiv vezala uz mekušce većinom zato me i začudilo što se njoj nešto takvo dogodilo... no život je velika škola, ma što god ja njoj govorila sama će s vremenom shvatit.. nažalost čini mi se na teži način ali njen je to izbor na kraju krajeva
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet lis 08, 2009 5:34 pm

[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet lis 08, 2009 6:32 pm

prezirem te tipove iz dna duse.....kako mogu istuci zenu......i to ono krvnicki je bace na pod i onda iscipelare......

i jadne one zene koje to trpe.......lako je nama rec pa sta ne ode od njega.....ali nekada to nije tako jednostavno.......
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimepet lis 09, 2009 11:22 pm

stella je napisao/la:
To sam već nekoliko puta čuo, pa evo i na ovom topicu ima tih primjera, no ja to ne kužim. Može se neko lijepo ponašati, ugađati, pa na taj način zavarati druge, ali ipak ta žena/cura mora osjetiti da nešto nije uredu. Čak i drugi koji se češće i intenzivnije druže s njima bi mogli vidjeti da nešto nije uredu. Jer i pažljivost, zaštitničko ponašanje, ugađanje ima svojih granica, doduše na početku veze to može biti izraženo, ali ako se i kasnije nastavi onda bi to mogao biti znak da nešto nije uredu.

Svjetloisjena je napisao/la:
Naravno da ne može. Mislim da su muškarci nasilnici smislili onu poslovicu - Tko se tuče, taj se voli.

Radi se o ovisničkim odnosima koje takvi defektni ljudi brkaju s ljubavlju. Nažalost uvijek se nađe poneka koja nasjedne na tu priču no
Da upravo to, te žene imaju jako nisko samopouzdanje i misle da ih nitko neće voljeti, pa eto pristaju na taj oblik partnerstva, jer bolje ikakav partner nego nikakav. Teško je izaći iz takvog načina razmišljanja, jer naše društvo tolerira takvo ponašanje, od državnih institucija, sudova, crkve... Ima par ženskih udruga koje se bore da se to promjeni, ali su u manjini.

Evo članak koji je izašao na tportalu prije par tjedana. Ja kad sam ga čitao nisam znao jer se to oni šale ili kaj.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimesub lis 10, 2009 1:39 am

stella je napisao/la:

To me sjetilo na:

Citat :
U New Yorku je nedavno otvoren dućan u kojemu žene mogu izabrati i kupiti supruga.
Na ulazu su izložena “uputstva za upotrebu”;

- Možete posjetiti dućan SAMO JEDANPUT
- Postoji 6 katova i karakteristike muškaraca se poboljšavaju što se više penjete
- Možete izabrati bilo kojeg muškarca na katu na kojem se nalazite, ili se popeti na sljedeći.
- Nemožete se vratiti na kat ispod.

Jedna žena odluči da ode posjetiti dućan i da nađe partnera.
Na vratima prvog kata piše:
”Ovi muškarci imaju posao”
I žena se odluci popesti na sljedeći kat

Na vratima drugog kata piše:
”Ovi muškarci imaju posao i vole djecu”
I žena se odluči popesti na sljedeći kat

Na vratima treceg kata pise:
”Ovi muškarci imaju posao, vole djecu, i nevjerovatno su zgodni.”
Wow, pomisli zena, ali osjeća da se mora još popeti

Na vratima četvrtog kata piše:
”Ovi muškarci imaju posao, vole djecu, nevjerojatno su zgodni i pomažu u
kućnim poslovima”
Nevjerovatno, pomisli žena, tesko se mogu oduprijeti da ne uđem, ali nešto e tjera i ode na sljedeći kat.

Na vratima petog kata piše :
”Ovi muškarci imaju posao, vole djecu, nevjerojatno su zgodni ,pomažu u
kućnim poslovima i vrlo su romantični”
Žena odluci da ude, ali je u zadnji čas nesto spriječi, i na kraju ode ipak na šesti kat.

Na vratima šestog kata piše:
Posjetiteljica ste br.31.456.012 , na ovom katu nema muškaraca, ovaj kat
postoji da bi se pokazalo koliko je nemoguce zadovoljiti jednu ženu.
Hvala vam sto ste posjetili nas dućan, proslijedite do izlaza.
Preko puta tog dućana je otvoren jedan u kojemu muškarci mogu naći i kupiti suprugu.
Na prvom su katu žene koje vole sex.
Na drugom su katu žene koje vole sex, i ne gnjave previše.
katovi od trećeg do šestog JOS NIKAD NISU BILI POSJEĆENI.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimesub lis 10, 2009 10:37 am

hebo te, stvarno poučna priča... heheeh...
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella

Female
Pisces Rat

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimened lis 11, 2009 12:11 am

Ha, ha, nadam se da nije istinita! cerek
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimened lis 11, 2009 12:25 am

stella je napisao/la:
Ha, ha, nadam se da nije istinita! Nasilje nad ženama 64658

Istina ziva,jedna takva zgrada se upravo dovrsava u Zagrebu...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimened lis 11, 2009 12:32 am

Fantom je napisao/la:
stella je napisao/la:

Aha, na krizanju Ilice i Klaiceve lol!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimepon stu 02, 2009 6:23 pm

Citat :

Preko puta tog dućana je otvoren jedan u kojemu muškarci mogu naći i kupiti suprugu.
Na prvom su katu žene koje vole sex.
Na drugom su katu žene koje vole sex, i ne gnjave previše.
katovi od trećeg do šestog JOS NIKAD NISU BILI POSJEĆENI.

Lagano bih se uputio na krov da vidim panoramu grada lol
[Vrh] Go down
Indigo_girl
Višestanični organizam
Indigo_girl

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 66
Registration date : 25.10.2009

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimesub stu 07, 2009 6:28 pm

tomi je napisao/la:
Fantom je napisao/la:
stella je napisao/la:

Aha, na krizanju Ilice i Klaiceve lol!

Križanje Klaićeve i Ilice ne postoji :D
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama

Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Registration date : 05.11.2009

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitimečet stu 19, 2009 6:05 pm

Zlostavljači nisu normalne osobe! Imam u jako bliskoj obitelji takvu situaciju-on verbalno (ali užasno jako) i ponekad fizički zlostavlja ženu, omalovažava ju da bi se on osjećal dominantno. Ona šuti i trpi. Znam da je tim ženama teško otići ali ima dosta primjera di su se žene maknule. Tipovi valjda namirišu ženu sa vrlo malo samopouzdanja i zgaze ju do kraja tak da ne može otići. Dapače, žena koju ja znam misli da je on Adonis Boink To su poremećeni odnosi.
[Vrh] Go down
Sponsored content

Nasilje nad ženama Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Nasilje nad ženama Icon_minitime

[Vrh] Go down

Nasilje nad ženama
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next